Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #11087 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Wonderbook Book of Spells - 135,92 lei luat din Altex ieri. Trebuie sa recunosc ca mai mult l-am luat ca sa ma inscriu la tombola lor.
    Superbike 08 - 19,90 lei
    Splatterhouse - 29,90 lei
    Two Worlds 2 - 29,90 lei
    Nier - 29,90 lei.
    Toate 4 comandate in sambata de dupa "vinerea neagra" si aduse de curier martea trecuta, in 3 plicuri pentru ca au venit produse si de prin Cluj si Sibiu. Bineinteles ca nu s-a sinchisit nimeni de la Altex sa imi faca confirmarea telefonica a comenzii.
    Au facut-o Din Burta. M-a sunat marti curierul de la Urgent Curier ca are un colet pt mine, l-am rugat sa se uite mai bine mi-a zis ca are doua si cand am ajuns la masina lui le-a gasit pe toate trei. Ca sa nu mai ziceti de cei de la gameshop, sa stiti ca nici cei de la Altex nu au procesat comenzile in ordine. La cateva minute dupa ce am comandat cele 4 jocuri de mai sus, am mai comandat si un Street Fighter 4 Arcade Edition si desi prima comanda mi-a fost confirmata online sambata seara, cea de-a doua mi-a fost anulata duminica seara, asta dupa ce pe site inca mai vedeam 3 bucati pe stoc sambata seara, doua sambata noaptea si una duminica dimineata. Dar nu ma supar oricum am prins destule.
    Azi am sunat la Altex dupa precomanda la Far Cry Insane Edition de PS3. Mi-a raspuns un fecior si mi-a zis ca nu mai au pe stoc si ca o sa mai aduca pe miercurea aceasta. Stiu ca mi-am batut gura de pomana cu el, dar am tinut sa ii explic ca daca sunt printre "putinii prosti" care mai dau 270 de lei pe un joc la lansare, cand as putea sa il descarc gratis de pe net, macar am pretentia sa am jocul in ziua lansarii, nu la 1 saptamana dupa.
    Apoi i-am zis ca daca nu au avut jocul in ziua lansarii macar de ar fi putut avea bunul simt sa trimita un mail la toti cei care aveau precomenzi in care sa le explice situatia.
    M-a amuzat replica lui ca daca nu sunt multumit sa trimit o sesizare online. Culmea e ca si cu cateva luni in urma cei de la O.....e (operator de tel.) mi-au zis la fel sa fac sesizare online ca telefonic nu se poate. La intrebarea mea ipotetica cum ar putea face o sesizare online o abonata de 60 de ani de la Cucuietii din Deal respectiva operatoare nu a putut sa imi raspunda. Aceasta vrajeala suna a "Noi suntem prea ocupati sa facem bani, nu va putem asculta, va rugam sa trimiteti solicitarea dumneavoastra la un cos de gunoi".
    Problema e ca nici nu poti sa te razvratesti, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea si sa ai noroc.

    Nu inteleg ce le este asa de greu sa faca un store pt Romania, mai ales ca ar putea impusca si R.Moldova. Mie nu mi-a luat mai mult de 3 minute ca sa cumpar CS Go de pe Steam, in moneda euro cu cardul de salariu. Cred ca as fi printre primii care si-ar face abonament PS Plus pe un an pentru contul de Romania, dar ei nu vor banii nostri. Cred ca cei de la Sony sunt batuti in cap, investesc in publicitate, ca mare realizare au "dublat in romana" Wonderbook Book of Spells, fac tot felul de lansari semiesuate, trimit jocuri la tot felul de pseudorevieweri, iar cumparatorul autohton, cel care ar trebui sa beneficieze de produsul respectiv si care plateste banutul pentru joc nu se alege cu nimic .... ba din contra are un cod online pe care nu il poate activa.
    Ok, nu faceti store, dar chiar este asa de greu sa se faca activarea codurilor online si nedependent de store, sincer nu inteleg...
    Attached Images Attached Images dsc02697-3648-x-2056-.jpg dsc02696-3648-x-2056-.jpg