* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Playstation2 2010 Started at 29-08-2009 16:21 by alinbulina Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=11649 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : alinbulina Date : 29-08-2009 16:21 Title : Playstation2 2010 Este adevarat ca din 2010 nu se vor mai face jocuri pentru Playstation2? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Tudoran Date : 29-08-2009 16:54 nu-i adevarat. s-a discutat asta si la E3 anu asta si au spus ca se vor face jcuri pt ps2 in continuare . sinugra chestie nasoala e ca o sa se faca jocuri accepatbile (numa lego batman , guitar hero ,rockband si altele de genu ) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : alinbulina Date : 29-08-2009 17:02 pai daca or sa faca doa jocuri din astea mai bine nu mai fac....eu nu cred ca au asa vazare Mersi pentru raspuns Tudoran ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Zero Date : 29-08-2009 18:46 celor de la sony nu le pasa de ps2 si daca o sa vanda multe jocuri de ps2:-j..au vandut milioane de console si milioane de jocuri in 9-10 ani de cand a iesit pe piata...acum cei de la sony vor sa vanda cat mai multe ps3 si cat mai multe jocuri de ps3:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Rblood Date : 29-08-2009 20:32 E greu cu jocurile pentru hardware-ul de pe ps2, a fost la putere destul timp si are o tona de jocuri bune dar cred ca sony mai tin ps2-ul doar pentru nume. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : klausn Date : 05-09-2009 11:16 Sunt o gramada de jocuri,eu stiu ca nu se vor mai face din anul 2010,asta ramane de asteptat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Zero Date : 05-09-2009 22:40 nu o sa se mai faca jocuri de ps2..sa fim seriosi ..consola veche de aproape 10 ani..chiar credeti ca cei de la sony vor sa mai faca jocuri pentru consola:ohno: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : klausn Date : 05-09-2009 23:34 Vor mai face ceva pana la sfarsitul anului 2009,sau mai exact sfarsitul lunii octombrie,din cate imi amintesc.Oricum practic putem spune ca nu vor mai aparea,deoarece ce or sa mai apara vor fi nimicuri facute in graba,deci,nimic special.Am dreptate? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : Aion113 Date : 06-09-2009 12:09 @klaus: da ai dreptate, ce o sa mai apara pentru playstation2 va aparea pana la sfarsitul anului 2009. on topic: eu cred ca nici console nu au sa mai faca, sunt sigur ca au sa scoata ps2-ul sa faca loc noului ps3 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : EvilG Date : 08-09-2009 09:48 Eu sunt de parere ca jocuri de PS2 vor mai fii, doar ca nu vor mai aparea jocuri consacrate care sa aiba succes imens, pt ca producatori de jocuri se orienteaza pe celelalte platforme care inca au viitor. Ehhh asta e vom avea parte de jocuri gen entertaiment sing star etc. Dar oricum sunt inca destul de multe jocuri care face consola asta sa nu moara inca :) De ex. am fost la niste prieteni in austria anul asta si copilul lor inca se mai dadea pe PS2 si nu il interesa PS3-ul inca (PSP-ul da il vroia) :D dar e inca foarte multa lume care aprecieaza si folosesc PS2-ul deci va mai avea cam 1-2 ani maxim :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : Aion113 Date : 08-09-2009 15:17 pana se vor epuiza stocurile de jocuri care mai sunt pe rafturile magazinelor :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : klausn Date : 08-09-2009 22:23 Eu am momentan PS1 (nu stiu dece l-am pomenit) , si PS2,de care sunt mandru,asta pentru ca nu am PS3 sau Xbox,ca daca as avea,alta ar fi treaba. P.S: De killzone nu pomeneste nimeni nimik? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : CrysMM Date : 28-09-2009 12:47 Problema cu ramasul jocurilor in rafturi ar fi si pretul. Unele mi se par chiar ca depasesc orice umbra de bun simt. Oricum, nu cred ca se mai merita 500 ron pe o consola PS2 depasita din punct de vedere tehnologic. Deja mai pui 300 - 400 si te bagi la Xbox 360. Plus ca PS3 backward a fost o greseala a Sony de care s-au prins repede. Asta a fost doar o momeala pentru fani. Parerea mea. Ii felicit pe cei de la Nintendo pentru compatibilitate Wii cu GameCube games. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : tsuby Date : 28-09-2009 16:56 Problema cu ramasul jocurilor in rafturi ar fi si pretul. Unele mi se par chiar ca depasesc orice umbra de bun simt. Oricum, nu cred ca se mai merita 500 ron pe o consola PS2 depasita din punct de vedere tehnologic. Deja mai pui 300 - 400 si te bagi la Xbox 360. Plus ca PS3 backward a fost o greseala a Sony de care s-au prins repede. Asta a fost doar o momeala pentru fani. Parerea mea. Ii felicit pe cei de la Nintendo pentru compatibilitate Wii cu GameCube games. Scuze ca intreb, dar de ce a fost o greseala? :) Apropo,scria cineva mai sus ca in Austria copilul inca se juca pe PS2.Si eu ma joc si pot fi considerat copil[14 ani - da stiu ca sunt din Romania].Dar nu asta vroiam sa spun. Aveam un fel de prieten in America care si-a luat GTA 4 pentru PC si nu i-a mers din cauza ca avea calculator prea slab. Astia din strainatate(copiii mai ales) sunt clueless. