Quote Originally Posted by MonkY View Post
Mie unul mi-a placut la nebunie Rage. Insa a fost atat de scurt si a avut atat de putine elemente RPG incat
Si mie mi-a placut foarte mult Rage, faptul ca a fost mai mult FPS si mai putin RPG a fost chiar un plus pentru mine

Insa da, a fost cam scurt si au facut o greseala enorma, dupa ce l-ai terminat - s-a terminat, generic si punct Daca puteai juca in continuare (ca si-n GTA-uri sau alte jocuri) si sa faci misiunile optionale pe care nu le-ai facut (eu am ratat cateva tocmai pentru ca am crezut ca le pot face oricand) era deja mult mai bine.

Cat despre Doom... Doom1 a fost incredibil, grafica la vremea aia a fost mai ceva ca si Crysis la vremea lui. Monstri multi si diversi, arme de toate felurile (drujba anyone? ), muzica, feeling, tot ce vrei. Doom2 a fost practic acelasi lucru, doar ca deja nu mai era o noutate.

Doom3 - uhmm, asa si asa, grafica exagerat de "lucioasa", prea mult bump mapping fortat peste tot, monstri cam putini (la numar si la diversitate), insa per total a fost un shooter decent.

Sincer as fi vrut un Quake5 care sa se intoarca la origini (castele parasite si catacombe), m-am saturat de ambientul high tech. Un Quake prin castele in care sa vanez "cavaleri" cu barda si cu arbaleta... yummy.