MonkY
hellseed: sincer, daca iti faci acvariul atat de mare... sper ca stii ce faci! Ce grosime are geamul? Ce tip este? Unde ai dublarile (sau intariturile)? Ce fel de silicon folosesti? Eu zic sa apelezi la cineva care a mai facut acvarii mari... altfel risti sa-ti gasesti pestii prin casa.

Geamul e de 8 si intariturile vor vi pe toate laturile si inca 2 traverse pe echidistat dispuse, siliconul nu ii retin numele dar nu Ceresit si Bizon, mi-a recomandat un amic care construieste acvarii si el imi si debiteaza sticla + a spus ca al meu acvariu este mic

Referitor la lumina... am vazut LED alb/albastru. Ce putere au LED-urile respective? Cati lumeni in total, ce IRL? Intreb asta daca chiar vrei sa ai plante... Sunt probleme inclusiv cu neoane dedicate de acvaristica, ce sunt pe piata de zeci de ani... daramite cu solutiile "home-made".

Sincer sa iti spun nu stiu sunt "primite" si ma gandeam sa le defalc in 3-4 sectiuni si pe fiecare sa am control separat la intensitate cu un potentiometru

Anyway, iti recomand sa arunci o privire si pe http://www.consolegames.ro/forum/f63...i-echipamente/ poate gasesti ceva constructiv.

M-am uiat, mi-am luat si notite (ex ce plante sa cumpar in prima faza "cabmba","elodeea", "java moss")

Nu vreau sa te dezamagesc... dar in 1000 RON e imposibil sa faci un acvariu serios de 300L. Insa sincer, sper sa reusesti!

Sincer si eu imi doresc sa reusesc, macar investitia initiala sa nu depaseasca pragul de 1000 si treptat mai facem cate ceva
Majoritatea lucrurilor mi le procur si adaptez la cerinte cel putin cele scumpe ... nu am de gand sa dau 1200 pe o pompa si inca atat pe un filtru mai ales gol sau doar cu burete
Iti multumesc si daca se poate o sa mai pun cate o poza si poate ma mai ajutati
PS: Ai fost foarte promt. Multumesc