1. Nu cred ca au comentat in acest thread mai mult de 1/1000 din membrii forumului - deci exista cel putin o prima problema.
2. Am incercat sa realizez o intalnire CG in weekendul trecut. Doream sa scot la licitatie intre 50 si 100 de produse diferite, de la preturi ridicole de gen 10 ron / joc xbox 360, joc ps3, blu-ray sigilat, etc. Interesul a fost 1/10.000 dintre membrii forumului si intalnirea nu a mai avut loc.
3. Am impresia ca "romanul se pricepe la agricultura, politica, fotbal" si mai nou console, publicitate, jurnalism, comunism, etc.
4. Forumul acesta a fost gandit drept un hobby de catre creatorii si proprietarii (proprietarul) acest site. Costurile acum nu se mai inchid. S-a introdus contul VIP. S-au incercat licitatii. S-a reorganizat aria de bazar (In opinia mea prost, iar acolo chiar e estul salbatic.) ETC. REZULTATUL ACTUAL ESTE CA CG NU ESTE PE 0. Cineva sau mai multe persoane trebuie sa scoata din buzunar bani in fiecare an ca sa acopere costurile.
5. Pentru a se sustine acest proiect pe termen lung trebuie gandit capitalist. Adica CG trebuie sa fie pe profit. In cel mai rau caz sa faca break even.
6. Inmultirea taxelor NU ESTE O IDEE BUNA.