Monky are ultimul cuvant,dar cred ca nu poate contesta nimeni ca majoritatea ideilor cu care s-a venit ar fi valide. Scaderea numarului de useri ar fi evidenta,dar forumul ar deveni unul exclusivist si cred ca merita asta,intrucat e cel mai bun din Romania.

Daca hosting-ul e in jur de 2000 de euro anual ---> 2000 : 5 = 400 useri. Nu e nevoie de mai mult pentru ca acest site sa se sustina. Inutil sa mai vorbim despre cei care isi vor face Premium sau VIP,avand o contributie mult mai insemnata.

In continuare,cred ca e o idee buna cea cu taxa anuala. Desi presimt ca citind aceste randuri,Monky are dubii serioase.

Vin cu inca o sugestie care nu stiu cat de usor ar putea fi pusa in practica,dar s-ar putea incerca un trial de o luna,doua,trei pentru taxa de membership. "Sa luam pulsul",cum s-ar zice,sa vedem cine ramane si cine isi face bagajelu'. Chiar cred ca minim 50% din userii activi (si aici vorbesc de cei care posteaza zilnic,viziteaza site-ul de nenumarate ori intr-o zi etc.) vor fi de acord sa dea acei bani.

Astept cu maxim interes decizia "executivului".


Sent from my iPhone using Tapatalk