Quote Originally Posted by MonkY View Post
RaverX: Referitor la greutate, tu vorbesti din "auzite", eu vorbesc din experienta.
Nu vorbesc chiar din auzite si "nu voi ca sa ma laud, nici ca voi sa te-nspaimant", dar am avut acces la un numar deloc mic de tablete in ultimul timp (lucrez la dezvoltare software pt android si ios). Ideea e ca mie (iar punctez - parere personala) nu mi s-a parut diferenta asa mare de greutate intre 7" si 10". Dar ai dreptate - n-am stat cu o singura tableta in mana ore in sir si nici nu le-am "carat" dupa mine, doar ma gandesc ca (asa cum am mai zis) daca mergi des in calatorii ai bagaje care cantaresc suficient de mult ca sa nu se simta deloc 200 grame in plus.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
pun 2 poze ca sa vezi cum se tine o tableta, ca sa te edifici...
OK, eu iti spun ca tineam si tabletele de 10" altfel, degetul mic sub rama, degetul mare in lateral. Poate-s mai "tare" in antebrat, nu stiu ce sa zic, ca mana nu e mare deloc. In fine, asa cum am mai zis, tine de fiecare, maine am zi libera ca am niste chestii de rezolvat, dar luni promit ca o sa "spionez" discret colegii sa vad cum "manevreaza" ei tabletele