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : Dunno Date : 28-09-2009 19:23 Poate Fifa si Pes vor mai aparea inca 2 editii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : CrysMM Date : 28-09-2009 19:24 Aceasta este doar o parere personala, tine cont. Daca era PS3 backward compatibil, crezi ca mai cumparau posesorii de PS3 si PS2? Eu cred ca s-au gandit sa nu piarda un segment de piata pentru consolele PS2 - posesorii de PS3. Asa ca l-au retras rapid. Mai exista si posibilitatea costurilor de productie mai mari. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : tsuby Date : 28-09-2009 19:27 Aceasta este doar o parere personala, tine cont. Daca era PS3 backward compatibil, crezi ca mai cumparau posesorii de PS3 si PS2? Eu cred ca s-au gandit sa nu piarda un segment de piata pentru consolele PS2 - posesorii de PS3. Asa ca l-au retras rapid. Mai exista si posibilitatea costurilor de productie mai mari. Ai dreptate.Dar oricum,dupa mine as face orice consola backward compatible cu cele din-aintea ei(de la aceeasi firma).Daca eu am mers 8 ani cu playstation 2u si mi-am luat jocuri la greu si vreau sa imi iau un playstation 3 si una din putinele solutii e sa vand ps2u? [omg,cat de nologic e ultima fraza cand o recitesc :))] Urasc banii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : CrysMM Date : 28-09-2009 20:06 Ce sa-i faci, asta este politica lor. Eu nu cred ca ei produc console si jocuri pentru fericirea noastra. Totul se rezuma la profit. Se merge intr-o singura directie - cea a banilor. Intr-un final cineva da gres si dispare. Aici o sa fie problema, cand o sa dispara cineva. Istoria ne poate invata, de la producatorii de procesoare, placi video si chiar si de la console care deja au o istorie a lor bine definita in timp. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : darkr3surrecter Date : 19-11-2009 22:38 lasa ca scot naruto pt ps2:)))....o sa ne jucam toti naruto ---------- Post added 19-11-2009 at 09:39 PM ---------- Silent Hill: Shattered Memories Video Game for Sony PlayStation 2 (PS2) (http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=13144) pentru fanii silent hill o sa iasa pe 2010...sper ---------- Post added 19-11-2009 at 09:42 PM ---------- de tomb raider underworld si-au batut joc pe ps2,frameaza mai rau ca pe un calculator prost,nu-mi vine sa cred ca frameaza jocurile de console,are fps foarte mic Iron Man II Video Game for Sony PlayStation 2 (PS2) (http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=12757) apare iron man 2 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Honord Date : 19-11-2009 23:01 lasa ca scot naruto pt ps2:)))....o sa ne jucam toti naruto ---------- Post added 19-11-2009 at 09:39 PM ---------- Silent Hill: Shattered Memories Video Game for Sony PlayStation 2 (PS2) (http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=13144) pentru fanii silent hill o sa iasa pe 2010...sper ---------- Post added 19-11-2009 at 09:42 PM ---------- de tomb raider underworld si-au batut joc pe ps2,frameaza mai rau ca pe un calculator prost,nu-mi vine sa cred ca frameaza jocurile de console,are fps foarte mic Iron Man II Video Game for Sony PlayStation 2 (PS2) (http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=12757) apare iron man 2 Abia astept acest silent hill nou :> , totusi mare pacat ca pentru cei de la sony ps2 inseamna doar WWE , fifa, nba ( mai e? .. ) , nhl ( nici de asta nu prea am mai auzit ca apare ) , Pes nu mai zic ,, crappy games all za way ... am terminat cam tot ce este posibil pe ps2 care merita sa iti omori tipu si chiar aiureli , mai bine alea decat fifa sau pes care pentru mine ( NU SARITI!! :( ) nu sunt jocuri -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : darkr3surrecter Date : 22-11-2009 22:12 da...nici eu nu agreez fifa si pes,nu-mi place fotbalu,wwe mai joc,dar nu se mai fac jocuri cu asa interes,decat sa joci wwe 2010 mai bn scri cu markeru la 2008 un 10 si gata -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : CaNtO Date : 24-11-2009 20:09 PS2 e mort !pararea mea . Dk nu mai apare un joc ca god of war .. nu vad prea curand ps2 sa fie la mare cautare:)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Rblood Date : 24-11-2009 20:20 Nu e mort deloc si nici nu va fi, judecand dupa titlurile foarte bune de care se bucura si dupa numarul lor, eu zic ca mai are de trait, multi colectionari si gameri iubesc PS2-ul mai mult decat orice alt sistem. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : CaNtO Date : 24-11-2009 20:22 Da , ai drepate .. da in ultimile 5 -6 luni nu prea au aparut jocuri de ps2 , tinand cont ca pt ps1 au fost facute jocuri si dupa 10 ani de la aparitia lui , ai dreaptate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Rblood Date : 24-11-2009 20:37 Dupa cum am mai zis, e greu cu hardware-ul de pe PS2, iar cu inca 2 platforme Sony pe piata (+360, Wii, ds) nu cred ca cineva ar putea obtine un profit semnificativ din incercarea de a mentine PS2-ul pe piata actuala a jocurilor video. Poate ca i-a trecut timpul, dar inca este una din cele mai bune console. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : CaNtO Date : 24-11-2009 21:03 PS2 meu e pus drept bibelou in vitrina :)) , nu lam mai folosit de mai bn deo luna :(( -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : paulone Date : 08-01-2010 11:26 eu nu pot pricepe nici in ruptul capului de ce jocurile de PS2 sunt inca ATAT DE SCUMPE??? Am vazut o groaza de titluri la preturi de PS3....asta mi se pare nesimtire curata din partea "comerciantilor" (vorba vine), niste bisnitari cu acte in regula.... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : cryyo Date : 08-01-2010 12:12 Moare PS2?! Ia uitati aici cum moare: Ben 10 Alien Force: Vilgax Attacks (12 February 2010) Lego Harry Potter: Years 1-4 (26 March 2010) Silent Hill: Shattered Memories (12 February 2010) The King of Fighters Collection: The Orachi Saga (5 in 1) (20/03/2010) SNK Arcade Classics (20/03/2010) Samurai Showdown Anthology (20/03/2010) King of Fighters 98 Ultimate Match (20/03/2010) Fatal Fury Battle Archive (20/03/2010) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : erik95 Date : 08-01-2010 12:15 Apar jocuri, dar niciunul important. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : ady21 Date : 08-01-2010 21:46 erik sa vezi ce o sa se joace Silent Hill si ben 10 ;) vorbim peste cateva luni -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : ineedmoney93 Date : 08-01-2010 21:53 erik sa vezi ce o sa se joace Silent Hill si ben 10 ;) vorbim peste cateva luni ...se joaca... dar cata lume il cumpara defapt? si uite asa nu prea le iese profit ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : Honord Date : 08-01-2010 22:00 Silent Hill abia astept sa pun mana pe el , pana atunci ma distrez cu Motorstorm ,Killzone si Okami :> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : erik95 Date : 08-01-2010 23:16 O sa se joace, dar asta nu le face jocuri extraordinare, nici macar bune. NFS ProStreet si NFS Undercover s-au vandut destul de bine si le-a jucat destula lume, dar nu au fost jocuri bune. Silent Hill va fi jucat doar de fani, cei care nu sunt fani si vor sa incerce Silent Hill vor incepe cu alt joc. Ben 10 nu l-as considera un joc important, e doar un joc de duzina facut sa mai scoata un ban dintr-o licenta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : CaNtO Date : 08-01-2010 23:30 mie chiar imi place ben 10:D ! abia astept sal cumpar:D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : Ilsambras Date : 14-01-2010 11:27 Apare svr 2011 pe ps2? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : wonderboy17dany Date : 26-01-2010 13:42 Din punct de devere tehnologic PS2 este depasit dar vor apare jocuri in continuare da nu mari nume ci jocuri 4fun. Dar pentru colectie e frumos sa ai un Ps1, Ps2 si niste jcori acolo originale macar :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : L3mY Date : 17-02-2010 18:40 Nu cred ca o sa dispara ps2 asa de curand ...ps3 e mort inca fara modchip :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : psicho1986 Date : 27-02-2010 03:04 Da, a avut o viata lunga, 10 de PS2, nu prea vezi asa ceva la console. Din cate am vazut pe calendarul lansarilor de pe gamespot anul aceste sunt ultimile jocuri pe PS2, o sa mai iasa PES si Fifa la sfarsitul anului si acolo se incheie official dezvoltarea de jocuri pentru PS2 de la marii developeri. Pacat, cred ca se mai putea trage de consola mai ales cand vad jocuri de azi care arata mai rau decat cele de pe PS2 ca Dante's inferno vs God of War 2, sau care nu sunt nici pre departe la fel de originale ca Shadow of the Colossus. Asta este trebuie sa evoluam, nu prea imi place unde se indreapta jocurile actuale cu DLC-uri si alte treburi, dar daca asa o sa fie trebuie sa acceptam. Poate Sony o sa lanseze PS2 SDK la un pret acceptabil si vor aparea si jocuri de la entuziasti cum este in cazul Dreamcast care inca mai vede jocuri dupa 8 ani de la deces. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 13:18.