sincer si mie mi-a placut foarte mult controllerul, chiar au facut o treaba buna acolo, dar in rest. din pacate au renuntat la piata din asia total, in europa nu cred ca isi fac mari sperante si spera sa-i acapareze total pe americani, care sunt prea lenesti sa apese pe un buton pentru a schimba canalul. nu stiu foarte ciudat. inca o chestie, ok sa zicem ca blocheaza piata SH si pirateria, dar scade nene pretul jocurilor, ca acum alta cale nu avem si tot veti face profit, ce naiba. ar fi o nesimtire sa blochezi piata SH (chiar si un simplu imprumut de joc) si pirateria de tot (aici nu am nicio treaba, chiar ma bucur), dar scade pretul jocului si presimt ca ei o sa-l creasca, ca doar este un joc next-gen! eu ma gandesc si la colectionarii de jocuri sincer, ei ce naiba vor face? isi vor da toate salariile pe care le primesc pe jocuri din magazine? ce fac daca nu se mai gaseste un joc, dar vrea sa-l vanda un user?

intrebarea este urmatoarea: oare MS e singura companie care face un pas spre acest trend? daca sony ramane cum a fost pana acum nu-si vor pierde masiv din suportul publisherilor third-party (EA si Ubisoft mai ales, pentru ca ei a aratat tot timpul cat de important este sa faci bani si din piatra seaca)? nu stiu, sper sa ma insel si Sony sa nu recurga la o astfel de "solutie", ca practic ar ramne singura noastra optiune, pentru majoritatea din RO care nu-si permit un joc din magazin tot timpul. oricum am ajuns sa ne rugam sa nu ne blocheze anumite facilitati, in loc sa vorbim despre jocurile ce urmeaza sa apara si care ne-au atras atentia...