* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Far Cry 5 Started at 22-05-2017 22:06 by dark18 Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=109045 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : dark18 Date : 22-05-2017 22:06 Title : Far Cry 5 Far Cry comes to America in the latest installment of the award-winning franchise. Tune in Friday 26th May, for worldwide reveal. https://youtu.be/Kal3sNAbtbE https://youtu.be/0Julqm80TIM https://youtu.be/G4tCVTEPcjo https://youtu.be/qe9Pu6MV0KM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : dark18 Date : 25-05-2017 12:23 http://images.eurogamer.net/2017/articles/1/9/0/2/0/6/7/far-cry-5-officially-unveiled-set-in-montana-149564247151.jpg/EG11/resize/600x-1/quality/80/format/jpg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : poiuyt Date : 25-05-2017 13:30 Cina cea de taina stil far cry :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : dark18 Date : 25-05-2017 14:23 Cred ca outpost-urile vor fi bisericile... Cred ca putem vana animale pentru crafting + adunat plante... S-ar putea sa se asemene cu Wildlands, si anume ca vor fi carteluri... droguri, prostitutie / trafic de carne vie... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : BizZare Date : 25-05-2017 14:43 God bless 'Murica! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : Mayhem Date : 25-05-2017 17:40 Dupa Primal care mi s-a parut un joc genial, asta sigur o sa imi placa, rednecks and boomsticks, cum a zis si BizZare, GOD BLESS MURICA! Demult imi doream un joc cu rednecks si inbred hillbillies. GG Ubisoft, consider me interested. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : AndreiRobert6 Date : 25-05-2017 18:55 E super settingul jocului dar parca nu ar fi stricat un 1940 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : DeathOfArt Date : 26-05-2017 16:11 https://www.youtube.com/watch?v=x3iQXSQM4mU&feature=youtu.be si trailerul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Victor420 Date : 26-05-2017 16:15 Dupa RE7 si Outlast 2 sunt pregatit pentru un nou joc cu rednecks! Arata super dpdv tematic -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : dark18 Date : 26-05-2017 16:16 Am o presimtire ca vom juca cu 3 personaje... https://www.youtube.com/watch?v=BbAk2AY8iSU https://www.youtube.com/watch?v=y2lzoqrPzZY https://www.youtube.com/watch?v=PmRd-PeRR5w -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : razvanrazy Date : 26-05-2017 16:22 Nu, nu. Doar cu un singur personaj, un ajutor de serif. Partea interesanta este ca se poate juca toata campania, basically tot jocul, in co-op :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : 495 Date : 26-05-2017 16:36 Doamne cat de bine arata cgi-urile alea! Nu pot sa trec peste asta, oare cand vor arata jocurile asa? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : RaverX Date : 26-05-2017 23:32 Alea nu sunt chiar CGI-uri, sunt filme reale si nitel procesate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : 495 Date : 27-05-2017 02:57 Vorbeam de cele mai recente, nu de teasere. Cel cu barmanita sau ce e, mai ales! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : razvanrazy Date : 27-05-2017 08:27 Cateva lucruri interesante + faptul ca nu vom mai avea turnuri de cucerit pentru deblocat regiuni :D https://youtu.be/HyMzvRzf0bY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : geo971986 Date : 27-05-2017 10:24 Finally a iesit la lumina. Un proiect la care am lucrat si eu la unul din personaje (John Seed - cel ce apare in poster cu ochelari pe cap) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : poiuyt Date : 27-05-2017 11:23 Sper ca o sa arate binisor jocul si ca o sa fie putin peste celelalte Far Cry-uri , tematica pare buna , pe stilul far cry. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : AndreiRobert6 Date : 27-05-2017 13:24 Sper sa nu faca iar faza aia cu ctrl c si ctrl v si sa schimbe fontu -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : 495 Date : 27-05-2017 16:23 Merge o tura co-op cap coada. Nu stiu daca e day 1 material dar sunt interesat! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Mayhem Date : 27-05-2017 20:56 faptul ca nu vom mai avea turnuri de cucerit pentru deblocat regiuni :D In sfarsit, un lucru la care Ubisoft a renuntat, bravo Ubi, te rematurizezi usor usor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : eagle-eye Date : 28-05-2017 12:48 Aparent nu ati observat ca s-a renunțat la turnulețe de la WD2 :)) Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Khufu Date : 30-05-2017 16:58 Fake petition is fake, but a bit funny. https://www.change.org/p/ubisoft-cancel-far-cry-5 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : adin33 Date : 08-06-2017 11:25 Imagini din joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : dark18 Date : 21-08-2017 22:13 https://youtu.be/mNRfWkbHi9s -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Alex Khan Date : 10-01-2018 12:20 Ca s-a renuntat la turnulete e bine. Ca au renuntat la exotismul cu care se caracteriza seria nu e bine. Au bagat fix tematica si ca locatie prerie de prin Montana (serios?) cand aveau la dispozitie o varietate de teme si locatii mai bune : Siberia, vreo jungla amazoniana din America de Sud, Vietnam, Africa chiar (evident, un joc mai bun decat porcaria repetitiva de Far Cry 2), Australia (n-am prea vazut canguri si koala in jocuri). Vad ca nici nu se mai pune accent pe explorare, ci mai mult pe impuscat taranoi sudisti si curse cum masini. Arata a gluma proasta de show marca History Channel cu Dinastia Ratelor si Oamenii Mlastinilor, doar ca aici se impusca, nu vaneaza crocodili sau colecteaza rate. Abia apoi am inteles ca de fapt vor sa i-o dea lui Trump si alegatorilor sai. Chiar, daca tot au facut un Far Cry pe America, de ce n-au scos mai bine pe epoca Vestului Salbatic? Sau urmeaza anul viitor sa-l lanseze ca pe un spin-off? Ultimele trailere vazute ma fac sa zic PAS. Far Cry Primal, cu toate ca a fost mediocru, m-a captivat mai tare "setting-ul" si l-am terminat cap-coada. Far Cry 3 , inclusiv Blood Dragon si Far Cry 4, cu toate ca aveau turnulete, erau mult mai interesante. https://www.youtube.com/watch?v=bi9NkBZ1qe4 https://www.youtube.com/watch?v=bYXMRRYdTLA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : blondutzu Date : 10-01-2018 13:52 Ar trebui sa te angajezi la gamespot, si ei par sa faca review-urile la fel, pe youtube. Open world game in Siberia? Daca ar auzi asta un art director te-ar pocni in varful nasului.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : poiuyt Date : 10-01-2018 15:46 Mie mi se pare mega noul far cry , abia il astept -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Alex Khan Date : 10-01-2018 16:11 Ar trebui sa te angajezi la gamespot, si ei par sa faca review-urile la fel, pe youtube. Open world game in Siberia? Daca ar auzi asta un art director te-ar pocni in varful nasului.. Care-i problema cu Siberia? Rise of the Tomb Raider a putut....de ce n-ar putea si Far Cry? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : blondutzu Date : 10-01-2018 16:25 Structura Tomb Raider: coridor - gameplay area- coridor - gameplay area 281336 Structura FarCry: Gameplay area 281337 Intr-un joc atat de deschis precum farcry nu poti crea o lumea interesanta in Siberia si ramane ancorat in realitate in acelasi timp, ai nevoie de diversitate. Te poti duce spre fantasy, dar nu despre asta e FarCry. La Tomb Rider functioneaza pentru ca este instantiat in draci, este bazat mai degraba pe legende/mitologie decat realism, asa ca isi permit sa se abereze cat vor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : eagle-eye Date : 11-01-2018 01:28 @Alex Khan, practic tu propui sa se foloseasca aceeasi reteta ca pana acum - loc exotic, jungla, tigri, crocodili... Phuc that, I wanna kill myself some Trump fans! