* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Anthem Started at 10-06-2017 23:50 by OEE Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=109501 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : OEE Date : 10-06-2017 23:50 Title : Anthem BioWare's Project Dylan has been revealed as Anthem in a mysterious teaser. https://www.youtube.com/watch?v=oGsnl8N93dk Si cam atat, prea zgarciti sa dea niste detalii -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Popae36 Date : 11-06-2017 00:39 Va fi prezentat maine la conferinta e3 MICROSOFT! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : MAGNUS2 Date : 11-06-2017 04:04 @Popae36 yup, release window: early 2018, pe PS4, PC si xbox -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : razvanrazy Date : 11-06-2017 10:29 Mda...dupa Mass Effect Andromeda, trebuie sa fie ceva extra super mega genial, ca sa ma faca sa-l incerc chiar si gratuit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : OEE Date : 12-06-2017 02:14 Anthem - Gameplay (E3 2017) https://www.youtube.com/watch?v=ZH59LK5vUJI Jocul arata bine si pare promitator, acum sa vedem care va fi varianta finala :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 08:59 I smell downgrade incoming. Sent from my HTC One M8s using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : razvanrazy Date : 12-06-2017 09:16 Exact. Desi ziceau clar la inceput ca este in-game, rulat pe un X1X, e fizic imposibil sa arate asa, mai ales in 4K. Iluminarea este fenomenala, iar motion blur-ul si efectele de particule si exploziile arata superb. Nivelul grafic este absolut incredibil si chiar nu cred ca suntem inca acolo. Ideea pare foarte misto, inclusiv faza cu 4 player co-op, la fel si locatia, dar dupa Mass Effect care a fost un fiasco total, inclusiv dpdv grafic, chiar nu cred, sincer, ca o asa grafica pe o harta open world, duce in 4K, inclusiv pe consola lor de dev kit, care are dublu hardware. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : MonkY Date : 12-06-2017 10:03 chiar nu cred, sincer, ca o asa grafica pe o harta open world, duce in 4K, inclusiv pe consola lor de dev kit, care are dublu hardware. Chief, devkit-ul are dublu doar RAM-ul, atat... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 11:16 Eu nu inteleg ce gen de joc este, este un altfel de Destiny ?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : MonkY Date : 12-06-2017 11:33 E raspunsul EA/Bioware la Destiny (si nu numai). Ei ii spun "shared-world action-RPG". Dar serios acum, la cum arata, cum se misca, mai conteaza ce fel de joc e? Trebuie sa fie un tipar anume ca sa ne placa? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 11:35 pai sincer daca e ca destiny , degeaba-i misto ca si grafica, prefeream sa arate asa si sa fie ceva RPG maxim co-op , open world :( din ce am vazut in clip zicea unul din protagonisti, hai sa nu facem grota asta , sa-l asteptam si pe X caci are nevoie de xp.. pai , e cah.. joc de grinding (Farming) , ca sa iti pice o arma .. un costum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : MonkY Date : 12-06-2017 11:43 Pai si tu cam ce ai vrea sa-ti pice? Sau vrei neaparat un joc in care sa salvezi printesa? :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 11:48 pai mda, as fi vrut grafica aia cu mediul ala si cu un story misto de gen Dead Space, erau misto halucinatiile lui Isac transpuse peste story (ce misto ar fi un dead space 4 ) in care sa traiesti ceva si sa ramai cu o experienta misto, nu sa stai la palavre farmand cateva locatii de pe o harta. :) ma rog, sa vedem clar in ce directie vrea jocul sa fie, poate ca este un altfel de wildlands.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : razvanrazy Date : 12-06-2017 12:08 Pe mine nu m-ar deranja un fel de Division cu grafica aia :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 15:10 pai sincer daca e ca destiny , degeaba-i misto ca si grafica, prefeream sa arate asa si sa fie ceva RPG maxim co-op , open world :( din ce am vazut in clip zicea unul din protagonisti, hai sa nu facem grota asta , sa-l asteptam si pe X caci are nevoie de xp.. pai , e cah.. joc de grinding (Farming) , ca sa iti pice o arma .. un costum. Exact ce ai descris tu imi doresc eu sa fie :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : OEE Date : 12-06-2017 16:04 E foarte simplu, o sa fie o copie a jocurilor care au tot fost menționate. Acum singura întrebare e dacă le va reuși sau dacă vor da fail ca toți ceilalți in funcție de cum implementează rețeta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : 495 Date : 12-06-2017 16:20 Fail? Ca vanzari sau ca durata de viata? Se va vinde sigur, dar fara multiplayer nu cred ca va dura mult. Il aseman cu wildlands, co op 4 players, lume mare, interesanta si cam atat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : eagle-eye Date : 12-06-2017 17:46 Fara PvP vrei sa zici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : kobayashi Date : 12-06-2017 22:01 Jocul asta arata "to good to be true". Mi-a lasat o impresie frumoasa e putin spus, dar pot sa pariez ca videoul ala nu rula pe o consola nici in ruptul capului. Ma astept la un dowgrade masiv la lansare, sper sa ma insel, insa nu cred.:-S -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : siNcE Date : 12-06-2017 22:57 Day one! :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Khufu Date : 12-06-2017 23:16 Probabil ca ce am vazut noi a rulat pe niste monstri in SLI. Ramane de vazut cum va fi varianta finala. Si mie imi miroase a Destiny, dar si cumva a ceea ce putea fi Mass Effect Andromeda. Macar UNPIC, asa... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Zero Date : 15-06-2017 17:43 https://www.youtube.com/watch?v=W3E5L2sOvNI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : 495 Date : 16-06-2017 14:54 macar stim ca era pe one x, fie ala si dev kit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : lukecelmare Date : 11-08-2017 12:15 care sunt sansele sa avem PvP in Anthem ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : AndreiChirita Date : 17-08-2017 12:35 care sunt sansele sa avem PvP in Anthem ? Ar fi cea mai proastă alegere să-l facă fără PvP, mai ales că Anthem este răspunsul celor de la EA pentru Destiny. Imaginează-ți Destiny fără PvP. Câți nu ar mai fi cumpărat jocul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Se7en Fury Date : 18-08-2017 14:04 La Destiny co-op este cea mai bună parte nu pvp. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : SYZYGY Date : 19-08-2017 21:06 Ar fi cea mai proastă alegere să-l facă fără PvP, mai ales că Anthem este răspunsul celor de la EA pentru Destiny. Imaginează-ți Destiny fără PvP. Câți nu ar mai fi cumpărat jocul? Nu am intrat deloc in PvP, punctu forte il consider co op-ul in Destiny. Tot ce sper eu si se pare ca nimeni nu s-a gandit pana acum, e sa nu se schimba nimic drastic, avand in vedere ca lead gameplay sau designer a murit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : lukecelmare Date : 25-01-2018 11:38 https://www.vg247.com/2018/01/24/anthem-pushed-to-early-2019-next-dragon-age-was-to-have-live-elements-swtors-future-up-in-the-air-report/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : PoisonRemedy Date : 25-01-2018 11:54 Pacat ca pute a ***** deja jocul asta, ca are acel logo oribil numit EA. Poate sa fie cel mai bun joc facut vreodata, eu o sa ii zic pas. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : lukecelmare Date : 25-01-2018 12:25 bazat pe ? EA ? ok cool -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : eagle-eye Date : 25-01-2018 13:45 If it's good, I'll get it. Ce conteaza cine-l face? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Einherjar793AD Date : 25-01-2018 16:25 Contează. După anul trecut, eu spre exemplu o să fiu foarte atent atunci când o să cumpăr un joc de la ei. Și în nici un caz în ziua lansării. Eventual la prima mare reducere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Alex Khan Date : 26-01-2018 12:45 Jocul e si asa o plictiseala, un hibrid dintre Destiny si Titanfall, care cica ar fi Destiny Killer! De ce ar fi necesar un ucigas sa detroneze Destiny cand Destiny o face de unul singur? =)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : lukecelmare Date : 26-01-2018 12:58 te rog impartaseste si alte lucruri despre joc , banuiesc ca l-ai jucat nu ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Xander RO Date : 26-01-2018 18:37 Jocul e si asa o plictiseala, un hibrid dintre Destiny si Titanfall, care cica ar fi Destiny Killer! De ce ar fi necesar un ucigas sa detroneze Destiny cand Destiny o face de unul singur? =)) Ascunde-te in munti!!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : bdevil Date : 27-01-2018 00:31 Well, jocul e in urma destul de mult, o parte din echipa care muncea la el si-a dat demisia si si-au vazut de treaba prin alte locuri! So ... 2019 e pronosticul cel mai optimist lansat de EA. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : 495 Date : 30-04-2018 22:45 BIOWARE SET TO DROP NEW GAMEPLAY DEMO FOR ANTHEM AT EA PLAY 2018 https://www.cgmagonline.com/2018/04/30/anthem-new-demo-ea-play-2018/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : Xander RO Date : 11-05-2018 14:07 https://www.xboxachievements.com/news/news-29816-Anthem-Might-Be-a-Multiplayer-Game--But-it-s-Still-Very-Much-a-Story-Driven-Experience--Says-BioWare.html "And yes, even though Anthem is meant to bring out the best parts of playing as part of an online community, you can choose to play through the story with only your friends, or even on your own." Imbucurator, cel putin pentru mine si pentru cei cu timp destul de limitat care nu pot fi in sync la ore exacte si pentru multe timp fara pauza cu alte persoane. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : Otman Date : 12-05-2018 12:50 EA are conferinta si anu asta...........ma mir, va fi probabil cel mai trist loc de la E3. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : razvanrazy Date : 12-05-2018 19:24 Nu cred asta. Nu toata lumea are aceiasi parere despre companie ca tine. Vor avea prezentari pentru lansarile anule de sports game + Battlefield, probabil se vor mega focusa pe Anthem, la ce succes a avut anul trecut si probabil vor mai prezenta (ca vad ca-i o moda acum) niste sigle/idei de la viitoare jocuri, doar ca sa mai atraga oameni. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Khufu Date : 12-05-2018 20:53 Cred ca se refera mai mult la nivelul de cringe din conferinta lor, care la EA este o traditie absoluta. E ca si cum se pregatesc tot anul pentru asta, sa fie cat mai cringe si fortata posibil. Cu aplaudaci multi care se le cante in struna cand ei fac dansul ploii pe scena prezentand SIMS 4. D-astea. In alta ordine de idei, desigur ca vor prezenta aceeasi grila, ca doar pe asta o mai au. Daca nu prezinta FIFA si BF, nu ar fi EA. Anthem va fi cu siguranta piatra de temelie. Daca vor prezenta un demo, cineva va avea job-ul de a ascunde toate lootbox-urile :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : Otman Date : 13-05-2018 12:02 EA is in the ****......mai mult ca niciodata. Anthem va fi boicotat, chiar daca o fi cel mai bun joc facut vreodata de Bioware.......ceea ce nu are cum sa se intample avand in vedere cati au parasit Bioware in ultimele luni si faptul ca EA e la volan. EA va pierde in curand mai mult de jumate din income, cand le dispare Fifa Ultimate Team :evil: Si ce o sa faca dupaia, ca deja de multi multi ani aia e gasca lor care le toarna bani. In rest au ignorat tot, cate studiouri si IP-uri au ingropat. Au Anthem...pff....ala e FAIL la lansare pun pariu cu oricine de aici. Sigur isi da Andrew Wilson pumni in OO si cred ca nu ii trebuia IP-ul Star Wars deloc, daca stia unde se ajunge dupa scandalul cu Battlefront 2. In caz ca nu sunteti la curent cu situatia lootbox-urilor. https://youtu.be/FNiVSj9uzTw https://youtu.be/bf-AkuowhFI https://youtu.be/I1g6_ueyGlY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : razvanrazy Date : 13-05-2018 13:55 Nu inteleg ce-i cu atitudinea asta. Da, daca esti limitat, boicotezi/critici Anthem chiar daca e bun. Pentru ca asta stii sa faci. Parerea mea e ca ar trebui sa asteptam sa iasa jocul inainte sa aruncam cu fecale in el. Nu conteaza ce studio il face, conteaza ca prima impresie a fost foarte buna si din ce am inteles, totul a fost in-game pe bune. Jocul pare fun si chiar daca este facut ca un Destiny/Division killer, paote o sa aibe succes. Eu stiu sigur ca o sa-l iau, dar si ca inainte de asta, il voi testa in vreun beta. Si asta ar trebui sa faca toata lumea, inainte sa judece ceva despre care nu se stie mare lucru. Si nu inteleg faza cu "...cand le dispare Ultimate Team" la FIFA. Din ce stiu, nu au niciun plan sa renunte la asta. Stii ceva informatii pe care noi nu le stim? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : Otman Date : 13-05-2018 14:13 EA is un jeg care trebuie sa dispara. Ca tie iti plac mizeriile pe care ei le numesc jocuri e partea a doua, poti sa le cumperi si sa te bucuri de ele. F U T dispare in curand si la fel tot ce e mecanica de gambling in jocuri. Olanda si Belgia s-au pronuntat deja in privinta asta, au lege si sanctiuni pentru chestia asta (amenda/inchisoare). Tot restul EU o sa urmeze repede. In US is mai multe state care investigeaza problema. Ca EA nu vrea sa renunte la F U T e irelevant. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : razvanrazy Date : 13-05-2018 14:28 OMG man, termina cu atitudinea asta. WTF ?!?! parerea ta e parerea ta. EA este un developer de jocuri. Unele sunt proaste, unele sunt bune. Nu-ti convine, cauta si joaca alte jocuri produse de alti developeri. Stai linistit ca le iau jocurile si ma bucur de ele si fara acceptul tau. Faptul ca s-au dat niste legi referitoare la gambling in anumite tari, nu inseamna ca acest lucru va inceta sa existe. + de asta, nu inteleg ce cauti tu cu discutia despre FIFA si F U T in thread-ul Anthem. Nu-ti convine compania sau jocul, sunt sigur ca gasesti alte thread-uri pe forum. Eu cand intru aici, as prefera sa gasesc stiri/discutii despre joc. LE: Iar faza cu "trebuie sa dispara"... as zice ca in momentul in care o sa fim obligati prin lege sa le cumparam jocurile, atunci o sa fie nevoie sa facem astfel de afirmatii. Cat timp inca ai libertatea sa alegi, mergi mai departe daca nu-ti convine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Otman Date : 13-05-2018 16:16 Nu inteleg ce te agiti in halul asta. Mi-am spus parerea despre EA si conferinta lor de la E3 de anu asta. Tu sari in sus de parca EA iti da de mancare. Nu ti-am dat acceptul sa le joci jocurile, daca iti plac jocurile lor, joaca-le si distreaza-te, nu-mi pasa mie de gusturile tale. E thread Anthem, pot sa spun ce vreau de EA sau pe orice alt thread despre un joc publicat de ei. Partea cu legile vad ca nu ai habar cum functioneaza, in fine. Iar faza cu "trebuie sa dispara"... as zice ca in momentul in care o sa fim obligati prin lege sa le cumparam jocurile, atunci o sa fie nevoie sa facem astfel de afirmatii. Serios? Nu ma mir ca a ajuns industria asta unde e azi daca mai is multi ca tine. Vorbim de un hobby ma, nu de armata obligatorie aici. Nu stiu cati ani ai si de cand butonezi, dar unii dintre noi am prins si vremurile bune, cand un joc lansat era joc complet, fara content taiat sa ti-l vanda dupa cateva luni ca DLC, fara microtranzactii in fiecare meniu, fara sa-ti arate ce si-a cumparat ala care te-a omorat, fara sisteme de progresie legate de pacanele si dropuri de cutii cu alte bull****uri. Asa ca da, ma repet, EA TREBUIE SA DISPARA......iar restul Activision, Ubi.....sa bage capul la cutie si sa-si revizuiasca directia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : chris diaz Date : 13-05-2018 21:10 Nu ti-am dat acceptul sa le joci jocurile, daca iti plac jocurile lor, joaca-le si distreaza-te, nu-mi pasa mie de gusturile tale................................................................................................................................................................................ Asa ca da, ma repet, EA TREBUIE SA DISPARA......iar restul Activision, Ubi.....sa bage capul la cutie si sa-si revizuiasca directia. Pe bune? Tu chiar crezi ca un membru de 10 ani al acestui forum are nevoie de acceptul tau, ca sa joace niste jocuri? Esti in lumea ta daca chiar crezi ca un gigant ca EA o sa dispara cand vrei tu. Singurul care va dispare esti chiar tu daca vei continua cu atitudinea asta de 2 bani. Pana una-alta, ai "Report Post" la comentariile tale. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : razvanrazy Date : 14-05-2018 01:18 Omule, eu ti-am zis si ma repet. Daca nu-ti place un joc, nu-l cumpara/juca. Nici 1 leu sa nu dai pe el daca este leul tau muncit iar jocul nu este ce-ti doresti. Cam asa fac si eu cu niste jocuri care iau note astronomice dar care nu ma pasioneaza si pe care nu le-as juca nici platit. Daca zici ca ai prins vremurile alea bune in care un joc era full, bucura-te de jocurile care sunt acum full, cel putin pana le ies si lor DLC-uri pentru completat povestea/lumea (ma refer la God of War, pentru ca deja cam toate au - Horizon, Uncharted...). Eu cred ca tu nu realizezi cat de mult investesc ei (EA, Ubisoft and co) intr-un joc si cat de mult castiga ei din cei 60$ per bucata, care noua ni se pare foarte mult. Si care oricum usor-usor a devenit 70$ (vezi Spider-Man care pe store e 300+ lei). Asta e directie spre care se indreapta cu totii, dar personal mi se pare o directie oarecum buna. Cu putin noroc, jocurile gen COD (pe care nu le mai joc de mai bine de 5 ani) vor avea un SP la 20$ si jocul normal MP only la 60$ + microtranzactii care sa nu afecteze gameplay-ul (skin-uri sau alte balarii) + DLC-uri. Si sunt sigur ca la fel o sa vedem si FIFA in curand. Un The Journey SP only la 20$, eventual si cu un exhibition local, iar restul jocului cu F U T si tot ce tine de MP, la 60$ + microtranzactii. La cati bani se fac prin lucrurile astea si ce spagi se vor da ca sa se continue trendul, nu vor disparea prea curand. Toate se indreapta spre jocuri ca serviciu (o sa vezi asta si la viitoarele console, pe care le vom lua doar ca pe un Apple TV + cu o taxa anuala) si nu avem niciun cuvant de spus in privinta asta (oricat de mult ne plac, spre exemplu, sa avem jocurile fizic - me included). Iar referitor la EA si calitatea jocurilor lor, totul este cat se poate de simplu. Ei nu mai fac jocuri bune, lumea nu le mai cumpara si totul se termina. Dar asa cum sunt ele, FIFA inca este cel mai bun joc de gen, Maddedn si NHL la fel si ce alte sporturi mai au si inca au succes teribil cu Battlefield, Sims si Titanfall, nu mai zic de EA Access. Cat despre Anthem, eu cred ca dupa lovitura dura luata odata cu lansarea lui SW Battlefront II, nu vor mai risca si usor usor, vor reveni pe linia dreapta. Cam la fel si-a luat-o si Ubisoft dupa primul Watch Dogs si Assassins Creed Unity. Cine a jucat jocurile lor de la Watch Dogs 2 (AC Origins, Far Cry 5, Steep, Mario + Rabbids, samd) stiu la ce ma refer. Eu ma numar printre cei care au bagat sute de ore chiar si in Division sau Wildlands, chiar daca au avut ceva probleme. Au compensat prin introducerea de tone de updates gratuite si imbunatatiri constante. Si pana nu pun mana pe un beta al Anthem sau chiar pe jocul full, sau macar sa asteptam lansarea si notele/reviews-urile, eu il consider un joc bun pe care-l astept cu interes. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : Otman Date : 14-05-2018 07:03 Nici pentru Ubisoft nu am multa dragoste, dar macar aia stau in spatele jocurilor lor si vin cu fixes, updateuri, content, DLC...cum au facut cu Division, Siege, For Honor, pentru asta merita laude. In schimb EA...... Battlefront 1, mort din nastere si ingropat Andromeda, slab, cu buguri, nu si-a atins ceva targeturi imaginare, dupa o luna au mutat toti oamenii la alte proiecte, mort si ingropat Battlefront 2, a vandut mult sub targetul lor din cauza mizeriei de progresie legata de lootboxes, pana la urma au renuntat aproape complet la sistem, nu le aduce bani gramada din microtranzactii....e gata, doar de la Dice mai lucra cativa oameni la el. Lucrau pe un joc SP Star Wars, probabil nu le convenea cate milarde faceau vanzand buline pe market, anulat Ultimul NFS, fereasca Dumnezeu ce a ajuns si NFS Asta inseamna EA in prezent, cine se asteapta ca Anthem sa fie ceva extraordinar, viseaza. Iar de partea cu jocurile costa prea mult, ar trebui sa fie mai scumpe, publisheri nu ar putea traii fara microtranzactii, asta e vrajeala si a fost dovedita. Battlefront 2 a vandut cam 3 mil sub targetul lor, o zis Wilson la sedinta ca nu le afecteaza veniturile. O trebuit sa renunte microtranzactii pentru el, iar o zis Wilson ca nu-i afecteaza. In trimestrul ala tot incasari record o avut....... Si Battlefront 2 o fost un joc scump de facut, o lucrat pe el 5 studiouri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : MonkY Date : 14-05-2018 08:29 Otman: Take a chill pill, please! Ai warning pt. trolling. Inteleg ca nu-ti place de EA, dar totusi... ai ceva de spus despre Anthem, sau doar frustrari la adresa EA? Nu iubeste nimeni microtranzactiile, dar asta nu inseamna ca aruncam cu rahat in fiecare joc anuntat de acum inainte. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : djleo666 Date : 15-05-2018 11:06 Personal dupa ce am vazut ceva gameplay pot spune ca astept cu nerabdare E3 de anul asta sa mai aflu chestii noi despre Anthem. Cat despre EA e problema lor ca isi bat joc de unele francize excelente la vremea lor..si o fac pe banii lor, in loc sa incaseze sute de milioane de $ sunt nevoiti sa recurga la Loot Boxes. De fapt despre ce vorbim, uitati-va la GTA V! Microtranzactii, Shark Cards....etc. In ritmul asta nici nu au de ce sa se grabeasca cu GTA 6 :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : Alex Khan Date : 18-05-2018 14:35 Cica Anthem ar fi urmasul spiritual al lui Titanfall 2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : lukecelmare Date : 04-06-2018 13:44 teaser https://youtu.be/U9d4nOch4RY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : razvanrazy Date : 10-06-2018 17:52 https://www.youtube.com/watch?v=yrxQB4M5leA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : lukecelmare Date : 11-06-2018 09:46 meh no PvP -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : Honord Date : 11-06-2018 15:14 No update here legat de Anthem dupa conferinta celor de la EA? There ya go: https://www.youtube.com/watch?v=9TrdCtCkghg https://www.youtube.com/watch?v=rTSQaLtMUEk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : PoisonRemedy Date : 11-06-2018 16:23 Numai mie mi se pare ca in jocul asta cam majoritatea timpului ti-l petreci in "tuneluri" si nu e chiar open world? Ma rog la ce au aratat pana acuma. Dar si cand zboara intra in apa sau e in misiune numai tuneluri vezi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : Captain Price Date : 11-06-2018 22:24 Eu m-am oprit din vazut la faza cu mechs si armuri de toate culorile. Pare un Titanfall RPG open-world , dar copilaros pe stil de Power Rangers si cu ceva elemente preluate din Destiny. Clar ca va fi un mega-esec! Lumea nici nu prea e incantata de el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Alex Khan Date : 01-08-2018 23:59 https://zonait.tv/anthem-nu-va-omori-bioware/ E in interesul nostru ca acest joc sa iasa bun. In caz contrar, daca si lansarea acestuia se dovedeste dezamagitoare, BioWare o sa fie inchis de EA si noi nu o sa mai pupam in veci un Dragon Age 4 si un Mass Effect 5. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : eagle-eye Date : 02-08-2018 11:56 E in interesul nostru ca orice joc ever sa iasa bun. Nu inteleg cum ar fi vreodata in interesul nostru sa iasa vreun joc prost :)) Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : Alex Khan Date : 02-08-2018 15:55 E in interesul nostru ca orice joc ever sa iasa bun. Nu inteleg cum ar fi vreodata in interesul nostru sa iasa vreun joc prost :)) Mie nu-mi pasa de jocul asta fiindca pur si simplu nu-mi place tematica. Daca nu era facut de Bioware, nu dadeam 2 centi pe joc. Dar cand stiu ca viitorul francizei Dragon Age si Mass Effect depind de succesul lui Anthem, asta e. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : danielconst90 Date : 08-08-2018 08:31 Datorita lui Mark Darrah si Twitter sunt ceva noi detalii despre Anthem . O arma se poate schimba in altceva dar nu a fost specificat si modul cum. Nu va fi friendly fire desi nu s-a specificat daca aliatii vor bloca gloantele sau pur si simplu nu, dar fiind in 2018, sper ca le vor bloca. Nu vei putea creste materiale consumabile, iar costumele Javelin vor avea cate un atac ‘ ultimate’ care nu se va putea schimba..cel putin nu la lansare, ulterior vom vedea..si elementul de atac edte bazat pe echipamentul detinut. Pana in februarie mai este cale lunga dar usor ne facem o idee. Ce v-ati dori ca sa fie introdus nou?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180808/39220e5f6d5d363c86f6780dd5898305.jpg Sent from my iPhone using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : lukecelmare Date : 08-08-2018 09:14 PVP :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Xander RO Date : 07-12-2018 12:54 https://www.youtube.com/watch?v=jZizDqnz7oY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : IsNotMe Date : 07-12-2018 17:25 Congratulations! You've been selected to participate in the Anthem™ Closed Alpha. We recommend you start your download early as it may take several hours to do so depending on the speed of your internet connection. The Closed Alpha will run from: Dec 8th: 9am-12pm CT, 2pm-5pm CT Dec 9th: 9am-12pm CT, 2pm-5pm CT Am treaba in weekend ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : razvanrazy Date : 07-12-2018 18:22 Pentru console sau PC? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : IsNotMe Date : 07-12-2018 20:26 Pt Origin Pc . Nu mai stiu cum a fost la survey-ul ala .Dar parca alegeai la un moment dat pe ce platforma optezi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : heroes3 Date : 07-12-2018 20:54 Mie inca nu mi-au trimis, probabil stiu ei ceva . :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : razvanrazy Date : 07-12-2018 21:40 Ok. Intrebam pentru ca stiam ca urmeaza closed beta pe PC dar cum postarea este pe forum de console, am crezut ca este pentru vreo consola si eram curios de ce nu primesc si eu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : Clopotarul Date : 08-12-2018 08:25 Ok. Intrebam pentru ca stiam ca urmeaza closed beta pe PC dar cum postarea este pe forum de console, am crezut ca este pentru vreo consola si eram curios de ce nu primesc si eu. Valabil si pentru console. Am primit si eu acces la versiunea alfa, in acelasi interval mentionat mai sus, pentru PS4. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : djleo666 Date : 11-12-2018 13:40 A fost interesant Alpha-ul din acest weekend. Am ramas cu impresia ca Mass Effect a facut un copil cu Titanfall. Pe care l-a abandonat repede in flori si el a trebuit sa se descurce singur.... Una peste alta, nu am ramas cu un gust amar, deci pre-orderul ramane valabil. Cateva chestii interesante (cel putin): - open space mare construit si orizontal dar si vertical, este plenty of exploration, culori stridente a la' No Mans Sky - animalele alea masive nu te ataca in mod normal daca le lasi in pace, probabil ca in misiunile necesare craftingului vei avea de omorat destule pentru piei & stuff - combatul este destul de simplu, cine a jucat macar o data Titanfall stie cum se simte Javelinul - are si oleaca de story - a pornit initial in rezolutia TV-ului (4k cu HDR, a trebuit sa intru la setari sa il cobor la FHD (PC cu gamepad de xbox one, nu am prins variante de console) - zborul, de asta imi era frica, este foarte usor controlabil, abilitatile sunt intuitive - PvP probabil nu va exista la lansare, posibilitatea ca el sa apara ulterior este destul de mare (preluat probabil de Titanfall, ceva asemanator) - nu am ajuns la boss-ul suprem, am avut cateva bug-uri, probabil va fi remediat pana la lansare. - chiar ok dupa cum ziceam, exista un Demo in ur de 25 Ianuarie pe toate platformele, abia astept sa il rejoc si sa vad ce s-a schimbat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : MonkY Date : 11-12-2018 15:13 Pe mine ma intereseaza gameplay-ul... miscarea caracterului. Cum e? Greoaie, raspunde cu "delay" ca la un Mec din Titanfall? Sau e ca la Mass Effect? E fluida treaba sau... "sacadeaza". Bine, dintr-un Alpha pe PC e cam greu de spus, dar nu reusesc sa-mi dau seama din filmulete... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : djleo666 Date : 11-12-2018 16:57 Hmm....ai jucat Andromeda? Macar asa...10 minute (ca stiu ca stai prost cu timpul legat de gaming). Se simte foarte fluid, ca si cum ai avea acea armura pe tine din Mass Effect. Probabil Tank-ul (ala cu armura mai masiva) se va resimti mai greoi, ca la Titanfall din cauza masei mai mari, dar si damage-ul va fi pe masura probabil. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : Xander RO Date : 22-01-2019 11:28 To play the Anthem demo, you'll need to pre-order for VIP access, or subscribe to EA Access. Otherwise, you'll be able to play it a week after everyone else. https://www.xboxachievements.com/news/news-31890-Anthem-Demo-Will-Be-Easier-Than-the-Finished-Game.html -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : djleo666 Date : 22-01-2019 13:05 Anthem VIP demo friend codes There’s also another way for players without any of the above to access the VIP demo. BioWare announced that anyone who downloads the VIP demo will receive three invites they can freely send to anyone. To be able to refer your friends, you must download, install, and launch the game at least once -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : 495 Date : 23-01-2019 14:56 Humble beg incoming. Care are un cod "for friends" as vrea sa incerc si eu jocul. Mc! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : bdevil Date : 23-01-2019 15:41 Aplic si eu daca are cineva cod, let me know! Thank you! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : Dant3 Date : 23-01-2019 17:37 Here is your Friend Pass link: https://www.ea.com/games/anthem/anthem-demos/redeem?token=YXlRZDFqWT0jTSMxMDAwMDIwMTU2Mjc4 This link can be redeemed by up to three of your friends and will grant them access to the VIP Demo*. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : 495 Date : 23-01-2019 17:44 Hmm, am dat click, signed in si cam atat. Imi apar instructiuni cum sa downloadez dar nu si link, posibil sa fie disponibil doar cand apare dem-ul, dar nu stiu cum va fi linkuit profilul de psn cu cel de origin... Mc! =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : Dant3 Date : 23-01-2019 17:46 Vezi in Store acum, mie îmi apare că mai e un singur loc disponibil. PS: Un prieten a reușit, trebuie doar sa urmezi pașii de acolo și îți apare la un moment dat download. Merge mai greu acum că sunt mulți :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : 495 Date : 23-01-2019 17:48 Yup! Deschis consola, search store dupa anthem si a aparut demoul, downloading now! Awesome, thanks! ;) le: tocmai am realizat ca demo-ul e disponibil pt toti pt download, dar cei cu vip access (friend referral) il pot juca de pe 25. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : razvanrazy Date : 23-01-2019 18:11 Pai demo-ul il vede doata lumea. Doar ca odata ce intrii in el, daca nu ai invite de la cineva care are precomanda sau daca nu ai tu precomanda, nu poti merge mai departe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : Dant3 Date : 23-01-2019 18:28 Gata, văd că a fost luat și ultimul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : 495 Date : 23-01-2019 18:31 Iti da ceva detalii cine a dat redeem? User, tara orice? Ca eu nu-s sigur ca am reusit, chrome la inceput statea in loading, am incercat pe edge si pana ce mi-am adus aminte parola de la origin pt edge, deja dadusem refresh pe chrome si "cred" ca terminase cu redeem-ul. Pe site la origin sau pe app nu vad nimic diferit, dar am dat jos demo-ul si pe pro si pe pc, vad vineri daca merge. Practic ajunsesem la pasul cu alegerea platformei si oriunde dadeam click nu se intampla nimic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : Dant3 Date : 23-01-2019 18:46 Nu vad detalii din păcate -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : 495 Date : 23-01-2019 18:49 Nevermind, triple checked pe site si dupa ce m-am logat iar, a aparut asta: Congratulations You already have access to the Anthem VIP Demo. HOW TO DOWNLOAD THE VIP DEMO The VIP Demo takes place from January 25 - 27. Closer to the start date, you will need to download the demo in order to play. Pick the platform of choice for how to download the demo: Funny e ca pe pro jocul e lansat in HDR, dar pe pc e lansat in dolbyvision... :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : GabiCutlac Date : 23-01-2019 18:57 Am luat si eu o invitație. Mersi, Dant3! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : PayPerView Date : 23-01-2019 22:49 Daca are cineva o invitatie sa mi dea as fi recunoscator. Multumesc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : bdevil Date : 23-01-2019 22:58 Same. :) Eu n-am apucat sa dau redeem. ---------- Post added 23-01-2019 at 22:01 ---------- Primim cod pentru precomenzi la Altex / Mediagalaxy? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : Dant3 Date : 24-01-2019 16:37 Primești, dar trebuie să achiți jocul, nu mai ai opțiune de plată ramburs -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : faxiu Date : 25-01-2019 13:11 Din pacate cu Altexul nu se stie nicioidata. Am eu precomanda, nu am primit niciun cod. Trebuie sa trimiti tichet prin formularul de contact si cica iti trimit ei codul. Insa la contact, surpriza, trebuie sa alegi tu ceva din dropdown list, nu este nimic care sa te duca cu gandul la ce ne trebuie noua. Asa ca dupa 2 ore de asteptat raspuns am sunat la ei si incearca sa solutioneze in 48 ore!?!... Mersi, nu. Nu stiu cum o sa fac dar voi da anulare la comanda si sper sa-mi vad banii inapoi daca pana la 19 azi nu vine codul de acces... Altfel... cuiva i se face mila sa-mi dea si mie invitatie? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : razvanrazy Date : 25-01-2019 13:13 Din ce stiu, acces in VIP demo au doar cei care au precomanda digitala. Cel putin la eMag/Altex pe site nu scrie nimic de acces la acest demo/beta ca bonus de precomanda. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : bdevil Date : 25-01-2019 13:24 Si precomenzile din magazine beneficiaza de VIP demo. Doar ca e in sarcina / politica lor si cum ofera codul. :) Cel putin asa am citit pe reddit. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : faxiu Date : 25-01-2019 13:47 Update: dupa ce am contactat Altex telefonic am primit in 30 de minute mail cu codul si procedura de redeem. In total 50 de minute, 20 in stand-by pana am prins operator+30 pana am primit codul. Easy-peasy. off-topic: parca pe vremuri puteam sa dau un edit postului original, nu sa spamez threadul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : sexbobomb91 Date : 25-01-2019 14:48 Am primit un cod in 10 minute de aici: https://twitter.com/BetaCodeGiver :) . ---------- Post added 25-01-2019 at 13:50 ---------- EDIT: cine mai vrea un cod poate sa-l foloseasca: https://www.ea.com/de-de/games/anthem/anthem-demos/redeem?token=NXhDc3I2WT0jTSMxMDAwMDAwMDM4MjY5 . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : PoisonRemedy Date : 25-01-2019 15:08 Update: dupa ce am contactat Altex telefonic am primit in 30 de minute mail cu codul si procedura de redeem. In total 50 de minute, 20 in stand-by pana am prins operator+30 pana am primit codul. Easy-peasy. off-topic: parca pe vremuri puteam sa dau un edit postului original, nu sa spamez threadul. Serios, merita sa pierzi timpul in felu acesta pentru un amarat de cod, cand cel mai probabil o sa fie si open beta lol ?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : tudort Date : 25-01-2019 20:18 Eu am precomandat la eMag dar nu am primit cod. Are cineva un invite extra ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : Dant3 Date : 26-01-2019 12:27 Eram indecis, mă gândeam că se lansează asta in februarie și Division imediat, la câteva săptămâni. Acum după câteva ore bune pot sa spun că EA a reușit să mă trimită cu ochii închiși către Ubisoft și să-mi arate cat de bun e Destiny, așa mizerabil cum a ajuns. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : tudort Date : 26-01-2019 12:30 Eram indecis, mă gândeam că se lansează asta in februarie și Division imediat, la câteva săptămâni. Acum după câteva ore bune pot sa spun că EA a reușit să mă trimită cu ochii închiși către Ubisoft și să-mi arate cat de bun e Destiny, așa mizerabil cum a ajuns.Am reușit să-l joc dar pe PC printr-un cod luat de pe YouTube. Mie personal îmi place atmosfera și Storm Javelin - ul. Nu-mi dau seama dacă povestea va fi la înălțime. Trimis de pe al meu Nokia 8 Sirocco folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : bdevil Date : 26-01-2019 17:23 Am apucat sa-l joc si eu putin, senzatia a fost ca nu e optimizat cum trebuie desi e in stadiu beta. Grafica ok, insa drop frame-uri destul de multe pentru mine, controlul si lipsa indicatiilor sunt o piedica pentru mine. Nu m-a convins dar mai e timp sa vina cu plusuri pentru fanii Anthem. Acum stiu ca voi face economie la banuti. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : 495 Date : 26-01-2019 22:30 Impresii dupa probabil cea mai proasta expierenta avuta cu un "demo". Incep cu minus-urile: - seamana prea mult cu the division, varianta de la lansare. - meniuri complicate, total in plus, pasi peste care trebuie sa treci fara motiv - sistemul de matchmaking facut anapoda, la ani lumina in spate de cel din destiny - cooldown la zburat... cat de naspa ar fi fost daca si in destiny aveai cooldown la sparrow? - "towerul" si cum interactionezi cu cei de acolo. se misca ca un fund, trebuie sa te intorci in el dupa fiecare misiune si doar acolo poti schimba arme, javelin, abilitati, orice. odata iesit in lume ramai cu ce ai pe tine si daca iti pica ceva nou trebuie sa vii in tower sa vezi ce e si ce poate... - conversatiile cringe din tower cu raspunsurile la fel de cringe pe care te pune sa le alegi. - loading screens infinite (demo bug probabil) - daca mori nu ai respawn in acel loc, nici nu ai buddy cam sa vezi ce fac ceilalti, intr-un joc coop... - pe consola arata bine dar e un pop-in incredibil. Plusuri: + combatul e fun + abilitatile sunt cele mai fun, fie defensive, fie ofensive. am jucat cu rangerul pana la level 14 desi puteam deschide alt javelin la level 12. + javelinul storm. pe asta il vroiam si pe asta l-am deschis. OMG cat de fun e! Esti one man army daca joci corect. Multimi de inamici si le poti da freeze la toti, lightning bolt la toti si cu cat mai multi cu atat se incarca ultimata mai repede, care probabil e cea mai spectaculoasa dintre toate 4. + lumea creata excelent si traversarea ei. desi ai cooldown la zburat daca treci prin apa, cascade se reseteaza, sau daca faci nose dive. + cele 3 misiuni din demo au fost interesante, toate au avut de-a face cu acelasi npc din tower, a parut ceva inchegat. + strongholdul, echivalentul strikeurile din destiny a fost lung, greu, cu mecanici cat de cat interesante, boss-ul final putea sa fie mai greu. + prime mechanic sau stun, daca e folosita corect de toti din echipa, ai damage masiv si totul devine super usor, nu stun cum va fi pe grandmaster difficulty. + cooldown super rapid la abilitati, poti face misiuni intregi fara sa tragi cu arma si toate arata spectaculos. + looter shooter, asa ca vei avea de sortat, sters, reciclat multe parti. am reusit sa echipez ambele javelinuri cu full set de blue rare items, gear score undeva pe la 100. Daca nu erau problemele de conexiune, de infinte loading screens, de failed matchmaking si de blue error screens pe ps4, probabil m-as fi distrat si mai mult, dar noua ni s-a parut foarte fun. Il voi cumpara doar pt ca am foarte multi prieteni cu care sa il joc si toti vrem sa facem o mica pauza de la destiny mai ales acum cu season of the drifter axat mai mult pe gambit. ---------- Post added 26-01-2019 at 20:17 ---------- Best destiny pve player (imho) does the hardest thing in the anthem demo: https://www.youtube.com/watch?v=tAxrmvUSEOk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : eagle-eye Date : 27-01-2019 01:27 Omg ce dubios e Gladd fara barba :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : bdevil Date : 28-01-2019 16:46 Pentru ca EA... Anthem VIP Demo: an update from BioWare’s Head of Live Service – BioWare Blog (http://blog.bioware.com/2019/01/26/anthem-vip-demo-update/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : razvanrazy Date : 28-01-2019 20:29 Interesant, pot spune. Am jucat vreo 2h adunat, tot weekendu. Jocul arata ok in mare parte, cu plusuri si minusuri vizibile la tot pasul. Ca sa fiu in ton cu lumea, jocul arata bine "pentru un open world". Daca mai pui la socoteala si faptul ca vorbesti de un joc multiplayer, deja mai cade putin calitatea grafica si-ti faci o idee la ce ma refer. E decent, nimic wow. In schimb e foarte colorat si plin de mici particule (care dispar destul de repede, nu God of War style). Ca si control, e destul de ok si fun in unele momente. Pacat ca nu poti zbura mai mult de "5 secunde" sau cel putin asa se simte. Mai mult timp am petrecut pe jos decat prin aer iar asta mi se pare o prostie. Ce nu mi-a placut DELOC este faptul ca basically vei avea 2 moduri, ca sa zic asa. Poti ori sa pleci spre o misiune, din baza, caz in care harta iti va fi inchisa doar pentru acea misiune, vei fi nevoit sa treci prin anumite checkpoints pentru a ajunge acolo (spre exemplu nu poti ocoli o stanca prin dreapta, daca ai checkpoint in stanga, pentru ca...nu poti...). + ca daca oamenii din grupul cu care s-a facut matchmaking merg spre misiune iar tu vrei sa o arzi dubios printr-o alta zona (nu neaparat sa te indepartezi ci sa stai pe loc undeva sau sa ocolesti prin alta parte), primesti mesaj cu "leaving mission area" si in 3 secunde te trezesti cu un mare loading screen pentru a te teleporta in misiune. Asa ca degeaba-ti dau ei senzatia de libertate si verticalitate, mai ales cu un costum care zboara, pentru ca esti mega ingradit. Sau poti sa pleci din baza spre open world. Nu am apucat sa stau mai mult de 5 minute in acest open world, pentru ca au tot picat serverele, dar am vazut ca asa poti explora cu adevarat lumea. Astept si weekendul aceste, poate le va merge mai bine si poate voi avea mai mult timp la dispozitie. Momentan e fun in doze mici, dar daca nu are o poveste buna sau orice altceva care sa te faca sa reintrii in joc, atunci o sa-l tratez ca pe un joc Single Player, care nu merita luat day one, o sa-l iau la un moment dat, il voi termina si cam atat... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : tudort Date : 30-01-2019 12:12 Dacă luați jocul la lansare. Vă rog să postați aici pe ce platformă alegeți. Poate ne găsim și mai jucăm. Eu unul o să-l cumpăr fie pe Ps4 fie pe PC. Se lucrează și la Cross-Play pentru toate platformele , cel puțin așa zic ei : https://www.gameinformer.com/2019/01/25/bioware-on-updating-anthem-listening-to-feedback-and-crossplay -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : razvanrazy Date : 30-01-2019 12:30 Eu il iau day one, in principiu (ma decid weekendu asta dupa open beta), pe Xbox. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : sexbobomb91 Date : 01-02-2019 16:42 Cam dezamagitor: https://www.youtube.com/watch?v=mdr1DWvt31c -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : djleo666 Date : 01-02-2019 16:47 Groaznic....abia astept diseara sa se dea drumul din nou la servere...:evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : razvanrazy Date : 01-02-2019 17:28 In mod clar au facut ceva downgrade, as usual, dar inca arata bine pentru un joc de genu asta, deschis si online si merge bine. Iar din ce am jucat, a fost fun. Oricum aveti open beta weekendu asta. Incercati si criticati dupa aia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : xup Date : 01-02-2019 21:43 20 dolari skin-ul, microtranzactii, downgrade, grafica spalacita, combat inspirat dupa ME Andromeda, probleme de conexiuni. E bine. Inca un fail, poate cu putin noroc se duce si Bioware dupa celelalte companii inchise de EA. Si daca continua sa scoata jocuri proaste, poate scapam mai repede de EA, cancerul industriei asteia. Pe 22 februarie, cand o sa se lanseze prostia asta, nu o sa-l joace nimeni ca toti vom fi prin tunelurile din Metro Exodus care o sa apara cu 7 zile inainte. :rulez: Mai bine l-ar amana prin aprilie daca tin sa obtina ceva vanzari ca sa acopere costurile productiei. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : chris diaz Date : 01-02-2019 22:46 Cu părere de rău o spun, dar îmi pare un eșec similar jocului Destiny 2. Nu are nimic în demo care să te motiveze să vrei să faci ceva, totul e fad, lipsit de viață... Păcat, Javelinul promitea mai mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : tudort Date : 01-02-2019 23:25 Mie mi-a plăcut. Am jucat pe PC. Arată frumos și se mișcă bine. Dacă sunt și misiuni faine , o poveste captivantă , eu spun că merită. Poate nu preț întreg dar... apropo - este vreo analiză grafică comparativă pc / ps4pro / xboxonex ? Mă gândeam să-l iau pentru playstation. Aș avea colegi de echipă ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 113] Author : razvanrazy Date : 01-02-2019 23:30 20 dolari skin-ul, microtranzactii, downgrade, grafica spalacita, combat inspirat dupa ME Andromeda, probleme de conexiuni. E bine. Inca un fail, poate cu putin noroc se duce si Bioware dupa celelalte companii inchise de EA. Si daca continua sa scoata jocuri proaste, poate scapam mai repede de EA, cancerul industriei asteia. Pe 22 februarie, cand o sa se lanseze prostia asta, nu o sa-l joace nimeni ca toti vom fi prin tunelurile din Metro Exodus care o sa apara cu 7 zile inainte. :rulez: Mai bine l-ar amana prin aprilie daca tin sa obtina ceva vanzari ca sa acopere costurile productiei. Bai Khan. Las-o naibii de treaba... Si totusi, sunt curios de unde ai scos-o cu microtranzactiile alea, din moment ce au zis clar ca nu vor avea decat items cosmetice contra cost. Cu astea ce problema ai? Eu inteleg ca jocul e slab sau nu e pe gustul tau, dar tot spui aceleasi lucruri de atat de mult timp. Am inteles. Treci mai departe. Du-te pe thread-ul lui Metro si saliveaza acolo. On toppic - de nu m-am ratacit prin tunelurile alea din apa de m-au luat toate cele. Am cedat pana la urma. Foarte proasta prima misiune. Efectiv nu stii ce trebuie sa faci, cand si unde. Trebe sa iei totul pe bajbaite. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 114] Author : tudort Date : 01-02-2019 23:31 Bai Khan. Las-o naibii de treaba... Si totusi, sunt curios de unde ai scos-o cu microtranzactiile alea, din moment ce au zis clar ca nu vor avea decat items cosmetice contra cost. Cu astea ce problema ai? În loading screen-uri apărea un mesaj în care spunea despre aceste cosmetice și că vor costa toate 25 coins ... se pot debloca și jucând mai mult. Eu cred că au renunțat la practica nesănătoasă. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 115] Author : razvanrazy Date : 01-02-2019 23:34 Pai da. Asta au zis de la inceput si o tot zic, dar vad ca lumea nu e atenta. Jocul nu va avea decat items cosmetice contra cost. Cel mai probabil o sa fie 20$ un costum, dar asta nu inteleg cu ce va deranjeaza. E alegerea fiecaruia daca are bani/vrea sa investeasca in asa ceva. Prost nu e ala care cere... Ba chiar jocul o sa aibe free DLCs, cum are si GTA Online (ca exemplu) tocmai pentru a putea toata lumea sa joace aceleasi lucruri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 116] Author : xup Date : 02-02-2019 00:41 Microtranzactiile implementate denota ca jocul e de calitate slaba si lipsit de continut si ca dezvoltatorii nu au avut suficient buget pe care sa-l bage in joc, de aceea cersesc extra-bani ca sa-l finalizeze. Cam asta e. Iar treaba cu skin-ul la 20 dolari e pomenita de Joe: https://www.youtube.com/watch?v=7IKs4d5oj04 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 117] Author : Se7en Fury Date : 02-02-2019 00:49 Te uiți la prostul ala, habar nu ai ce vb, au spus ca în demo prețul este de 25 coins, când vor lansa jocul vor fi prețuri diferite, eu nu vad nimic rău dacă sunt doar cosmetice. Și Fortnite este la fel și nu influențează cu nimic gameplay ul, arătă bine și pare sa fie funn acum depinde de ce activități vei avea în el sa nu te plictisești. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 118] Author : xup Date : 02-02-2019 00:53 Angry Joe - prost????? Ok, te inteleg, nu te condamn. Sa inteleg ca aia de scriu recenzii pe IGN si Gamespot, niste clickbaituri de toata jena, sunt inteligenti! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 119] Author : Se7en Fury Date : 02-02-2019 01:33 Angry Joe - prost????? Cel mai prost. Ai jocul în mână și tu te uiți pe YouTube să te convingi singur. Sunt persoane care nu vor să facă grind pentru cosmetice și le este mai ușor să le cumpere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 120] Author : rodarkone Date : 02-02-2019 02:05 Este irelevant cat costa itemul X sau Y atata vreme cat nu ofera un avantaj in joc si nu te forteaza nimeni sa-l cumperi ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 121] Author : djleo666 Date : 02-02-2019 11:46 Este irelevant cat costa itemul X sau Y atata vreme cat nu ofera un avantaj in joc si nu te forteaza nimeni sa-l cumperi ... Perfect adevarat! In plus daca iti place sa arati...nu stiu cum...piret, extraterestru, etc...si chiar iti doresti asta nu te opreste nimeni sa nu cumperi acel skin. Pe mine ma deranjeaza pachetele care aduc bonus gen extra ammo, extra life, super speed etc... si care nu vor exista in Anthem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 122] Author : tudort Date : 02-02-2019 13:27 L-am precomandat pentru PS4 de la eMag. Sper să merite. Am doi prieteni pe care i-am rugat să-l cumpere să jucăm împreună. Dintre cei de pe acest forum , este cineva dispus să facă echipă ? Sent from my Nokia 8 Sirocco using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 123] Author : djleo666 Date : 02-02-2019 13:28 Da, pe Xbox :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 124] Author : razvanrazy Date : 02-02-2019 14:47 Leo, poate-l iau eu si jucam. Tovarasii cu care joc in mod normal nu sunt fani atat de SF si cu ei voi juca doar Division 2. Deci basically count on me :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 125] Author : rodarkone Date : 02-02-2019 18:28 Io l-am primit gratuit cu placa video :) dar pe PC :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 126] Author : eagle-eye Date : 02-02-2019 19:20 Meniuri dubioase rau. Poveste neglijabila. Loading screen-uri unde nu te-ai astepta in 2019. Social space enervant. But damn, partile unde te bati cu inamici sunt super distractive, ai atatea abilitati in arsenal incat e o placere sa tot bubui si sa explodezi in jurul tau, iar armele se simt foarte bine. E ca Andromeda, unde singurul plus era combatul, doar ca asta e si mai haotic (in a good way). Imi place so far, dar simt ca, la fel ca Destiny sau Division, o sa ajunga unde trebuie cam intr-un an. S-ar putea sa-l cumpar :-S -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 127] Author : morphine Date : 02-02-2019 23:00 Subscriu la ce s-a mai zis până acum și aș mai adăuga că mi se pare ciudat sa nu poți da loot la ALL. Exact cum era la destiny de nu puteai da sell la toate skinurile deodată. Sunt eu mai bătut în cap sau nu poți fugi in social space ? Parca merg in reluare. Timp pierdut aiurea. Mi-aș fi dorit să fie puțin mai intuitiv și mai....șlefuit. îmi dă senzația de joc neterminat. Prima oara am vrut sa joc in free play și m-a dat afara că a picat serverul. Prima misiune mi s-a părut f enervanta, mai ales pentru un demo. A trebuit să caut pe YouTube cum sa trec mai departe. :)) O combinație între destiny și Anthem ar fi fost și mai cool. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 128] Author : eagle-eye Date : 03-02-2019 01:35 Cum adica loot la all? Ti le looteaza automat. La sfarsit alegi doar la ce sa dai dismantle. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 129] Author : Se7en Fury Date : 04-02-2019 11:48 Mi-e mi-se pare cam gol jocul, am înțeles ca nu va avea pvp și ceva în genul Raidului cum este la Destiny. Prefer să aștept pentru Division 2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 130] Author : Xander RO Date : 05-02-2019 12:37 https://www.trueachievements.com/n36238/anthem-trophy-list-leaked Dupa cum arata trofeele pare o experienta foarte ok in solo ceea ce ma multumeste pe deplin :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 131] Author : razvanrazy Date : 06-02-2019 19:14 https://youtu.be/oh2RHMcfHkg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 132] Author : Xander RO Date : 08-02-2019 18:54 Finally si achievementurile cu gamerscore... https://www.xboxachievements.com/game/anthem/achievements/ O intrebare pentru cei care au jucat demo de la un achievement hunter trist si batran ca mine, vad ca sunt 15mii de achievementuri cu challenges (e.g. Complete 12 Interceptor Gear I Challenges), sunt greu de facut? Au implementat asa ceva in Demo sau nu au fost challenges deloc? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 133] Author : 495 Date : 08-02-2019 18:56 Is usoare. Toate sau majoritatea is pasive, le faci fara sa vrei in timp ce joci si folosesti clasa respectiva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 134] Author : fylipdan Date : 08-02-2019 20:22 Am jucat demo si pe PC si pe PS4 Pro. Pare un joc distractiv, mai ales cu prieteni. Deocamdata as merge pe varianta de PC. Am umblat la setari pana l-am dus la 60 FPS, si parca altfel se simte jocul, chiar daca nu se vede extraordinar. Sper sa vina si pe PS4 cu setari pentru a alege ori grafica ori FPS. O sa il cumpar cand intra la reducere. :yes: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 135] Author : chris diaz Date : 08-02-2019 20:50 https://youtu.be/oh2RHMcfHkg Jocul nu arata ca in videoclipul postat de Razvan. Acela-i un colaj de minciuni, in realitate jocul arata mai saracacios, iar multe elemente din grafica initiala, s-au pierdut pe parcurs. Personajele sunt fade, lipsite de expresivitate, vegetatia luxurianta a disparut, zborul cu Javelinul nu mai prezinta acele particularitati prezente in trailer (frecarea de aer, senzatia ca zbori cu adevarat impins de niste propulsoare, efectul de blurare a mediului inconjurator in timpul zborului), acum zborul este redat ca o miscare lina in spatiu. Va las sa vedeti si singuri diferentele la grafica dintre trailer si ceea ce ni se livreaza la final. Eu imi iau gandul de la Anthem si privesc cu incredere spre The Division 2. https://www.youtube.com/watch?v=iLC-GqQ69ho -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 136] Author : IsNotMe Date : 10-02-2019 17:56 Care si cum o sa cumparati jocul ? vreun doritor pt versiunea Legion of Dawn? o sa va faceti abonament premier , basic pt reducerea aia de 10% ? ce varianta alegeti ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 137] Author : razvanrazy Date : 10-02-2019 18:45 Title : Anthem Ce anume ofera acea versiune astfel incat sa merite diferenta de pret? Tine cont se faptul ca toate dlc-urile vor fi gratuite. Eu deja l-am luat pentru Xbox. A facut si preload, cred - 36GB. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 138] Author : IsNotMe Date : 10-02-2019 20:59 Ce anume ofera acea versiune astfel incat sa merite diferenta de pret? Tine cont se faptul ca toate dlc-urile vor fi gratuite. Eu deja l-am luat pentru Xbox. A facut si preload, cred - 36GB. Stiu si eu! Parca ii vad peste cateva luni cu expansion pass-uri, in caz ca MTX urile nu merg. Pt 20eur primesti skin-urile alea +extra, parca m-ar incanta mai mult sau chiar abinamentul ala premier la 100eur imi surade. Nu am jucat bf5 ul nu am jucat Unravel si Mirors edge: C si cred ca in 2019 tot or sa mai scoata ei ceva si poate chiar o sa economisesc per total. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 139] Author : IsNotMe Date : 14-02-2019 19:48 https://www.youtube.com/watch?v=wka5RovFEo8 N-are nimeni intentia sa joace Anthem pana la urma ? doar eu sunt... hyped! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 140] Author : Weo Date : 14-02-2019 23:39 Stai linisti nu o sa fii singurul care o sa il joace :), hyped too :P (in ultima vreme prea multi vor doar sa critice jocurile, in loc sa se distreze si sa experimenteze/simta jocul) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 141] Author : razvanrazy Date : 17-02-2019 14:16 Am jucat vreo 4h din trial. Harta pare foarte mica, dubios de mica pentru genul asta de joc, iar pe partea de varietate sta destul de rau. E destul de boring si lipsita de viata, iar loading screen-urile ma omoara. In misiune ai de cel putin 2-3 ori, iar in open world, cam la fel. Depinde in ce zone ajungi. Grafic nu excceleaza pe Xbox One X. As fi preferat un 1080p cu Ultra settings (asemanator cu PC) sau 4K in starea asta. Sunt momente, mai ales cand apune soarele, in care zici ca-i joc de PS2. Geometrie, texturare, iluminare, umbre, absolut totul arata oribil in momentele alea. Si totusi chiar si asa, scade serios sub 30fps si asta se vede cu ochiul liber nu doar in combat. Inca nu au reparat bug-ul cu inamicii care dispar in timp ce tragi in el. Si la fel m-am lovit de cateva ori de inamici mai puternici, gen cei cu scut, in care am tras o gramada si le-am luat din viata, am plecat pt 2-3 secunde de langa ei ca sa mi se regenereze viata/scutul si cand m-am intors erau neatinsi si a trebuit sa o iau de la capat. Foarte putini inamici lasa loot (ammo sau health) si la cat de multe gloante trebuie sa bagi in fiecare inamic, dar si faptul ca nu poti cara mai mult de inca 1-2 incarcatoarea (cel putin la o arma cu 100 gloante pe incarcator, mai poti cara inca 60 extra, deci nici macar un incarcator), deja devine o problema serioasa. Macar un pistol extra cu infinite ammo ar fi trebuit oferit. M-am gasit de multe ori in situatia in care sa ma bag peste ei cu melee attack (care are nevoie de recharge :wall:) sau efectiv sa fug si sa dau ture pe teren, sperand ca gasesc niste ammo. Overall jocul este foarte fun in combat/traversarea lumii si asta e motivul pentru care-l iau, iar din astea 4h, cred ca 2 le-am pierdut doar explorand si omorand diversi monstrii si m-am descurcat sa omor singur absolut orice inamic gasit pe harta, oricat de Gold era sau cat de mare era bara de viata. Iar asta cu Javelin de level 3-4. Nu stiu daca inamicii sunt scalabili in functie de nivelul jucatorului, dar eu sper/speram sa nu fie si sa existe zone in care sa poti intra de la inceput, dar unde sa mori instant daca nu ai nivel destul de mare. Astept sa apara si sa ma joc cu prietenii. Poate e mai fun asa, chiar si in open world, dar speram sincer sa repare din bug-uri, ceea ce nu au facut...logic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 142] Author : IsNotMe Date : 17-02-2019 20:30 Cu ocazia jocului asta imi dau seama cat de mult conteaza G-Sync-ul ! Cu un GTX 1080 nu scot 100fps pt a atinge refresh rate-ul in 3440x1440 nici cu toate pe low ! il joc cu o combinatie de med-high si HBAO in 50fps! deci jocul arata super pt cine are hardware ! http://www.origin.com/store/origin-access/refer-a-friend/redeem/R09ZSXBJWT0jTSMxMDAwMDAxNzA5Mjc5 10h din partea mea ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 143] Author : tudort Date : 18-02-2019 12:33 Am jucat 12 ore. E foarte ok jocul dacă ai cu cine să-l împarți. Dacă faci public expeditions , majoritatea jucătorilor se grăbesc să facă toate sarcinile fără să se bucure de mediu și să urmeze povestea pas cu pas. Uneori chiar nu apuci să citești nimic sau alergi de nebun fără să mai bagi în seamă mediul înconjurător , ca să găsești anumite fragmente , iar de multe ori coechipierii se bat între ei care le iau mai repede. E zăpăceală , fapt pentru care uneori dacă rămâi în urmă ești și teleportat lângă ei. Dacă ai 2-3 prieteni alături de care să faci misiunile și să colaborezi frumos , merită. Pe sistem public e o nebunie. Eu l-am început pe PC cu acces premier de la Origin dar cred că-l voi lua fizic pentru playstation 4. Acolo am speranță că măcar un prieten să joace alături de mine. Pe computer framerate-ul variază între 30 și 75 , în fullhd cu detaliile ultra. Mai stabil e pe high. Ciudat este că am observat cele mai multe scăderi în fort tarsis. Dacă vrea cineva să intre într-o sesiune, origin acces este free 7 zile acum pentru oricine dorește să testeze jocul. Nickname-ul meu este TechDentist. Pe playstation vă aștept pe id-ul TimoMD. Spor la joacă și sper să fie cât mai multă lume bună în joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 144] Author : Dant3 Date : 19-02-2019 00:47 Ia sa văd dacă mai merge globul meu de cristal, 65/100 metacritic :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 145] Author : razvanrazy Date : 19-02-2019 09:31 E posibil sa fie un 7. Oricum mie-mi place. Am terminat trial-ul si astept cu interes vineri ca sa continui jocul. Am facut destul de putin din poveste si m-am plimbat prin lume. Grafic, dupa cum am zis, nu am avut niciun moment wow. Dar partea de zburat + combat sunt chiar misto si ma tot fac sa revin la joc. + ca un mare minus, pe langa cele enumerate mai sus, este faptul ca in misiuni nu te poti plimba linistit in ritmul tau, pentru ca daca coechipierii s-au dus spre misiune si tu ai ramas sa culegi panselute, te teleporteaza in cateva secunde langa ei (teleportare = loading screen de cateva secunde). Oricum daca chiar isi pun mintea la treaba, in cateva luni o sa fie foarte bun. Dar day one cu siguranta va avea multe lipsuri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 146] Author : sexbobomb91 Date : 19-02-2019 11:01 https://www.vg247.com/2019/02/18/anthem-review/ It feels like it’s been designed by a board room full of grey-skinned men in £2,000 suits It’s a loot shooter where all the loot is variations of the same boring shotguns and assault rifles what would a game from the creator of Mass Effect be without player choice? Anthem. It would be Anthem. You fly to a mission, shoot stuff, occasionally hold X on something interactive, head back to the hub, swap your mech’s crotch from chrome to rubber, then head back out and do it again The customisation is clearly designed to push you towards spending real money. Even then, there’s barely anything to tempt you. a team game where there’s barely any teamwork a hollow experience that’s been designed to appeal to the widest market possible while squeezing more money out of those who are hooked in by its doggy treat design Anthem’s biggest issues can’t be fixed with a patch. Ouch ... Si cand te gandesti ca au lucrat 7 ani la el. Si ce alte jocuri au mai facut inainte: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_BioWare_video_games . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 147] Author : razvanrazy Date : 19-02-2019 11:20 Ce-mi place mie cum unii oameni sumarizeaza ANUMITE jocuri prin comentarii de genu: You fly to a mission, shoot stuff, occasionally hold X on something interactive, head back to the hub, swap your mech’s crotch from chrome to rubber, then head back out and do it again Cand de fapt toate jocurile non sport related, se pot sumariza la fel =)) Iei o misiune printr-un dialog/cinematic, te duci la misiune, omori pe cineva sau rezolvi ceva, te intorci la cine a dat misiunea pt un cinematic/dialog si in functie de joc, cu ce obtii de acolo, upgradezi/cumperi ceva. Mind blowing...:wall: Nu spun ca nu au dreptate si ca jocul n-o sa fie mega fail. Ideea e ca nu vezi astfel de comentarii pentru jocurile "vazute bine". Spre exemplu, la Spider-Man nu a comentat lumea despre repetivitatea misiunilor secundare sau despre turnurile de deblocat. Sau la Metro Exodus nu comenteaza lumea despre downgrade-ul grafic sau despre animatiile lungi/curatatul armelor, cum au facut-o la RDR. Si mai sunt exemple :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 148] Author : sexbobomb91 Date : 19-02-2019 12:09 Poate pentru ca jocurile alea aveau destule parti bune care sa acopere negativele. Anthem nu pare sa aiba prea multe. Povestea trebuia sa fie cel putin buna, daca nu chiar grozava. Dar, din cate am citit din review-uri, nici macar acolo nu exceleaza. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 149] Author : Dant3 Date : 19-02-2019 14:51 Răzvan, tu de unde ai luat jocul, de pe Argentina? Cât te-a costat? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 150] Author : razvanrazy Date : 19-02-2019 14:54 Da, Argentina. Destul de mult, avand in vedere faptul ca imediat dupa ce l-am luat, am facut abonament EA Access. 184 lei a fost jocul normal, dar era putin mai ieftin cu EA Access. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 151] Author : Xander RO Date : 19-02-2019 16:00 "Anthem Day One Patch Will Address a Plethora of Issues" https://www.reddit.com/r/AnthemTheGame/comments/as5jnd/day_one_update_details/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 152] Author : sexbobomb91 Date : 19-02-2019 16:43 https://opencritic.com/game/7084/anthem 62% - based on 10 critic reviews -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 153] Author : Xander RO Date : 19-02-2019 17:23 https://opencritic.com/game/7084/anthem 62% - based on 10 critic reviews Daca lua 92% mai postai repede inainte de release date? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 154] Author : tudort Date : 19-02-2019 20:07 Sunt și review-uri pozitive , care coincid cu ideea pe care o promovează dezvoltatorii jocului : https://www.techadvisor.co.uk/review/games/anthem-3678873/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 155] Author : razvanrazy Date : 20-02-2019 09:37 https://youtu.be/LJfuTj-DF2A ---------- Post added 20-02-2019 at 14:02 ---------- https://youtu.be/RXbEmZOlGqs -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 156] Author : Dant3 Date : 20-02-2019 18:34 Cam stufos dar merita să-l ascultați pe flăcăul ăsta https://youtu.be/fhe76p6Tiro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 157] Author : PoisonRemedy Date : 20-02-2019 18:54 SkillUp face recenzii bune si lungi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 158] Author : sexbobomb91 Date : 20-02-2019 20:05 razvanrazy La 15:30 (https://youtu.be/fhe76p6Tiro?t=930) este un raspuns pentru argumentul tau de ieri in care ziceai ca toate jocurile sunt repetitive. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 159] Author : razvanrazy Date : 20-02-2019 21:12 Eu nu am spus ca toate jocurile sunt repetitive, ci ca toate jocurile se pot sumariza in felul acela. Referitor la repetivitate, e destul de normal. Si viata este repetivitate. Sa faci ceva unic mereu in joc = alt joc la fiecare cateva secunde, sau sa accepti repetivitatea daca e facuta cu cap, dar nu despre asta e vorba aici. Este un joc hate it or love it, dar sunt de parere ca jocul primeste extra hate doar pentru ca este facut de EA (Bioware, dar sub sigla EA) si pentru ca NU este un joc Mass Effect (eventual unu bun). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 160] Author : PoisonRemedy Date : 20-02-2019 21:32 Jocul primeste hate, pentru ca iar a fost lansat un joc care a promis multe si e o besina, urat mirosiatore. Arata frumos, si cam atat, daca voi sunteti multumiti cu asa de putin atunci, poate pentru voi e modelu acesta "live service". Asta o sa fie iar un joc care o sa aibe o viata scurta, si cand o sa fie lansat calumea cum ar fi trebuit sa fie, adica "reparat" prin zeci de patch-uri o sa fie deja prea tarziu, exemple sunt multe. Si fiecare joc de genul acesta are aceleasi probleme, si voi o tot cumparati sa faca si mai multe. Asa trebuie sa arate un joc care a fost 7 ani in development? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 161] Author : razvanrazy Date : 20-02-2019 21:41 Khan, te-ai pus pe furat conturi? Ca fapt divers, nici macar nu consider ca arata frumos. E decent. Doar ca e fun. + ca nah...sunt banii mei, deci cam fac ce vreau cu ei :wall: Iar referitor la "Asa trebuie sa arate un joc care a fost 7 ani in development?", nu toate comaniile se compara cu Rockstar sau Naughty Dog. E un joc mediocru. Nu va place, exista si altele. Nu trebe sa intrati pe fiecare thread de genu si sa incercati sa convingeti oamenii carora le place un joc care voua nu va place :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 162] Author : PoisonRemedy Date : 20-02-2019 21:58 Mereu acelasi argumente, sunt banii mei fac ce vreau, daca nu iti place nu mai intra pe thread. Pana la urma e un forum putem sa ne dam si noi parerea chiar daca e negativa, sau sunt acceptate numai cele bune? P.S. aveti deja sechele cu Khan -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 163] Author : razvanrazy Date : 20-02-2019 22:25 Da. Aceleasi argumente. Si asta pentru ca mi se pare ca anumite persoane nu prea inteleg care-i faza cu dreptul la exprimare. Daca vedeti un coleg de hobby (caruia ii place sa se joace, ca si voi) entuziasmat de un joc care nu place tuturor, dar mai ales voua, in loc sa fiti fericiti pentru bucuria lui, incepeti sa improscati cu venin si sa-i bagati pe gat parerea voastra despre jocul respectiv. Nu mai zic nimic. Astept cu interes vineri pentru lansare si vreau sa ma bucur linistit de ce ofera, cu bune si rele :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 164] Author : IsNotMe Date : 20-02-2019 22:47 200ron Legion of Dawn pe olx, daca va grabiti !...direct de la EA Romania ;) ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 165] Author : chris diaz Date : 21-02-2019 02:10 @Răzvan, seriously, n-o mai lua personal când unui alt membru de forum nu-i place rahatul mult propăvăduit ca fiind a doua venire a Mesiei, pardon ,...,Anthem. Faptul că tu te bucuri pentru un joc, nu are cum să-i facă fericiți pe alții, decât dacă am fi gay. Scuze, eu plâng, nu mă bucur, când văd în ce hal unii își lansează jocurile, iar anumite persoane, ca și tine, de altfel, în loc să-i taxeze, ori boicoteze (cum a fost cu Metro Exodus), sar în apărarea lor, deși este foarte clar, oamenii nu vor livra, nici cu mii de patchuri ulterioare, ceea ce au promis. Mulți veți spune, dă-l dracului, e doar un joc. Am văzut cum câțiva dintre voi v-ați scandalizat la înlocuirea unui controller de către Altex, caz în care a fost vorba ca un distins coleg de forum să plătească vreo 20 de lei din buzunar, suplimentar. Nu sunt de acord cu ceea ce face Altex, dar mulți dintre dvs. ați sărit în sus că este vorba de principii. Dacă la ăia 20 de lei luați de Altex ar fi vorba de principii, vă rog să faceți la fel cu un joc care vă taxează cu 279 lei și livrează altceva decât a promis. Nu mă interesează scuza penibilă că e fun, vreau grafică, vreau atmosferă, precum în primul trailer lansat (damn, suntem în 2019, nu ar trebui să ne fie rușine cu "pretențiile" noastre). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 166] Author : razvanrazy Date : 21-02-2019 10:24 Dar eu nu sar in apararea nimanui. Nu am laudat jocul si nici nu am zis ca o sa fie cel mai tare joc din lume. Dar sunteti chiar culmea. Inainte criticati pentru ca lansau jocul neterminat si ofereau restul jocului prin DLC-uri platite. Au aliminat asta si acum dau DLC-uri gratuite, inclusiv de story - nu ca m-ar interesa, pentru ca foarte rar am cumparat DLC-uri si sigur m-as fi bucurat de joc chiar si daca era asa si nu le cumparam. Dupa aia ati criticat pentru microtranzactii pay to win. Le-au eliminat si pe alea - nu ca m-ar interesa, pentru ca nu am cumparat niciodata asa ceva si sigur m-as fi bucurat de joc chiar si daca era asa si nu le cumparam in continuare. Acum ca nu arata jocul ca in primul gameplay trailer (cred ca pot numara pe degetele de la o mana jocurile care conteaza si chiar arata asa), desi mai nou, se pare ca daca un joc are mai multe plusuri decat minusuri (in ideea unora, pentru ca totul este mega subiectiv), nu mai conteaza nici macar asta - vezi Metro Exodus - ipocrizie maxima. Sunt oameni care dau bani an de an pe noul CoD/FIFA/MK/si ce alte mizerii ies cu exact acelasi gameplay si grafica cu 2% imbunatatita, dar e ok, pentru ca sunt fani. (chiar am un prieten care joaca numai FIFA si ma bucur pentru el cand il vad cat de entuziasmat este an de an cand anunta noul FIFA si mai ales cand pune mana pe demo - asta inseamna sa te bucuri de fecirirea altuia care are aceiasi pasiune). Dar cand iese un joc, pe acelasi stil cu alte jocuri deja iesite (Destiny/Division), dar care nu se ridica la nivelul lor de acum, desi si ele au fost slabe la lansare, desi totusi nu este un joc slab, este doar mediocru DAR este facut de EA - all hell breaks loose. Iar faza cu "nu ma intereseaza scuza penibila ca e fun" - PAI ASA AR TREBUI SA FIE JOCURILE!!!! FUN!!! Nu de aia ne jucam? Pentru MINE e fun. Daca pentru tine nu este, e problema ta. Nu-l cumperi si mergi mai departe la alte jocuri care te intereseaza. Sunt complet de acord cu faptul ca ar trebui sa livreze ce au promis si ca investim bani in console noi, ca sa avem nivel grafic mai bun, samd, si am zis acelasi lucru de nenumarate ori, dar cred ca ei atat pot momentan. Jocul are foarte multe probleme, de la grafica, la meniuri, la loading screens mega enervante, dar la naiba, e fun. Desi initial am zis ca iau jocul pentru grafica si pentru Iron Man simulator, am ajuns sa joc 2 beta-uri si un trial de 10h si mi-a lasat o impresie foarte buna pe partea de gameplay si astept cu interes ziua lansarii ca sa pot continua. Eu nu-l compar cu Destiny, pentru ca nu am jucat nici 30m din el si nici cu Division (desi am jucat destul) ci il joc ca pe un joc nou, cu mecanici noi si vreau sa ma bucur de el. Nu inteleg de ce trebe sa dau explicatii oamenilor despre ce-mi place si de ce fac anumite lucruri. BTW. Faza asta "Faptul că tu te bucuri pentru un joc, nu are cum să-i facă fericiți pe alții, decât dacă am fi gay" pe langa faptul ca este mega offensive, iti denota caracterul si nu pari genul de om pe care as vrea sa-l am ca prieten. In tara asta de cacao, numita rromania, daca zambesti cuiva pe strada, esti considerat nebun. In tarile civilizate, e o normalitate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 167] Author : chris diaz Date : 21-02-2019 11:09 Postarea mea nu era un atac la comunitatea gay, ci o aluzie că ăia sunt mai sensibili, iar tu, grăbindu-te, jignești aiurea. Păcat că doar asta ai înțeles. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 168] Author : IsNotMe Date : 21-02-2019 11:46 Au inceput noobi de lvl 5-10 sa intre direct pe hard ca asa au vazut ei ca se practica ! Sa nu faceti asta ! stau in puii mei sa car 2-3 insi ! Terminati campania pe easy si ajungeti undeva pe la lvl 27 si cu gear decent ! ...ce bun era un kick ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 169] Author : razvanrazy Date : 21-02-2019 11:53 D-asta ar fi indicat sa fie jucat cu prieteni. Mai ales la cum alearga toti doar sa termine misiune si nu sta nimeni sa faca loot sau sa se bucure efectiv de joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 170] Author : Xander RO Date : 21-02-2019 11:53 Dupa parerea mea, si sper ca cele 3 cuvinte ma vor pazi de pietre si flegme, treaba sta in felul urmator: Apare un joc care apare an de an face ce au mai facut X jocuri inaintea lui. Bun prost, are fanbase-ul lui, vinde, ia un 7-8, chiar 9, mergem mai departe. Apare Titanfall in 2014 -> aduce multe lucruri noi, prinde la public, e laudat, oarecum, nu prea mult ca e exclusiv Xbox deci trebuie flegmat putin macar asa din oficiu dar hai treaca mearga, e bun. Apare Titanfall 2 in 2016 -> PFOAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nu aduce nimic nou, e un copy paste ordinar, te plictisesti repede, etc (in timp ce a N-a iteratie Spiderman e pus intr-un glob de cristal ca na... se supara Mony). Booon, apare Division -> e laudat, oarecum, este super popular o vreme, sa il numim un success. Apare putin gameplay din Division 2 -> PFOAAAAAAAAAAAAA JEGOSIIIIIII, vor sa ne ia banii pe un copy paste ordinar, nu aduce nimic nou, same bs... OK Apare un demo de Anthem cu cateva buguri (multe fixate prin day one patch) -> Daca nici Anthem un aduce "ceva nou" acum ma duc si fac baie in Dambovita. Not enough -> HuOOOOOO jegosii e incomplet, vor sa ne fure, nu livreaza ce au promis, sa moara, sa ia nota 4!!!!!!!!! Tot acest hate cloud are la baza ca nu au livrat ce au aratat la E3. Serios, e primul? Am uitat, are sigla EA, deci nu beneficiaza de prezumtia de nevinovatie, e direct sifilis. Pana la urma, ne hotaram ce vrem? Nu pot sa nu remarc cat de toxic a devenit youtube-ul si cati copii din astia cu 3 microfoane si o camera web devin formatori de opinie pentru un 7up. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 171] Author : Dant3 Date : 21-02-2019 20:11 Și cu toate aceste discuții, tot un joc mediocru este. Din păcate numai numele a rămas de Bioware -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 172] Author : razvanrazy Date : 21-02-2019 20:33 https://youtu.be/4O43D5LyrfI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 173] Author : IsNotMe Date : 21-02-2019 22:17 Am 40de ore in el . E naspa rau ! Abia astept sa ajung maine acasa sa il butonez iar. :) . Se plang toti de story ! Wtf ! Story-ul pt mine a fost numai ESC spaming 1+2 la alegeri si fuga la misiune ! Chiar nu m-a interesat . Deci faptul ca : am parte de looting + grind , customizare ,( setul ala LoD iti transforma javelinul in Predator cu ochii aia luminosi )grafica si exploziile imi plac la nebunie , faptul ca pot zbura intr-o planeta asemanatoare Pandorei din Avatar ,sa treci pe sub cascada in timp ce faci looping cu costumul ...face toti banii pt mine. Si apropo ! Buy a SSD ! :) E nu am avut niciodata problema cu timpii de incarcare ! NiCIODATA ! Probleme au tot fost dar nimic care sa ma faca sa il abandonez. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 174] Author : razvanrazy Date : 21-02-2019 22:30 Din ce am inteles, un mare minus la faza cu incarcarea, este ca daca esti intr-un grup cu 3 prieteni din care cel putin unu are (pe PC) HDD mai slab, sau o consola mai slaba decat a ta, toti stau la loading cat sta cel mai lent dintre toti. Dar am inteles ca prin acest day 1 patch au rezolvat foarte multe lucruri, inclusiv toate aceste loading screens ar tine mult mai putin, aprope un sfert din durata de pana la patch. Totodata, cica au rezolvat mizeria aia cu teleportatul langa coechipieri PRIN LOADING screen, cand esti in misiune si nu esti aproape de coechipieri. In mod clar este/era o implementare dubioasa a engine-ului, in sensul in care implementasera initial cu unload de toate assets cand dai release si apoi cand te spawneaza iar facea loading la toata harta si tot, adica 100% si complet si total ilogic, si din ce zicea lumea azi pe reddit, a disparut complet treaba, deci au gasit o solutie sa tina in memorie toate asssets. Sper sa fie valabil si la Xbox... Oricum, o sa-i distruga in reviews toate problemele astea "minore". Si intr-un fel e foarte bine ca se intampla asta, pentru ca este inadmisibil cum unele din astfel de chestii au fost aprobate sa intre live. Pe de alta parte, notele proaste vor opri multi sa incerce jocul, care de altfel are o multime de chestii fun. Si alta chestie, din ce am inteles, este ca foarte multe lucruri sunt ascunse in joc, in sensul ca nu ti se explica ce si cum sa le faci, ci trebuie sa stai sa cauti prin meniuri si submeniuri. Ma rog, astept cu interes sa pun mana pe el calumea. Btw, am atasat o imagine foarte folositoare, pentru cine vrea :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 175] Author : sexbobomb91 Date : 22-02-2019 00:11 FYI, patch-ul 1.02 dezactiveaza HDR-ul: https://www.reddit.com/r/PS4/comments/at3mqp/anthem_102_patch_breaks_hdr/ . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 176] Author : Dant3 Date : 22-02-2019 02:11 Nu mă așteptam la așa nota din partea IGN, se pare că nu mai merge pomana electorală Doar 6.5 ACG Review https://youtu.be/P65K_gNnCto -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 177] Author : Espiritus Date : 22-02-2019 09:12 Chiar nu inteleg de ce va certati. Nu sunt toate shooterele la fel oricum? :)) Mai bine veniti sa jucam un Soul Calibur intr-o seara. :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 178] Author : Dant3 Date : 22-02-2019 12:33 Ia sa văd dacă mai merge globul meu de cristal, 65/100 metacritic :)Cred că am nevoie de un service autorizat :)) Nu mă așteptam să stea mai prost decât Crackdown 3. Momentan 59/100 pe OC unde sunt mai multe recenzii -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 179] Author : razvanrazy Date : 22-02-2019 12:38 Eu zic sa asteptam sa iasa reviews pe bune la jocu asta si dupa aia sa ne uitam pe metacritic. Un review pe bune pentru un joc de genu asta, se face dupa ce pornesc toate serverele si sunt pline de oameni, deci tre sa ia cam 1-2 saptamani dupa lansare. Bine, aici se intra in discutii interminabile. Produsul a fost testat in conditii ideale (servere aproape goale) si tot are notele astea, deci nah... Oricum user scores sunt penibile. Nu stiu cum poti da 0 sau pana in 4-5 unui joc care merge. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 180] Author : PoisonRemedy Date : 22-02-2019 13:18 Eu zic sa asteptam sa iasa reviews pe bune la jocu asta si dupa aia sa ne uitam pe metacritic. Un review pe bune pentru un joc de genu asta, se face dupa ce pornesc toate serverele si sunt pline de oameni, deci tre sa ia cam 1-2 saptamani dupa lansare. Toata lumea a scos deja reviews, jocul a fost lansat deja de o saptamana, pentru ce vrei sa fie servere pline? Oricum tot in 3 o joci, tu traiesti in nori. Jocul e sub mediocru, de ce tot aparati un produs lansat prost, acceptati asa de usor manevrele astea. Oricum gamerii de acuma nu mai cumpara jocurile de placere ci pentru hype sau sa fie in "trend" cu altii ca daca nu esti in "tren" esti vazut altfel, am vazut boala asta si aici pe forum nevoia de a cumpara fiecare joc chiar daca chiar nu merita dati bani pe ele, da fie voi va dati suturi in cur pana la urma. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 181] Author : razvanrazy Date : 22-02-2019 13:32 Eu nu vad care-i problema ta cu faptul ca "eu traiesc in nori"? Te deranjeaza cu ceva faptul ca astept sa ma joc un joc care-mi place, pe care l-am cumparat cu banii mei? Te deranjeaza cu ceva faptul ca-mi plac jocurile mediocre? Jocul de fapt a fost lansat azi, drept dovada sta patch-ul day 1 lansat ieri, pentru lansarea programata azi. + ca toate reviews de pe metacritic, momentan, sunt pe PC. Eu astept review pe ce o sa-l joc. Si eu cred ca tu citesti doar ce parti vrei tu, din ce scriu. Daca nici eu nu am criticat jocu asta, nu stiu cine a facut-o. Dar asta pe baza a ce am jucat, nu din ce am vazut pe internet. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 182] Author : Dant3 Date : 22-02-2019 13:45 ACG are recenzia cu day one patch. Nu cred că nici după 50 de recenzii pe metacritic o să vezi o medie peste 65. Trebuie sa primească multe note de 8, nu este un joc de 8, dpmdv bineînțeles. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 183] Author : Xander RO Date : 22-02-2019 14:12 Toata lumea a scos deja reviews, jocul a fost lansat deja de o saptamana, pentru ce vrei sa fie servere pline? Oricum tot in 3 o joci, tu traiesti in nori. Jocul e sub mediocru, de ce tot aparati un produs lansat prost, acceptati asa de usor manevrele astea. Oricum gamerii de acuma nu mai cumpara jocurile de placere ci pentru hype sau sa fie in "trend" cu altii ca daca nu esti in "tren" esti vazut altfel, am vazut boala asta si aici pe forum nevoia de a cumpara fiecare joc chiar daca chiar nu merita dati bani pe ele, da fie voi va dati suturi in cur pana la urma. Esti foarte agresiv si citesti pe sarite. Omul a dat 500 de linkuri cu reviews la joc din care nu iese deloc bine jocul. Grab a Snickers! N-a scos nici o toata lume nici un review. Momentan nu este nici un review pe Xbox One X spre exemplu. Este o campanie masiva impotriva EA care v-a prins in vartej grav de tot, chill. Ca si concept este un joc foarte ok. Ca si realizare, este un produs nefinisat si lansat cu probleme, momentan. Nu mai cautati sa va convingeti pe voi insiva ca faceti bine ratand un joc cautand aprobarea si confirmarea maselor atunci cand altii ii acorda o sansa. Folositi prea des 'toata lumea' si de multe ori 'toata lumea' mai si greseste, altfel ar fi toate perfecte, daca 'toata lumea' ar avea dreptate mereu. Ce nu inteleg totusi si ma frapeaza este urmatorul lucru: Anthem l-ati desfiintat pur si simplu, dar n-am vazut pe nimeni sa se tavaleasca in chinuri ca marele joc al anului "Calaritea pana-n zori" a iesit PE JUMATATE NEFINISAT. Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional? A? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 184] Author : Razzosinni Date : 22-02-2019 14:21 Mi-e greu sa inteleg, ce relevanta are platforma pe care sunt facute review-urile? Separat de chestiuni legate de framerate si grafica, de ce conteaza? Ce imi scapa? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 185] Author : Dant3 Date : 22-02-2019 14:26 Esti foarte agresiv si citesti pe sarite. Omul a dat 500 de linkuri cu reviews la joc din care nu iese deloc bine jocul. Grab a Snickers! N-a scos nici o toata lume nici un review. Momentan nu este nici un review pe Xbox One X spre exemplu. Este o campanie masiva impotriva EA care v-a prins in vartej grav de tot, chill. Ca si concept este un joc foarte ok. Ca si realizare, este un produs nefinisat si lansat cu probleme, momentan. Nu mai cautati sa va convingeti pe voi insiva ca faceti bine ratand un joc cautand aprobarea si confirmarea maselor atunci cand altii ii acorda o sansa. Folositi prea des 'toata lumea' si de multe ori 'toata lumea' mai si greseste, altfel ar fi toate perfecte, daca 'toata lumea' ar avea dreptate mereu. Ce nu inteleg totusi si ma frapeaza este urmatorul lucru: Anthem l-ati desfiintat pur si simplu, dar n-am vazut pe nimeni sa se tavaleasca in chinuri ca marele joc al anului "Calaritea pana-n zori" a iesit PE JUMATATE NEFINISAT. Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional? A?Nu mai pune RDR 2 și Anthem in aceeași propoziție, e rușinos. Eu am luat RDR 2 day one pentru SP, la fel și GTA 5. Nu m-a interesat componenta MP. Cei de la R* mi-au adus prin RDR 2 exact ce mi-au promis, o experiență de neuitat. PS: Anthem e o rușine pe toate platformele PPS: Cred că MP în RDR 2 este încă in Beta -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 186] Author : Espiritus Date : 22-02-2019 14:54 Sau daca vine de la Rockstar e ok sa scoata un joc cu un Online practic... nefunctional? Am vrut sa construiesc un pod micut din 10 scanduri, dar pe drum am pierdut 4. Va rog sa nu ma judecati, si vecinul a pierdut tot 4 cand a construit podul de 2000 de scanduri. Plus ca RDR2 e in principiu un joc singleplayer cu o componenta bonus de multiplayer. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 187] Author : Xander RO Date : 22-02-2019 15:03 Ok cum spuneti voi, it's a dead end :) Ratati voi Anthem eu ma voi bucura de el asa cum e si cu imbunatatirile pe care le va aduce in viitorul apropiat prin updates. Peace! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 188] Author : eagle-eye Date : 22-02-2019 15:44 Anthem merita notele pe care le primeste. Asta nu inseamna ca nu te poti distra cu el. Cine nu intelege asta... nu stiu cum poate intelege altceva :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 189] Author : Dant3 Date : 22-02-2019 17:55 Ok cum spuneti voi, it's a dead end :) Ratati voi Anthem eu ma voi bucura de el asa cum e si cu imbunatatirile pe care le va aduce in viitorul apropiat prin updates. Peace! Eu nu o să-l ratez cu siguranță. In viitorul apropiat după ce-l mai repară, deși unele chestii nu se mai pot repara, o să-l cumpăr la prețul corect. Cel mai probabil, prin aprilie o să fie la reducere cu vreo 40% ---------- Post added 22-02-2019 at 22:30 ---------- https://youtu.be/9FmMre6NMtU -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 190] Author : tudort Date : 23-02-2019 12:49 Vedeți că deja este super ieftin pe toate platformele , mulțumită băieților de la Ea România. Am văzut pe PC la 100 lei și PS4 la 150 lei. Ce-i drept doar ca și cod , dar merită ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 191] Author : razvanrazy Date : 23-02-2019 23:13 https://youtu.be/QBcPS6XVABA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 192] Author : Dant3 Date : 24-02-2019 00:00 Deci pe XoX in 2017 arăta mai bine decât pe un PC cu RTX 2080TI :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 193] Author : sexbobomb91 Date : 26-02-2019 10:43 40 euro in ziua lansarii ... https://i.redd.it/6iifvm1o15i21.jpg -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 194] Author : Se7en Fury Date : 26-02-2019 11:47 Ăștia de la BioWare și-o cam merită, la fel au făcut și cu Andromeda, lansează un joc neterminat și se așteaptă ca lumea să îl cumpere. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 195] Author : calin_kalf Date : 26-02-2019 12:02 Nu cred e vina lor, EA decide cand se lanseaza jocul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 196] Author : IsNotMe Date : 26-02-2019 12:59 Nu cred e vina lor, EA decide cand se lanseaza jocul. EA nu a decis nimic ! cum a fost si randul trecut cu ME:A sau ME 3 cand au recunoscut intr-un interviu ca nu li sa impus nimic ! EA le-au acordat atata sfoara incat sa se spanzure singuri ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 197] Author : Dant3 Date : 26-02-2019 14:15 40 euro in ziua lansarii ... https://i.redd.it/6iifvm1o15i21.jpgFake, prețul e prea mare :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 198] Author : chris diaz Date : 26-02-2019 19:24 https://youtu.be/nmk0fZe-Qr4 Vanzari in prima saptamana de 10 ori mai mici ca Destiny, de 4 ori mai mici ca Destiny 2, de 2 ori mai mici ca Mass Effect Andromeda. Imi amintesc de Destiny 2, care la cateva luni de la lansare il gaseai second-hand la 50 lei pe OLX. Nu-mi doresc sa vad asta, fiindca ar insemna inchiderea studioului Bioware, mai au o sansa cu noul IP Dragon Age, asta daca mai apuca sa-l lanseze. Cat despre free-DLC-uri pentru Anthem, pe cine ar mai interesa sa le faca, daca jocul nu se vinde? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 199] Author : PoisonRemedy Date : 26-02-2019 19:41 Foarte bine, hai ca incet incet lumea se trezeste din hipnoza. Sau poate ce ei si-au taiat creanga de sub picioare cand au lansat Apex inaintea lui Anthem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 200] Author : Dant3 Date : 26-02-2019 19:50 Care nou IP, numai IP nou nu mai este Dragon Age, eu vreau KOTOR 3, să mă lase cu DA. Eu nu cred că numai cei de la Bioware sunt de vina. Chiar cred că jocul asta era atât de plin de microtranzactii încât acum vedem o versiune refăcută. Nu am văzut în viața mea un joc care se bazează pe loot și este atât de sărac, de ce oare? PS: Sunt foarte curios care a fost bugetul alocat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 201] Author : Espiritus Date : 26-02-2019 20:20 EA are nevoie de un internship la Naughty Dog. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 202] Author : IsNotMe Date : 27-02-2019 20:38 bai fratilor ce face asta ?... adauga sau scade rezistentele! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 203] Author : Dant3 Date : 28-02-2019 00:44 Hahaha https://youtu.be/JMNJFpVxg4Q -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 204] Author : chris diaz Date : 28-02-2019 00:47 Putulica de N7 scuipa pe Anthem... si face un loot crate. Am trait sa vad si asta...=)) ---------- Post added 28-02-2019 at 20:45 ---------- A mai vazut cineva ca propulsoarele de pe spatele Anthem-ului poarta numele STARK?=D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 205] Author : Dant3 Date : 03-03-2019 11:17 Easy Allies Review https://youtu.be/P_z5ccwZpdE -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 206] Author : Se7en Fury Date : 04-03-2019 08:49 Sunt retardați rău cei de la BioWare. https://youtu.be/f8HJ_AfaAQM -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 207] Author : Espiritus Date : 04-03-2019 10:33 1. Bioware nu e in stare sa scoata un joc fara buguri. 2. Playerii intalnesc bugurile pe care Bioware nu le-a rezolvat. 3a. Bioware baneaza playerii pentru greseala companiei. 3b. Bioware isi asuma greseala cu modestie si repara jocul fara sa faca show. Doar una din cele 2 optiuni ar duce compania la faliment, si din pacate baietii exact pe aia au ales-o. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 208] Author : razvanrazy Date : 04-03-2019 12:28 Anthem world map (https://i.imgur.com/yXLvDdg.jpg) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 209] Author : Xander RO Date : 04-03-2019 13:05 Eu personal am felia mea de enjoy cu Anthem pana acum, arata excelent chiar si cu downgrade-urile facute iar ca si gameplay si mecanica se simte foarte misto. Am chiar momente cand ma opresc si fac poze, arata incredibil muntii aia Avatar style mai ales cand vine si lumina cum trebuie pe ei & javelin. Singurele chestii pe care as vrea sa le repare ieri daca se poate ar fi sa nu mai iau random disconnect ca bate vantul si cade cate un cablu de la EA si mi-as dori foarte mult sa il dea afara pe ala care a decis sa puna mid-story un mandatory quest sa fac 500 de challenges in Freeplay. Sper sa ii iasa un furunc mare in popou pentru treaba asta. In rest, imi place. Ca nu are destul content la lansare...ok, asa o fi, am 15 ore pana acum in care m-am simtit bine, cred ca fac lejer 30-45 fara sa simt nevoia de mai mult content pana cand evident... vor lansa new content, gratis. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 210] Author : Dant3 Date : 04-03-2019 16:57 Am vreo 3 prieteni cu PS4 care se plâng că jocul le stinge consola. A mai pățit cineva așa ceva? Mă refer la cei cu PS4/PS4 Pro -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 211] Author : razvanrazy Date : 04-03-2019 16:59 Da. Am si eu 2 prieteni cu PS4 Pro si au patit la fel. Eu pe Xbox One X nu am patit asa, dar de cateva zile, probabil de la vreun update, imi da freeze jocul, timp in care consola nu raspunde la nicio comanda, dupa care il inchide complet (jocul) si-si revine si consola. Dar am inteles ca si pe PC e la fel. A patit si fratele meu pe un PC mai mult decat potent. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 212] Author : Dant3 Date : 04-03-2019 17:13 Da, aia pățesc și ei, se blochează totul, iar după ce dau close app se închide cu totul :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 213] Author : Xander RO Date : 04-03-2019 17:31 Au facut ei un update 'smecher' de 5.41GB acum 3 zile ca sa repare X si au stricat Y. Mie nu mi se inchide consola (Xbox One X) dar imi da freeze total si disconnect din sesiuni, des. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 214] Author : razvanrazy Date : 04-03-2019 17:55 Plus ca inca n-au adaugat si ei un meniu pentru HDR. Nu stiu cum l-au activat/dezactivat/ce i-au facut, dar se vede mai nasol noaptea decat se vedea inainte si nici nu pot dezactiva HDR-ul din joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 215] Author : chris diaz Date : 05-03-2019 01:56 https://youtu.be/MoyIqiGS8so https://youtu.be/wIh3KJ8WEkE https://youtu.be/9xdfbiozjMw https://youtu.be/-XlDTB50dik -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 216] Author : Peetzy Date : 07-03-2019 11:35 https://www.gamesradar.com/uk/over-1400-ps4s-now-affected-by-anthem-crashing-bug-and-now-ea-needs-your-help-to-fix-it/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 217] Author : sexbobomb91 Date : 07-03-2019 11:51 https://www.reddit.com/r/AnthemTheGame/comments/ay0oh7/psa_the_level_1_defender_rifle_is_the_best_weapon/ :o Cer pret intreg pentru ca oamenii sa le testeze jocul ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 218] Author : Espiritus Date : 07-03-2019 13:22 ^Mai socant e ca au primit pret intreg de la oameni care le-au testat jocul. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 219] Author : razvanrazy Date : 07-03-2019 13:32 Orice ati zice cei care nu l-ati jucat, jocul e fun overall, cu toate problemele lui, iar eu personal nu regret banii dati. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 220] Author : Xander RO Date : 07-03-2019 13:38 ^Mai socant e ca au primit pret intreg de la oameni care le-au testat jocul. :)) Nu am testat nimic, m-am bucurat de un concept misto si nou, ca tot suntem murdari toti la gura de 'nou nou nu aduce nimic nou'. Are probleme tehnice o carca, mai mult stau in meniu decat in joc, imi crapa, imi da disconnect de cate 3-4 ori/seara, se vede ca e cel mult in beta, insa am ales sa sprijin jocul asta strict din cauza faptului ca este EXTREM de fun si se simte extrem de misto totul de la combat la movement/verticalitate etc, atunci cand merge. Va merge... cei care ati ales sa fiti prudenti insa ii veti da o sansa la vara, va veti bucura de un joc frumos. Lasa... ca nu e primul joc reparat cu patch-uri, sa nu mai fim fecioare toti ca la Bloodborne puteai sa multiplici ember-urile alea si sa ai viata infinita si mai si mergea in 15-20 de FPS-uri pana la primele patchuri. Nu regret nici un leu dat, prefer momentele frumoase din Anthem (care sunt o tona) oricand unui corridor shooter cu o campanie de 5 ore cu personaje fade dar fara buguri. Este un joc care daca nu ar fi avut atatea si atatea probleme tehnice ar fi meritat minim 8-8.5 pentru lucrurile noi si frumoase pe care la aduce si care au trecut nevazute din cauza valului asta de hate propagat pe internet. Haluk rullz!! :) PS: As vrea sa fac subscribe la minut daca se poate la threadul de Division 2 ca sa vad cum o sa fie criticat pentru ca e la fel ca Division 1. Daca nu are buguri sigur sigur sigur nu aduce nimic nou deci... why bother... hotii jegosii huoooo vor sa-mi ia cu japca cei 250 de lei munciti cu greu in domeniul meu unde mereu aduc ceva nou, niciodata nu gresesc si absolut intotdeuna imi iese totul perfect, din prima :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 221] Author : Espiritus Date : 07-03-2019 14:02 ^Asa patesti cu orice preorder, nu neaparat cu Anthem. Eu zic ca e mai intelept sa astepti o saptamana dupa ce apare un joc si sa il cumperi doar daca e okay. In primul rand pentru tine, sa nu ai surprize neplacute, si in al doilea rand din gandire utilitarianista: daca majoritatea gamerilor ar proceda asa, developerii ar fi nevoiti sa scoata jocuri fara prea multe probleme tehnice. E gresita logica mea? Eu astept noul DMC de ani buni, am si preorder la emag cu ridicare din showroom pentru bonus content. DAR, nu am de gand sa il ridic maine cand apare. Ramane la ei in depozit inca o saptamana pana cand vad ca nu are probleme. Daca are probleme, il iau cand le rezolva sau cand se ieftineste. Jocul nu dispare de pe piata oricum. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 222] Author : Xander RO Date : 07-03-2019 14:08 ^Asa patesti cu orice preorder, nu neaparat cu Anthem. Eu zic ca e mai intelept sa astepti o saptamana dupa ce apare un joc si sa il cumperi doar daca e okay. In primul rand pentru tine, sa nu ai surprize neplacute, si in al doilea rand din gandire utilitarianista: daca majoritatea gamerilor ar proceda asa, developerii ar fi nevoiti sa scoata jocuri fara prea multe probleme tehnice. E gresita logica mea? Eu astept noul DMC de ani buni, am si preorder la emag cu ridicare din showroom pentru bonus content. DAR, nu am de gand sa il ridic maine cand apare. Ramane la ei in depozit inca o saptamana pana cand vad ca nu are probleme. Nu e gresita deloc, in 95% din cazuri iti impartasesc parerea. Anthem insa, isi ia multe flegme by default pentru ca scrie EA pe el si chiar nu merita atata hate, pentru ca are la baza ceva misto care chiar functioneaza, fun in PVE, un combat flawless si un level design cu o verticalitate pe care personal nu am mai intalnit-o il alte jocuri. Imi pun viata acum in slujba sortii ca daca Anthem avea alt publisher jocul ori lua minim 7.5 ori NU LUA momentan, au mai fost cazuri de jocuri la care s-au intarziat review-urile pur si simplu, scria ''review in progress'' pana le reparau cat de cat ca sa nu se supere ''tatucii''. Call me crazy, dar pentru mine Anthem este ca acel copil frumos si cu potential, care fara vina lui s-a nascut in familia nepotrivita si in tara nepotrivita iar apoi se mai si face misto de el ca are o boala congenitala la inima. Cand zic Anthem nu ma refer la acele costume negre care poarta 100% vina pentru esec, ma refer la echipa de oameni care initial au dezvoltat un design misto dar care nu au avut timp sa il termine, pentru ca nu a fost decizia lor cand sa il scoata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 223] Author : PoisonRemedy Date : 07-03-2019 14:08 Cand va citesc parerile la jocurile astea neterminate asa va imaginez.(vezi poza) Chiar nu inteleg cum puteti sa acceptati conditiile astea la un joc lansat in halu acesta. L.E. nu ia hate pentru ca scrie EA acolo, Apex ia hate? Nu. Jocul a fost lansat neterminat, are foarte multe probleme, asa trebuie sa arate un joc la lansare la care au lucrat 6 ani? Hai sa fim seriosi, cum puteti fi asa de indiferenti? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 224] Author : Xander RO Date : 07-03-2019 14:16 @Poison la un joc un development cycle de 6 ani nu inseamna ca din ziua 0 jocul era gata si s-au apucat sa il testeze si sa repare buguri. Probabil ca stii deja asta intrucat am avut senzatia ca ai lucrat in domeniu candva. Poate ma insel. La cat de complex s-a vrut (si este) acest joc, iti garantez ca 4 ani de zile jocul n-a avut nici tranzitiile intre zone finalizate. M-as mira daca avea texturile gata. APEX nu ia hate pentru ca e moca. Batonul moca e bun si daca n-are susan si daca e tare ca ghipsul, ca e moca. E bonus... E ca faza aia (care ma amuza maxim) cand in corporatii de top unde lucreaza oameni cu salarii mari spre foarte mari, se bucura toti cand vine cosul de fructe pe etaj si se inghesuie ca gainile la muci de parca n-au mai vazut banane. Portocala moca e intotdeauna mai dulce. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 225] Author : Razzosinni Date : 07-03-2019 16:06 Da, numai ca nu e adevarat. La Apex faptul ca e moca e doar cireasa de pe tort. Mie personal nu imi place si raman la PUBG, dar nu pot sa nu ii recunosc meritele. E un battle-royale distinct de celelalte pe care cei mai multi il considera fun. Nu mai vorbesc ca spre deosebire de Anthem e un produs functional si de care nu trebuie sa iti fie frica ca iti va distruge Playstation-ul. Porniti in mod eronat de la ideea ca exista pretutindeni prejudecati fata de o companie. Eu nu zic ca nu exista youtuberi si publicatii de doi lei care sar orbeste pe orice bandwagon doar pentru nenorocitele alea de click-uri, dar nu sunt absolut toti asa. Ca tot a venit vorba de Apex si de BR, Blackout in Black Ops IV a fost foarte apreciat atunci cand a iesit si venea tot de la o companie pentru care exista un puternic dispret. Si ala era 60$. Hate-ul a venit ulterior, dupa ce au introdus microtranzactii si alte cele. E minunat ca va place Anthem, dar sa puneti receptia pe care a avut-o in carca prejudecatilor pe care le are lumea fata de EA nu prea are sens. Din contra, as zice ca uneori se bucura de prea multa ingaduinta. Si aici am vazut oameni cu precomenzi, oameni care lauda jocul...Si eu am jucat Fallout 76 pentru 20 de ore si mi s-a parut OK, dar se vad cu ochiul liber motivele pentru care "si-a luat hate" si e in mod obiectiv un produs infect. Nu spun de Anthem ca e un produs infect, dar sa il compari cu nu stiu ce copilas sclipitor nedreptatit de soarta mi se pare o exagerare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 226] Author : Khufu Date : 07-03-2019 17:48 Nu am testat nimic, m-am bucurat de un concept misto si nou, ca tot suntem murdari toti la gura de 'nou nou nu aduce nimic nou'. Are probleme tehnice o carca, mai mult stau in meniu decat in joc, imi crapa, imi da disconnect de cate 3-4 ori/seara, se vede ca e cel mult in beta, insa am ales sa sprijin jocul asta strict din cauza faptului ca este EXTREM de fun si se simte extrem de misto totul de la combat la movement/verticalitate etc, atunci cand merge. Va merge... cei care ati ales sa fiti prudenti insa ii veti da o sansa la vara, va veti bucura de un joc frumos. Lasa... ca nu e primul joc reparat cu patch-uri, sa nu mai fim fecioare toti ca la Bloodborne puteai sa multiplici ember-urile alea si sa ai viata infinita si mai si mergea in 15-20 de FPS-uri pana la primele patchuri. Nu regret nici un leu dat, prefer momentele frumoase din Anthem (care sunt o tona) oricand unui corridor shooter cu o campanie de 5 ore cu personaje fade dar fara buguri. Este un joc care daca nu ar fi avut atatea si atatea probleme tehnice ar fi meritat minim 8-8.5 pentru lucrurile noi si frumoase pe care la aduce si care au trecut nevazute din cauza valului asta de hate propagat pe internet. Haluk rullz!! :) PS: As vrea sa fac subscribe la minut daca se poate la threadul de Division 2 ca sa vad cum o sa fie criticat pentru ca e la fel ca Division 1. Daca nu are buguri sigur sigur sigur nu aduce nimic nou deci... why bother... hotii jegosii huoooo vor sa-mi ia cu japca cei 250 de lei munciti cu greu in domeniul meu unde mereu aduc ceva nou, niciodata nu gresesc si absolut intotdeuna imi iese totul perfect, din prima :) Deci cum e pana la urma? :) Ce imi place vorba asta propagata in mediul online de toti Youtuberii de carton, "si-a luat hate". Este God like aceasta vorba, jur. In alta ordine de idei, mi se pare contraintuitiv sa stai sa postezi poliloghii (nu vb de tine Xander, ci in general) despre un joc in care sa il aperi constant in fata "fariseilor", tu spunand ca este un joc care iti place, te relaxeaza, iti provoca placere jucandu-l, etc. Daca ar fi intr-adevar asa, nu ai sta aici sa postezi la intervale regulate si la fiecare reply in care cineva posteaza ceva negativ la adresa jocului. Sincer, nu asa functioneaza lucrurile, cel putin in viziunea mea. Mi se pare de bun simt ca oamenii sa semnaleze problemele jocului, indiferent de cine este dezvoltat si publicat. CD daca fac o varza cu carnati din Cyberpunk, cu siguranta "isi vor lua hate", si pe buna dreptate. Ca vor fi si cei care ii vor apara cu orice pret, asta e partea a doua, dar cred ca o data cu varsta inaintata iti dai seama cum sa cerni din acest "zgomot de fundal". Ca face niste lucruri bune jocul, nu cred ca neaga nimeni. Orice reviewer de bun simt, care nu este un penibil total va recunoaste asta. Ideea de verticalitate, Javelin, setting. Dar pe acelasi principiu, este normal sa evidentieze multe dintre problemele pe care le are, printre care: - Da shutdown consolei (o mizerie abjecta, total inacceptabil). Doar pe baza acestui lucru, refund-ul ar trebuie sa fie acordat. Distribuitorul (Sony) a acceptat un joc pe store care pune in pericol integritatea unitatii tale de gaming. Sh!t is real. Ma mir ca pe la americani nu s-a inceput vreun proces pe treaba asta, mai ales ca ei sunt cu avocatia in sange. Ca nu l-au testat inainte sa il accepte pe store, de asta sunt convins, ca nu cred ca fac ei asta de fel, dar ideea de baza ramane. - A primit downgrade grafic vizibil (nu e singurul joc care a patit asta, dar intra la minusuri). - Continut foarte putin pentru un joc care se vrea looter shooter cu end game bogat (chiar si pentru un joc abia lansat) - Loading screens demne de un joc din generatiile trecute care apar cand vrei sa faci aproape orice. - Pe partea de story nu impresioneaza cu absolut nimic, mai ales ca Bioware cu gurita lor au spus ca este o parte importanta pentru ei si vor acorda mare atentie. Daca taceau, era mai bine. De la Destiny stii sa nu te astepti la ceva mind blowing pentru ca povestea pare scrisa de un corigent la materia story telling. Dar aici? Care este scuza lor? - Design facut cu doua maini stangi cand vine vorba de meniu, stats-urile armelor, explicarea lor, etc Si astea sunt doar cateva din ele, fara sa vorbim de alte bug-uri. Este un produs nefinisat (huge understatement), care cica este in development de 6-7 ani. Pai daca asa arata un produs dupa 6 ani de munca, nu as vrea sa vad ceva dupa doar 3 ani scos din cuptorul astora. Nu prea e un punct solid sa spui oamenilor ca este fun ATUNCI CAND MERGE. Ca il vor face mai bun cu timpul, tot ce este posibil, daca se tin de el. Pe de alta parte, ar putea sa fie un esec total si din punctul asta de vedere, doar timpul ne va spune. Degeaba il rezolvi tu dupa 6 luni sau 1-2 ani, daca oamenii inca au gustul amar de la teapa full price luata. Cam cum simt cei care au luat No Man's Sky. Da, acum este un joc total diferit fata de cel lansat atunci, doar ca increderea a fost pierduta si majoritatea jucatorilor si-au intors privirea in alta parte si au trecut jocul pe caiet la "pierderi". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 227] Author : Espiritus Date : 07-03-2019 18:12 In alta ordine de idei, mi se pare contraintuitiv sa stai sa postezi poliloghii (nu vb de tine Xander, ci in general) despre un joc in care sa il aperi constant in fata "fariseilor", tu spunand ca este un joc care iti place, te relaxeaza, iti provoca placere jucandu-l, etc. Daca ar fi intr-adevar asa, nu ai sta aici sa postezi la intervale regulate si la fiecare reply in care cineva posteaza ceva negativ la adresa jocului. So true. Cand a aparut God of War nu doar ca nu am intrat pe niciun forum pana sa il termin, dar nici nu am iesit din casa. De acum asta o sa imi fie masura personala pentru calitatea unui joc: daca am chef sa il las ca sa intru pe net inseamna ca nu e destul de bun. :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 228] Author : razvanrazy Date : 07-03-2019 18:17 Nu voiam sa ma bag in discutie, dar daca asta e unitatea voastra de masura pentru calitatea unui joc, inseamna ca ori nu aveti familie/copii/job, ori aveti si reusiti sa aveti situatia aia ideala la care se face referire mereu :evil: + de asta, oricat de bun ar fi Anthem, tot ai timp de reply-uri la cat de multe loading screens exista :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 229] Author : Espiritus Date : 07-03-2019 18:43 Secretul se numeste weekend. :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 230] Author : Xander RO Date : 08-03-2019 02:49 Shutdown da la elicopterele alea ale voastre de la Mony ca au folosit aracet ieftin in loc de pasta termoconductoare si cand randeaza jocul in 1667p se sperie si se inchide :). Mie doar imi iese in meniu sau mai bine zis iesea. Azi am jucat flawless doua ore, sa fi facut astia un update din ala silent? Glumesc cu aracetul... oarecum :) Ok eu stau si scriu care este parerea mea pe care o mentin, dar voi daca sunteti asa de siguri pe voi si pe faptul ca ati luat decizia buna sa dati skip unui joc de ce incercati sa imi combateti parerea prin wall of text? :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 231] Author : keanustar Date : 08-03-2019 03:47 Chiar nu e un lucru rau sa te multumesti cu putin. Am impresia ca traiesti mai fericit ca om in acest fel. Pana la urma ce conteaza ca jocul se inchide cand iti e lumea mai draga, important sa nu iti inchida consola. Poate este vreun feature ce ajuta jucatorii sa nu petreaca prea mult timp in fata ecranelor si ii mai indruma si catre alte activitati. Mie mi-a placut Andromeda, cu toate bug-urile lui, dar asta se prezinta foarte slab. Cred ca toti am fost uimiti de prima prezentare a jocului, iar acum suntem destul de dezamagiti. E normal sa ne varsam frustrarile. Singurul lucru care ma bucura din tot hate-ul pe care si-l ia EA este faptul ca exista o mica sansa sa isi mai corecteze din greseli, la fel cum sper sa se intample cu Bethesda. Cel mai important lucru in situatia asta este sa votam cu portofelul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 232] Author : Khufu Date : 08-03-2019 10:19 Shutdown da la elicopterele alea ale voastre de la Mony ca au folosit aracet ieftin in loc de pasta termoconductoare si cand randeaza jocul in 1667p se sperie si se inchide :). Mie doar imi iese in meniu sau mai bine zis iesea. Azi am jucat flawless doua ore, sa fi facut astia un update din ala silent? Glumesc cu aracetul... oarecum :) Ok eu stau si scriu care este parerea mea pe care o mentin, dar voi daca sunteti asa de siguri pe voi si pe faptul ca ati luat decizia buna sa dati skip unui joc de ce incercati sa imi combateti parerea prin wall of text? :) Man, ai un "talent" fantastic de a transforma pana si discutia despre problema tehnica a unui joc intr-o discutie Microsoft vs Sony. Ce s-a intamplat cu atitudinea ta impaciuitoare, tu parca te dadeai omul care nu vrea sa moara si capra vecinului, cum sunt ingratii aia de peste gard. Gata, asta a fost? Zi proasta la birou si revenim la subiectul preferat, "Microsoft, ziua infinit fara Store pe Romania si continuam lupta impotriva Sony, cancerul gaming-ului care nu suporta true 4K" ? Doar pentru ca tie "doar" iti iese in meniu, nu inseamna ca altii sunt asa norocosi ca tine. Ne dam super impartiali toti, pana cand suntem implicati direct. Nu ai vrea ca toti sa isi ceara scuze acum ca au postat lucruri nasoale (si adevarate) despre joc deoarece pentru tine s-a rezolvat problema? Niste neobrazati platiti de Sony (cel mai probabil) si care nu au 2 neuroni in cap (deci nicio sinapsa) incat sa recunoasca aceasta bijuterie de joc. E bine ca iti mentii parerea, te asigur ca nimeni nu scrie aici sa iti schimbe TIE parerea. Daca ai aceasta impresie, cred ca intelegi gresit ideea de forum. Cum tu ai acest drept, la fel il au si toti ceilalti oameni prezenti aici. Verifica numarul de posturi pe aici pe thread ca sa vezi cine se agita mai tare, ca stii vorba aia: oamenii mint, numerele nu. Nu imi permit sa iti dau vreun sfat, iti spun doar ce am observat din comportamentul tau de pe forum: Frustrarile varsate pe aici, asa, cu taraita, pe fiecare topic, nu te ajuta la absolut nimic. Cred ca si un user care se inregistreaza azi stie care este spilul tau. Imi pari baiat pe care il duce capul, deci iti faci un mare deserviciu cand apari pe orice topic si tastezi, sub o forma sau alta, cam aceleasi idei si nazuinte apasatoare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 233] Author : razvanrazy Date : 08-03-2019 10:22 Din ce stiu, pe Xbox nu inchide consola, doar jocul. Deci pe Playstation e ceva putin mai grav. Si, la fel, pe PC. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 234] Author : IsNotMe Date : 08-03-2019 10:22 Cu toate ca imi place jocul, de 3 zile imi este imposibil sa ma mai ating de el. Stronghold-urile au disparut de pe harta si nu le mai pot accesa sunt bug-uite, iar ca sa joc la freeplay pierd mai mult timp cu loading-utile , decat cu misiunea si loot-ul in sine . Ca sa ies din el bineinteles ca doar cu alt+f4 se poate face sau end task. Am intrat la EA support sa ma plang si degeaba . Stiu de probleme si le vor repara in viitor . Se chinuia pacaliciul ala sa imi explice cum pot accesa misiunile din nou cu ajutorul unui prieten bla bla sa ma invite , dar deja ma plictisise . La urmatorul patch mai intru in el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 235] Author : Xander RO Date : 08-03-2019 12:01 Off ce ma mai certi, am si scris ca am glumit :). Pana la urma cred ca stia au facut un update silent ca pe Xbox de 2 zile nu mai crapa deloc. Astept cu incredere si ziua de 12 Martie sa mai repare din el. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 236] Author : eagle-eye Date : 08-03-2019 12:52 APEX nu ia hate pentru ca e moca. Batonul moca e bun si daca n-are susan si daca e tare ca ghipsul, ca e moca. E bonus... Apex nu ia hate pentru ca este un joc facut CU CAPUL si nu CU PICIOARELE, calitate maxima across the board. Si culmea, are disconnect-uri si crash-uri constant (desi erau de la drivere si s-au rezolvat ieri) dar cumva treci peste pentru ca este un diamant de joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 237] Author : chris diaz Date : 16-03-2019 05:31 Sa inteleg ca jocul asta s-a nascut mort? Nu este hate ce postez, ci confirmarea faptului ca la mai putin de o luna de la lansarea sa, jocul se vinde din ce in ce mai ieftin. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 238] Author : PoisonRemedy Date : 16-03-2019 12:02 Eu ti-as recomanda sa nu iti pierzi momentan timpul cu el, o sa treaca cateva luni bune pana o sa faca reparatii la el. Jocul e intr-o stare mai proasta ca fallout 76 si asta spune ceva. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 239] Author : Xander RO Date : 16-03-2019 12:23 Nu mai e in aceesi stare dpdv tehnic dupa update-ul din 12 martie dar nu insist ca facem iar flame si nu are rost. Mie de 1 saptamana nu mi-a mai crapat deloc si n-au mai fost deconectat din sesiune niciodata (xbox one x). Restul tine de liberul arbitru la fiecare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 240] Author : fylipdan Date : 16-03-2019 13:15 :) Partea buna este ca datorita Anthem m-am apucat sa joc Warframe, si culmea e ca imi place. Lasand gluma la o parte, daca Bioware dispare eu nu mai cumpar nimic atins de EA. Sper Anthem sa fie macar un succes comercial si apoi Bioware sa primeasca finantare si mana libera pentru a face ce stiu mai bine: Storytelling singleplayer Sci-Fi RPGs. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 241] Author : razvanrazy Date : 16-03-2019 13:20 Eu ti-as recomanda sa nu iti pierzi momentan timpul cu el, o sa treaca cateva luni bune pana o sa faca reparatii la el. Jocul e intr-o stare mai proasta ca fallout 76 si asta spune ceva. Sunt curios pe ce anume bazezi aceasta afirmatie. E doar o parere personala sau ai si niste link-uri cu articole oficiale care sa afirme acest lucru? Tine cont ca jocul functioneaza si a functionat day one. Eu am jucat peste 15h pana am avut primul freeze si inchis joc pe Xbox One X, iar asta dupa un update in care au micsorat considerabil loading times-urile. Lucru care oricum s-a reparat intre timp si asa cum spune si Xander Ro, jocul nu mai da niciun crash/freeze. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 242] Author : eagle-eye Date : 18-03-2019 00:10 :) Partea buna este ca datorita Anthem m-am apucat sa joc Warframe, si culmea e ca imi place. Lasand gluma la o parte, daca Bioware dispare eu nu mai cumpar nimic atins de EA. Sper Anthem sa fie macar un succes comercial si apoi Bioware sa primeasca finantare si mana libera pentru a face ce stiu mai bine: Storytelling singleplayer Sci-Fi RPGs.Nu mai e nimeni din greii Bioware care faceau jocurile alea cu story blanao. Se vede de la Inquisition incoace ca o dau din ce in ce mai rau. Sent from my LG-H870 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 243] Author : paul Date : 20-03-2019 12:43 Starting with game sales, BioWare's Anthem was the best-selling title of the month, beating out other new releases like Jump Force, Far Cry New Dawn, and Metro Exodus. Anthem enjoyed the second highest launch-month sales in BioWare's history, only behind 2012's Mass Effect 3. It is now 2019's second best-selling game, trailing only Kingdom Hearts III. One caveat to mention with Anthem is that PC digital sales are not included. Publisher Electronic Arts has not shared any hard sales data for Anthem. Anthem Sales Open Strong In The US, Second-Biggest BioWare Release Ever For First Month - GameSpot (https://www.gamespot.com/articles/anthem-sales-open-strong-in-the-us-second-biggest-/1100-6465696/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 244] Author : PoisonRemedy Date : 20-03-2019 12:55 Multa lume a pus botul la jocul asta :)) Sunt curios totusi cati jucatori activi are acuma. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 245] Author : Xander RO Date : 20-03-2019 14:38 Suntem destui nu ne duce grija ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 246] Author : paul Date : 03-04-2019 01:20 How BioWare's Anthem Went Wrong - kotaku.com (https://kotaku.com/how-biowares-anthem-went-wrong-1833731964) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 247] Author : chris diaz Date : 03-04-2019 03:17 Cunoastem cum s-a dus dracului, scuzati-mi franceza, The Division 2 ii e tatic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 248] Author : zoli86 Date : 03-04-2019 09:55 Am asteptat articolul asta de la Kotaku mai mult decat jocul in sine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 249] Author : Espiritus Date : 03-04-2019 10:18 Cand citesc astfel de articole mereu mi se pare cumva ireal ca un studio AAA poate fi asa de haotic si dezorganizat. Nu lucrez in gaming industry si nici nu am de gand, dar majoritatea companiilor pe care le stiu, desi cu un buget mult mai mic, sunt mult mai bine organizate in proiecte. Early iterations of flying—which, developers say, was removed from and re-added to Anthem several times—were more like gliding, and members of the Anthem team say it was tough to get the system feeling all that fun. Every time they changed the traversal, it meant changing the world design accordingly, flattening and stretching terrain to accommodate the latest movement style. Daca au stabilit ca zborul e mecanica esentiala si ca vor sa creeze lumea in jurul acestei mecanici, e absurd sa inceapa sa lucreze la world design inainte ca mecanica respectiva sa fie batuta in cuie. Nu de alta, dar altfel muncesti inutil si ajungi sa dezvolti 5 ani teoretici un joc, dar in realitate 2 fiind degeaba. Cu asa management prost nici nu ma mir ca nu sunt in stare sa livreze ceva bun la timp. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 250] Author : Dant3 Date : 03-04-2019 10:27 How BioWare's Anthem Went Wrong - kotaku.com (https://kotaku.com/how-biowares-anthem-went-wrong-1833731964)Un articol foarte bun. Rușine Bioware! