Single post: Ultimul joc devorat

  1. #3094 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Max Payne 3

    [+] Jocul insusi!
    [+] Multe arme
    [+] Grafica
    [+] Peisajele, deci in Sao Paolo parca ma simteam acolo..
    [+] Dificultatea (L-am terminat pe Normal insa daca il joci pe hard iti da multe batai de cap)
    [+] Max! Foarte bine detaliat, la fel si celelalte personaje.
    [+] Comportamentul lui Max, un tip pe gustul meu.
    [+] Povestea a fost mult peste asteptarile mele.
    [+] Personajele dau jocului o atmosfera unica , se potrivesc fiecare ca niste rotite.
    [+] Muzica
    [+] Golden Guns
    [+] Voice acting-ul este extrem de bine implementat.
    [+] Umorismul lui Max
    [+] Max , betiv ordinar (in sensul bun al cuvantului)
    [+] PainKillers , Duuh.
    [+] Cinematics-urile sunt .. sunt pur si simplu nemaipomenite!
    [+] Flashbacks
    [+] Shoot-Dodge
    [+] Bullet Time
    [+] Totul este facut foarte detaliat , toate detaliile si texturile facute la milimetru.
    [+] Cand este cutscene si se trece la gameplay, treci in pielea personajului fara sa iti dai seama.. fara loading si alte chestii...
    [+] Imi voi aduce aminte de unele momente din jocul asta si peste cativa ani buni. (Mai ales finalul)
    [+] Vestimentatia lui Max
    [+] Rejucabilitate crescuta
    [+] Challenge-uri incitante (a.k.a Grinds)
    [+] Multiplayer-ul
    [+] Pe Multiplayer sunt o gramada de customizeuri ale personajelor , ii poti imbraca deblocand hainele pe masura ce cresti in level, le poti pune cagula masca de gaze , casca care scade damage-ul de headshot cu 50% si multe altele..
    [+] Burst's (perk-uri , numai ca sunt denumite bursts si le poti folosii numai in multiplayer)
    [+] O perioada de acomodare pe multiplayer cu Rookie DeathMatch , Rookie Team Death Match , valabile numai pana ajungi la level 7.
    [+] Crews (daca ai unul sau esti membru a unui club il vei putea folosii pe cel actual si in GTA V)
    [+] Finalul , unul din cele mai bune din istoria unui joc.
    [+]Un plus major si unul din elementele care m-au incantat foarte mult a fost folosirea de momentele trecutului. A fost placut sa te lupti din cand in cand cu mafiotii oraselor americane


    [-] M-am blocat in cover si nu puteai sa faci nimic , am citit undeva aici pe forum ca dai roll ori si scapi(am murit de multe ori din cauza asta)
    [-]Grenazile prost implementate , un blow trigger prea mare si atunci cand o arunci parca arunci cu un bumerang nu cu o grenada(se duce foarte aiurea cand o arunci , nu nimereste ferestrele etc...)



    Pentru acest joc am numai cuvinte de lauda , unul din jocurile cele mai bune facute de rockstar, a fost dragoste la prima vedere.Am savurat fiecare milisecunda,jocul te tine mereu alert.Cu siguranta un joc demn de nota 10+ , are foarte putine puncte negative.Jocul asta mi-a placut la nebunie.Si multiplayer-ul este destul de bun , insa daca nu sunteti mari fani multiplayer, TREBUIE NEAPARAT sa jucati macar campania jocului care este pur si simplu nemaipomenita.Mi-a placut mai mult decat uncharted, sincer!
    Fara indoieli, asta este jocul GOTY al anului 2012. Foarta multa munca depusa in acest joc! Ii felicit pe cei de la RockstarGames pentru un joc asa de minunat! La Mai Multe!

    Gameplay: 9.5
    Sunet: 10
    Grafica: 10
    Story: 10

    Nota 10/10
    Attached Images Attached Images 1234567891011.jpg 123.jpg 1234.jpg 12345.jpg 123456.jpg 1234567.jpg 12345678.jpg 123456789.jpg 12345678910.jpg