Ca sa nu-ti pierzi din vizitatori si din potentiali cumparatori, taxezi doar "vanzatorii". Solutia pe care am propus-o mi se pare cea mai lejera: se aplica o taxa lunara, trimestriala, anuala de xEuro (stabilim detaliile dupa ce ne punem de acord cu metoda) si toate threadurile noi de la vanzatori trec printr-un filtru al adminilor/moderatorilor. Cine are membership platit are thread validat si postat, cine nu, plateste si se posteaza ulterior - cine refuza, ghinion (nu toleram egoismul). Mi se pare cel mai ok. La un calcul simplu: 10-15E pe an x 200 de selleri -> aia e, jackpot! Plus alte surse de venit gen licitatii, donatii, reclama pe site, parteneriate etc. Daca iesim pe plus, pastram pentru anul urmator cel putin 50% din suma necesara pt. costurile administrative si de restul dam premii - evident la userii platitori .

In felul asta pastram si "orasul" de care zicea RaverX, forumul se alege cu ceva in urma profitului vanzatorilor, etc.

Eu, as face cu circuit inchis si thread-urile de jocuri cu preturi bune si coduri de discount - avand in vedere ca sunt generatoare de economii substantiale cumparatorilor, dar CG nu se alege cu nimic din acele economii...