Quote Originally Posted by ramonski View Post
era mai simplu ca darkie sa anunte ca retrage licitatia. daca dorea sa doneze niste bani extra o putea face si fara expunere.
Daca Darkie retragea licitatia, atunci chiar ar fi fost un neserios... Nu-l cred in stare vreodata de asa ceva. Cat despre expunere, nu cred ca a facut vreodata asta. Si ca dovada sta si faptul ca are licitatii care s-au incheiat cu succes. Doar in cele 2 unde ai avut tu cel mai mare bid a aparut problema.
Quote Originally Posted by ramonski View Post
cat despre cat de copilaros am reactionat, fiecare vede lucrurile cum doreste.
Sorry, dar a fost pe principiul "imi iau jucariile si plec". Oricum as incerca sa vad altfel lucrurile, asa ai reactionat. Si sincer de la tine chiar nu ma asteptam. Dar, asta este...
Quote Originally Posted by ramonski View Post
insa monky trebuie sa realizezi faptul ca ai in spate nu foarte multi oameni care sustin proiectul. eu sunt unul din ei.
Eu realizez foarte bine acest lucru, insa nu stiu de ce unii au impresia ca trebuie sa stau in genunchi si cu mana intinsa. Am spus-o de la inceput. Daca nu se strangeau banii, asta era... ori incercam o alternativa mai ieftina (renuntam la server dedicat si taiam functii din site), ori inchideam. Nu cred ca era sfarsitul lumii. Insa uite ca s-a rezolvat, si e un semn ca voi toti cei care ati pus umarul, ati demonstrat ca se poate. Din pacate insa, fara reguli nu se poate. Si va dau cel mai bun exemplu: Donely, care este moderator, vechi amic si unul dintre cei care au ajutat cel mai mult site-ul (financiar), daca de maine incepe sa incalce regulile (sa zicem ca se apuca sa vanda piraterii), va garantez ca primeste ban pentru ca a incalcat o regula CG.
Quote Originally Posted by ramonski View Post
n-as fi avut nimic de reprosat daca pe licitatiile respective nu s-ar fi licitat.
Te cred. Au fost multe licitatii la care mie unul mi-a parut rau ca nu am bani sa mai salvez situatia... si sa licitez si eu. S-au dat jocuri si item-uri pe nimic. Well, Darkie nu a vrut asta, si a supra-licitat. Nu-l putea opri nimeni!

Oricum, regulile pentru aria de Licitatii au fost refacute si regandite, in special ca urmare a problemelor intampinate la ultima "serie" de licitatii. Acum sper sa inteleaga clar ce se poate face si ce nu se poate face: http://www.consolegames.ro/forum/f76...-licitatii-cg/