* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Wolfenstein II: The New Colossus Started at 12-06-2017 07:46 by OEE Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=109564 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : OEE Date : 12-06-2017 07:46 Title : Wolfenstein II: The New Colossus Wolfenstein II: The New Colossus is the highly anticipated sequel to the critically acclaimed first-person shooter, Wolfenstein: The New Order developed by the award-winning studio MachineGames. Learn more at https://beth.games/2sniil7 An exhilarating adventure brought to life by the industry-leading id Tech 6, Wolfenstein II sends players to Nazi-controlled America on a mission to recruit the boldest resistance leaders left. Fight the Nazis in iconic locations such as small-town Roswell, New Mexico, the flooded streets of New Orleans, and a post-nuclear Manhattan. Equip an arsenal of badass guns, and unleash new abilities to blast your way through legions of advanced Nazi soldiers, cyborgs, and über soldiers in this definitive first-person shooter. America, 1961. Your assassination of Nazi General Deathshead was a short-lived victory. Despite the setback, the Nazis maintain their stranglehold on the world. You are BJ Blazkowicz, aka “Terror-Billy,” member of the Resistance, scourge of the Nazi empire, and humanity’s last hope for liberty. Only you have the guts, guns, and gumption to return stateside, kill every Nazi in sight, and spark the second American Revolution. Wolfenstein II: The New Colossus will release on October 27, 2017 for Xbox One, PlayStation 4, and PC https://www.youtube.com/watch?v=xHht8480cEo -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : tudyniuz Date : 12-06-2017 08:58 Eu unul abia il astept. Imi place ce face Bethesda in ultima vreme, nu se mai prostesc sa anunte jocuri cu 3 ani inainte de lansare, odata cu Fallout 4 tot ce au anuntat s-a lansat in anul calendaristic respectiv. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : PoisonRemedy Date : 12-06-2017 11:17 E oare facut pe acelasi engine expirat? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : poiuyt Date : 12-06-2017 11:29 pare misto -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : sexbobomb91 Date : 12-06-2017 12:26 E oare facut pe acelasi engine expirat? Cel mai sigur ca e tot id Tech care a functionat foarte bine pentru DOOM. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : 495 Date : 12-06-2017 15:45 :x wonfenstein! cum pot sa zic nu la wolfenstein? indiferent de cum arata, ce engine, cat de mult seamana cu anteriorul (cam mult, but i like that) o sa fie o placere sa il joc! somebody has to kill those nazis! :-B -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : DeathOfArt Date : 12-06-2017 16:12 eu sper sa aiba si un mp clasic, cu arme luate de pe jos :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Khufu Date : 12-06-2017 23:19 Cred ca va fi un salt grafic destul de semnificativ fata de TNO. Seria Wolfenstein este din gama "classics" cu care am amintiri de prin sali de net cand eram mai pustan, deci ne leaga ceva special. BJ, can't wait to see you again! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : mariusart78 Date : 13-06-2017 12:13 A fost anuntata si editia de colectie, momentan pentru SUA: https://store.bethsoft.com/?utm_source=bm23&utm_medium=email&utm_term=Image+-+20%25+Off+E3+Sale!+Through+Thursday,+June+15th.+Excludes+games,+pre-sale+and+deposit+items.&utm_content=Image+-+20%25+Off+E3+Sale!+Through+Thursday,+June+15th.+Excludes+games,+pre-sale+and+deposit+items.&utm_campaign=20170612bthwlfce&_bta_tid=24424155125476404393761872098568879810652839947068722706466440187578092187371840666041099103431662210842&_bta_c=jkx474m8iipausqleuf9oismvbxuh -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : 495 Date : 13-06-2017 14:50 geniala editie de colectie. action man-ish. daca nu vine si in eu, fix la fel, me so sad! :( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : mario_1303 Date : 13-06-2017 16:24 Sigur ca vine si in EU editia de colectie , 100 euro va costa . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : JohnConstantine Date : 14-06-2017 19:32 si eu astept jocul. Mi-a placut New Order. Singura prob a engine-ului a fost ca era blocat la 60fps (cum a fost si cu Rage inainte). Nu stiu cum a fost cu Doom. