Quote Originally Posted by MonkY View Post
Nu recomand nimanui sa cumpere chipset-uri noi atat de repede de la lansare. Am mai patit-o si cu altele... de a trebuit sa inapoiez placa de baza (Intel a rechemat nu stiu cate milioane de southbridge-uri, care se prajeau in timp). Mai mult, fiind vorba de chipset nou, BIOS-ul, driverele, nu sunt nici pe departe in faza de maturitate...

Iar avantajul Haswell nu ar fi atat de mult performanta cat consumul redus.
De acord, dar cand iei un PC nou si bagi destui bani in el, vrei totusi ultima tehnologie, nu? Mie imi pare putin rau ca nu am mai asteptat o luna pentru procesoarele noi.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
5. Ca placa video, nu mai recomand Gigabyte pt. ca de obicei sunt cam zgomotoase (chiar si cu 3x). Daca vrei tu Ati/AMD, mergi pe asa ceva. Eu as alege insa asta
Eu recomand acel Gigabyte daca opteaza pentru 7950. Singurul motiv pentru care e mai galagios, dar aici depinde si de carcasa, este pentru ca are 3 radiatoare. Eu m-am tot uitat la diferente intre mai multe modele de 7950 si in absolut toate Gigabyte era cel mai rece. Iar cum ATI sunt mereu mai calde decat NVIDIA, nu strica racire mai buna. Ca idee, la mine in full load sta la maxim 55 de grade, pe cand altii vorbesc de 70 de grade la Sapphire, Asus, MSI, etc. E o diferenta.