Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
ncepatorii cu o intrebare.
Eu sunt intr-un mare impas de prin vara. Desi nu ma consider fan al motocicletelor, mi se pare foarte utila in unele momente. Iar de cateva luni bune, ma gandesc serios sa achizitionez una. Nu ma pricep deloc. Am luat A-ul la 18 ani dupa ce am luat B-ul, dar de atunci nu m-am mai dat cu nimic.

De cand m-am mutat din tara, am conditii excelente pentru un motor. Ca sa nu mai vorbesc de taxe foarte mici (aparent ma costa mai mult abonamentul la cinematograf decat asigurarea lunara pentru un motor).

Ma uit de foarte mult timp dupa ceva care sa imi placa. Imi plac in general cele mai vechi, in special choppers. Am gasit niste Honda VT500 foarte interesante. Pe langa pretul mic de achizitie, nu sunt nici foarte puternice, iar pentru un incepator ca mine ar fi ideale. Mai sunt tentat si de Ducati Monster 600, insa pare cam fioroasa pentru indemnarea mea. Cel putin pentru moment. Iar pretul este si el dublu fata de Honda.

Mi-ar placea in weekenduri sa ma mai plimb, sau cand merg in oras sa folosesc motorul in locul metroului destul de scump. Plus ca libertatea de miscare si locurile de parcare ar fi

Nu stiu incotro s-o apuc. Ma uit uneori pe net la accidente si ma lecuiesc pe moment. Dar imi revine dorinta de a avea un motor destul de rapid, si nu stiu exact incotro s-o apuc.

Sunt in continuare nehotarat, dar daca e cineva dispus sa imi dea niste sfaturi si/sau sa ma orienteze intr-o directie, sunt numai urechi