Nu trebuie sa-ti fie rusine - nu toti sunt la fel de pasionati ca mine, uneori exagerez, insa eu nu sunt genul care sa cumpere pentru a revinde (de aceea incerc sa ma feresc cat pot in a cumpara dubluri). Ideea e ca daca nu ai alte vicii scumpe, ai o slujba care aduce un venit decent, o sotie iubitoare si intelegatoare- poti sa-ti alimentezi pasiunea (oricare ar fi ea).

Sunt colectionari de jocuri/console in lume mult mai "extravaganti" decat mine - din pacate numarul lor este extrem de redus in RO - datorita nivelului scazut de trai, din nefericire in afara de Bucuresti si inca o mana de orase mai mari in tara noastra este dezastru, un fel de frankenstein intre evul mediu (lipsa apa curenta, canalizare) si capitalism (supermarketuri sau produse de import in orice sat).

Ca si roman, consider ca pasiunea pentru jocuri/console, relativ la Romania este un segment cu nivel sub-unitar (procentual vorbind - cred ca Romania este cu mult sub 1 % din piata mondiala in materie de vanzari evident, sincer chiar imi pare rau ca marile lanturi de distributie nu ofera cifre clare vis-a-vis de vanzari console / jocuri).