Quote Originally Posted by hitmandmc View Post
Sunt curios cine joaca la 8200 dpi . Tind sa cred ca este si o chestie de marketing, gen "cu cat mai mult cu atat mai bine". Joc de mai bine de 10 ani, shotere in special, si nu am simtit niciodata nevoia sa trec la mai mult de 800 dpi.
Eu stau tot timpul la 5700 DPI, si singurul moment in care trec sub 2000 DPI este atunci cand am nevoie de chestii de finete in Photoshop, si atunci e doar temporar Oricum conteaza enorm rezolutia in care te joci (cu cat e mai mare cu atat iti trebuie mai multi DPI) si bineinteles rezolutia optica (sau laser-ului) de la mouse.

Am observat o mare diferenta intre "chinezarii" si Logitech (de exp.). De exp. un Cyborg RAT7 la 6400 DPI de-abia daca e echivalentul a 2000 DPI la un Logitech G500 (care totusi e in gama "cheap" de la Logitech)... Nu am testat inca niciun Razer cu senzor 4G (dual senzor din 2012), insa nu pot spune ca am fost impresionat. De fapt pana acum la Razer nu au reusit sa ma atraga deloc (nici chiar cu Mamba). 600 RON pe un Mamba 2012, mi se pare EXAGERAT de scump, pentru un mouse care e cat se poate de clasic (nu iau in calcul deloc wireless-ul - i'm still a clasic cable fan).

Dar, fiecare cu placerea lui...