p.s. ar trebui scoasa a 3a optiune ca numa incurca. O consider o portita pentru userii care nu vor sa plateasca taxa de care discutam. Inafara de mine, divayo, OEE si inca 3-4 oameni, mai nimeni nu a licitat pe CG de mai bine de un an (pus la vanzare, cumparat etc). Vad ca sunt chestii de calitate in aria de licitatii dar se pare ca ori e criza ori romanul chiar are de toate si nu ii mai trebuie nimic.

---------- Post added 18-12-2012 at 10:28 AM ----------

Quote Originally Posted by LucKos View Post
Si dupa aceasta clarificare, mi-a mai veniy o idee care e si mai eleganta:
Toate anunturile de vanzare din bazar sa necesite mai intai aprobare de la un admin!! In felul asta se asigua si consistenta anuntului si respectarea regulilor de posting, ex. toate anunturile au un pret inclus etc.
Astfel adminul vede dc sellerul are platit membershipul sau nu. Dc. nu are platit at. nu este aprobat, dc. da - at. a dat dovada de bun simt si se alege si CG cu ceva dupa profitul lui, so threadul se valideaza.

Sigur e posibila varianta asta! Monky?
buna si ideea aceasta si cred ca e destul de realizabila: avem mai multi moderatori decat editori (4-5 vs 2? ) si oricum poate dupa ce o sa prinda lumea ca trebuia sa plateasca o sa se mai rareasca numarul de cereri si nu va fi asa de greu de verificat tot...sigur o sa dureze mai putin decat sa scrii cateva stiri . Sau eventual, mai punem pe cineva sa fie moderator pentru slujba respectiva (dar sa aiba vechime, sa fie serios si sa se vada ca s-a implicat in problema asta in ultima vreme. Luckos si inca cativa membrii sincer ar implinii aceste cerinte destul de usor)