Quote Originally Posted by MonkY View Post
Asta cu "always online", chiar si in 2013-2014, mi se pare o mare aberatie. Adica, sa nu poti sa te joci sau sa faci altceva pe consola daca nu ai net. Sorry, dar asta n-ar mai fi consola de jocuri... care prin definitie inseamna o chestie pe care ma joc. Pai daca incepe sa ma conditioneze azi de online, maine ma conditioneaza de gold, mai ma conditioneaza si doar la jocuri noi... pai sa fie sanatosi! Asta nu e evolutie, e restrictionare in masa.

Eu unul sunt dispus, chiar daca sunt maniac cu jocurile... sa renunt complet la a achizitiona o astfel de consola. Si-asa am zis eu de ceva vreme ca renunt la Xbox 360 (cred ca sunt la a 6-a consola... in rest au picat pe capete). Cred ca doar de dragul jocurilor n-am renuntat la Xbox 360. Am si gold, cumpar si jocuri noi. Dar asta pentru ca asa aleg eu. Nu pentru ca-mi impune MS. Si nu sunt ca altii, sa nu ma gandesc ca poate de maine voi fi sarac lipit... si nu-mi mai permit decat SH-uri. Si poate n-o sa am bani de net, de gold-ul lor sau de altele. Atunci ce fac, am consola si ma uit la ea? No frickin' way!

Hai ca m-am agitat prea tare... eu zic sa vedem ce se va intampla. Mai ales ca daca va fi chestia asta cu "always online" si vor impune restrictii mai drastice... cum Romania nu e pe lista, parca vad ca noi oricum ne luam Adios din start de la noul Xbox 3...
Cred ca MS vor sa scape de piraterie cu ALWAYS ONLINE, alta explicatie nu pot sa gasesc.
Sunt plictisit de PS3, de Ps Vita astept doar jocurii bune pe PS PLUS ca nu se merita sa dai 50-60$ pe 5-7ore de fun.
Inca mai am xbox-ul cu RROD si in 2009 nu stiam ce sa fac...sa iau alt xbox sa imi dea RROD sau PS3.

Sper ca Next Gen console sa elimine chestia asta cu multimedia console...sau cum o numesc ei. Nu am nevoie de netflix,hulu,etc pe consola. Nu vreau sa ascult muzica dupa consola. Nu vreau sa fac stream de poze sau mai stiu eu ce pe consola. O iau pentru jocurii, sa le poti rula pe un tv in 1080p with 60fps. Poate cu ocazia asta o sa lanseze si ei Xbox-ul/Ps in Romania.Poate

Pana acuma pe mine nu am intereseaza no secand-hand games( am cumparat in 3 ani decat 3 jocuri secand pana am dat de PS PLUS, iar daca va continua si pe next gen PS sunt multumit) , ALWAYS ONLINE ( o porcarie dar e ok ,vedem "produsul" final, poate nu e chiar asa de rau precum pare).