* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Clubul Gamecube Started at 04-09-2008 08:11 by MonkY Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=1044 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : MonkY Date : 04-09-2008 08:11 Title : Clubul Gamecube Pai, daca toti au cate un club, atunci sa fie si pentru Gamecube ! Desi e el mai batranel, eu zic ca nu merita "aruncat" asa deoparte. Va astept pe detinatorii de Gamecube aici. P.S. De unde Dzeu sa cumpar si eu niste jocuri bune de Cube la noi ? Sau apelez la robertdinu ? ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : zempty Date : 27-10-2008 21:25 am si eu o intrebare pentru cunoscatori , se merita un Nintendo Gamecube cabluri , 2 gamepaduri , 6 jocuri originale 1 milion ? daca puteti sa imi spuneti si ce ar trebui sa iau in vedere cand achizitionez acest gen de consola , ( exista mai multe versiuni ? ) astept niste pareri :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : MonkY Date : 28-10-2008 03:30 Oh da, daca este functionala consola, merita, of course. Ce jocuri originale sunt ? Poate le vinzi... ca revin si eu la durerea mea, ca nu mi-am cumparat inca nimic de Gamecube :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : zempty Date : 29-10-2008 00:22 Am achizitionat astazi Cubuletul :D am asa la el Gamecube Culoare violet Dark Alliance 007 Nights on Fire Kelly Slater`s Pro Surfer Resident Evil Zero ( pe 2 cduri ) Mario Kart Die Hard Vendetta Splinter Cell Pandora Tommorow 2 joystickuri + cablurile aferente si un adaptor Scart :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : rodarkone Date : 29-10-2008 16:04 Daca dai separat Resident Evil Zero sa-mi dai mie un PM cu un pret :) - singurul care-mi lipseste din colectia RE de cub PS: doar sa fie in engleza, sa fie complet si sa nu fie classics. (gamer's choice) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : ShpioOn Date : 30-10-2008 02:10 iti dau eo Resi Zero, let's say...400 RON. :D:D Ecsclusivitate.. si nu-l mai gasesti in alta parte!:evil:>:) Ti-ai dat seama ca era o gluma darkist. :) Nu il pot da in banii astia. Desi unele jocuri ajung la un moment dat sa fie priceless :D. Oricum de la mine nu mai pleaca asemenea titluri. Poate il gasesti totusi la cineva ( care nu stie sa il aprecieze) Cheers! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : rodarkone Date : 30-10-2008 02:12 Ziceam si eu - omu a dat 1mil pe consola + jocuri - adica a luat'o gratis :) - poate imi dadea jocul la un pret decent :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : zempty Date : 30-10-2008 12:02 deocamdata este rezervata consola cu jocurile daca nu iese o sa va tin minte :D mie nu prea imi place resident evil asta , este in engleza si este impecabil :D cu toate carticelele :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : DonAdryan Date : 12-11-2008 12:59 Pai ai cumparat-o ca sa o vinzi? :-/ pf... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : zempty Date : 13-11-2008 12:43 dap :D pentru ca nu prea ma pasioneaza Cubuletul , oricum nici nu prea am bani sa cumpar jocuri pentru el dabea ma descurc cu xboxu si ps2u , mi-am dat si PSP-ul .... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : mryouandme Date : 17-11-2008 04:19 deci zempty , daca dai controllerele pe bucati ar fi excelent , asta daca sunt functionale :) ... spune-mi te rog un pretz ca poate ti le cumpar chiar pe aman2 daca sunt in stare buna ! ca am nevoie pt wii si sincer nu gasesc nicaieri pe la nici un magazin in constantza si nici sa dau comanda pe net ,,, daca stie cineva de pe unde a-si putea gasi unu ar fi excelent ... multumesc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : zempty Date : 21-11-2008 22:27 sorry , i le-am dat lu vassy daca vrea el sa le vanda dai un PM :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : mryouandme Date : 22-11-2008 17:59 damn it ... :(( ... oricum ... faza e ca mi-am comandat de pe e-tc.ro magazin chiar pe unde stau eu ca sa vezi