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : razvanrazy Date : 11-01-2018 09:36 Nu inteleg de ce va bateti capul cu acest individ. Inca n-am vazut o postare pozitiva pe CG pana acum. Nici nu cred ca se joaca sau are vreo consola. E pur si simplu un troll si trebuie tratat ca atare. Jocul pare ok, dar in unele filmulete arata bine, in altele arata deplorabil, iar ca gameplay, in unele pare fun iar in altele...boring. Mi-a placut foarte mult 3, 4 a fost ok, Primal nu l-am incercat pentru ca nu m-a atras deloc iar asta...meh. Astept 1000 de reviews si ceva reduceri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Alex Khan Date : 11-01-2018 13:31 Structura Tomb Raider: coridor - gameplay area- coridor - gameplay area Intr-un joc atat de deschis precum farcry nu poti crea o lumea interesanta in Siberia si ramane ancorat in realitate in acelasi timp, ai nevoie de diversitate. Te poti duce spre fantasy, dar nu despre asta e FarCry. La Tomb Rider functioneaza pentru ca este instantiat in draci, este bazat mai degraba pe legende/mitologie decat realism, asa ca isi permit sa se abereze cat vor. Hai ca am putut citi in sfarsit prima gogoasa forumistica pe anul asta! Far Cry de cand e joc REALIST ? Far Cry 1 - joc setat pe o insula imaginata unde niste oameni de stiinta fac experimente cu mutanti. Far Cry 2 - joc setat intr-o tara africana fictionala unde mediul e iarasi improvizat, cu mai multe statii de autobuz decat cele din Bucuresti si masini cu teroristi la oricare pas. Far Cry 3 - joc pe o insula de prin Pacific cu o fauna mult prea variata si larga pentru o insula. Mediul e imaginat si improvizat. Far Cry Blood Dragon - actiune in viitor unde e de fapt un Far Cry 3 cu ceva animale mutante si tehnologii SF. Far Cry 4 - are loc intr-o tara fictionala cu mediu himalayan, inspirata dupa Nepal. Sa nu uitam de momentele in care personajul se drogheaza cu ceva mult prea bun si tare. Far Cry Primal - cu toate ca e setat acum 12 000 de ani si modul de viata e redat conform studiilor arheologice, povestea , asezarea, factiunile si evenimentele sunt pur fictionale, parca nitel inspirat dupa filmul fantezist 10 000 BC. Din nou, tot peisajul si mediul a fost improvizat si imaginat de producatori, ca daca era 100% redat dupa realitate, jocul ar fi fost mult mai plictisitor! Phuc that, I wanna kill myself some Trump fans! Sa te vad daca iti vei mai pastra acelasi entuziasm si dupa 10 ore de joc, pentru ca doar asta o sa faci! Nu ca in Far Cry anterioarele unde mai explorai jungle, munti si paduri, mai vanai, mai te plimbai prin pesteri sau temple, mai interactionai cu culturi si civilizatii exotice, mai fumai ceva bun si tare si visai ceva nasol etc. Nu inteleg de ce va bateti capul cu acest individ. Inca n-am vazut o postare pozitiva pe CG pana acum. Nici nu cred ca se joaca sau are vreo consola. E pur si simplu un troll si trebuie tratat ca atare. Pana a ma cataloga ca troll, tu esti ala care ma ataci la persoana si deviezi de la discutie, care din cate stiu, sunt infractiuni mai grave. Ai probleme ,da REPORT sau du-te pe aria de sugestii si reclamatii sau da PM unui moderator daca nu-ti convine ca am si eu drept de libera exprimare. Postari pozitive? Te-ai uitat pe topicele de Overwatch, Wolfenstein 2 sau CoD WW2 in ultima vreme? Doar pentru ca unul a spus un rahat despre mine trebuie ca toti sa sariti cu acelasi apelativ ca "Alex Khan e HATER"? Si da, nu am consola, joc pe PC, dar cu toate astea, indiferent ca controllerul difera jucam aceleasi jocuri multiplatform. Si am dreptul sa-mi exprim opiniile cum vreau eu fiindca in fond, traim intr-o tara libera. Mai rau e ce faceti voi care aveti pica pe mine si ma persecutati in continuu, ca vai, mai exista si oameni carora nu le plac jocurile pe care voi le adorati. E ultima oara cand mai raspund unor asemenea atacuri ieftine pentru ca de acum incolo voi raporta sau voi trimite PM la moderatori . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : razvanrazy Date : 11-01-2018 14:01 OMG omule! Ce-i cu atatea spatii? Nu am intrat pe thread-urile respective pentru ca nu ma atrag jocurile/nu-mi plac si decat sa intru undeva unde nu-mi place si sa-mi exprim pererile doar negative despre ceva, prefer sa stau pe ariile care ma intereseaza. Hence, dilema mea. Ce cauti pe thread-urile astea daca nu-ti plac jocurile? N-am nimic personal cu tine. Te consider hater/troll si incerc sa ignor ce zici, cand pot. Acum...ai postat 3 cuvinte in jumatate de pagina cu 1000 de spatii. Trebuia sa formatezi si textul mai mare, eventual bolduit si cu rosu. Aveam o vorba cand eram mici, care e aplicabila si acum. "Du-te bai la scara ta!". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : PoisonRemedy Date : 11-01-2018 14:06 @Alex Khan, practic tu propui sa se foloseasca aceeasi reteta ca pana acum - loc exotic, jungla, tigri, crocodili... Phuc that, I wanna kill myself some Trump fans! Da, ca fanii Hillary sunt tare normali, poate la urmatoru joc o sa pot impusca si eu niste liberali sau membrii Antifa. @Khan, nici nu trebuia sa ii raspunzi sincer, nu am nimic cu nimeni dar pe grupu asta, dar daca nu esti de acord cu majoritatea si ai alte pareri chiar daca sunt mai exagerate, esti luat pe sus. Jocul cel mai probabil o sa fie la fel de distractiv ca cele precedente, toata lumea stie cum e cu Far Cry, si daca-l joci in co-op vei avea si mai mult fun. Oricum e clar ca nu o sa fie day 1 buy pentru mine, nu mai cumpari jocuri in ziua lansarii, asteptam frumos dupa niste review-uri, 1-2 patch-uri sa fie jocul stabil si dupa aia poate va merita investitia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : blondutzu Date : 11-01-2018 14:10 Dude, vorbeam de structura/world building, tu o dai in mutanti si feature-uri. In primul rand nu poti compara TR cu Farcry, sunt jocuri complet diferite. Am incercat totusi sa fac o comparatie fortata in speranta ca vei intelege de ce unele lucruri care merg intr-un anumit tip de jocuri nu ar merge in altele. Cam toate jocurile Ubi au setting realist, a nu se intelege prin setting realist 1:1 cu lumea reala. Insa elementele precum arhitectura/densitate/activitati le vei regasi in joc cum sunt si in realitate, lucru care nu se intampla in TR (tot ce au ei in comun cu siberia este zapada :) ) Se investesc tone de bani si se pierde foarte mult timp in alegerea locatiei unui joc: - studii de piata (cam cati playeri vor fi interesati de locatia respectiva) - studii de fesabilitate (ar functiona FarCry in settingul X sau Y? Ar functiona noile feature-uri in settingul respectiv? Este suficient de diferit de iteratiile anterioare ale jocului? Putem crea o poveste interesanta in setting-ul repsectiv? etc) Sunt atat de multe variabile de luat in calcul incat nu poti rezuma totul la ceva simplist precum sugerezi in posturile tale. No offense, dar nu stau sa scriu o liturghie de design aici. Din perspectiva mea posturile tale se vad precum commenturile pe youtube ale unor copii frustrati ca jocul nu a iesit cum si-ar fi imaginat ei ca iese, iar argumentele aduse nu au nici o treaba cu productia unui joc ci mai mult cu piticii de pe creier ai fiecarui jucator in parte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : Alex Khan Date : 11-01-2018 14:32 Aveam o vorba cand eram mici, care e aplicabila si acum. "Du-te bai la scara ta!". Nu doar ca imi persecutezi dreptul la libera exprimare, dar mai vii si cu zicale comuniste. TIPIC! N-am nimic personal cu tine. Te consider hater/troll si incerc sa ignor ce zici, cand pot Asta consideri tu. Realitatea e alta! Si daca zici ca ma ignori, de ce nu o faci si ma ataci la persoana? Ce cauti pe thread-urile astea daca nu-ti plac jocurile? Doar fiindca nu-mi plac nu inseamna ca nu am si dreptul de a le critica si de a sugera imbunatatiri. Dar ma rog, nu stiu de ce o fac pe forumul asta si nu pe forumurile Ubi. Ah, pentru ca trebuie sa demonstrez in fata celor care nu posteaza aici ca asupra unui joc nu trebuie sa existe doar pareri bune si pareri proaste, fanboy si hateri, ci si critici constructive asa cum le fac eu. Dupa cum ai observat, am laudat jocul Far Cry 5 pentru ca au eliminat turnurile, dar il blamez pentru tema aleasa. Dar nu, dupa parerea ta, hai sa zicem ca toate jocurile sunt bune, mai ceva ca-n comunism unde totul e bun si frumos, chit ca e urat mirositor, tipic mentalitatii romanului care spune "las ca merge si asa" Dude, vorbeam de structura/world building, tu o dai in mutanti si feature-uri. In primul rand nu poti compara TR cu Farcry, sunt jocuri complet diferite. Am incercat totusi sa fac o comparatie fortata in speranta ca vei intelege de ce unele lucruri care merg intr-un anumit tip de jocuri nu ar merge in altele. Tu vorbeai de poveste, tematica si improvizatie fantezista, nu de stilul de joc