Quote Originally Posted by huber View Post
Personal tocamai ideea aceea de putin si bun decat mult si prost imi placea la Apple , aici nu ma refer la calitatea produselor ci la cantitatea lor
Atata timp cat isi mentin calitatea... pe mine nu ma deranjeaza si cantitatea. Si oricum, trebuie sa faca ceva, pentru ca sunt cam in cadere libera (pe bursa), desi culmea... la vanzari au stat al naibii de bine. Cu alte cuvinte, lumea cere altceva. Si daca nu vor livra si vor merge tot asa, in cativa ani Apple va deveni noul Microsoft (sau Nokia)
Quote Originally Posted by huber View Post
chiar nu prea stiu ce are in plus ipad 4 fata de ipad 3 in afara de o memorie mai mare.
Pana ieri, iPad 4 nu a avut niciun fel de memorie mai mare. De-abia ieri au lansat varianta cu 128GB... pana acum atat iPad 3 cat si 4 au avut 16, 32 si 64GB. Diferenta era data de:
- cpu A6x (de 2 ori mai rapid)
- gpu mai rapid (de 2 ori)
- camera frontala de la 0.3Mpx la 1.2Mpx
- Lightning conector
- better WiFi (dual-band)
- atat
Quote Originally Posted by RaverX View Post
Cum zicea un tip destul de recent: my new ipad is the old new ipad...
Nu e oare valabil cam la tot ce ne cumparam in ziua de azi? Masina mea e o vechitura la un an de la achizitie, placa mea video e istorie dupa 6 luni, HDD-urile mele sunt obsolete pe langa SSD-uri, smartphone-ul meu care era cel mai tare Android acum 6 luni, de-abia am reusit sa-l dau la jumatate de pret... atat de "slab" e. Asta este, traim in era vitezei... dar trebuie sa tinem cont si de faptul ca nu ne obliga nimeni sa achizitionam ultima nebunie. Prin urmare, de ce ar conta pentru mine daca lanseaza un nou produs la fiecare 6 luni? Pentru ca oricum nu-mi permit sa-mi schimb decat la 12 luni or more... Las lucrurile sa evolueze, si aleg ce imi place si ce-mi permit. That's how life works...