ce coincidenta , culmea doar acolo am gasit ... acu astept sa-mi vina comanda ,,, sper sa mearga sa nu dau de nush ce iara belea ... ca ma spanzur ... nici nu vretzi sa stiti golul din stomac cand am primit telefonul de confirmare a comenzii ...:-SS -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : level Date : 27-12-2008 15:39 dap :D pentru ca nu prea ma pasioneaza Cubuletul , oricum nici nu prea am bani sa cumpar jocuri pentru el dabea ma descurc cu xboxu si ps2u , mi-am dat si PSP-ul .... clubu cube - dar park nu prea ma pasioneaza si il vand :)) nu facem si noi un club xbox360 - prajitoare d oO? :D:D:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Pastilutza Date : 31-01-2009 22:42 Gamecube:X:X:X in sfarsit am strans bani pe mturk sa pot sa imi cumpar un Gamecube de pe Amazon.com.Poate cand o sa il primesc o sa aduc la viata clubul GameCube. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Pastilutza Date : 18-02-2009 21:35 Yuhuuuu......... A venit si am ramas :O:O:O cand l-am vazut.Arata genial si este extrem de mic.Controlleru e foarte ok,zgomotul e mic tare(poate cu joc inauntru e putin mai mare) deci e consola perfecta. Am carcasa zgariata la el si ma gandesc poate stie cnv unde gasesc o carcasa originala,de preferat ALBA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : ShpioOn Date : 19-02-2009 13:28 Ce joace ai la el? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Pastilutza Date : 19-02-2009 17:42 Nimic.Pt ca nu am gasit jocuri NTSC. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Mr.Towelie Date : 26-05-2009 21:50 Ma bag si eu in seama :) Una bucata Gamecube Negru nemodat (cu cutie), 2 controllere *1 original 1 3rdparty* Jocuri: POP Sands of Time, Chicken Little, King Kong, F12002, Mario Kart Memory card de ... (nu stiu :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : sharian Date : 30-05-2009 15:51 o intrebare cine vinde controller gamecube pt wii si merge controller wii clasic pt jocuri gamecube? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Dark Wadder Date : 12-10-2009 11:01 Title : imi place am ps3, wii, ps2, psp, n64, si.... GAMECUBE. de cand l-am luat il "torturez" cu prioritate. cine are chef prin bucururesti si imprejurimi sa joace o sesiune de cube? ar fi impresionant zelda 4 swords in patru. am jucat mario kart in 4 si am ramas uimit. asadar cine vrea sa joace in gasca sa dea un semn. si pe pm astept oferte de schimburi de jocuri pe aceasta platforma... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : DANI2000 Date : 17-10-2009 10:49 man nu imi inchirezi mario sunshaine si un memori card de cuebe? ce zici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : CrysMM Date : 01-11-2009 21:57 Buna consola. Personal consider Resident Evil 4 cel mai bun pe Cube si cel mai slab pe PC (ma refer in special la grafica), asta in conditiile in care nu am jucat versiunea Wii. Dintre Xbox, PS2 si Cube am ales intotdeauna Cubul, probabil din cauza seriei Mario prezente aici. Dar niciuna dintre cele 3 nu se lasa mai prejos, fiecare avand atuurile sale. Detin un Cube PAL cu 3 controlere si card original. Jocurile sunt prezente si ele: Mario Kart, Mario Sunshine, Mario Party 4 si 6, Zelda (cam toate pe cube), Metroid 1 si 2, Resident Evil, Resident Evil 4, Luigi's Mansion. Vor mai urma si altele. Ce apreciez/nu apreciez la aceasta consola: + controlerul + impactul vizual + gameboy player + grafica (cel putin mie mi se pare ok inca pentru o consola ce are atatia ani in spate) + rezistenta (cel putin la mine nu a picat niciuna, avand 2 buc. ce le-am folosit la greu) + compatibilitatea cablului AV cu SNES si N64 (poate unora nu li se pare cine stie ce, dar eu apreciez asta) + s-a pastrat compatibilitatea jocurilor cu Wii (asta ar trebuie sa fie un + pentru Wii, dar cum nu detin, punctam aici) - alimentator extern - Nintendo nu a reusit sa asigure longevitatea consolei ca cealalta parte a baricadei (Sony), ma cam oftic un pic aici, se mai putea stoarce