Darkpaul13 aici 100% este vina mea insa conteaza si cum vine vina aia, daca ti se ia capul din prima, etc etc ... sint situatii si situatii, legea ar trebui gindita cu capul de sus:
- ar trebui sa existe o informare serioasa - nu cum este acum: ia ba de cauta prin legislatie daca tot freci menta, vezi ce s-a mai schimbat ! nu-s avocat/jurist/trintor/etc ca sa stau toata ziua cu nasul in hirtoage, nu-mi ajunge timpul ca sa invat ce am de invatat in domeniul meu daramite sa ma intreb ce au visat eminentele lor, legislatorii.
- ar trebui sa existe avertismentul in prim plan, la prima abatere - avertisment, la a doua - amenda, nu toti soferii sint rau intentionati


RaverX de aia spun ca-s cazuri si cazuri, eu ca principiu de baza am sa nu deranjez si nu frica de lege, cum aici era un trotuar cu circulatie de sub 0.1% iar locuri de parcare ZERO, am facut roata de 2 ori si nu am gasit nimic, am considerat ca nu supar pe nimeni daca trintesc bizonul acolo, da uite ca am suparat, iar cei care se supara au un principiu "nu conteaza de ce ?! nu conteaza imprejurarile ! conteaza doar sa mai facem rau unuia daca tot se poate !"
Cit despre protest, eu am protestat de fiecare data insa cu cine sa te bati de unul singur ? cu sistemul ? yah right ! in practica ei au dreptate si pace, poti sta si-n cap si-n miini.

Dar in orice caz, thread-ul este in principal pentru a lua nota si nu pentru a plinge pe umarul cuiva, nu ajuta la nimic.