nici nu stiu de unde sa incep sincer... oricum am ramas de cand sunt pe consolegames.ro speechless... v-as invita pe toti cei care aveti o problema cu stirile mele sa cititi in header mai sus, ce scrie sub numele siteului (probabil imi veti spune ca nu se numeste header, ca nu am nicio idee cum este organziat un website) scrie "by gamers, for gamers" ce intelegeti voi aici? ca unii sunte jurnalisti de profesie si ca mai pierdem timpul si aici? noi NU primim bani !!!! NU suntem instruiti, tot ce scrie o facem din PLACERE, nu pentru ca asta ne este meseria, o facem din ENTUZIASM, aceleasi motive au ridica acest site si nu cred ca merita sa mai dau nume cine a fost aici de la inceput ca toata lumea stie. NU este un site/forum de STIRI, este un loc de intalnire a consolistilor din Romania, unde pot dezbate civilizat, unde pot afla raspunsuri si unde vor gasi mereu oameni de toate felurile dar care au aceasi PASIUNE: gamingul si consolele, nu conteaza daca e Xbox sau PS3 sau Wii ! v-ati batut joc de acest thread, toata lumea in umanitate, si cei care au Xbox si cei care au PS, l-au numit jocul generatiei, cititi threadul !!! si nu este normal ca o stire sa o influenta personala, vreti sa scriem toti ca niste roboti si sa scoatem stiri pe banda rulanta cu 2-3 cuvinte si alea copiate si sa nu-ti mai dai seama cine a scris-o?

EU de abia am timp, avand in vedere ca sunt in sesiune si ca sunt la o facultate care ma solicita zilnic (nu al cea de jurnalism, cum cred altii) sa citsc zilnic siteuri de stiri, sa le selectez si sa mai si stau o ora sa scriu o stire (te informezi din mai multe locuri, cauti pe wikipedia, schimbi textul de 2-3 ori o adevarata placere) credeti ca totul este atat de usor si ce motive am sa fac toate astea, bani nu primesc, ba mai mult imi sare si lumea in cap, probabil ca fanboy, ca nu sunt obiectiv, va zic eu ENTUZIASMUL si PASIUNEA si imi face placere sa la scriu deoarece sunt multi oameni care nu au timp sa citeasca toate informatiile de pe forum si citesc doar stirile si multi au decalrat ca ei de aici se informeaza, si pentru oameni ca ei scriem cu totii, nu pentru unii care nu au ce face la 5 dimineata, decat sa arunce cu noroi peste tot. Sunt trist ca din cauza unor useri, unii nici macar nu au 200 de posturi si se cred dumnezeu pe pamant, mi se taie din acest entuziasm si acesta a fost motivul pentru care nu am mai fost atat de prezent pe forum, ca au venit multi useri noi care nu faceau altceva decat sa se certe si sa-i atace pe restul, probabil ca din acest motiv au plecat cativa membrii vechi, eu am zis mereu ca nu o sa parasesc siteul orice probleme as avea, dar sa-si bata unii joc in halul asta de munca unora, incredibil.'

NU este un site profesionist de stiri, vezi ign, nu castigam bani, oricine poate scrie, asa ca sunteti invitatii mei, este -usor doar sa arunci cu noroi, decat sa contribui cu ceva la experienta CG.ro, iar eu am incercat sa contribui cat mai mult. am vazut ca un user de 8-9 posturi s-a luat de DJ Mo ca e batran si catsiga bani din moderare, cand el a bagat bani de acasa in forum, cum naiba sa fii atat de nesimtit, cand tu habar nu ai ce inseamna CG.ro si mai si ataci membrii din el.

Oriucm eu sunt buuros ca cel putin 30 de oameni au apreciat stirea si au aflat ceva interesant din ea, ca astfel nu cred ca ar fi dat like. cei doi useri sunt pe ignore acum si daca se va mai intampla asa ceva, o s arog un moderator sa stearga posturile pentru off-topic.

PS: va rog lasati-le pe acestea, chiar daca este off-topic, pentru ca vreau sa citeasca toata lumea si sa am dreptul la replic, nu-mi place ca lumea sa-si bata joc in halul asta. o zi buna sa aveti si @AkF stiai ca oricine poate deveni editor te astept si pe tine sa ne dai lectii, ca noi astia care scriem de 4 ani suntem niste idioti.