ceva din consola - lipsa anumitor titluri (Castlevania de exemplu) - lipsa suport Light Gun Per total este preferata mea din generatia ei. Voi fi un fan fidel in continuare, asta chiar si dupa ce voi achizitiona Wii :D Cubul nu il voi uita niciodata, la fel ca si predecesorii sai: NES, SNES, N64. Nu stiu ce face Nintendo, dar aproape mereu cade in extrema buna, cel putin pentru mine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Madk91 Date : 18-06-2010 11:08 Am intrat si eu in clubul Ninteno Gamecube . Am gasit in targ un GameCube editia Metroid :) , acum sa gasesc cabluri / maneta :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Tudoran Date : 18-06-2010 11:30 Am intrat si eu in clubul Ninteno Gamecube . Am gasit in targ un GameCube editia Metroid :) , acum sa gasesc cabluri / maneta :)) pozee , poze te rog ;;) . Cat te-a costat ? Si eu am fost intr-un targ cu vechituri si am vazut un Sega mega drive , da din pacate tot era acoperit de var , era crapat in doua locuri si sigur nu mai mergea . Damn gypsies , nu stiu sa aibe grija de nimic :-w -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Madk91 Date : 18-06-2010 13:11 Astazi...daca aveam mai multi bani luam asa din targ... Sega Dreamcast (50 lei- consola+ controller cu VMU) N64 - 30 Lei doar consola , cablu alimentare si un controller. Saturn -30 lei - doar consola , cablu video si un controller Xbox classic cristal 100 lei doar bestia si atata... si un iMac albastru 200 Lei,arata frumos dar era cam scump pentru bugetul meu de astazi... Pe gamecube am dat 25 de lei :D doar cubul in sine...atata...dar arata cam 7/10...pun poza mai tarziu. In orice caz arata ca cel din attachements. Ma duc duminica din nou la vanatoare >:) PS: imi cer scuze de calitatea pozelor...e DSi-ul... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : mmariang54 Date : 11-07-2011 15:49 Astazi...daca aveam mai multi bani luam asa din targ... Sega Dreamcast (50 lei- consola+ controller cu VMU) N64 - 30 Lei doar consola , cablu alimentare si un controller. Saturn -30 lei - doar consola , cablu video si un controller Xbox classic cristal 100 lei doar bestia si atata... si un iMac albastru 200 Lei,arata frumos dar era cam scump pentru bugetul meu de astazi... Pe gamecube am dat 25 de lei :D doar cubul in sine...atata...dar arata cam 7/10...pun poza mai tarziu. In orice caz arata ca cel din attachements. Ma duc duminica din nou la vanatoare >:) PS: imi cer scuze de calitatea pozelor...e DSi-ul... Mai dar unde sunt targurile astea ca eu umblu de doua saptamani si nu am gasit un targ.As vrea sa imi spuneti cateva care le stiti poate gasesc si eu un ps1 si un xbox classic.:D:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : soldat44 Date : 04-02-2013 04:10 Ieri am achizitionat si eu un cub , primul meu cub si mi se pare fantastic .. suntem in 2013 stiu , dar pentru mine este fantastic si inca nu am pus mana pe vreun metroid sau resident evil , turok . momentan tre sa cumpar un card memorie pentru ca ma joc just for fun . Ce titluri sunt interesante pe aceasta consola ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : tudyniuz Date : 04-02-2013 13:39 Ia uite aici: List of Nintendo GameCube games - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_GameCube_games) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : soldat44 Date : 04-02-2013 14:39 Ia uite aici: List of Nintendo GameCube games - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_GameCube_games) Am facut asta deja , ma refeream la titluri interesante jucate de consolistii de aici :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : codra Date : 04-02-2013 18:52 Sunt ceva titluri bune ce merita jucate pe aceasta consola, acestea fiind in special titluri exclusive gamecube: seria resident evil, in special resident evil 4 (a fost exclusiv o perioada pe gamecube, apoi a aparut si pe ps2 si pe pc insa varianta originala gamecube ramane cea mai buna versiune a jocului), seria metroid (metroid