Am o mare dilema.
Am urat din ficati de la bun inceput anumite retele de socializare. Imi bateam prietenii cand imi spuneau sa imi fac Hi5 si o buna bucata de vreme nu am avut nici Facebook. Dar ... nu stiu. Prietenii,iubita,colegii,toti astia m-au determinat intr-un final sa imi fac cont.
Din pacate,in scurt timp,am observat ca desi jumatate din utilizatori sunt niste infecti,Facebook-ul are o anumita utilitate,reusind sa ma apropie de anumite persoane. Simple conversatii pe Facebook au dus la formarea unor relatii si prietenii la care nici nu ma puteam gandi inainte. Which is great.

Dar...in continuare sunt chestii care ma...termina psihic. Adolescente care isi pun poze pe jumatate despuiate prin cluburi,idioti care dau check-in pana si in buda publica ("La un pipi pe Centru" - 70 de like-uri,14 comentarii - "Sper ca ai servetele.") si in general multa mizerie. Desi Facebook-ul e extrem de frumos proiectat si construit,o gramada de persoane il folosesc in cele mai imbecile moduri.

Habar n-am ce sa fac. De cate ori mi-am sters contul,de atatea ori mi l-am reactivat. Stiu,o sa spuneti ca nu am decat doua solutii - ori cu el,ori fara el - si asta e. Da,asa e. Nici eu nu vad o cale de mijloc. Dar macar mi-am varsat nervii pe un thread dedicat.


Sent from my iPhone using Tapatalk