Sincer, pe mine nu ma deranjeaza. Adica nah, ca posesor de iPad 3, probabil ar trebui sa fiu deranjat ca ar trebui sa "upgradez". Insa prefer asa, sa am de unde alege, decat sa stiu ca puteau sa scoata o varianta mai buna si au tinut-o acolo. Prefer acum decat peste 6 luni, dar aceeasi performanta. Asta inseamna ca la anul va fi ceva si mai bun!

In plus, nu e nimeni fortat sa upgradeze... ecranul e acelasi, autonomia aceeasi, jocurile vor fi aceleasi (poate o exceptie de 2-3 titluri care vor avea grafica mai buna pe iPad 4th gen), dar cam atat. Deci practic e perfect pentru cei care inca nu si-au luat iPad 3... iar cei care au deja, sa fim seriosi... se vinde foarte bine iPad-ul 3 in ziua de azi. Pierzi banii pentru perioada in care l-ai folosit. Pentru ca in rest, are garantie Apple

Personal astept detalii despre RAM, daca este ecran de tip IGZO si despre noul A6X. Daca sunt ceea ce-mi doresc eu, pentru mine merita si "doar" atat. Sincer, cu un A6X optimizat si IGZO, ar trebui sa vedem o autonomie cu cel putin 2-3 ori mai mare. Oare ne ascunde Apple ceva?