Tot din categoria "asa nu!" pentru mine intra mediadot si azerty. Dupa ce am descoperit pe price.ro ca au printre cele mai bune preturi la componentele pe care mi le doream, am efectuat comanda la azerty. Dupa care am sunat sa mi se confirme ca sunt pe stoc sau daca e ok comanda. Am sunat timp de 3-4 ore. Nu raspundea nimeni (sau mi se inchidea telefonul automat dupa ce ascultam mesajul lor de "asteptare"). Am zis ok, merg la urmatoarea firma din lista: mediadot. Am observat imediat nu doar faptul ca aveau aceleasi preturi, dar si ca sunt detinute de acelasi Kelion Online Concept SRL. Pana si nr. de telefon era cu un nr. mai mare. Si aici, aceeasi situatie. Am sunat 2-3 ore... nu s-a intamplat nimic. Am comandat pana la urma de la o firma serioasa si totul a fost OK. De-abia dupa alte 2-3 ore am fost sunat de la mediadot, dar din start mi s-a spus ca preturile la cel putin un produs nu mai sunt aceleasi de pe site (si ca sunt mai mari). Le-am zis sa stea linistiti ca am rezolvat.

Aici ar trebui sa spun ca datorita celor de la mediadot acum cativa ani am pierdut niste bani... Au picat niste HDD-uri Enterprise, si cand am fost cu ele la garantie ni s-a spus ca mediadot nu mai are acelasi proprietar, si ca ar trebui sa-i cautam pe ei pentru rezolvarea garantiei. Nu pot sa va spun cum am ramas cand in locul unde ne-au trimis, era un teren viran!

Prin urmare, aveti mare grija de unde cumparati! Ajungem sa ne bucuram la cativa RON in minus, dupa care pierdem sute-mii de RON pentru ca firmele respective nu sunt serioase. Bafta la cumparaturi!