Conferinta Sony: Prezentare titluri exclusive, gameplay killzone pe un pc cu specificatii asemanatoare cu ale PS4. Un controller.
Conferinta MS: Prezentare consola. Kinect. TV stuff. 2 trailere si un caine virtual, zgariat pe nas.

Au aparut tot felul de personaje care blamau controllerul de ps3 ca are touch, ca daca iti scapa degetul pe zona aia se intampla si se face. Acum apar personajele si spun "controllerul de xbox nu are touch? pai puteam sa ma folosesc de zona aia sa fac si sa dreg! praf!". Hotarati-va!

MS a venit si a spus de faza cu jocurile SH. Sony inca nu a facut-o. INCA.

Ambele au fost pre conferinte nu conferinte cum ar fi trebuit. E3 va clarifica. MS poate sa vina cu amalgamul de jocuri exclusive sau poate sa vina cu un rahat. Sony poate sa vina cu o consola frumoasa sau tot cu o cutie patrata. Cred ca toate acuzatiile sunt prea devreme aduse.

@darkpaul: sa fim seriosi legat de instalare. Toata lumea isi instaleaza jocurile de cand a aparut aceasta optiune (excludem detinatorii de Arcade, care totusi mai instaleaza cate un joc pe un stick). Sa imi aduc aminte de GT5 in care mi se spunea sa il instalez ca sa nu mai faca figuri in multiplayer sau sa incarce mai repede totul? Sa nu mai spun de demo-urile de pe PSN pe care le downloadezi si apoi astepti sa le instaleze. Toata lumea prefera rularea jocului de pe hard.