Dota 2 documentary near complete, showing at private sessions | VG247 awesome!

Unlike last year’s short cinematic recap of the tournament, Free to Play is a broader look at the Dota 2 scene, which Lombardi said is more about the gamers than one tournament.
Eu in 5 zile voi fi acasa si in sfarsit ma voi putea bucura de net super pe care te poti juca orice MOBA fara sa sacadeze. O sa pot juca dota, dupa . Pana atunci fa tutorial-ul cu Dragon Knight-ul, joaca-te cat mai multe meciuri de distractie (ca doar asa inveti) si daca esti asa de varza cu ameni reali, joaca cu bots pe ce dificultate vrei.

Iti recomand daca vrei sa incepi mai chill, sa joci doar support dar nu te opreste nimeni sa faci ce vrei. Eroi recomandati (dupa parerea mea): Sven, Lina, Crystal Maiden, Skeleton King si hai sa zicem Clinkz (Bone Fletcher). Acestia mi se par deestul de buni si usori la inceput fara a fi OP. Daca vrei OP atunci joaca cu Huskar, Drow Ranger, Bloodseeker, Ursa si inca cativa. Fereste-te la inceput de jungleri (Lone Druid, Lycan etc) si de eroi cu vraji si ultimate prea complicate (Faceless Void, Rubick, Wind Runner, Ancient Apparition etc).

Daca ai nevoie de alte sfaturi zi-mi. Poate o sa dam cateva meciuri intr-o saptamana cand ma intorc la netul meu de acasa