My console

La mine totul a inceput undeva prin " 1995 " cand eram la gradinita " aveam vreo 4-5 anisori " am primit o consola Terminator " Sega Megadrive 2 " din Ungaria , cu 2 manete si jocuri. Erau cele mai frumoase vremuri , inca nu vazusem sau auzisem de console , era ceva nou pt. mine. Cel mai mult ma jucam Super Mario cu fratemio , sau Duck Hunt , ExciteBike , insa cu timpul am mai cumparat casete " Captain America , Adventure Island , Spiderman , Jungle Book , Contra , Double Dragon 2 , Street Fighter etc.. , dupa cum imi amintesc , anul 2003 a fost ultima oara cand m-am mai jucat pe consola.

In anul 2002 am primit in imprumut de la un prieten o consola Super Nintendo , cu 2 manete si 3 jocuri " NBA 98 , TERMINATOR 2 si Judge Dredd. Cel mai mult mi-a placut dintre cele 3 jocuri , Judge Dredd. Imi amintesc , ca nu puteam salva jocul , astfel o zi intreaga m-am jucat ca sa termin jocul.

Tot in 2002 , un coleg de clasa a primit de la tatal lui un Gameboy Color Pokemon , din Germania , cu 2 jocuri " Super Mario si Ottos Ottifanten " , iar dupa cateva luni am facut schimb cu el " cred ca undeva prin sfarsitul lui 2002 , inceputul lui 2003 "

In 2011 Ianuarie , mi-am cumparat un Gameboy Andvance SO , si mi-am comandat jocul The Lost Vikings de pe ebay , iar in Septembrie mi-am cumparat un PSP GO , pe care l-am vandut in 2012 Ianuarie , ca sa imi cumpar un PS Vita.

Ps Vita si GBA SP sunt consolele pe care le detin momentan


Firts meeting with PC

Prima intalnire cu PC -ul a fost undeva prin 2000 , iar prin anul 2001-2002 , varumio a primit un PC " 4.86 " , hard "500 mb , 16 mb ram , placa video de 4 ...ceva de genul. In fiecare week-end eram la el , si ma jucam GTA 1 , The Lost Vikings , Jeep , Jazz Jackrabbit , Blues Brothers , Prehistoric , Prince of Persia ... iar in Vara anului 2003 mi-a oferit mie PC-ul , care nu a rezistat nici macar 2 luni , s-a virusat si sa stricat.

In 2004 Septembrie , am primit al doilea PC , care a rezistat 10 luni , pana in 2005 Junie / Julie , iar dupa doar 1 luna , am primit un alt PC , AMD Sempron 2600 , placa video 128 , 256 mb ram , 80gb hdd , care a trait vreo 6 / 7 ani. Al patrulea PC pe care l-am primit in 2009 , a fost un INTEL Pentium , Dual Core , 4 gb ram , 512 video , 320 gb hdd , care nu a rezistat mai mult de 3 ani. Momentan detin un PC , Intel Pentium , Core 2 Duo , 6 gb ram , placa video 512 , Hdd 320 gb.


THE END