prime si metroid prime 2 echoes), the legend of zelda: the wind waker si twilight princess, super mario sunshine, mario kart double dash, super smash bros. melee, eternal darkness sanity's requiem, seria pikmin, daca iti place genul, animal crossing, daca iti place genul, soulcalibur 2, beyond good and evil, wave race blue strom, f-zero gx, time spiltters 2. Ce mai recomand posesorilor de gamecube este cablul video RGB (cod DOL-013 EUR), ce ofera o calitate mai buna a imaginii fata de cablul standard composite, facand posibil modul 60Hz. (o spun din proprie experienta, insa nu va asteptati la cine stie ce diferenta, o spun in special pentru pasionati, pentru care orice mica imbunatatire conteaza, mai ales in cazul unei console mai vechi cum e gamecube, mai ales daca se joaca pe un televizor cu diagonala mare-in general consolele din generatiile trecute isi arata varsta mai ales cand sunt conectate la televizoare full hd cu diagonala mare, in acest caz cablul RGB aducand o imbunatatire a imaginii considerabila. Atentie insa, se pare ca la un moment dat, din cauza unor modificari aduse de nintendo consolei, unele cabluri RGB 3rd party, neoficiale, nu au putut transmite semnal RGB. Nu stiu cum mai e situatia acum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : MihneaWii Date : 04-02-2013 20:39 The legend of zelda: the wind waker si twilight princess Din cate stiu eu TP e destul de rar pe Gamecube, deci foarte probabil sa nu il gaseasca la un pret rezonabil si mai ales la noi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : codra Date : 04-02-2013 21:31 Intr-adevar, TP e rar pe gamecube si foarte scump. La noi sanse minime sa-l gasesti. Chiar acum m-am uitat si cel mai ieftin buy it now pe ebay uk e 42 de lire, second. Nou e 89 de lire. Insa intotdeauna jocurile de colectie mai ales rare vor avea un pret ridicat, mai ales dintr-o serie atat de cunoscuta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : Bodolay Botond Date : 06-02-2013 09:47 Citisem zilele trecute că au sărit prețurile la Zelda: Wind Waker, după ce a renăscut interesul pentru acest joc. Asta ca reacție la anunțul remake-ului pe Wii U. Și în general tot ce e vechi are preț de colecție, de aia sunt așa scumpe. Am rugat un prieten din UK să-mi caute un Wind Waker acolo, nou sau folosit (nu foarte), și a găsit nou la 14 lire, față de 39-40. Dar are de mers 200 km după el :)) O zis să aștept...că mă rezolvă cumva [-O< -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : soldat44 Date : 07-02-2013 01:54 mersi Codra , momentan o sa ma rezum la Mario Sunshine pe care il am , dar nu am card memorie momentan :-S in fine, o sa fie o investie grea toata treaba asta pentru ca m-am cam indragostit de gamecube :D sper sa dau de Res Evil 0 , 4 l-am batut pe pc si mi s-a parut un joc foarte bun imi imaginez cum e pe cub ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : coszmin88 Date : 20-06-2013 00:41 sa tineti deschisa "flama" Gamecube. in 2 saptamani imi ajunge si mie din UK ,un Gamecube indigo cu Resident Evil 4 si tot tacamu !B-)B-) urmeaza un sir de cautari la jocuri, poate facem si schimburi ne mai ajutam intre noi:D si eu sunt inebunit de consola asta, si desi pot juca crysis 3 sau ultimele *****uri pe pc-ul personal,nimic nu ma incanta ca un Resident Evil 1 remake,zelda twilight princess sau alte exclusivitati de pe cube pe care nu le-am jucat pana acum:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : RonanN1 Date : 08-02-2014 20:35 http://www.gametrailers.com/videos/oime8g/pop-facts-secret-gamecube-startups -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : RonanN1 Date : 19-08-2014 11:16 Yo, GameCubes Are Selling For $20 At GameStop (http://kotaku.com/yo-gamecubes-are-selling-for-20-at-gamestop-1623645871?