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : BizZare Date : 14-06-2017 20:37 Awesome! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : RonanN1 Date : 14-06-2017 21:20 Adolf! :x -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : DeathOfArt Date : 14-07-2017 16:44 https://www.youtube.com/watch?v=1X6N0gnclNE new trailer -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : DeathOfArt Date : 27-07-2017 11:44 https://www.youtube.com/watch?v=yI1TVhecBQ4 Strawberry Milkshake -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : dark18 Date : 27-07-2017 17:48 Wolfenstein II: The New Colossus Season Pass http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/07/Wolf2_PreorderIncentive-740x416.jpg Freedom Chronicles, va costa 25$ si include patru episoade, fiecare spunand povestea unui alt personaj. Fiecare episod va fi disponibil si separat, dar momentan nu se stie cand. Episode Zero – Veti face cunostinta cu Joseph Stallion, Jessica Valiant si Gerald Wilkins, care se lupta pentru independenta Teritoriilor Americane. Vor fi disponibile arme si abilitati unice (Episode Zero este inclus în precomenzile jocului). The Adventures of Gunslinger Joe – Fostul fotbalist american Joseph Stallion infrunta nazisti in ruinele din Chicago si pana in spatiu. The Diaries of Agent Silent Death – Fosta asasina OSS Jessica Valiant se inflitreaza intr-un buncar nazist din California si descopera detaliile operatiunii San Andreas. The Amazing Deeds of Captain Wilkins – Capitanul Gerald Wilkins merge in Alaska pentru a distruge operatiunea Black Sun. https://www.youtube.com/watch?v=dCwLWHBgcOY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : DeathOfArt Date : 26-10-2017 15:06 https://www.youtube.com/watch?v=xW0eDdGA95w review -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Alex Khan Date : 27-10-2017 13:47 CLAR e mai bun decat tepareala de Destiny 2. Eu il consider deja ca fiind BEST FPS of the year. Ii mai trebuia un mod multiplayer si era exceptional, dar oricum, am si uitat ca urmeaza sa fie lansat CoD WW2. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : 495 Date : 27-10-2017 21:10 Foarte tare jocul! Aveam asteptari mari si le-a depasit! Am jucat doar pana cand au ajuns black folks in baza si am iesit, nu vreau sa il termin intr-o zi... Action figure-ul cu care a venit collectors edition e ****ing awesome! =D> ---------- Post added 28-10-2017 at 17:37 ---------- Dude, this game... E unul dintre cele mai bune jocuri din ultimii ani! Shootingul e asa fun, armele, desi putine, toate sunt diferite, cu upgrade-uri, pur si simplu nu te mai saturi sa tragi cu ele, decat atunci cand ramai fara gloante si incepi sa dai cu toporul, fie stealth fie crazy mode! :) Voice acting-ul e de exceptie, fix ca in primul joc! Muzica si efectele, nota 10. Dar ce il ridica la nivel de goty e povestea, cutscene-urile si momentele cand te face sa te opresti din joc, dem feels man! :-S Am trecut bine de tot de jumatate si deja imi pare rau ca am apropii de final, dar il voi rejuca probabil de vreo 4-5 ori, cu tot cu collectibles si trofee. WOW! =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : RonanN1 Date : 29-10-2017 11:12 https://kotaku.com/wolfenstein-the-new-colossus-has-already-been-beaten-i-1819941061?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Facebook&utm_source=Kotaku_Facebook&utm_medium=Socialflow Wolfenstein: The New Colossus Has Already Been Beaten In Under Eighty Minutes LEJER! :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : atacz Date : 29-10-2017 21:10 awsome game!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : 495 Date : 30-10-2017 02:36 E de departe cel mai bun joc pe care l-am jucat in ultimii ani! Povestea, cutscene-urile si voice acting-ul e la nivelul lui TLOU! I sh!t you not! =D> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : RonanN1 Date : 30-10-2017 03:25 http://youtu.be/kTQ1eBiRRRo -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : 495 Date : 30-10-2017 03:26 pune spoiler dude. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Se7en Fury Date : 30-10-2017 09:28 Ce, nu știai cum arată Hitler. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Rasko Date : 30-10-2017 10:54 Acest joc este o capodopera si nu ar trebui ratat de nici un gamer. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : dreamcatcher80 Date : 30-10-2017 18:35 Tre' să îl fi jucat și pe precedentul că să înțeleg ceva din povestea ăstuia sau nu e neapărat necesar? Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : 495 Date : 30-10-2017 18:39 daca vrei sa il joci si il ai deja go for it! si primul e un joc foarte reusit! daca nu, ai la inceputul jocului un filmulet cu ce s-a intamplat in primul joc, in mare. sunt legaturi mari, anya e insarcinata in TNC, majoritatea grupului e deja impreuna, alegerea pe care o faci la inceputul jocului iar are legatura cu primul. dar si cu toate astea, ia si joaca TNC, ca e goty material! B-) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : DeathOfArt Date : 30-10-2017 18:41 si sa le joci ai pe primele ca merita Old Blood New Order New Colosus -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Frankie. Date : 30-10-2017 18:43 Cam da.Din cate am inteles este continuarea .Oricum jocul are cutscenuri gen previously.Dar merita sa le joci si pe primele doua mai ales ca le gasesti ieftin si oricum is printre cele mai bune singleplayer fps. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : dreamcatcher80 Date : 30-10-2017 18:44 Mulțumesc, bine că vine iarna și am timp de jocuri!:D Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Alex Khan Date : 30-10-2017 21:58 Mda, germani corecti politic prosti ca intotdeauna de astfel, care isi distrug si isi cenzureaza propria istorie. Cenzurat zvastica, cenzurat mustata lui Hitler, cenzurat sange (sau colorat in verde) mai lipsea sa-l numeasca Alftred Hodelfritz. Pana si intr-un joc de strategie nevinovat ca Hearts of Iron 4 l-au cenzurat, de parca gata, incita fanaticii neonazi la revolte: https://media0dk-a.akamaihd.net/13/26/1477f1745342f0b7766916a1f73bc555.jpg Mie chiar imi place ca l-a bagat pe Hitler in sfarsit intr-un joc Wolfenstein. Ar fi misto sa fie el bossul final. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : AndreiRobert6 Date : 30-10-2017 22:48 Ca parca nu a fost al lor:)) Sunt chiar haiosi -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : 495 Date : 31-10-2017 02:27 incerc sa think outside the box si sa zic ca nu e al lor. oamenii aia nu mai traiesc, au trecut 70+ ani de atunci, tara e cu totul altfel acum, plina de imigranti si oamenii de acum nu se regasesc in imaginea creata in jocuri. dar tara, limba, cetatenia inca e folosita si bagata in fata ca fiind a asa-zisilor "bad guys". pe de alta parte era SI mai bine daca ignorau fenomenul si il lasau sa treaca neobservat, neatragand atentie asupra cenzurii, respectiv a jocurilor. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : PoisonRemedy Date : 31-10-2017 16:34 Nemtii oricum devin incet incet o natie de loozeri, pe cale de disparitie. Cum sa cenzurezi asa ceva intr-un joc esti nebun? :)) Germanistan se va numi in curand tara aia plina de prosti. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : Dant3 Date : 31-10-2017 17:21 Numai tâmpenii ai scris... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : PoisonRemedy Date : 31-10-2017 19:19 Scuzama de acuma'n colo o sa scriu numai chestii serioase ca sa iti fie pe plac. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : poiuyt Date : 01-11-2017 11:25 Adevarul este ca ai dat cu bata-n balta :) eu vad in treaba aia cu cenzuratul o chestie de principii, nu de oameni prosti :) cam ce faceau aseara sibienii vis a vis de treaba cu halloween-ul in Romania.. protestau in alta ordine de idei nu cred ca o sa faca cineva de pe forum platina la acest joc :evil: (poate doar daca se mai imbuneaza creatorii si baga un patch pt a mai usura lucrurile) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : DeathOfArt Date : 01-11-2017 11:30 de ce? e foarte greu? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : poiuyt Date : 01-11-2017 11:40 pai cred ca e mai greu decat toata seria dark souls pt a reusi trofeul ala de dificultate.. Estimated trophy difficulty: 9,5/10 (because of “Mein Leben” permadeath mode, you have to beat the game in one sitting without dying, checkpoints/manual saves are disabled) http://www.powerpyx.com/wolfenstein-2-the-new-colossus-trophy-guide-roadmap/ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : DeathOfArt Date : 01-11-2017 12:36 interesant, dar nu vad nivelul de dificultate in sine:) e hard? pe cele dinainte le-am terminat pe hard :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : poiuyt Date : 01-11-2017 13:09 Asta este destul de greu pe medium.. te trezesti mort asa , fara feedback -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : SwingShot Date : 01-11-2017 15:24 Jocul acesta este foarte bun, pentru o experienta cinematografica. Pentru cei care au o varsta, si care cunosc ce inseamna termenul "Wolfenstein" la originile lui, va sugerez sa nu dati bani pe jocul asta ca veti fi profund dezamagiti. Merge in schimb foarte bine cu o portie mare de nachos si cola, pe un scaun de cinema. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : DeathOfArt Date : 01-11-2017 15:26 ai scris 3 randuri dar nu ai zis nimic. ce este naspa, se joaca singur? nu e top down ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : SwingShot Date : 01-11-2017 15:45 Ok, o sa zic, dar contine spoilere si o sa fie un rant ingrozitor, pt ca am fost enorm de dezamagit de jocul asta. Read at your own risk: Ok, de unde sa incep: 1. Este o insulta la ce inseamna shooter si Wolfenstein. Este aceeasi imbecilitate facuta de designeri retarzi ca new order. Nu poti frate sa numesti un joc SHOOTER, si WOLFENSTEIN pe deasupra, si apoi sa ai 5 arme in joc, din care : pistol, doua pistoale mitraliera, doua mitraliere alta mitraliera doua alte mitraliere shotgun doua shotgunuri. Designeru ala care crede ca stie ce inseamna arme in shootere mai bine se duce la aprozar sa vanda ceapa, ca habar nu are. Plm, verifica wolfenstein ala 2009, poate vrea sa isi aduca aminte cum se face un joc. Apoi, level design facut de maimute, cu HEAVY WEAPONS OMG, ai si tu 4 arme care arata cat de cat ok, dar surpriza, ti le da cu taraita, in anumite momente ale jocului, cate putin. Nu mai zic de ultima arma, pe care o iei fix in boss battle. Jenant, don't give up your janitor job, ca virgula ca designer habarnai ce e aia shooter si weapon design. Asa, am terminat cu armele, care nu se pot numi arme, nu mai mentionam sunetul ala jenant de tras cu mazare. Trecem la urmatorul pas: gameplay Care nu exista. De unde sa incep... Pai. 1. Ba nene designer inutil , wolfenstein este despre omorat nazis, cu arme ingrozitoare. Nu un cutscene ridden infestation crap cu drugstore psychology cu taica-so care il batea si cutscene cu dat cu vaza in el HAI BA FRATE SERIOS? WOLFENSTEIN, ALO? Sunt 4 ORE si 10 MINUTE de cutscenes in jocu asta. Nu stiam ca sunt la cinema frate. Pe langa cele 4 ore de cutscenes, inca 2 ore de gameplay in HUBUL ALA FARA ARME in care trebuie sa ADUN BRATE MECANICE PIERDUTE DUPA BAIRAM de la retardati, si sa ofer trandafiri, ba tu vorbesti serios ba designere, ce joc faci aici frate flower power pony princess? E WOLFENSTEIN, WAKE UP. Apoi , la cutscenes. Nu exista choice, sau alegeri. Stai efectiv si 10 ani in cutscene pana apesi butonul. Nu ai nici un choice, nici o optiune, nimic. E doar..ASA, waste of time, sa iti aduca aminte sa te trezesti sa mai apesi si tu un buton sa impusti cainele. ATROCE de jenant. Ah, imi da ALEGERI DE TREI ABILITATI, OMG CE TARE. Orice aleg, nu schimba povestea cu nimic. Sa trec prin ziduri? SURE. AH DAR DOAR UNDE ZICEM NOI. Unde guess what, pot sa treaca si ailalti care au ales altceva, ca e o gaurica mica de vent acolo pt aia cu crouchers, sau o bara pt aia cu climb. Gameplay lol, JE-NANT. Data viitoare cand vreti sa dau 50 euro pe un social justice warrior infested game cu toate stereotipurile si psihology infested cutscene crap de 6 ore wasted de "GAMEPLAY" inexistent, please check your local psycopath store. Daca vroiam film despre viata lu blascovitz si comentarii sociale, ma uitam la un film, la un film bun, nu la rahatul asta cu pretentii de oscar. Doamne n-am vazut ceva mai aberant in viata mea, si de fiecare data cand vad comentarii care lauda jocul , MA USUC DE VIU DIRECT IN SUFLET pt ca "WOLFENSTEIN" este despre cu totul altceva. Din pacate, CIUMA COD castiga inca un brand, "asta se vinde, asta facem". Razboiul e deja pierdut, asta e. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : 495 Date : 01-11-2017 17:42 Si... respira! :-& Jocul este foarte bun, nu ti-a placut tie, atat. Mie fix datorita punctelor subliniate de tine mi-a placut foarte mult! B-) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : SwingShot Date : 01-11-2017 17:57 Da pai de asta ziceam, daca exista old people like me care tin minte Wolfenstein si istoricul seriei, sa nu se astepte la ce ar spera ei :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : 495 Date : 01-11-2017 18:02 Le-am jucat pe toate, la timpul lor, la RTCW eram mai tinerel, tin minte ca nu stiam sa instalez jocuri si nu le faceam foldere separat si erau toate jocurile si fisierele lor direct pe C:/ si cautam minute bune executabilul sa incep jocul. :) DAR eu pot sa las la o parte nostalgia (ca asta te face pe tine asa pasionat in ura pe care o ai pt noul joc) si amintirea RTCW, un joc superb la vremea lui si sa ma bucur The New Colossus, de gameplay, de shooting, de arme (ai uitat cateva), de CUTSCENES (cat mai multe si cat mai faine, amuzante, socante etc) de la inceput pana la sfarsit. Chiar mi-a parut rau cand l-am terminat si dupa ce termin cu ubercommanders, mai am doi dar nu mai am enigma codes sa le decodez locatia, abia astept sa il incep din nou! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : SwingShot Date : 01-11-2017 19:19 Btw, RTCW a fost ggggggodlike, dar e unu si mai nou care a fost foarte bun: https://en.wikipedia.org/wiki/Wolfenstein_(2009_video_game) Dupa asta, it all went down the crapper, fiind asimilat de trendul CoD cu cinematic infested useless gameplay movie experience. Deasemenea am uitat sa mentionez, si citez din alti oameni care au zis mai bine ca mine: Design de 1970: Other problem is with commanders. As in previous game, if you are spotted, the commander calls for reinforcemens. However, this has no ballance to it as soldiers come out even from previously cleared rooms, non-stop. You cannot wait it out, the only way to proceed is to rush the commander the moment you are spotted. You just about run aout of ammo if you try to shoot your way to him. Cum ma sa clear rooms si apoi sa spawneze NPCI in neant din aer? Suntem in 2018, nu mai scoatem wolf 3d pe 486 Apoi We get 6 weapons. Only the submacheingun is new. After 3 years, we get 1. 1!! new weapon and it's not even exiting one. Macar cineva a observat. Also heavy weapons mai bine nici nu ar exista, nu m-am gandit dar mi-a sarit in minte cand am vazut mentionat: I played the first time on Death Incarnate and the way heavy weapons slow you down killed me so many times Apoi, alt nugget eficient: How about the "writers" of this game make up a new motivation stronger than killing Nazis? Well 2 minutes into the game, you now have daddy issues. Your dad is a racist, wife beater, child beater, and dog killer. Why? What is the purpose of this? What terrible writing. Such lazy writing and pointless. Etc, etc, etc. Este un dezzzzzzzzzzzastru de joc, nu are NICI o treaba cu wolfenstein, si este un shooter ingrozitor care nici nu se poate numi shooter. Din pacate cei 11 milioane de cod fans cumpara, cumpara, merge moara, no worries, o sa mai apara si 3, si 4, toate la fel, asta e. Brb grota in munti pustnic -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Alex Khan Date : 01-11-2017 19:53 Scuzama de acuma'n colo o sa scriu numai chestii serioase ca sa iti fie pe plac. Lasa-l pe el ca e editor. Ca angajat in domeniul jurnalismului e obligat sa fie adept al corectitudinii politice , altfel e concediat. Pana si moderatorii forumurilor sunt obligati sa fie pro-PC si diversitate. Am patit-o si eu pe computer games forum. Doar pentru ce am zis ceva, care nici nu parea sa fie rasist, am fost retrogradat din functia de moderator.Cam asa functioneaza lucrurile pe piata muncii de azi: directorii si producatorii, ca sa le fie pe plac imigrantilor, recurg la orice sacrificiu (sa cenzureze filme, melodii si jocuri, sa modifice continutul unor carti, sa scoata tot ce este "rasist" , chiar sa interzica salutul de Craciun) fiindca au nevoie de ei , fiind dispusi sa munceasca pe salarii de nimic pe 12 ore de munca continuu (fata de occidentalul alb si gras cu ifose care vrea doar munca de birou cu telefon si laptop asigurate, pauze de masa, zile libere, bonusuri, mariri de salariu, concedii prelungite, stiind sa-si ceara drepturile ) si nu mai zic ca reprezinta un procentaj masiv de potentiali clienti.Plus ca sunt platitori de taxe si pot asigura pensiile unor populatii albe in scadere si imbatranite. Da, pentru politicieni, ong-isti si afaceristii din mediul privat, ei vor fi potentiali muncitori, ei vor creste populatia activa, si ca sa-i faca sa se simta in largul lor, sunt dispusi sa faca transferul