Mai oameni buni, daca dati de probleme in folosire... de ce nu intrebati? Pentru ca sunt sigur ca si eu (si altii), am incerca sa ajutam cu cea mai mare placere. De-asta e comunitate, sa ajutam pe unul si pe altul.

Scuze, de off-topic (e funny ca pe thread de Google products vorbim de iOS, pe cand pe threadul de lansare de produse iOS se vorbea despre Microsoft, but...), dar chiar sunt alternative mult mai usoare. Sa copiezi un amarat de pdf via iTunes? De ce? Poti sa-l copiezi via WiFi, USB Stick, FTP, SSH, Share de Windows... Poti chiar sa-l trimiti pe email daca celelalte metode par grele. Poti sa faci sync cu aplicatii gen Dropbox si iti apar automat pe device-ul iOS. Sau poti (daca faci Jailbreak) sa copiezi pana si din Total Commander. Nu mai vorbim de server http sau alte alea (si sunt sute de aplicatii care fac asta pe iOS).

Apoi SublimingSun, ca sa scapi de corvoada cu CC-ul, faci ca mine (si iesi si mai ieftin): cumperi iTunes cards. Gasesti (cand sunt promotii) carduri de 100 USD la 90 USD. Si nu te intreaba niciodata nimeni de CC, detalii de expirare si alte alea. Plus ca iti vezi oricand cat ai in cont.

Faptul ca iti cere parola la fiecare achizitie, e normal, si e binevenit! Faptul ca iti cere la fiecare set de update, asta e urat. Dar, de la iOS 6, la update-uri nu se mai cere parola, so... e ca la Android.

Refund ai si la iOS... dar doar daca ai probleme cu aplicatia, sau nu functioneaza cum trebuie. Eu am facut asa cu 2 apps. Nu au facut ceea ce era in "reclama", si mi-am luat banii inapoi. Culmea e ca mi-au lasat si aplicatiile... for free

Acum gata cu off-topic-ul, ca suparam lumea cu Android (oops, si eu am Android, dar nu m-as supara).