Pentru mine,ce face Apple in momentul asta e dezgustator cu unele produse si pot spune ca nu am fost pana acum niciodata atat de dezamagit de ei. Am urmarit intregul keynote.

- MacBook Pro Retina 13" - e exact acelasi lucru precum fratioru' cu ecran mai mare,ar fi putut fi lansat in iunie fara nicio problema. Dar sa stoarcem cat de mult putem.
- Mac Mini - OK,un upgrade bun.
- iMac - design de exceptie,imi place Fusion Drive si ca,exact cum era de asteptat,base model-ul e mai performant ca cel al generatiei anterioare. Hell,I'm getting one!
- iPad 4 - mii de multumiri si toata stima de la cei care in urma cu 6 luni si-au cumparat iPad 3 (amazing,stunning,revolutionary,"resolutionary",mi llions of pixels!!!!!!) - macar e o gluma de upgrade,deci nu prea are de ce sa ne para rau.
- iPad Mini - meeh. Affordable,dar parca tot un iPad 2 ar fi de preferat.


E al doilea keynote pe care il privesc cu serioase retineri. Plus ca personal nu il mai suport pe Cook,nu are nici 10% din carisma si entuziasmul lui Jobs. It felt like buying diamonds,cum spunea cineva. Iar Schiller iarasi. Acum ma simt jignit din postura de client,am impresia ca sunt luat de prost. "Why is the iPad mini better than the 4th generation iPad? Because you can hold it in one hand." PENIBIL. Poate sa imi spuna oricine ce isi doreste,dar Apple o ia in jos grav. Ce am vazut in seara asta (exclusiv in ultima parte,prezentarile iPad) mi-a provocat un dispret fara de margini. Abia astept keynote-ul din decembrie cu iPad 6 si iPhone 5S. "We saw how fantastic the iPad 4 and the iPad Mini were,a lot of people use them in a million ways,so today we are introducing the 4th iPad this year and stay tuned ! Probably by the New Year's Eve we'll reward our customers with iPad 7."


Puteti incerca sa ma contraziceti,sa veniti cu tone de contra-argumente,dar de la produs la produs simt cum fanboy-ul din mine primeste cate un pumn in gura.


Sent from my iPhone using Tapatalk