Pentru mine e revolutionar: primul multiplayer hack n slash care are definita o traiectorie clara si stie unde vrea sa ajunga. Combatul este EXTREM de satisfacator, sistemul de level-up addicting, nu stiu daca e tocmai balansat, insa ce stiu e ca Santa Monica se chinuie al dracului sa faca o experienta cat mai putin frustranta.
Probabil ca aveti deja o parere definita, insa vroiam sa va sfatuiesc sa nu va lasati inselati de prima impresie si de primele minute de joc. DA, la inceput e extrem de frustrant si enervant pentru ca esti absolut CHEL, nu ai deblocat nimic si vine unu de level 10 si isi bate joc de tine instant. Datorita caracterului de hack n slash, neputinta unui low-level e mult mai accentuata decat in alte experiente de multiplayer: shooters, racing etc. Este ca si cum incerci sa initiezi o purista intr-ale sexului anal: o iei incet cu mult lubrifiant si intr-un final se deschide "experienta".
Caracterul incepe sa prinda contur undeva pe la level 10, eu sunt level 16 si am inceput sa castig meciuri de free for all intr-una. Eu le dau nota 10 pentru inovatie si pentru ceea ce fac, sunt absolut entuziasmat sa vad ce vor face pana la lansarea jocului: moduri de joc, harti noi, caractere etc.
Si inainte sa ma criticati, da, sunt primul NERFOS care face pipi pe experiente multiplayer care nu aduc decat defaimare unui joc: vezi Dead Space, Assassin's Creed, Bioshock etc - niste mizerii ordinare. Dar NU suntem in fata unui asemenea caz aici.