Quote Originally Posted by Firezu View Post
iPad-ul cel mare mi se pare ideal pentru o tableta ca dimensiuni,9.7 is just perfect.
Sunt de aceeasi parere, ba chiar nitel mai mare n-ar strica. 10.1" e foarte ok si pe viitor (cand tabletele vor deveni mai subtiri si rama de pe margine va fi aproape inexistenta) 12" s-ar putea sa fie un nou standard.

O tableta de 7" e o strutocamila caruia nu-i vad rostul, am mai zis de mai multe ori, dar daca am ocazia mai repet O tableta de 7" e prea mare pt a fi "portabila" lejer si prea mica pentru a citi pagini web confortabil pe ea.

Cat despre succesul unu iPad Mini... la ce avant au luat vanzarile de tablete si la ce succes au produsele Apple acum, nici nu se pune problema - se va vinde "ca painea calda", sunt destui care ar cumpara si o piatra daca are desenat un mar muscat pe ea (no offense fanilor Apple). Si nu m-ar mira deloc ca multi sa cumpere iPad mini chiar daca au deja iPhone5 si new iPad.

Iar in ritmul asta nu m-ar mira sa scoata si un iPhone5 Max (de 5"). Si la fel, vor fi destui care vor avea iPhone5, new iPad, iPad mini si ghiciti... da, vor cumpara si un iPhone Max