MonkY, ce zicea mark era altceva. Si nu cred ca e singurul in situatia asta. Si eu am trecut prin 3G, 3GS si 4S si m-am plictisit de ele, n-am putut sa le tin mai mult de 6 luni. Au fost mereu bune, dar de la o vreme te saturi de acelasi OS de la generatie la generatie. E adevarat ca iOS a fost mult inaintea competitiei, dar competitia s-a imbunatatit mult mai mult in acelasi timp, Apple stand relaxati.

Singurul lucru care momentan ma face sa raman la Apple este materialul din care sunt facute. Nu exista telefon facut din materiale mai bune decat aifonurile. Nu am intalnit. E bine construit si pare solid. Cat despre OS, e acelasi lucru si pe iPhone si pe iPad. Pana la iOS 7 mai e, si s-ar putea sa o dea in bara asa cum face Apple in ultima vreme. Stiu ca sunt multi cu S3 care se bat cu pumnii in piept, dar personal mi s-a parut prea mare pentru un killer phone, trebuia ceva pana in 4.3" sau 4.5". Note e altceva pentru ca e facut pentru altceva.

Mie mi-ar placea un telefon construit ca iPhone si cu Android. Si asta doar din plictiseala.

Si apropo, mi se blocheaza zilnic 4S-ul in Whatsapp si facebook de imi vine uneori sa dau cu el de pamant.