* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Cont Nintendo Switch Started at 06-03-2017 01:07 by ildottore Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=106575 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : ildottore Date : 06-03-2017 01:07 Title : Cont Nintendo Switch Salutare! mi-am cumparat si eu o consola Nintendo Switch si nu stiu cum sa imi fac cont. pe ce tara? este ca in cazul xboxului unde e bine sa iti faci pe us sau pe uk? Este prima mea consola de la nintendo si as vrea sa ma ajutati putin cu crearea contului. Cum ar fi mai avantajos? Multumesc anticipat! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : n0madgamer Date : 06-03-2017 08:40 Iti faci cont pe Romania (https://my.nintendo.com). Magazinul eShop e pe Europa, asa ca nu prea conteaza tara. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : ildottore Date : 06-03-2017 09:34 Multumesc! si tranzactiile sunt in euro facute? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : dani20 Date : 06-03-2017 10:17 Am și eu o întrebare de genul ăsta, chiar dacă nu mi-am luat încă Switch-ul. Dacă folosesc Nintendo ID-ul meu și pentru Switch, rămân legat de eShop-ul din UK, cum sunt acum? Se poate schimba cumva țara astfel încât să mai pot face re-download la jocurie de 3DS și WiiU? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : n0madgamer Date : 06-03-2017 10:39 Multumesc! si tranzactiile sunt in euro facute? Da, sunt in euro, deci ma gandesc ca se foloseste cursul valutar al bancii (daca nu ai card in euro). Am și eu o întrebare de genul ăsta, chiar dacă nu mi-am luat încă Switch-ul. Dacă folosesc Nintendo ID-ul meu și pentru Switch, rămân legat de eShop-ul din UK, cum sunt acum? Se poate schimba cumva țara astfel încât să mai pot face re-download la jocurie de 3DS și WiiU? Da, NNID nu se poate transfera. Am si eu un NNID de Germania si cand am schimbat tara in My Nintendo pe Romania, s-a deconectat NNID-ul. O alternative ar fi sa ai doua conturi: unul nou pe Romania si unul vechi pe UK cu NNID atasat. Deocamdata oricum nu se stie daca mai avem nevoie de NNID sau nu; teoretic, Nintendo a renuntat la el pentru Switch si ramane valabil doar pentru Wii U/3DS. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : dani20 Date : 06-03-2017 11:00 OK, mersi de răspuns. Cred că o să-mi fac un cont nou, pe România, pt. Switch. Pare a fi cea mai bună variantă :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : ildottore Date : 06-03-2017 14:58 Multumesc pentru ajutor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : maniac360 Date : 08-05-2017 06:51 La fel ca ildottore vreau sa-mi cumpar si eu un switch si ar fi prima mea consola nintendo "moderna". Tinand cont ca nu se prea gasesc jocuri in magazinele noastre, jocurile le gasesc toate si pe eshop? Ce card SD recomandati? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : n0madgamer Date : 08-05-2017 10:08 Se gaseste in unele magazine cate un joc, doua. Cauta la Altex pe site si foloseste optiunea rezerva in magazin. Desigur, toate jocurile se gasesc in eShop, doar ca cele retail sunt mai scumpe (pret full, in magazin sunt mai ieftine la noi). Eu am un microSD SanDisk Ultra 64 GB. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : axl Date : 12-05-2017 01:11 Am inteles ca un cont de Japan nu strica. Sunt multe indie games care apar doar acolo (sau acolo primele) la preturi bune. Aveti grija sa fie disponibile si in engleza!! (asta daca nu cumva stiti Japoneza =)) ) Poti avea mai multe conturi pe acelasi device. Eu am un cont de RO (din ce am inteles contul de RO va avea acces la acelasi eShop ca toate cele din EU si US), urmeaza sa fac unul de Japan. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 12:13.