huber, eu cred ca lucrurile sunt un pic mai complexe de atat. Cred ca pur si simplu nu puteau fabrica suficiente A6X-uri pentru a se incadra in timeframe-ul de lansare la iPad 3. Trebuie sa luam in calcul si perioada de testare, cat dureaza shipmentul la atatea zeci de milioane de componente... si tot asa. Din contra, nu iPad 3 cred ca a fost grabit, ci iPad 4. Puteau sa-l lanseze acum in Martie (inclusiv in varianta cu 128GB), si cred ca ar fi avut mai mult de castigat (inclusiv fata de proprii clienti, care s-au trezit prea repede cu un refresh).

Oricum, vom avea anul acesta dovada clara a modalitatii de lucru spre care se indreapta Apple. Daca pana la jumatatea anului (poate chiar Martie) vom avea un iPad 5, atunci e clar ca si-au stabilit termenii astia de lucru, care poate sunt prea rapizi pentru ce eram obisnuiti. Daca insa se va lansa iPad 5-ul in a doua jumatate a anului (Octombrie), atunci inseamna ca si-au dat seama ca sunt prea "rushed" si s-au intors la vechiul mod de lucru. Only time will tell...