In bagaj nu se simte diferenta de 200 grame... asta e clar (mai ales daca mergi ca mine si cu DSLR-ul care sare linistit la 2Kg). Eu le-am carat dupa mine peste tot pe unde am fost... si trebuie sa recunosc ca cea de 7" era vis (aproape ca manevram toate cele cu o singura mana). Insa atunci cand stai tolanit in pat (a se citi relaxat) si vrei sa te joci de exp... cu cat mai mare diagonala cu atat mai bine. Problema apare daca faci sesiuni de gaming de cateva ore... si iti dai seama ca ajungi sa rezemi tableta de ceva, pt. ca devine obositor si pentru 2 maini, daramite pentru una singura. Dar, cine stie... poate cei mai "tari in antebrat" e posibil sa nu aiba o astfel de problema.

Revenind on-topic, cert e faptul ca daca iPad Mini vine cu o autonomie revolutionara (tinand cont ca IGZO consuma aproximativ 50% mai putin curent - sau asa se lauda Sharp), daca vine cu stereo speakers (asa parea din mock-ups) si alte nebunii care la iPad 3 lipsesc cu desavarsire... s-ar putea sa fie un mare hit, care sa-i faca pana si pe posesorii de iPad 3 sa-si doreasca jucaria.

De exp. ar fi fost de coma ca iPad Mini sa vina si in varianta de 128GB... Asta chiar ar fi bomba (si funny, sa te gandesti ca un Mini e de fapt 2 x Maxi ).