Deci am tot cautat documentatie pe net dar nu gasesc nimic care sa mi se para de incredere. Tot auzeam povesti de genul pe Mac nu poti face aia, nu poti face cealalta. Am aflat insa ca aproape orice se poate face si pe Mac, doar ca este altfel si mi se pare logic fiind un alt OS. Nu inteleg atunci de ce foarte multi utilizatori de OS X isi instaleaza si un Windows ca sa faca alte chestii. E vorba de obisnuinta sau pur si simplu nu poti fara Windows?

Sunt unele lucruri pe care tot nu le-am aflat. De exemplu, o sa am aceleasi limitari la redarea formatelor video ca si cu iTunes? Adica nu am cu ce deshide MKV-uri si alte formate nesuportate de iTunes? Sau am un app si se rezolva treaba? La fel si audio, imi poate reda FLAC?

Am observat ca intr-un an se schimba de doua ori intreaga gama de produse, primesc mereu upgrade-uri prin vara modelele lansate la inceputul anului. Am tot vazut folosirea termenului e.g. mid 2012. E de preferat sa astept pana la anul cand apare o gama noua, sau ma pot arunca acum? Intentionez sa tin Air-ul o vreme mai lunga.

Acum mi-am adus aminte de discutiile pe care le-am tot intalnit cu copy si paste. Nu pot face copy si paste cand lucrez in Word sau ceva de genul?