si gameplay. Deci, spune-mi si mie, cu ce ar putea fi Far Cry mai "realist" decat Tomb Raider (evident, vorbesc strict de ultimele doua jocuri)? Locatii fanteziste si destule cladiri fictionale le gasesti si in Far Cry la greu. Pentru ca daca nu ai citit vreodata articolele de wikipedia, ai fi vazut ca toate jocurile seriei sunt amplasate in tari sau locuri fictionale inspirate din realitate, la fel cum e si Tomb Raider . E nevoie acum sa incep sa postez clipuri de pe YT in care sa-mi demonstrez argumentul asta? Tocmai ca sunt cu franciza la zi, am jucat/reejucat toate titlurile anul trecut si pot sa-si dau zeci de exemple in care Far Cry are continut la fel de fantezist ca si Tomb Raider. btw: clipurile astea sunt pentru amatorii care nu le au cu geografia si care spun ca in Siberia e doar ZAPADA! Cand spuneam ca un Far Cry setat pe Siberia ar fi mult fascinant decat asta setat in prerie nord-americana , nu m-am inselat deloc! https://www.youtube.com/watch?v=_D0EjUG2akA https://www.youtube.com/watch?v=sOPey39IAg0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : blondutzu Date : 11-01-2018 15:30 You really don't get it do you? Pare ca mananc ***** degeaba. Siberia are vreo 2 biomes (ecosisteme cat de cat diferite), are o densitate de vreo 2 persoane pe km2, si nu se intampla nimic interesant pe acolo. Identitatea unei zone nu o poti contura doar din paleta de culori si directie artistica. Este important sa pui accent pe activitatile oamenilor din zona, pe locatii/constructii iconice (landmarks) etc. Lumea din Witcher te-ar fi lasat rece strict pe world building (desi este frumos facut). Activitatile oamenilor, dialogurile, societatea in general ajuta witcher la definirea zonelor mai mult decat directia artistica (se completeaza reciproc). Compara asta cu Bolivia din Wildlands de exemplu, laudat pe partea de world building. Acolo ai vreo 8 biomes pentru comparatie, create superb strict artistic. Din pacate aici se cam opreste, comparativ cu ce am scris in cazul lui The witcher. Anyway, i'm out. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : Alex Khan Date : 12-01-2018 13:30 Siberia are vreo 2 biomes (ecosisteme cat de cat diferite), are o densitate de vreo 2 persoane pe km2, si nu se intampla nimic interesant pe acolo. Identitatea unei zone nu o poti contura doar din paleta de culori si directie artistica. Este important sa pui accent pe activitatile oamenilor din zona, pe locatii/constructii iconice (landmarks) etc. Asa o fi, dar sunt unele situatii cand prefer jocuri mai pustii si continut mai mic, dar care sa fie bun si de calitate, decat sa fie doldora de inutilitati. Far Cry 3, cu toate ca a avut un continut mult mai captivant decat Far Cry 5 (care e mai mult axat pe impuscat taranoi sudisti ca-n CoD si curse de masini decat pe explorare) , parca erau momente cand simteam ca era prea PLIN. Pentru niste insule de prin Pacific mi s-a parut ca a avut o fauna mult prea bogata. Ce compensa in schimb era exotismul activitatilor umane intr-adevar, mai ales si in Far Cry 4 si Far Cry Primal (de Far Cry Blood Dragon nu comentez, stiu ca a fost doar o gluma nevinovata de 1 aprilie). In Far Cry 5, in afara de vaci, ursi, lupi, cerbi, lei montani si bufnite, ce altceva o sa mai vezi? Ce cultura exotica vei intalni in afara de taranoi sudisti? Vei intalni macar indieni nativi? In ce priveste Siberia, cu toate ca e densitate mica, tot e populata de 36 milioane de locuitori si sapte specii de animale. Bine, la cum improvizeaza Ubisoft, sigur vom vedea vreo 15. Si atentie, acolo dai de TIGRI SIBERIENI sau Ursi negri si ursi polari mai in nord sau leoparzi. https://en.wikipedia.org/wiki/Siberia Si gasesti in Siberia o gramada de triburi, populatii de diferite culturi exotice precum cele mongoleze, kazace, uralice, manchu, sau rusesti. https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Siberia Oricum, ar fi fost o destinatie mult mai interesanta decat Montana. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : mario_1303 Date : 12-01-2018 15:38 Clar e ca unii au foaaaarte mult timp liber... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : raduadelin Date : 02-02-2018 18:14 http://www.youtube.com/watch?v=wVbwQ_I5QA0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Alex Khan Date : 05-02-2018 02:07 http://www.youtube.com/watch?v=wVbwQ_I5QA0 Revad acelasi story trailer din 2012 incoace! =)) Companii ca Ubisoft si Activision sa-si recicleze jocurile anual nu gasesti. Macar Activision are succes profitabil an de an cu Call of Duty de ajung la castiguri de 1 miliard $ , chit ca au au povesti scurte de 6 ore , dar in care nu te plictisesti mai deloc si nici nu-si dezamagesc fanii. Pe cand jocurile Ubi, fie ca vorbim de Tom Clancy, Far Cry sau AC, abia daca se fastacesc la vreo cateva sute de milioane de dolari si vreo 10 milioane de exemplare vandute, si isi dezamagesc proprii fani cu povesti lungi, dar repetitive si anoste, chiar stupide si incoerente (parca scrise pentru copii mici). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Einherjar793AD Date : 05-02-2018 10:19 Da, asa e, Ubisoft recicleaza: Anno BG&E2 Steep South Park Star Trek Bridge Crew For Honor Trackmania Trials Skull & bones Rainbow six siege Mario + rabbids Rayman Grow home Child of light Valiant hearts Vorbim ca sa nu adormim -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : AlanPoe Date : 05-02-2018 11:54 Tocmai au anuntat Far Cry 3 pentru PS4 si XOne "Classic", va fi inclus in season pass-ul de la FC 5. Este un Remaster sau doar o adaptare? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Khufu Date : 05-02-2018 12:06 Remaster (din ce am citit pe diverse site-uri). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : Alex Khan Date : 05-02-2018 13:56 Anno BG&E2 Steep South Park Star Trek Bridge Crew For Honor Trackmania Trials Skull & bones Rainbow six siege Mario + rabbids Rayman Grow home Child of light Valiant hearts Skull & bones de exemplu e reciclat dupa sistemul de lupte navale din AC Black Flag de exemplu. In rest, si Anno, South Park , Rainbow Six Siege sunt jocuri reciclate pentru ca au acelasi sistem de gameplay repetitiv de la joc la altul. Ca toate jocurile Ubisoft de astfel- joci vreo 5-10 ore, ai jucat tot jocul, in rest e pura repetitivitate si plictiseala. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Einherjar793AD Date : 05-02-2018 14:03 Da, toate sunt reciclate. South Park este recicalt dupa un RPG. Anno dupa o strategie. Rainbow dupa un shooter. Eu zic mai bine sa nu mai faca jocuri pentru ca Alex Khan spune ca nu sunt originale. In momentul asta Ubisoft este singurul developer care are curajul sa arunce pe piata jocuri cu idei noi. Au cateva jocuri pe aceasi reteta dar daca tu crezi ca un gigant ca Ubisoft poate sa supravietuiasca doar din jocuri originale traiesti pe alta planeta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : Alex Khan Date : 05-02-2018 14:49 In momentul asta Ubisoft este singurul developer care are curajul sa arunce pe piata jocuri cu idei noi. =)) E ora de trolling sau cum? N-am mai vazut o idee noua privind sistemul de gameplay de la Ubisoft de vreo 5 ani! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : Einherjar793AD Date : 05-02-2018 14:54 Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator. Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : 077danyel Date : 05-02-2018 15:41 For honor după ce joc e reciclat ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : Alex Khan Date : 05-02-2018 15:42 Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator. Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft. Sunt companii cu multe jocuri originale si inovative, Google It, ca nu ma platesti sa caut pentru tine! Iar lista aia ma lasa rece fiindca mai la toate jocurile respective imi venea sa ma las dupa 10 ore jucate. Are Ubi stilul asta iritant de a plictisi jucatorii..... ---------- Post added 05-02-2018 at 14:44 ---------- For honor după ce joc e reciclat ? Ahhhh, ai auzit de Mount & Blade si Chivalry: Medieval Warfare? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Einherjar793AD Date : 05-02-2018 15:46 Tot nu vrea sa ne dea exemple. Probabil nu stie :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : razvanrazy Date : 05-02-2018 15:50 Nu inteleg de ce va pierdeti vremea. Bucurati-va de joc si de asteptare. Eu cu siguranta il voi lua pentru a juca toata campania in co-op. