monstrule: se pare ca ai citit posturile mele pe sarite. Incoerenta pe care o vezi probabil se datoreaza inabilitatii tale de a intelege ca nu sunt aici sa apar o consola sau alta... sa protejez un producator sau altul. Daca am aflat ceva care nu-mi place, postez... insa on-topic. Nu ma duc pe threadul de PS4 sa scriu despre cat de bun e X1 si nici invers (asa cum fac multi altii).

Am scris de rau cand a fost vorba de DRM, Region locked, TV, TV, Sports, TV... am scris de bine cand Microsoft si-a retras aberatiile. Lansarea X1 a fost oribila (le-am dat nota 1 din 10), conferinta lor de la E3 a fost superba (nota 10 din 10). Daca nu esti capabil sa intelegi ca X1 nu inseamna numai rahaturi... daca nu poti sa vezi si lucrurile bune (in speta exclusivitatile), atunci din partea mea... du-te invartindu-te!

Referitor la saracie... nu ea e de condamnat... ci invidia, intoleranta si alte aberatii care se nasc din saracie... astea sunt de condamnat. Ca sa-ti dau un exemplu mai usor pe care sa-l intelegi: daca eu sunt sarac si am o Dacie, asta nu inseamna ca urasc tot ce este legat de BMW... inclusiv pe toti posesorii de BMW. Nu! Nu sunt acela care de cate ori vede un BMW scoate cheia sa mai dea o "semnatura" pe masina. Nu ma duc si ma refulez pe forumuri de BMW, incercand sa le explic cat de imbecili sunt ca si-au vandut sufletul diavolului si corporatistilor care conduc BMW... Ba din contra. Am Dacie dar ma informez despre BMW-uri, despre ce au pozitiv, ce au negativ. Poate, cine stie, intr-o zi voi avea si eu un BMW, si nu va veni alt idiot sa-mi dea cu cheia pe masina. I hope you get it! If not, vorba ta: "Baftales!"

---------- Post added 29-06-2013 at 23:55 ----------

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Da, Xbox One are jocuri bune, va avea jocuri bune, are ceva bine gandit in spate, va veni ca o concurenta serioasa... iar cine nu e capabil sa accepte chestia asta... repet, ori nu e gamer, ori e hater pana in maduva oaselor, ori pur si simplu e sarac atat financiar cat si mental... si ceea ce nu poate avea sau nu poate intelege, e prost.
Quote Originally Posted by monstrul View Post
Scuza ma dar de cand saracia a devenit ceva de condamnat si legat de prostie...
Eu zic sa recitesti din nou ce am scris... poate intelegi ca nu m-am referit la prostie ci la faptul ca lucrul pe care nu-l poate avea cineva (din motive financiare de exp.) inseamna ca e un lucru prost, si trebuie aruncat cu noroi in el pentru asta.

Si asta tocmai dupa ce v-am rugat din nou sa ganditi de 2 ori inainte de a posta. Well, asta este. Traim in secolul vitezei si asta ne ocupa (unora) tot timpul...

Later Edit: Now please... can we get back to Xbox One?