Quote Originally Posted by Venom View Post
De ce nu faci inscrierea unui user nou cu link de validare de pe adresa de email?
Cum as putea sa fac ceva ce este deja de ani buni?

Da, exact asa avem acum, cu link de confirmare. Lucru care-mi da bataie de cap enorm, pentru ca Yahoo "binevoieste" sa treaca mesajul in Spam folder... Aproape la fiecare inregistrare primesc un email cum ca nu gaseste link-ul (desi culmea, scrie foarte clar atunci cand faci inregistrarea ca exista aceasta posibilitate).

Problema cea mai mare este cu cei care-si schimba adresa de email (sau dau disable la cea actuala) fara a mai modifica si pe site... si are mii de subscriptions pe CG. Practic vB-ul nu are cum sa stie ca adresa respectiva nu mai exista, si el tot incearca sa trimita notificari... Motiv pt. care primim zeci de mii de "Mail delivery failed: returning message to sender" pe zi.

Bine, sunt multe din adresele de mai sus doar incercari de spam, incercari de creare de user pe CG... insa imi este practic imposibil sa le diferentiez fata de cele ale userilor reali (daca as sta sa verific fiecare email in parte, practic toata luna numai asta as face). Am facut un script prin care le dam unsubscribe acelor adrese de email... dar nu ajuta foarte mult.

Well... asta este. Era inevitabil ca odata ce forumul creste, sa avem parte si de nebunii de genul asta...