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : Danny Date : 05-02-2018 16:41 Sunt companii cu multe jocuri originale si inovative, Google It, ca nu ma platesti sa caut pentru tine! Daca tot te dai mare si rotund, spune exemple. Ai venit cu replici de frustrati, ai cumva 30 de ani si esti virgin? Exact ca unul te comporti. Bine ca aici faci gura mare dar lauzi COD WWII care e un joc unic, sigur nu mai este unul la fel. Sau jumping simulator-ul ala. Auzi la el, Google It. Ai dat #rekt la tot CG-ul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : eagle-eye Date : 06-02-2018 00:47 Puteti sa ziceti ca e boring, ca e reciclat, ca e nu-stiu-cum, da' pai cand vii cu dlc-uri care-ti aduc vietcong, zombie si paianjeni martieni in acelasi joc, fix de un user CG ne arde :)) Noi sa fim sanatosi si arme multe s-avem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : wd87 Date : 06-02-2018 09:59 Pai atunci poate ne luminezi si pe noi cu un joc recent original si extraordinar de la alt producator. Pe langa asta ti-am pus sus o lista cu jocuri noi scoase de Ubisoft. nu-mi pasa de far cry 5, jocurile ubisoft sau conversatia voastra, dar am vazut ca ai zis "Ubisoft sunt singurii.... jocuri originale" the ****? Ubisoft face parte din trioul de publisheri care fac jocri la banda rulanta mediocre pentru masa de mediocrii, EA, Activision & Ubisoft vrei exemple de jocuri originale adevarate? sa ne uitam la anul 2017: Persona 5, Horizon Zero Dawn (bate Ubisoft la propiul fromat, open world), Nier Automata, Nioh, Resident Evil 7 VR, Yakuza 0/Kiwami, Gravity Rush 2 etc. toate jocurile astea sunt 100% diferite, de la Atlus/Sega, Sony, Capcom, Square Enix, Koei Tecmo, ai auzit in viata ta de publisherii astia? sau stii doar EA jocuri sport, Activision Call Of Duty & Destiny si Ubisoft jocuri open world Assassin's Creed, Far Cry Wildlands, multiplayer For Honor, R6S, Division, numeste tu un joc de la Activision, EA sau Ubisoft care se compara cu ceva de genul noului God Of War, Spiderman, Days Gone, Death Stranding, Detroit, The Last Of Us 2, Ghost Of Tsushima, vrei jocuri originale? SONY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : TravisPastrana Date : 06-02-2018 10:15 Calm your tats man..chiar daca esti mega fan obsesiv Sony si hater de orice altceva..nu cred ca isi doresti nimeni sa iti plezneasca picpalacul :) =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : Einherjar793AD Date : 06-02-2018 10:21 Initial nu am vrut sa-ti raspund pentru ca devine obositor. Toate jocurile din lista tot se pot considera clone dupa alte jocuri. Toate ! Ubisoft are aproape 12.000 de angajati. Daca tu crezi ca o companie cu un asa numar mare de angajati poate sa supravietuiasca cu 2-3 jocuri pe an si care sa fie si noi in concept, traiesti in alta lume. Eu am spus ca din producatorii mari, si aici spun mari, nu Naughty Dog, Guerrilla sau aia de fac Spider Man, Ubisoft are din cand in cand jocuri cu concept nou sau macar incearca. Am dat exemple gen South Park, For Honor, Mario + rabbids, Rayman, Grow home, Child of light sau Valiant hearts. Ce studiouri ai postat tu fac un joc la 3 sau poate 4 ani. Nu exista comparatie si te certi degeaba cu mine. Mie imi plac jocurile lor si le cumpar pe toate. Asa ca poti sa incerci sa-ti indrepti cruciada in alta parte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : BizZare Date : 06-02-2018 10:42 Va chinuiti degeaba sa informati un om care nu vrea sa auda ce aveti voi de spus. I hate ubi**** as much as the next man...dar din cand in cand le mai scapa cate o idee semioriginala, ex: premiza acestui joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Xander RO Date : 06-02-2018 10:50 Revad acelasi story trailer din 2012 incoace! =)) Companii ca Ubisoft si Activision sa-si recicleze jocurile anual nu gasesti. Macar Activision are succes profitabil an de an cu Call of Duty de ajung la castiguri de 1 miliard $ , chit ca au au povesti scurte de 6 ore , dar in care nu te plictisesti mai deloc si nici nu-si dezamagesc fanii. Pe cand jocurile Ubi, fie ca vorbim de Tom Clancy, Far Cry sau AC, abia daca se fastacesc la vreo cateva sute de milioane de dolari si vreo 10 milioane de exemplare vandute, si isi dezamagesc proprii fani cu povesti lungi, dar repetitive si anoste, chiar stupide si incoerente (parca scrise pentru copii mici). Ascunde-te in munti!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : Alex Khan Date : 06-02-2018 12:58 Daca tot te dai mare si rotund, spune exemple. Ai venit cu replici de frustrati, ai cumva 30 de ani si esti virgin? Exact ca unul te comporti. Vezi ca asta e atac la persoana! ---------- Post added 06-02-2018 at 12:00 ---------- Ascunde-te in munti!!! Sa inteleg ca te-ai ascuns tu in munti cu Xbox si e asa frumos de recomanzi la toata lumea? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : Xander RO Date : 06-02-2018 13:23 Vezi ca asta e atac la persoana! ---------- Post added 06-02-2018 at 12:00 ---------- Sa inteleg ca te-ai ascuns tu in munti cu Xbox si e asa frumos de recomanzi la toata lumea? In munti in munti du-te tare!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : Einherjar793AD Date : 06-02-2018 14:28 Atac la persoana :)))) Poate atac la cur ! Hai ca mor aici :)))) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : eagle-eye Date : 06-02-2018 17:02 Lol, HZD e idee originala, am auzit-o si pe asta. Sunt curios ce e original acolo, ascunsul in boscheti? Sau side-quest-urile de genul "adu-mi 10 flori". La fel si restul exemplelor, Nioh e Souls game facut altfel, Persona e un f-cking JRPG, etc. E 2018, sa mai vii cu o idee COMPLET originala e mai greu decat pare. Ca sa faci un joc de succes trebuie sa-l incadrezi intr-un gen, trebuie sa iei aminte la ce au facut altii si cum poti face mai bine si nu in ultimul rand, trebuie sa VANDA. Degeaba faci tu ceva total diferit pentru ca sunt mari sansele sa fie nisat, adica sa nu scoata bani multi pentru ca are appeal doar pentru un segment mic de oameni. Doar Kojima ce-i mai caca mintea la lucruri de genul, dar ala o sa faca mereu bani doar pentru ca are satra lui de followeri care ar cumpara orice pe care scrie Kojima. Uita-te la PUBG, exista battle royal de multi ani, dar PUBG au stiut cum sa-l duca la un alt nivel. Nu e original, e doar mai bun decat tot ce a fost pana acum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : wd87 Date : 06-02-2018 21:21 Lol, HZD e idee originala, am auzit-o si pe asta. Sunt curios ce e original acolo, ascunsul in boscheti? Sau side-quest-urile de genul "adu-mi 10 flori". La fel si restul exemplelor, Nioh e Souls game facut altfel, Persona e un f-cking JRPG, etc. te oftici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : eagle-eye Date : 06-02-2018 21:38 Wat? Ce raspuns bleg. De ce sa ma oftic? Nu-mi place, nu-l joc. Dar macar nu fac afirmatii stupide. Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : Danny Date : 18-02-2018 20:50 https://www.youtube.com/watch?v=J1II-1ADLRY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : Danny Date : 22-02-2018 17:57 https://www.youtube.com/watch?v=xguCNHXlomc -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : razvanrazy Date : 01-03-2018 14:28 https://youtu.be/VokeHE550_w -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : Alex Khan Date : 02-03-2018 23:27 Mda, e interesant cum Ubisoft incearca sa ne incante privirea cu niste trailere editate si cu filmulete live-action (cred ca jumatate din bugetul alocat jocului se duce pe publicitate) cu toate ca grafic, jocul arata cam jalnic . Adica, WTF, suntem in 2018 si inca te mai prezinti cu grafica de 2014 toamna! SI FRUNZELE ALEA.... :(( https://www.youtube.com/watch?v=AkCVV8c8Gp8 https://www.youtube.com/watch?v=YoKfGvOQvmc Si dupa cum era de asteptat, va avea si microtranzactii! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : BizZare Date : 03-03-2018 11:10 De la o vreme este prea mult hate dezinformat pe CG. Mai jos o comparatie intre Fc4(2014) si Fc5: https://youtu.be/5J72ARpv2ZE Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : eagle-eye Date : 03-03-2018 12:31 @Alex Khan, esti un fel de Antena 3, jur. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : vladthegamer Date : 03-03-2018 15:19 Ce viață tristă ai Alex ***(han)... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : razvanrazy Date : 07-03-2018 09:58 https://youtu.be/bSs91a7ur54 https://youtu.be/5QwW0jisKug -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : eagle-eye Date : 07-03-2018 12:24 Never in gaming's history has a season pass been DIS GUD! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : Alex Khan Date : 10-03-2018 01:24 https://youtu.be/5QwW0jisKug Genul asta de reclama cu tonul ala de voce rasuflata cred ca mai degraba enerveaza decat atrage clientii, dar in fine. Individul ar trebui sa-si aminteasca ca stereotipul ala vocal mai prindea prin 2000. E aiurea ca n-au facut un Far Cry in Vietnam ca JOC FULL fiindca chiar ar fi fost interesant - descopeream multa istorie, multe culturi, civilizatia vietnameza, tabere, factiuni, poate chiar alegeam intre sovietici sau americani sa schimbam cursul istoriei, aveam parte de vegetatie si fauna mult mai variata decat cea din Montana. Ala ar fi fost un FAR CRY ADEVARAT! Asa, ce ne ofera: DLC-uri a caror durata de poveste e de 2-3 ore cu misiuni pe fuga ? [-X -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : eagle-eye Date : 11-03-2018 01:23 Lol, n-ai idee cati clienti a atras trailerul asta. Si fix ala e farmecul vocii, ca e "rasuflata", ca in prezentarile din filme B de actiune din anii 80-90. Ti-a trecut pe langa ureche totul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : 495 Date : 11-03-2018 16:35 Doar mie imi place mai mult season pass-ul decat jocul propriu zis? :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : eagle-eye Date : 11-03-2018 17:48 Asta e ca la teleshopping, de cumperi produsul doar pentru lucrurile pe care le primesti "CADO" :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : Danny Date : 12-03-2018 15:46 E aiurea ca n-au facut un Far Cry in Vietnam ca JOC FULL fiindca chiar ar fi fost interesant - descopeream multa istorie, multe culturi, civilizatia vietnameza, tabere, factiuni, poate chiar alegeam intre sovietici sau americani sa schimbam cursul istoriei, aveam parte de vegetatie si fauna mult mai variata decat cea din Montana. Ala ar fi fost un FAR CRY ADEVARAT! Daca vrei sa descoperi istoria vietnamului, nu trebuie sa astepti un joc. Poti sa gasesti pe google cata isotrie vrei, de carti nu cred ca are rost sa iti spun. Si eu astept un joc cu Traian si Decebal. BTW, asa rau te plictisesti in wekeend? Ne-ai inebunit cu fauna si vegetatia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : razvanrazy Date : 16-03-2018 14:06 https://youtu.be/_jsZb-vAvZg Foarte misto facut. Chiar de curand am vazut si short filmu Insite Edens Gate si pot sa spun ca sunt destul de entuziasmat de joc/poveste/lume si curios de cum se vor desfasura evenimentele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : dorin_star Date : 16-03-2018 18:01 Am facut si eu precomanda la MG, am luat Gold Edition cu un cod de 20% reducere ma ajuns aproape cat versiunea standard .Abea astept sa ma apuc de el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : vladthegamer Date : 16-03-2018 20:46 Am facut si eu precomanda la MG, am luat Gold Edition cu un cod de 20% reducere ma ajuns aproape cat versiunea standard .Abea astept sa ma apuc de el.Salut. De unde ai avut codul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : dorin_star Date : 16-03-2018 21:58 Codule era MAXINFINITE de la un youtuber ! Dar nu cred ca mai merge a fost valabil mai demult Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : Alex Khan Date : 17-03-2018 04:49 Cica de ieri e Arcade Stress Test Pre-Launch, dar doar pe PC! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : eagle-eye Date : 17-03-2018 11:50 Yup, pana maine inclusiv. Nu stiu daca e closed sau au toti acces la el, -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : BizZare Date : 17-03-2018 13:04 Initial cand am vazut: zombies, Mars and Vietnam in FC5 am crezut ca e prea fain sa fie adevarat, sigur e o gluma si cineva trolleaza. [emoji28] Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : Alex Khan Date : 18-03-2018 13:04 Yup, pana maine inclusiv. Nu stiu daca e closed sau au toti acces la el, Nu, nu e open. E accesibil doar celor care au dat precomanda jocului! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : Dell 17 Date : 18-03-2018 13:06 Nu, nu e open. E accesibil doar celor care au dat precomanda jocului!Eu nu am dat precomanda și am primit mail cu invitație. Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : Alex Khan Date : 18-03-2018 13:08 Eu nu am dat precomanda și am primit mail cu invitație. Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk Numarul de invitatii e limitat, restul care n-au primit trebuie sa dea precomanda...asa imi apare pe Uplay. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : eagle-eye Date : 18-03-2018 13:52 Yup si eu am jucat cu unii care nu aveau precomanda. Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : 495 Date : 18-03-2018 14:50 Primit invitatie pt pc stress test fara precomanda si fara sa fiu interesat de joc. Cand am vazut ca e cu uplay/origin nici nu am deschis linkul. As fi foaaaarte surprins daca 5’ul va fi un joc bun. M-am inselat cu ac origins dar la asta my spidey sense says its a no no. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : Razzosinni Date : 19-03-2018 21:24 Probabil ca nu va fi. Seamana mult prea mult cu 4. Doar ca de data asta, s-au gandit ca l-ar putea diferentia prin inserarea unor elemente care sa creeze tot felu' de controverse, pe sistemul ca orice tip de reclama, e tot reclama. O sa vedem. Cu AC, au creat impresia ca macar se straduie sa asculte de oameni. Sigur ca nici acolo nu s-au abtinut de la a macelari versiunea de PC cu vreo doua-trei tipuri de DRM, iar fara un i7, n-ai ce sa stai la discutii, mai bine nu il iei. E pacat. Cu vreo 8 - 10 ani in urma, erau parca o companie mai iubita, mai scoteau jocuri de calitate... Mai recent, insa, parca toate seriile lor au acelasi schelet, pe care il imbraca cu acelasi gameplay si ii dau drumu'. Asta e cea mai mare problema a lor, dupa parerea mea, ca evolueaza extrem de greu, stau ani de zile pe un model si e necesar un feedback foarte puternic si indelungat in timp ca sa schimbe ceva. Nici nu s-au afundat complet in rahatu' ala in care au plonjat cu mare entuziasm EA, WB si altii asemenea, dar e aproape imposibil sa astepti cu drag un joc de la ei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : Mishy Date : 27-03-2018 07:46 https://www.youtube.com/watch?v=XhyvG2bluik -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : razvanrazy Date : 27-03-2018 10:49 https://youtu.be/-5FwTjFb2nU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : westy9009 Date : 27-03-2018 23:49 pana la urma are suport HDR pe PS4 PRO ?- pentru cei ce l-au infipt in consola deja >:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : nutzule Date : 28-03-2018 00:07 da, are -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : razvanrazy Date : 28-03-2018 08:37 Am jucat aseara putin pe One X. Jocul arata bine iar iluminarea este foarte reusita iar implementarea HDR-ului este reusita mai putin excesele absolut inutile de cand iesi dintr-o cladire si efectiv te orbeste. Cel putin cand joci intr-o camera intunecata, iti vine sa-ti pui ochelarii de soare. The Father pare mai inofensiv decat Vaas sau Pagan Min, dar hoarda de zombies care-s cu el nu, in schim AI-ul e slab rau. Si sunt putin dezamagit de faptul ca Ubisoft inca nu a descoperit cum sa faca cinematics-urile in game pentru ca tranzitia dintre ele si joc sa nu mai implice si un black loading screen de cateva secunde pentru ca nu ajuta la imersiune. Astept sa-l testez si in co-op + sa explorez toata harta de care sunt mai curios decat jocul in sine. Si btw, cred ca era foarte buna/potrivita o drona si in jocul asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : BizZare Date : 28-03-2018 09:29 It’s a fun game...ma duc sa ma joc [emoji57] Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : Dant3 Date : 28-03-2018 10:30 Eu aștept verdictul lui Khan -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : Alex Khan Date : 28-03-2018 11:48 Eu aștept verdictul lui Khan Da, verdictul meu e ca nu o sa-l cumpar. M-am convins destul din ce am vazut in walkthrough ca e doar un Far Cry 3 cu alta tematica Asa cum am mai spus, nu ma atrage tematica parca special aleasa pe fundalul politic actual, eu preferand ceva exotic ca-n jocurile precedente. Sunt multi care raporteaza ca jocul e inca plin de buguri, ca povestea e teribil de plictisitoare si oribila , ca s-a mai zis pe aici ca antagonistul e de toata jena. Si ca la orice joc Ubisoft, dupa 10-15 ore de jucat se instaleaza imediat monotonia. Pe metacritic, momentan are media de 81-84 pe console, dar pe PC are media de 75 Far Cry 5 for PlayStation 4 Reviews - Metacritic (http://www.metacritic.com/game/playstation-4/far-cry-5) Nu de alta, dar daca vreti un joc cu redneci, partea cu Trevor din GTA 5 e mult mai captivanta decat tot jocul asta. Cu toate astea, astept cu nerabdare season pass cu Marte, Zombies si Vietnam si sunt curios daca pot fi cumparate si jucate separat (alea si-ar merita banii). