Single post: Jailbreak apps and tweaks

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Jailbreak apps and tweaks

    un thread destul de simplu dar foarte folositor probabil pentru multi, unde ma gandeam sa postam ce aplicatii si tweakuri folosim din cydia si pe care le recomandam . cateva recomandari din partea mea:

    - Auxo: imi place foarte mult si cea mai utila functie pe care o are este inchiderea aplicatiilor printr-o simpla atingere, daca dai swipe down inchizi o singura aplicatie daca tii apasat pret de cateva secunde o iconita se vor inchide toate programele care ruleaza in background.

    - Zephyr: o aplicatie extrem de utila prin intermediul caruia elimini aproape complet functia butonul home. plus ca mai nou poti sa mergi din aplicatie in aplicatie prin swipe left sau right.

    - Springtomize 2: una dintre cele mai "puternice" aplicatii din cydia, iti poti schimba aproape complet IOS (springboardul) insa va trebuie rabdare sa aflati ce face fiecare functie mai ales ca are nevoie de un respring dupa fiecare modificare.

    - Activator: este un must have, cel putin imho, pentru orice iphone.

    - ColorKeyboard: pentru cei care v-ati plictisit de keyboardul obisnuit al IOS, ca si mine de altfel, va recomand acest tweak, care iti schimba culoare keyboardului cum vreti eu o am pe negru si e fantastic, pare putin ciudat la inceput, dar dupa ce te obisnuiesti nu vrei sa mai treci la cea originala

    - Zeppelin: daca v-ati plictisit ca in status bar sa va scrie doar orange, cosmote sau vodafone, aceasta aplicatie va v-a instala diverse logouri sau ce texte doriti in status bar, in locul numelui operatorului. o sa gasiti mai multe packuri cu diverse logorui in cydia, trebuie doar sa le cautati

    *ActiveDock: nu pot sa spun ca il recomand neaparat, dar astazi l-am gasit si eu si mi se pare foarte interesant, inca ma mai gandesc daca o sa-l instalez, dar poate vrea cineva si revine cu o impresie

    deocamdata cam atat, dar o sa updatez de feicare data threadul cand voi gasi ceva interesant cum a fost cu acest ActivateDock si v-as ruga sa scrieti si voi daca aveti timp cateva recomandari .
    Attached Images Attached Images img_1348.png img_1347.png img_1346.png img_1345.png