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 251] Author : PoisonRemedy Date : 03-04-2019 10:29 Nu au avut destul timp la dispozitie, trebuiau sa se concentreze pe shop :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 252] Author : Dant3 Date : 03-04-2019 12:10 How BioWare's Anthem Went Wrong - kotaku.com (https://kotaku.com/how-biowares-anthem-went-wrong-1833731964) https://youtu.be/kUopKcRLNGA Dacă nu aveți chef să citiți :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 253] Author : razvanrazy Date : 03-04-2019 13:29 How BioWare's Anthem Went Wrong - kotaku.com (https://kotaku.com/how-biowares-anthem-went-wrong-1833731964) Aici (https://www.polygon.com/2019/4/2/18292304/bioware-press-response-anthem) avem si raspunsul Bioware care-i critica despre cum si-au permis sa critice developerii. Iar asta de la Kotaku nu a facut decat o investigatie juranistica si a publicat chestii realea, care nu pot fi contestate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 254] Author : Espiritus Date : 03-04-2019 13:52 Sunt penibili rau. Tot ce au facut cu jocul asta a fost penibil. Sincer, speram ca vor invata ceva din esecul asta, dar nu pare ca au inteligenta necesara. Cu cat falimenteaza mai repede, cu atat mai repede vor merge developerii la alte studiouri care pot face ceva mai bun. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 255] Author : eagle-eye Date : 03-04-2019 13:52 Asta cumva dovedeste ca nu neaparat "EA a stricat Bioware", ci Bioware cu EA au stricat Bioware :)) Au fost veterani si oameni care au lucrat la ME/DA si n-au stiut cum sa se descurce cu Anthem. Presiunile EA se vede ca au venit inspre sfarsitul perioadei cand efectiv nu aveau nimic. Eu ma mir ca i-au lasat sa manance bani 7 ani de zile fara sa aiba un produs macar in stadiul de pre-Alpha. Zici ca m-am uitat la documentarul cu Fyre festival, asa m-am simtit in timp ce citeam articolul, o gramada de oameni cu deziluzia ca "hai ma ca o sa fie bine in final" mintindu-se singuri. Eu ma mir ca a iesit cum a iesit, zic ca este mai mult decat bine avand in vedere cat a fost perioada de lucru efectiv. Dar da, poti face multe cu crunch time, doar ca dupa aia n-ai cu cine sa mai lucrezi ca ori au plecat ori sunt morti angajatii :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 256] Author : PoisonRemedy Date : 24-04-2019 22:22 https://www.gamespot.com/articles/anthem-delays-a-lot-of-anticipated-content/1100-6466432/ Asta e pana acuma cea mai tare duma, dupa ce ca jocul a fost un EPIC FAIL, acuma ce sa zica baietii de la Bioware - ah defapt stiti jocul e in early access si pe langa asta punem pe hold tot ce am vrut sa facem, ca sa terminam si noi odata jocul asta, macar sa functioneze calumea. Fiecare face ce vrea cu banii lui, dar continuati sa cumparati jocuri de genul acesta half baked crap, si atunci o sa primiti tot timpu ***** pe bat, pentru ca ei vad ca se poate. Si lasatima cu povestea cu "eu m-am distrat in joc" ce sa si zic dupa ce ai dat banii pe ceva stricat, asta-i ca si meme-ul acela cand sta cainele in foc. S-a mai dus un studio RIP Bioware. https://www.youtube.com/watch?v=k_T0JXz90Q4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 257] Author : razvanrazy Date : 24-04-2019 22:27 Here we go again... Omule, eu m-am distrat in joc in 2 beta si trial de 10h prin EA Acces pana sa cumpar jocu. Faptu ca jocu nu s-a ridicat la asteptari sau a fost/este in continuare limitat si repetitiv e partea a doua, dar terminati cu indoctrinarea asta cretina. Lasa omu sa-si cumpere ce vrea, cand vrea, cum vrea, cat timp e pe banii lui. Mi se pare incredibil cum nu se poate posta ceva negativ despre un joc, fara sa se arunce cu excremente in oamenii care l-au cumparat/il cumpara/joaca. Daca criticai doar jocu, nu aveam nimic de zis... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 258] Author : Dant3 Date : 24-04-2019 22:38 Exact...here we go again. Eu zic să lăsați topicul asta in pace, sa moară odată cu jocul. Bine zicea un user, ieri, nu mai poți să spui nimic că încep contrele, atacurile, jignirile, crizele, samd... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 259] Author : PoisonRemedy Date : 24-04-2019 22:40 Sunteti exact ca aia care voteaza PSD, numai ca voi votati cu portofelu, cat timp ei vad ca se poate o sa continuie sa scoata jocurile astea neterminate. Pana la urma ei tot si-au luat banii de pe voi pentru ca va vad "turning players into payers", fara sa va dati seama afectati industria asta intr-un mod foarte neplacut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 260] Author : razvanrazy Date : 24-04-2019 22:41 Asta pentru ca se ataca omul/consumatorul si nu neaparat produsul, lucru care nu mi se pare ok. Eu chiar am reintrat in joc acum vreo saptamana si in mod clar este o diferenta de la cer la pamant fata de ce a fost la lansare. Pacat ca efectiv nu mai ai cu cine juca. Nici nu am reusit sa termin campania pentru ca toti prietenii mei l-au abandonat, iar randomi, daca gasesc 1 per misiune, e bine. LE: nu sunt de acord cu afirmatia ta. Daca-mi place un joc, il cumpar cat timp este jucabil (nu vad in reviews ca efectiv nu poti juca din cauze tehnice) si daca jocul chiar nu e bun, e teapa mea. In schimb, sunt complet impotriva DLC-urilor inutile/de umplutura si chestiilor estetite/timp de asteptare redus, contra bani reali. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 261] Author : Dant3 Date : 24-04-2019 22:44 @Poison Eu nu înțeleg de ce încerci să-i schimbi părerea lui Răzvan? Uite și eu zic că e Anthem e o rușine, crezi că o sa reușească vreunul să-mi schimbe părerea? Din fericire părerea mea coincide cu părerea majorității. Vom vedea în viitorul apropiat ce se alege de Bioware, sper sa plece cei mai talentați pe la alte studiouri iar restul sa primească ce merită. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 262] Author : razvanrazy Date : 24-04-2019 22:49 Dar nu trebuie sa-mi schimbe mie parerea. Si sigur nu asta incearca sa faca. Cel putin din postarea lui am inteles ca jocul a fost o mizerie (se stie) si ca cine a cumparat...ma rog...se intelege ce a vrut sa spuna. Eu deja am cumparat jocul, l-am jucat. Am investit cateva zeci de ore in el (heck, am bagat vreo 20h doar din beta-uri si trial), deci consider ca si-a meritat pretul de achizitie versus timpul in care am fost entertained de catre acest joc. Eu am zis de la inceput. Jocul e slab, dar nu este nejucabil. Are multe minusuri, dar cumva, plusurile compenseaza. Chiar citisem articolul asta in urma cu putin timp si mi s-a parut foarte interesant, mai ales cand combatul (cu tot cu zburat) mi s-a parut cea mai buna parte a jocului. Why the combat in Anthem feels so damn good? A game designer digs into Anthem’s best parts (https://www.polygon.com/2019/4/10/18304440/anthem-combat-game-design-animation) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 263] Author : Espiritus Date : 25-04-2019 06:10 Nu-i mai dati satisfactie trollului. Cum poti sa te certi cu un troll? Nu poti. (https://witcher.fandom.com/wiki/Rock_troll) Noi ca gamerii ar trebui sa stim cel mai bine. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 264] Author : PoisonRemedy Date : 25-04-2019 12:14 Eu nu incerc sa schimb pareri, eu as vrea doar sa fie atenti un pic pe ce dau banii si sa nu ii dea orbeste pe un produs care nu e 100% gata de lansare pentru ca nu merita. Voi chiar nu observati ca tot in stari mai proaste se lanseaza jocurile de acest tip? In fine, hai ca nu mai continui cu treaba asta, ma orientez numai la jocuri single player pana nu vad o schimbare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 265] Author : Dant3 Date : 25-04-2019 13:06 Nu neapărat, Division 2 eu zic că s-a lansat cum trebuie -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 266] Author : Espiritus Date : 25-04-2019 13:29 eu as vrea doar sa fie atenti un pic pe ce dau banii Nu stiu ce sa zic, cred ca trebuie sa fii destul de nolifer sa iti pese de cum isi consuma banii un necunoscut si sa mai si pierzi timp comentand despre asta. In calitate de ce, mai exact, poti tu sa ii sugerezi cuiva cum sa isi cheltuiasca banii? Sa inteleg ca daca in seara asta imi dau tot salariul la lăutari o sa te roada pe interior ca ei fac mai multi bani decat compozitorii de clasica? Ma rog, Anthem chiar pare un joc care ar fi trebuit sa se lanseze free to play la ce content ofera. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 267] Author : chris diaz Date : 25-04-2019 17:09 A vorbit în calitate de gamer, Espiritus. Evident, nimeni, din punct de vedere moral, nu ține socoteala ori evidența altui gamer pe ce cheltuie banii, dar dacă vorbim obiectiv, trebuie să recunoști că unele jocuri sunt lansate day one, într-o stare mai mult decât deplorabilă. La asta îndemna @Poison, la prudență unde dăm banul pe jocuri, fiindcă unii producători nu-i merită. Nu l-am auzit să critice 343 Industries, ori Naughty Dog, ori Rockstar, iar lista poate continua. Are senzația neplăcută, ca de altfel și eu, că unii angajați ai studioului Bioware nu-și cunosc lungul nasului, raportat la "mizeria" lansată, cel puțin în baza unora dintre declarațiile acestora. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 268] Author : razvanrazy Date : 25-04-2019 17:14 Sunt complet de acord cu ce spui, chris diaz, dar trebuie sa tii cont de faptul ca nu a fost decizia lor sa faca sau sa scoata jocul in starea in care a iesit. Si daca ai citit articolul ala mare de acum cateva saptamani, ai vazut ca din toti anii aia pe care i-au avut pentru productie, jocul asta pe care-l avem, s-a realizat in sub 12 luni, de la 0. In rest, la fel ca si in rromania, conducere praf cu decizii dezastruase si care nu-si asuma nimic. Eu chiar nu cred ca Bioware sunt de blamat pentru ce a iesit pana la urma si in niciuncaz angajatii lor, ci conducerea EA si poate unii din conducerea Bioware. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 269] Author : chris diaz Date : 25-04-2019 17:17 Ok, merg pe mana ta. Nu am mai citit chiar totul despre ei, în ultima vreme, ci unele declarații care mi s-au părut puțin acide. Pace? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 270] Author : PoisonRemedy Date : 25-04-2019 21:39 Nu neapărat, Division 2 eu zic că s-a lansat cum trebuie Da ai dreptate, dar ei au avut totusi din ce invata de la primu lor joc, si asta chiar s-a vazut. Dar la restu cam destul de trist la ce se intampla. @espiritus cum spune si chris diaz, nu sunt troll sau hater, sunt gamer si anumite aspecte nu imi plac, ce crezi ca nu as fi vrut ca Anthem sa fie un joc de succes? Pentru ca atunci lumea ar fi sustinut jocul si ar fi scos in continuare ceva de calitate, dar ei au alte prioritati, si eu personal nu le mai dau bani la astia, pentru ca eu nu vreau sa iau parte si sa ii sustin cu chestiile astea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 271] Author : eagle-eye Date : 26-04-2019 11:39 Conlcuzia pe care am tras-o din articolul ala de pe Kotaku e ca a fost de fapt un lucru bun pentru Bioware ca Anthem a dat fail. Altfel s-ar fi intamplat acelasi lucru ca la Inquisition. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 272] Author : razvanrazy Date : 07-08-2019 08:28 https://youtu.be/IVtvYIVFZPw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 273] Author : PoisonRemedy Date : 07-08-2019 13:31 Ah lol asta mai exista, am crezut ca au au inchis serverele, aia 5 oameni care o mai joaca (probabil ca sunt QA ) se vor bucura de acest update :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 274] Author : razvanrazy Date : 07-08-2019 13:33 Cam asa ceva, da. Eu nu am reusit sa-l termin nici pana acum. Am ramas fix cu ultima misiune de facut si tocmai pentru ca m-a atentionat inainte sa o incep, de faptul ca este ultima misiune, nu am mai pornit-o =)) Oricum, hate sau nu, am bagat cateva zeci de ore in el si asa cum a fost, a fost fun atunci. Sa vad ce o fi si de asta, desi parerile oamenilor care l-au testat, nu sunt prea pozitive. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 275] Author : IsNotMe Date : 07-08-2019 17:04 Am 100 de ore in el , mie mi-a placut mult de tot cand s-a lansat ! problema mea cu el a fost loot-ul ! nu are cum sa te tina legat de el cu 3 pusti si 3 pistoale , fie ca sunt common fie masterwork, toate arata la fel ! Asa te trezeai ca aveai 5 variante ale aceleiasi arme doar cu mici variatii in stats , dar defapt niciuna nu era buna ! era vorba sa introduca niste arme "noi " (alea din trailer-ul de lansare ) dar... abia acum vad ca s-au gandit sa le introduca, cand lumea a plecat de mult ! pacat ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 276] Author : paul Date : 13-09-2019 02:36 Anthem is now in The Vault – giving subscribers a chance to suit up and take on the Cataclysm before time runs out! Play Anthem Now with EA Access or Origin Access (https://www.ea.com/news/anthem-vault-drop) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 277] Author : MonkY Date : 26-12-2020 08:11 Hehe, uite ca eu inca joc Anthem... si chiar imi place. Si da, inca sunt oameni pe servere, cel putin mie imi gasesc teammates in matching everytime. :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 278] Author : Alex Khan Date : 28-12-2020 11:26 Personal, as prefera sa avem un viitor ca in Anthem (care e o combinatie Titanfall+Mass Effect) ............ decat ca in Cyberpunk 2077 care ma deprima. Societatea din Anthem pare utopica, un viitor care pare optimist spre deosebire de Cyberpunk, un viitor in care suntem pierduti ca specie. Anthem ca joc ar fi fost exceptional la ce lore avea daca nu venea cu acel trailer la E3 ca sa ridice prea mult asteptarile, si daca nu avea toate acele probleme tehnice la lansare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 279] Author : MonkY Date : 28-12-2020 12:26 Eu nu stiu ce ai fumat tu de ai prefera un viitor in care umanitatea e aproape wiped-out si tot ce fac cei care au scapat e sa se ascunda dupa niste ziduri si sa mai trimita din cand in cand cate un freelancer sa le faca lor "dirty works"... Daca asta e viitor optimist, in care ne bazam strict pe roboti, then we're f#cked... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 280] Author : Alex Khan Date : 28-12-2020 16:58 Eu nu stiu ce ai fumat tu de ai prefera un viitor in care umanitatea e aproape wiped-out si tot ce fac cei care au scapat e sa se ascunda dupa niste ziduri si sa mai trimita din cand in cand cate un freelancer sa le faca lor "dirty works"... Daca asta e viitor optimist, in care ne bazam strict pe roboti, then we're f#cked... 1. Nu fumez deloc. 2. Umanitatea "wiped-out"? De unde? Ca eu vad o umanitate care a progresat si a ajuns la stadiul de civilizatie interstelara, capabila sa colonizeze alte planete, precum planeta asta cu fauna neimblanzita. Anthem is set on an unnamed planet littered with advanced technological relics which harness an omnipresent energy known as the Anthem of Creation.[6] Unstable relics can spontaneously terraform sections of the planet, mutate wildlife, change the local climate, create portals, and spawn monstrous creatures. (https://en.wikipedia.org/wiki/Anthem_(video_game)) 3. E bine ca e un viitor in care oamenii se bazeaza pe roboti, nu ajung ei sa devina roboti sau sclavi ai unor mega-corporatii. 4. Poti sa ma consideri nebun, dar parca mai linistitoare mi se pare atmosfera din acel orasel decat in Night City, plus ca nu e poluare, nu e suprapopulare, omenirea e limitata intr-o asezare, intr-un fel e sanatos pentru planeta respectiva, explorezi o planeta cu vegetatie si fauna salbatica. Nu faci apoi gainarii , ci lupti pentru o cauza dreapta - acela de a explora si coloniza o planeta. Parca vad mai multa umanitate in Anthem decat in Cyberpunk, acelasi sentiment pe care il am si in Mass Effect. Stiu ca trailerul de la E3 e mincinos, dar mi-a placut foarte tare viziunea lui EA privind viitorul indepartat al omenirii. https://www.youtube.com/watch?v=EL5GSfs9fi4 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 281] Author : MonkY Date : 28-12-2020 17:29 Eu il joc doar ca pe o clona de Destiny dar care e 3rd person. That's all. Mi se pare ca are fix 0 din ce-ti imaginezi tu acolo, dar asta e irelevant. Daca nu fumezi si asta ai vazut tu la Anthem... atunci nu mai are rost sa comentez. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 282] Author : RonanN1 Date : 18-02-2021 15:46 The Tragedy of Anthem http://youtu.be/CJkUkA3kqdA -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 283] Author : razvanrazy Date : 24-02-2021 22:49 Deci bye bye Anthem... Pacat. Mie chiar mi-a placut, mai ales in co-op, iar mecanica de zbor este cea mai reusita de pana acum :-S Anthem Update (https://blog.bioware.com/2021/02/24/anthem-update/) In the spirit of transparency and closure we wanted to share that we’ve made the difficult decision to stop our new development work on Anthem (aka Anthem NEXT). We will, however, continue to keep the Anthem live service running as it exists today. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 284] Author : IsNotMe Date : 25-02-2021 08:13 Yup ! Am vreo 100h in el . Ii lipseau multe dar baza pe care sa construiasca o aveau. Pacat ! Ce vroiau ? Bani moca , content nema ! Cum sa tina oamenii non-stop ingame cand pana si itemele din shop erau reciclate ,putine si urate. Pai , nu tu content , nu tu loot ! Cum sa functioneze ? Faceam acelasi raid non-stop pt loot foarte rar , cu un RNG foarte ciudat ! Sa nimeresti 3/4 caracteristici bune (care si alea aveau la randul lor %) , era precum castigatul la loto ! R.I P Anthem ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 07:38.