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : PoisonRemedy Date : 28-03-2018 20:04 https://www.youtube.com/watch?v=wjj1JbNxnzI Konami cu save slots, Ubisoft cu gloantele. In curand iti vor cere bani doar sa te uiti pe harta. O sa-l joc cand apare la baieti, pacat, macar raman cu banii pentru GOW. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : eagle-eye Date : 28-03-2018 20:38 Nu e ca si cum nu ti-ar da gloante daca nu platesti. Pe cand Konami... :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : djleo666 Date : 29-03-2018 08:53 Nu e ca si cum nu ti-ar da gloante daca nu platesti. Pe cand Konami... :)) Confirm, nu am ramas niciodata fara munitie in ambele arme. La cati inamici vin in valuri e imposibil sa nu cada pe joc o gramada de munitie. Cu banii da, stau mai rau, dar nu cumpar nimic in nici un joc in afara de DLC-uri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : BizZare Date : 29-03-2018 11:27 Daca nu ai bani...go fish. :) Marti si Miercuri am fost liber si am jucat doar Fc5 (vreo 15h in total), am terminat cam 90% prima zona si am deblocat 17 abilitati din 50....ideea este ca: desi nu am explorat toata harta, nu am avut timp sa ma plictisesc. Jocul nu te obliga sa incepi cu o anumita zona insa iti sugereaza, fiind si o harta destul de mare cu multe activitati am zis sa incep sistematic, altfel o iau razna. Evident ca am gasit si bug-uri, iar pe ps4 vanilla ceva texture pop-in in timp ce zbori, acuma... eu sunt si un pic ipocrit si daca imi place un joc, nu doar ca nu ma deranjeaza ba din contra... unele bug-uri mi se par amuzante. Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : Alex Khan Date : 29-03-2018 12:58 Cred ca QA Testerii de la Ubi au fost la pescuit.... ...de peste, nu de buguri! https://www.youtube.com/watch?v=EHzTy2U02lI https://www.youtube.com/watch?v=zBA6LovkI_k https://www.youtube.com/watch?v=wSnPyHuG_eA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : Einherjar793AD Date : 29-03-2018 17:40 Vorbești fără să cunoști. Băieții de la testare își fac treaba foarte bine. Producția este cea care alege ce și cât să fixeze. Am văzut mii de bug-uri care nu sunt fixate. Nu văd de ce să aruncăm cu rahat fără să avem habar. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : dorin_star Date : 29-03-2018 23:04 https://youtu.be/CILklY1VsAQ Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : blondutzu Date : 30-03-2018 12:50 Vorbești fără să cunoști. Băieții de la testare își fac treaba foarte bine. Producția este cea care alege ce și cât să fixeze. Am văzut mii de bug-uri care nu sunt fixate. Nu văd de ce să aruncăm cu rahat fără să avem habar. As zice ca nici macar productia, upper management-ul isi trimite zeii sa se asigure ca proiectul iese la timp, indiferent de problemele intampinate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : eagle-eye Date : 30-03-2018 17:00 De multe ori productia decide daca e timp sau merita efortul de a rezolva un bug. Daca nu e game breaking si doar "arata funny" atunci se ignora daca e dificil de reprodus/rezolvat, mai bine investesti bani in altceva, gen new content. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : Darthstone Date : 30-03-2018 20:32 La ce rezolutie ruleaza jocul pe PS4 standard? Full hd sau 900p? Nici nu mai are rost sa intreb de framerate, 30 locked cu siguranta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : razvanrazy Date : 30-03-2018 21:20 1080p pe PS4 standard. Dar puteai sa folosesti google pentru asta...:| ---------- Post added 31-03-2018 at 09:33 ---------- https://youtu.be/xuKpA2iORd4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : Xander RO Date : 01-04-2018 13:09 Cred ca QA Testerii de la Ubi au fost la pescuit.... ...de peste, nu de buguri! Ascunde-te in munti!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : BizZare Date : 04-04-2018 12:15 Arcade mode aka pvp/coop poti creea harti si majoritarea is teribile dar asta ... Noshahr Canals map https://youtu.be/hdfv-K2cWdw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : poiuyt Date : 04-04-2018 13:43 M-am apucat si eu de el , grafica mi se pare sub AC Origins , iar motorul de shoting ,tintit ( daca nu pui arcu in calcul) pare invechit , iar bugurile sunt cu carul , ieri am pescuit intr-o apa invizibila, per total un far cry putin mai ok pe grafica dar ce lasa impresia de joc vechi prin controlul pe care il ai pe personaj. https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29791480_1692820457452478_3266262129960324242_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5817e92b0ec66a66de58c4f6b6154dc7&oe=5B738AEB https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29793643_1692820460785811_5975214606077238051_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d03e4cee2efdcb56ce6351d8ec00e9bf&oe=5B2FAA42 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : 495 Date : 04-04-2018 16:52 https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : Alex Khan Date : 04-04-2018 16:57 https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29793643_1692820460785811_5975214606077238051_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d03e4cee2efdcb56ce6351d8ec00e9bf&oe=5B2FAA42 Mda.... Tipic Băieții de la testare își fac treaba foarte bine. Siiiiigur! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : Xander RO Date : 04-04-2018 17:03 Habar nu ai despre ce vorbesti si nici despre ce se intampla in industria asta, esti fix ca ala din reclama "asta-i Romania frate", dar esti haios in felul tau ca ne distram din cand in cand. Nu te mai indemn inspre munti ca vad ca ai internet si acolo, din pacate. Topic cu PS6 si Half Life 4 cand faci? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : Einherjar793AD Date : 04-04-2018 17:27 Mda.... Tipic Siiiiigur!Îmi pare rău să-ți spun asta dar ești prost. Chiar îmi pare rău. Nu este vina ta. Gata, acum pot să-mi iau ban. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : poiuyt Date : 04-04-2018 17:39 In alta ordine de idei am jucat 40 de minute din modul arcade.. am ameteala si stari de voma.. nu recomand, sunt harti unde sunt multi inamici si fps-urile scad la 1-2fps , ba chiar ai impresia ca s-a blocat jocul .. probabil de aici si din modul ala vechi de joc mi se trage , asa pateam cand jucam shootere vechi.. oribila senzatia.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : Alex Khan Date : 04-04-2018 17:44 Trist, mai mult seria a involuat tehnic decat a progresat. Si cand te gandesti ca au trecut 10 ani de la Far Cry 2. Poftim 10 ani de "inovatie"! https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8 https://www.youtube.com/watch?v=D6hjY15bMe0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : djleo666 Date : 04-04-2018 18:03 In alta ordine de idei am jucat 40 de minute din modul arcade.. am ameteala si stari de voma.. nu recomand, sunt harti unde sunt multi inamici si fps-urile scad la 1-2fps , ba chiar ai impresia ca s-a blocat jocul .. probabil de aici si din modul ala vechi de joc mi se trage , asa pateam cand jucam shootere vechi.. oribila senzatia.. doar pe playstation. pe xbox nu sunt problemele astea. ---------- Post added 04-04-2018 at 18:04 ---------- M-am apucat si eu de el , grafica mi se pare sub AC Origins , iar motorul de shoting ,tintit ( daca nu pui arcu in calcul) pare invechit , iar bugurile sunt cu carul , ieri am pescuit intr-o apa invizibila, per total un far cry putin mai ok pe grafica dar ce lasa impresia de joc vechi prin controlul pe care il ai pe personaj. https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29791480_1692820457452478_3266262129960324242_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5817e92b0ec66a66de58c4f6b6154dc7&oe=5B738AEB https://scontent.fotp3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/29793643_1692820460785811_5975214606077238051_n.jpg?