* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Gaming backlog Started at 17-08-2016 20:44 by tudyniuz Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=102557 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : tudyniuz Date : 17-08-2016 20:44 Title : Gaming backlog Cum au tot fost reduceri la jocuri in ultima vreme, m-am abtinut cu greu sa mai cumpar pentru ca am deja prea multe jocuri neterminate. Ma uitam la cele stranse in ultimul an si jumatate si ma intrebam cand anume mai apuc eu, if ever, sa le duc pana la final? Sau macar sa le parcurg indeajuns incat sa ma simt satisfacut cu achizitiile. Ma abtin tot mai mult in ultimele luni de la a mai cumpara tocmai pentru a nu mari backlog-ul, dar am ajuns sa cred ca de fapt nu le voi mai juca niciodata, doar mereu apar altele noi pe care parca vreau sa le joc mai mult. Stiu ca nu sunt singurul cu putin timp liber, dar eram curios voua ce jocuri v-au ramas neterminate si ati vrea totusi intr-o buna zi sa le terminati. Poate reusim cumva sa ne motivam unii pe altii sa ne facem mai mult timp liber. Incep eu cu lista mea, am incercat sa aproximez orele deja jucate: Alien Isolation (0h) Until Dawn (2h) Bloodborne (4h) Thief (1h) Dying Light (5h) Assassin's Creed Unity (2h) Divinity Original Sin (3h) Shadow of Mordor (1h) Uncharted 4 (7h) Soma (0h) ZOMBI (0h) Metal Gear Solid 5 (2h) Va astept si pe voi cu lista de jocuri deja cumparate dar nefinalizate sau lasate sa stranga praf de prea mult timp. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : razvanrazy Date : 17-08-2016 21:24 La mine, cam astea ar fi pe care n-am apucat sa le termin si as vrea, intrucat nu mi s-a "luat" de ele (cred ca mai sunt, dar atat imi aduc aminte momentan): Witcher 3 Blood and Wine - abia am jucat vreo ora dar cu greu imi fac curaj sa intru in el, intrucat imi e ca nu mai ies Assassins Creed Syndicate - am jucat app 20h si chiar m-a prins dar nu prea mai am timp sa ma "afund" iar in el Mirror's Edge Catalyst - am jucat app 4h si m-am pierdut in prea multe lucruri de facut si dimensiunea orasului Watch Dogs - pe care l-am jucat in proportie de 70% pe X360 si l-am reluat pe Xbox One, unde l-am jucat in proportie de 80% si vreau sa-mi fac timp sa-i termin povestea Ori and the blind forest - un platformer excelent pe care l-am lasat la un moment dat din cauza altui joc (eram pe la 90%) iar acum, cumva, imi este fff greu sa ma acomodez cu schema de control destul de complicata si fiind si la sfarsit, unde trebuie sa folosesti tot ce ai invatat pe parcurs, imi este imposibil, desi am incercat de cateva ori. Sper sa-mi fac curaj odata si sa-l termin. Unravel - cam la fel ca la Ori Si ca sa o dau si in cealalta extrema, cam astea sunt jocurile pe care am dat bani si efectiv mi-e scarba sa le termin: Infamous Second Son - desi grafic este impecabil, repetivitatea si sistemul de "combat" ma fac sa nu ma mai apropii de el Mad Max - cred ca am tras de mine vreo 6-8h, dar efectiv nu mai pot continua. E prea lipsit de substanta si problemele de control si acomodarea cu tot ce inseamna acest joc, ma fac sa-mi fie efectiv scarba Driveclub - desi imi place enorm dpdv grafic si ca gameplay, dar gradul de dificultate ma termina psihic Forza Motorsport 5 - Am pierdut sute de ore in 3 si 4, dar in 5 cred ca n-am jucat mai mult de 3-4h pana m-am plictisit. Cam asta e jocul care m-a facut sa realizez ca nu-mi plac jocurile in care doar te invarti de nebun pe un circuit, ci prefer jocurile cu masini mai "open", gen Forza Horizon. Hitman (2016) - eram atat de entuziasmat si m-a dezamagit atat de repede, incat am terminat primul episod in cea mai mare scarba si graba, de vreo 2-3 ori (strict de plictiseala si vrand sa vad ce se poate face) si de atunci nici n-am mai vrut sa aud de el. Sunset Overdrive - am tot vrut sa-l iau si am avut vreo 10 ocazii si pret bun, dar am tot zis "pas" si bine am facut. L-am luat la Gold si dupa 2h in care m-a plictisit teribil l-am sters. Pur si simplu nu este de mine. In rest, cam tot ce am luat am terminat si am incercat pe cat posibil sa iau doar ce stiam ca-mi place cu adevarat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : nops66 Date : 17-08-2016 21:31 Eu nu am asa multe pe consola: Bloodborne 11h Untill Dawn 0h In pc am destule jucate sub 1-2h pentru care sigur nu o sa mai am timp in viitorul apropiat (ori, child of light, life is strange, dying light the following, soma, wolfenstein old blood, pillars of eternity). Money well spent. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : sahara Date : 21-08-2016 10:47 Eu de obicei nu ma apuc de un joc nou pana nu termin cel prezent. Doar daca chiar nu imi place jocul. Si ma joc unu ps4, unu 360. Sent from my LG-D855 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : eNHajeL Date : 22-08-2016 10:41 Interesanta idee. Am cateva jocuri cumparate pe PS3 si PS4 de care abia m-am atins dar odata cu sosirea iernii cu siguranta ma voi reapuca de ele. PS3: Castlevania Mirror of Fate - 1 h jucat Castlevania Lords of Shadow 2 - 0 h jucate Ni No Kuni - 1 h jucat X-Com Enemy Within - am terminat jocul de baza, urmeaza DLC-ul Deus Ex Human Revolution - 0 h jucate PS4: The Last of Us Remastered - am terminat jocul doar pe PS3 si neaparat vreu sa joc si remasterizarea - 1 h jucat Metro Redoux - Idem cu TLoU Remaster - 3 h jucate Divinity Original Sin - 1 h jucat Metal Gear Solid Phantom Pain - 30 minute jucate, abia astept sa-l joc dar prima data vine Ground Zeroes si mi-a expirat abonamentul PS+ :( + Cateva jocuri in cadrul abonamentului PS+ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 17:58.