Bon... sa-mi spun si eu opinia despre toata nebunia asta:

1. Daca ai avut bani de PS3 si nu ai bani de arcade-uri si alte joculete la preturi minime de pe PSN, atunci ai probleme. E ca si cand ti-ai cumpara BMW si nu ai bani de benzina.

2. Sa nu va speriati in momentul in care va veti trezi cu consolele banate pe PSN. Sony isi rezerva acest drept in cazul in care nu ati respectat termenii si conditiile atunci cand faceti sign up. Si daca veti citi acolo, aveti ceva de genul "Terms of Service for the Playstation Store - You are not allowed to give out your sign-in ID or any information that would allow another user to access the Playstation Store through your ID information". Adica fix ceea ce faceti prin acest "sharing". In alti termeni, nu respectati conditiile.

Parere personala: nu este ok din punct de vedere etic si moral. Ca este ilegal sau nu, fiecare interpreteaza cum doreste. Insa cand vom vedea primul val de ban-uri de la Sony, sa nu ne miram. Totodata, ma face sa imi para rau de petitia facuta in favoarea Romaniei... Acum vedeti de ce noi nu meritam sa avem Store ? Pentru ce ? Pentru o tara unde pirateria inseamna 90% ? Well, am zis-o de fiecare data, fiecare face cum doreste la el acasa... insa despre schimbul de ID-uri si parole o sa va rog sa discutati doar pe Private. Aici respectam regulile jocului. That's all. Carry on !