_nc_cat=0&oh=d03e4cee2efdcb56ce6351d8ec00e9bf&oe=5B2FAA42 ca si grafica problema e doar pe playstation. pe xbox x arata super wow asa cum zic si cei de la Digital Foundry -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : poiuyt Date : 04-04-2018 18:07 arata bine campania si pe ps4 pro , dar nu mi se pare atat de senzational , eu am semnalat ca sunt multe buguri ca de exemplu sa pescuiesti fara sa ai apa si daca joci modul ARCADE dupa o perioada ti se face rau. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : PoisonRemedy Date : 04-04-2018 18:10 https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8 Socant ... jocurile mai demult chiar aveau content si chestii de facut, ce vremuri. Au devenit foarte lenesi unii studiouri de developeri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : Se7en Fury Date : 04-04-2018 18:50 Vb de Ubisoft, ăștia termină jocul la un an de la, lansare. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : poiuyt Date : 04-04-2018 22:18 Acuma nu manintelegeti gresit , jocul nu-i rau dar pare cumva old pe control , parca joc gta IV , imsa are momente cand arata foarte bine, iar companionii sunt destul de interesanti. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : razvanrazy Date : 05-04-2018 14:25 Vad ca l-au pus oficial si pe youtube. Merita vizionat. https://youtu.be/eL4hY12SGF8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : poiuyt Date : 06-04-2018 13:17 Acting de 2 bani cu actori de duzina :) In joc macar sta mai bine treaba, asa am avut asteptari mari si cu filmul AC si a fost un mare fail. Daca faceau si apa sa arate bine atunci grafic statea binisor jocul sunt momente in functie de timpul zilei (din joc) cand se vede super fain ,desi cele 30fps cu miscarile ciudate cumva ale personajului fac sa simt jocul cumva old, insa cu o grafica buna. nu mi se pare folositor modul CO-op , parca nu mai savurezi jocul , ci te prostesti de aiurea pe harta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : eagle-eye Date : 06-04-2018 14:25 Pai Far Cry is all about "te prostesti aiurea pe harta" pentru majoritatea :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : tphaseitx Date : 09-04-2018 10:49 Merita achizitionat acum sau asteptam ceva reduceri? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : eagle-eye Date : 09-04-2018 11:59 Depinde ce vrei de la el. Eu ma distrez enorm pe PC, lumea e misto facuta si shooting-ul e fun. Daca nu vrei ceva super deep si te incanta ideea de un Just Cause in first-person, n-o sa regreti. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : poiuyt Date : 09-04-2018 22:08 Acum ca am jucat cam jumatate din el pot sa zic ca are o grafica mega si ca jocul este ok , cam de 8 ca nota -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : eagle-eye Date : 10-04-2018 00:00 Da, grafica e fenomenala, ma asteptam sa fie mai slabuta un pic, Ubi n-a fost niciodata as in grafica. Macar n-au mai facut downgrade :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : dorin_star Date : 10-04-2018 15:21 Foarte frumos jocul , regret ca l-am terminat https://youtu.be/puvsd-MsUno Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : eagle-eye Date : 10-04-2018 16:47 Eu abia astept sa scoata nebuniile alea de expansion-uri :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 135] Author : Alex Khan Date : 10-04-2018 21:15 Foarte frumos jocul , regret ca l-am terminat Tu ai auzit de SPOILER TAG? Nu ca jocul ar fi ceva exceptional pentru mine, dar un pic de respect fata de ceilalti useri care n-au terminat jocul nu poti sa ai? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 136] Author : Se7en Fury Date : 10-04-2018 22:57 Tu ai auzit de SPOILER TAG? Pai ce spoiler că nu a spus nimic băiatul. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 137] Author : daimy2020 Date : 11-04-2018 01:39 Super jocul. Grafica este de exceptie. L-am terminat zilele trecute! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 138] Author : razvanrazy Date : 12-04-2018 11:28 https://youtu.be/bPmnETNnGc0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 139] Author : eagle-eye Date : 12-04-2018 12:14 FC2 era mai realist din punctul ala de vedere, dar asta nu inseamna ca era si mai fun. Prefer sa se renunte la astfel de feature-uri si sa se concentreze pe altceva :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 140] Author : dorin_star Date : 13-04-2018 11:30 Ati incercat sa incuiati un urs in container :)) (il momesti cu bait si cand intra in tir incui usa ) Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 141] Author : razvanrazy Date : 24-04-2018 11:01 Ce-am patit acum ceva timp :) https://youtu.be/UQan8g07VN8 Oricum, jocul este incredibil de fun si nu regret precomanda =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 142] Author : poiuyt Date : 25-04-2018 11:41 am patit si eu bugul asta, am dat fast travel ca sa revin pe harta :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 143] Author : eagle-eye Date : 25-05-2018 11:03 Daca Battlefield nu e in stare... https://www.youtube.com/watch?v=MYP6Oamqct8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 144] Author : dorin_star Date : 28-05-2018 07:47 Cine ma ajuta si pe mine cu trofeul ala "Hitting it off" trebuie sa joc 3 misiuni cu un prieten . Eu am terminat toate misiunile. Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 145] Author : BizZare Date : 28-05-2018 08:58 Cine ma ajuta si pe mine cu trofeul ala "Hitting it off" trebuie sa joc 3 misiuni cu un prieten . Eu am terminat toate misiunile. Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind TapatalkIntru eu azi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 146] Author : djleo666 Date : 29-05-2018 11:14 Cine ma ajuta si pe mine cu trofeul ala "Hitting it off" trebuie sa joc 3 misiuni cu un prieten . Eu am terminat toate misiunile. Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk Sau eu daca vrei, dar anunta-ma cu un mesaj ceva..sa nu uit :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 147] Author : razvanrazy Date : 29-05-2018 12:27 Un mic si enervant glitch intampinat zilele trecute :evil: https://youtu.be/eIaE7OU9oFg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 148] Author : Razzosinni Date : 29-05-2018 13:30 Ma, baieti, ati reusit sa faceti misiunea aia Ragnar The Terrible? Am incercat de cel putin 50 de ori pana acum si ori prind alt tip de peste, ori se rupe undita. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 149] Author : razvanrazy Date : 29-05-2018 13:39 Eu am dat din greseala peste insulita aia si l-am prins din a 2a sau a 3a incercare :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 150] Author : Razzosinni Date : 29-05-2018 16:43 Incredibil. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 151] Author : PoisonRemedy Date : 29-05-2018 17:41 Am terminat si eu de curand jocul, per total a fost "fun", m-a dezamagit in schimb finalu foarte sec dpmdv. Mi-a placut mai mult FarCry 4 fata de 5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 152] Author : eagle-eye Date : 30-05-2018 11:30 Nu inteleg cum se plange lumea de final, mie mi-a placut enorm de mult, e ceva... diferit, fata de alte finaluri din alte jocuri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 153] Author : PoisonRemedy Date : 30-05-2018 12:02 Eu as fi vrut sa ii pot da un 9.mm intre ochi de exemplu :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 154] Author : dorin_star Date : 30-05-2018 13:41 Sau eu daca vrei, dar anunta-ma cu un mesaj ceva..sa nu uit :))Am rezolvat-o cu Bizareoo ! Am luat platina gata. Tu am vazut ca nu ai ps+ Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 155] Author : eagle-eye Date : 31-05-2018 01:32 Eu as fi vrut sa ii pot da un 9.mm intre ochi de exemplu :) But the mothafuka was RIGHT! Eu i-as fi pupat picioarele dupa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 156] Author : dorin_star Date : 05-06-2018 15:40 M-am jucat cu placere chiar daca pe Ps3 l-am terminat cu Platina https://youtu.be/EvRXAZ10uzk Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 157] Author : BizZare Date : 05-06-2018 17:29 cam slab dlc-ul Hours of Darkness. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 158] Author : Captain Price Date : 13-06-2018 01:18 Glume ala Ubisoft :wall: Bineinteles cu redneck Bobonete de Montana scos la inaintare.... https://www.youtube.com/watch?v=J5X5eyOny_A Asa viata trista au de considera asta "UMOR"? Uite asta numesc eu publicitate "amuzanta". Ce s-a intamplat de atunci ? https://www.youtube.com/watch?v=o-wn4ytEy-I -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 159] Author : eagle-eye Date : 13-06-2018 01:24 E greu sa te ridici la nivelul lui Vaas. Plus ca acum e umor de rednecks, sigur sunt niste americani sudisti care au ras la aia, in tema cu jocul. Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 160] Author : Alex Khan Date : 04-08-2018 03:20 Daca Battlefield nu e in stare... Deci nu-mi vine sa cred. Modul Vietnam din Battlefield Bad Company 2 lansat in 2010 arata mai bine decat DLC-ul la jocul asta, care mai e si scurt si nici nu-i un mod multplayer pentru o experienta totala. ---------- Post added 04-08-2018 at 03:22 ---------- Si se pare ca si dlc-ul cu Marte dezamageste. https://kotaku.com/far-cry-5s-lost-on-mars-is-another-disappointing-expans-1827667433 Ma asteptam la un Blood Dragon...... Bine am facut ca nu am cumparat jocul deloc, dar season pass. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 161] Author : BizZare Date : 05-08-2018 00:05 Jocul e chiar decent, dlc-urile sunt slabe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 162] Author : Alex Khan Date : 05-08-2018 00:19 Jocul e chiar decent, dlc-urile sunt slabe. Mda, e chiar......... decent. :-& E chiar demn de GOTY 2018 https://www.youtube.com/watch?v=B-VQP1Dpjaw ---------- Post added 05-08-2018 at 00:25 ---------- .....la zmeurica de aur al gaming-ului! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 163] Author : BizZare Date : 05-08-2018 09:06 Cum se face ca am jucat vreo 50h inca de la lansare si nu am gasit astfel de glitchuri...dar astia pe PC au jocul dea dreaptul stricat? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 164] Author : justamodel Date : 20-04-2019 23:41 Careva pt trofeul coop? ps4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 165] Author : Srachi Date : 10-11-2019 14:58 Nasol jocul, mi-a lasat impresia de Just Cause nu de Farcry! Bine ca nu l-am luat la lansare ca dadeam peretii de el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 166] Author : morphine Date : 21-08-2020 20:51 Acum am pus și eu mana pe el iar la prima impresie îmi dă senzația că jocul are o mare problema cu motion blur ul. Poate mi s-au schimbat mie dioptriile dar la mișcări mai ample npcurile se vad efectiv aiurea. E prima oară când mă deranjează un aspect de genul și nici nu vad vreo setare prin meniu. ---------- Post added 22-08-2020 at 11:41 ---------- Am mai jucat putin aseara de am terminat intro-ul si am trecut de faza cu radio tower. Cred ca de fapt e prima oara cand experimentez motion sickness si de asta nu intelegeam ce se intampla. Jucand mai mult jocuri cu 60 fps trecerea la 30 cu motion blurul ala si head bobbingul cred ca a fost cam brusca. Imi da senzatia ca se misca greoi si parca sub 30 fps. As fi preferat si un fov putin mai mare. Anyway, dragutel jocul, grafic arata mai bine decat ma asteptam, am vazut cateva explozii care mi se par foarte misto facute. Nu am mai jucat far cry de la al 2lea, pe care nu am mai apucat sa-l termin la vremea lui in schimb am amintiri despre primul far cry la care ma chinuiam pe pc sa gasesc combinatia potrivita de setari astfel in cat sa-l pot juca pentru ca mi se misca in reluare. :)) ---------- Post added 22-08-2020 at 12:27 ---------- Am uitat, modul in care iti arata harta mi-a placut cel mai mult din tot ce am vazut prin jocuri pana acum. Ma refer la harta care iti apare cand apesi touchpadul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 167] Author : morphine Date : 23-08-2020 22:09 Bai deci nu se poate așa ceva. Jocul asta mă dispera. Pe langa faptul că după atâta timp de la lansare e plin de bug-uri, frame drops groaznice, inamici care se teleportează, inamici morți care tremura și se mișcă, cad sub harta când folosesc parasuta, mă trezesc la misiunea aia cu avionul că mi mai cere și bani pt gloanțe. Oribila misiune. Doamne, sper că au avut încasări mici la jocul asta că și-au bătut joc de el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 168] Author : razvanrazy Date : 23-08-2020 22:52 Ciudat ca zici de motion sicknes - la mine seria Far Cry e cam singura care nu-mi da motion sickness. Altfel nu pot juca FPS-uri din controller :-? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 169] Author : SeCeX Date : 24-08-2020 11:42 Am patit si eu la fel,dar am astigmatism si am zis ca e de la mine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 170] Author : morphine Date : 27-08-2020 19:47 Am terminat jocul. Până la urmă n-am fost chiar așa rău. Mi-a placut antanogistul principal, Jacob Seed, foarte bine interpretat. Chiar a fost memorabil. O sa caut actorul sa vad ce e cu el. - partea narativa bunicica. Cumva tematica asta de cult religios m-a dus cu gândul la Bioshock Infinite, dar mai mult mi-a plăcut aici. Mi-ar fi plăcut să fie mai întortocheată așa....a fost destul de simplistă. - misiunile satisfăcătoare, excepție fiind unele din ele foarte enervante in rest nu am simțit nicio repetivitate. Urăsc in schimb misiunile stupide care îți mănâncă mult timp precum cea cu carnea "bucătarului", mi s-a părut cam controversata și nepotrivita. A și aia cu testiculele. =)) Mi-a plăcut ideea de a recuceri teritoriile pierdute, fiecare având o animație diferita chiar daca era scriptata. - soundtrack mișto! Bv Ubi - grafica satisfăcătoare - multe arme, mașini, avioane, vapoare ce-o fi. Nu mi-au plăcut unele misiuni și faptul că are multe bug uri. Mi-ar fi plăcut să aud și vocea personajului meu. Un joc ok, dar nu as fi dat niciodată 60 de euro pe el. Cum zice "cineva", e un wait for sale. PS: n-am apucat sa joc arcade, am dat acum 2 mape pe solo. Interesant. Am văzut ceva asemănător in Doom 2016. Acum trec la new dawn. :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 171] Author : KiritoStefan Date : 11-03-2021 17:56 Salut Pe co-op merge doar 2 playeri adica eu si sa invit un amic ? Intreb ca varul al unui amic ia bagat in cap ca se poate in 3 iar eu nu am vazut nicaieri sa mearga. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 172] Author : GabiCutlac Date : 11-03-2021 18:18 Da, pe coop merge doar in 2. In 2021 cand informația e la indemna oricui in doua secunde folosind internetul nu înțeleg cum mai avem nelamuriri din astea gen "am auzit eu de la varu ca se poate". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 173] Author : KiritoStefan Date : 11-03-2021 18:38 Da, pe coop merge doar in 2. In 2021 cand informația e la indemna oricui in doua secunde folosind internetul nu înțeleg cum mai avem nelamuriri din astea gen "am auzit eu de la varu ca se poate". 1.M-am uitat pe youtube si vorbea mult si mia sarit nervi sa ii ascult. 2.E asa mare crima ca am ales sa pun intrebarea ? 3.In fine mersi , noi in general trebuie sa dam mult din gura ca de ce asa si de ce nu invers. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 174] Author : GabiCutlac Date : 11-03-2021 18:50 Chill, ma refeream la varu/amicu/ce o fi. Dar daca tot ai vrut sa-mi dai replica pot sa-ti spun si eu ca puteai tasta întrebarea aia direct pe google. Tin sa-ti spun ca nici eu nu am avut habar in cati se poate juca, n-am rezistat mai mult de o ora in FC5, dar am cautat special ca sa iti răspund tie, deci daca vrei se poate găsi informația. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 175] Author : paul Date : 18-03-2023 01:39 60fps update pentru PS5 si XS: Xbox Series X will be able to run the game with a 3840x2160 and 4K resolution, while Xbox Series S will run it at a 1920x1080. PS5 players will still be able to take out the Seed family at 2880x1620 resolution. https://youtu.be/_ftRbeB1NQU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 18:56.