Ma bag si eu in seama, dar in calitate de pieton. Fara suparare va zic ca am o ura deosebita pe astia care-si trantesc masinile pe trotuar. Si mai enervant e cum vin, multe trotuare sunt "ingradite" de stalpisori si poti intra doar prin anumite parti, asa ca bizonul intra pe trotuar si merge pana la un loc de parcare ca si cum ar fi pe sosea.

Eu va inteleg perfect ca nu-s locuri de parcare, dar nu-mi convine deloc ca tot ce stiu "edilii nostri" e sa taie din trotuare ca sa faca locuri de parcare si sa dea amenzi. E 100% vina soferilor ca tac si inghit. Taxe platiti la greu (plus ca-s si taxe in benzina cu carul), cereti si ceva in schimb.

Si cand parcati pe trotuar nu va ganditi ca daca lasati 10 cm e "ok". Poate veni cineva cu un carucior cu copil mic. Sau o persoana mai dolofana care mai are si niste sacose cu el. Dar in primul rand nu mai stati ca niste mumii si nu va plangeti cand sunteti amendati. Cat timp n-am vazut nici macar un protest al soferilor care sa ceara locuri de parcare eu zic ca va meritati 100% soarta.

Stiu ca multi se vor supara ca zic chestiile astea, dar e parerea mea. In Romania toti se plang, dar aproape nimeni nu face nimic sa remedieze treburile.