cultural din lumea a treia in Europa si America. Adica, iti autodistrugi cultura, istoria si identiatea nationala. Dar oricum, e aiurea. Sa-l cenzureze germanii pe Hitler e ca si cum l-ar cenzura francezii pe Napoleon....ca si ala a pornit razboaie idioate, murind 3 milioane de militari si civili multumita ambitiilor sale. Faza penibila e ca mai nou,in SUA americanii militeaza pentru demolarea statuilor lui Robert Lee, Columb, si probabil si ale lui Washington si Jefferson (ca au avut sclavi afro-americani). Legat de joc, ma bucur ca macar versiunea americana e intacta.Dar pentru cat timp? Ca pana si CoD WW2 e cenzurat la greu (caractere afro/feminini, no svastika). Sunt din ce in ce mai multe jocuri cu protagonisti afro (Watch Dogs 2, Mafia 3). Vezi abominatia de Mass Effect Andromeda. In viitor, daca se vor produce oameni modificati genetic sau vom intalni extraterestri, va dati seama ca li se vor acorda drepturi si automat, se vor interzice jocurile in care impuscam mutanti si extraterestri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : Dant3 Date : 01-11-2017 21:02 MonkY, salariu bre, unde e salariu ???!!! In sfârșit o glumă buna și azi. O zi in care nu zâmbești, e o zi pierdută. Mulțumesc Khan! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : MonkY Date : 01-11-2017 21:14 Alex Khan: gresesti maestre. Aici nimeni nu e angajat, nimanui nu i se impune ce sa scrie. Cei care o fac, o fac din pasiune si fara constrangere. Atata timp cat nu apar jigniri, trolling sau mai stiu eu ce hate issue... everyone is free! Dant3: mai stai si tu sa se adune, ce te grabesti asa? Lasa ca poate o sa-ti prinda bine la pensie :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : OEE Date : 01-11-2017 22:25 Baieti, vreau si eu din ce se fumeaza pe threadul asta, vad ca sunt chestii bune. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : mario_1303 Date : 02-11-2017 08:49 Sa-l cenzureze germanii pe Hitler e ca si cum l-ar cenzura francezii pe Napoleon....ca si ala a pornit razboaie idioate, murind 3 milioane de militari si civili multumita ambitiilor sale. Nu vreau sa starnesc alta discutie dar pur tehnic Napolon ( Franta ) nu a declarat razboi niciodata , de fiecare data ceilalti i-au declarat razboi . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : Se7en Fury Date : 05-11-2017 19:06 L-am încercat și eu, nu e pe gustul meu. Nici nu mai am răbdare să îl termin. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : Srachi Date : 06-11-2017 19:27 Bah da de ce nu va place jocu? Sa inteleg si eu, astia care au spus ca nu e bun jocu ati jucat The New Order si Old Blood care v-au placut dar in schimb nu va place Collosus sau nu ati jucat nici precedentele de care am vb mai sus? Intreb si eu sa stiu, mie unu mi-au placut le nebunie TNO si OB, exact cum trebuie sa fie un shooter, go pac pac brrrrrr bababum fsssst kaboom, simplu si mega fun nu ca alte shooter moderne lipsite de orice atractie. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : Se7en Fury Date : 06-11-2017 21:09 Cum adică de ce nu ne place ? După gustul meu s-au dus prea mult în viitor. Nu am jucat celelalte părți. Sent from my EVA-L09 using Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : Srachi Date : 07-11-2017 04:26 Cum adică de ce nu ne place ? Ce-i asa greu de inteles, o fost grea intrebarea? Nu te-am luat la raspundere, vroiam sa aflu ce e in neregula cu Colossus fata de New Order!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : SepticEye Date : 07-12-2017 01:54 Ruleaza in HDR pe ps4 pro? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : Dell 17 Date : 08-12-2017 10:57 Ruleaza in HDR pe ps4 pro?Nu. Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : SepticEye Date : 14-12-2017 17:34 L-am luat oricum. Cine a spus ca nu poti avea 60fps + grafica buna sa ia exemplu jocul asta. Tare mandru! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : paulone Date : 16-12-2017 02:17 Mie mi-au placut toate jocurile Wolfenstein, insa W2 spre deosebire de Old Blood are fazele alea idioate de pe submarin cand ai de facut niste chestii stupide gen sa gasesti pe unul ascuns pe-acolo, sa mai schimbi o vorba cu altul, etc. Mie astea mi se par fara rost intr-un asemenea subiect de joc...Una peste alta ramane un joc bun cu misiuni interesante... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 07:45.