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow) I have six inputs in the back of my TV. I do not have a permanent space for my Xbox One. I do have one for my GameCube. That says a lot about Nintendo's little system that could, which is now temporarily back in stock at GameStop, with refurbished consoles selling for $20 (http://www.gamestop.com/gc/consoles/gamecube-system-gamestop-refurbished/36647?utm_source=linkshare&utm_medium=affiliate&utm_campaign=deeplink&cid=afl_10000087&affID=77777&sourceID=FKSJxY2VJAk-HPKFoE1rnbRYu_NF1spUvw) (thanks nrvalleytime (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=877733)). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : cashonly Date : 06-10-2014 11:24 Exista de mult o modalitate de a te juca online jocuri Multiplayer in mod LAN folosind XLink Kai: Evolution VII. Global Network Gaming. (http://www.teamxlink.co.uk/) instalat pe un calculator. De acum poti folosii si un Raspberri Pi pe post de server, nemai avand nevoie de calculator, detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f29-hardware/85662-raspberry-pi/#post1169096 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : RonanN1 Date : 12-10-2014 11:20 http://www.youtube.com/watch?v=ST0dvzT1y28&list=UUyS4xQE6DK4_p3qXQwJQAyA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : RonanN1 Date : 05-10-2015 18:17 Custom Legend of Zelda: Twilight Princess Gamecube -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Templier Date : 24-02-2016 15:08 are cineva idee ce surubelnita imi trebuie ca sa desfac un gamecube? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : rodarkone Date : 24-02-2016 19:00 Gamebit 4.5mm daca nu gresesc pentru security screws -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : cashonly Date : 24-02-2016 20:30 sau cu un pix: https://www.youtube.com/watch?v=tqleaD3yYys -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : RonanN1 Date : 02-04-2016 00:55 Un mini tutorial dragut :) http://www.youtube.com/watch?v=hVX81e6Ig-s -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : RonanN1 Date : 31-12-2018 15:52 http://www.youtube.com/watch?v=up6Rm1Sw1ps -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : RonanN1 Date : 16-05-2019 23:39 http://youtu.be/_BxwS_uTKt4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : RonanN1 Date : 29-12-2019 21:49 http://youtu.be/JuZWxf8DtEg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : RonanN1 Date : 07-06-2020 12:13 Every Cancelled GameCube Game http://youtu.be/WQIRyLuuZCw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : RonanN1 Date : 13-09-2020 23:11 Why the Nintendo GameCube is Awesome - Retail Reviews http://youtu.be/oWocebisb5k -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : RonanN1 Date : 13-09-2021 19:46 http://youtu.be/TwGe1aM6x1U -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : RonanN1 Date : 15-11-2021 01:26 Azi am castigat un campionat de mario party 6 :D la o conventie locala de retro games <3 YES!! Dupa cum se poate vedea in poza, am lasat-o acolo si m-am dus sa fac ce-mi place: SA CASTIG! :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : rodarkone Date : 15-11-2021 01:44 bravo :) .. am vazut pe FB niste filmulete, super misto event-ul :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : RonanN1 Date : 15-11-2021 16:43 M bucur ca ti-au placut :D data viitoare vrem sa facem live stream, asa un overview, la ce face lumea pe acolo :D haha -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : rodarkone Date : 15-11-2021 22:02 Title : Clubul Gamecube Am vazut ca a postat aidan - dar trebuia sa faci si tu un coverage asa :) macar cu instantanee :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : paul Date : 06-05-2023 00:57 After days, months, years of searching, someone in Discord posted the link to a certain prototype GameCube that was for sale, quickly we found out that it was the Spaceworld console that was shown in Spaceworld 2000 Expo! The Spaceworld GameCube Has been found, and here are is a comparison! (https://consolevariations.com/blog/the-spaceworld-gamecube-has-been-found-and-here-are-is-a-comparison) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 22:37.