Quote Originally Posted by MonkY View Post
In cazul asta, inseamna ca sunt tampiti cei de la GSMArena: Apple iPhone 4S battery test is complete, here go the results [TEST] - GSMArena Blog

In plus, am un coleg si o prietena care au 4S... I-am sunat acum sa-i intreb care e situatia la ei cu bateria la 4S. Amandoi au ras de mine cand i-am intrebat daca-i tine doar 6 ore de usage. Amandoi au confirmat ca la usage normal (3G + ceva browsing, emails, facebook, un pic de gaming, etc.) ii tine cam 2 zile bateria... si cateodata ajung la 3 zile.

Acum, fiecare crede ce doreste. Eu nu am 4S si prin urmare nu pot sa fac teste serioase. Dar daca as fi avut si m-ar fi tinut maxim 6 ore (repet, vorbim de usage normal, nu de 6 ore de gameplay in cine stie ce joc 3D), l-as fi dus fie la service Apple, fie l-as fi vandut. Punct.

P.S. mark: poate tu te multumesti cu putin la telefoanele tale. Unii dintre noi nu!
Sper ca nu confunzi standby time cu usage time ca nu e tot una. Tu vb de zile ca tine bateria, da, aia e standby. Usage time e cat timp a fost folosit telu efectiv de catre user. Acesta din urma, la iPhone generatiile mai vechi decat ultima nu duc mai mult de 6 ore si bateria isi da duhul. Astea in conditiile in care telul are TOATE functiile enabled (wifi, 3G, date, bluetooth, gps, push, etc.). De aia am tel sa-l folosesc.
Cel mai bun exemplu pe care ti-l pot da este iPhone 4 ce l-am luat la abonament acum multi ani de la Orange nou nout. Atat tinea in conditiile scrise mai sus.

PS. Telul l-am schimbat de 2 ori la Orange ca avea probleme (unul cu senzorul de proximitate si unul cu pete galbene pe ecran). Toate au fost noi, si atat tineau. Am avut pana atunci iPhone 3G, 3GS si 4S. Pe i5 am pus mana doar 1 zi si intradevar tine bateria cacalau. Nu stiu ce naiba i-au facut ca e aprox aceeasi marime ca pe 4S (~1500 mAh).
In concluzie stiu ce vb.