* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Canalul meu de youtube enjoi ! Started at 03-06-2010 22:43 by mentorica Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=25497 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : mentorica Date : 03-06-2010 22:43 Title : Canalul meu de youtube enjoi ! O sa pun aici diverse Review enjoi. YouTube - consolevideogames's Channel (http://www.youtube.com/user/consolevideogames) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : k1du Date : 03-06-2010 23:03 Vezi ca e de fapt enjoy, nu enjoi... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Zombozo Date : 03-06-2010 23:08 incearca in romana...pe youtube e plin de review-uri si filmulete in limba engleza,insa in limba romana nu prea gasesti (si sa fie si de calitate) . Succes -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Zero Date : 03-06-2010 23:10 Foarte tare, nu ii asculta pe haterii care iti zic ca nu pronunti bine cuvinetele..etc:) sti tu.."Daca eu nu pot de ce sa poata altu'" -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : GS0Ls Date : 03-06-2010 23:15 Tu ai un prompter si citesti cuvintele asa cum sunt scrise ? :) E ciudat, mai bine le-ai face in romana. Ai multe lipsuri, scuze daca am parut cam critic, insa asta e realitatea. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : mentorica Date : 03-06-2010 23:19 Tu ai un prompter si citesti cuvintele asa cum sunt scrise ? :) E ciudat, mai bine le-ai face in romana. Ai multe lipsuri, scuze daca am parut cam critic, insa asta e realitatea. Stiu ca nu pronut cuvintele cu acent .Pun pariu ca nici tu nu poti . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : pooaul Date : 03-06-2010 23:21 Foarte tare, nu ii asculta pe haterii care iti zic ca nu pronunti bine cuvinetele..etc:) sti tu.."Daca eu nu pot de ce sa poata altu'" Stai ca nu ma prind..Daca aduci critici unui lucru care trebuie mult imbunatatit inseamna ca esti hater? Engleza lui e praf, nu trebuie sa se supere. Un review in asemenea hal nu ajuta nici strainii care ii intra pe canal, nici romanii, nici eschimosii. Incearca unul in romana sa vezi cum iese. Insa daca tu esti multumit de cum e acum bafta in continuare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : naz Date : 03-06-2010 23:21 Cu ce cameră filmezi ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : mentorica Date : 03-06-2010 23:22 Cu ce cameră filmezi ? Cu un sony digital 8 .Caliatea bruta este ok cand le bag pe net se pierde ft mult. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : GS0Ls Date : 03-06-2010 23:29 Stiu ca nu pronut cuvintele cu acent .Pun pariu ca nici tu nu poti . Nu stiu ce legatura ai cu mine, din 16 ani ai mei, am facut 12 ani engleza. Deci nu cred ca ne comparam... Si nu are nicio legatura cu accentul... pur si simplul majoritatea cuvintelor le pronunti total aiurea... un exemplu care mi-a venit in cap: "basicali" (basically). Iar "perform" il pronunti mult prea des. Vad ca si cu scrisul stai cam prost... atat in romana cat si in engleza, insa asta e partea a 2-a. Sper sa nu o iei in nume de rau, sunt cam obosit, stiu ca ce am scris mai sus nu suna prea prietenos. Am incercat sa iti dau niste sugestii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : mentorica Date : 03-06-2010 23:36 Am facut si eu engleza ani buni + o groaza de ani jocuri online vb cu lumea pe pe vent in engleza .Daca aia ma inteleg atunci eu zic ca e ok. Oricum stiu ca am niste lipsuri in materie de limba engleza (Gramatical) dar macar incerc . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Daniel Date : 03-06-2010 23:36 Mai taceti voi ma aia cu multe posturi... Engleza lui nu e praf deloc... ar trebui doar sa invete mai bine verbele, sa le foloseasca la timpul potrivit. Cat despre accent nu-i vad rostul. Daca esti din Romania, de ce sa ai accent de american. Atata timp cat vorbesti corect, nu vad care ar fi problema. Eu unul vorbesc engleza foarte bine si traind aproape 2 ani si jumatate in america am acel accent frumos care imi place foarte mult, insa care nu m-a ajutat absolut deloc.... Lasa-ti criticile deoparte si sa fim seriosi, nu orice roman stie sa vorbeasca cat de cat corect engleza (la ce natie de handicapati suntem :|). Succes in continuare si arunca un ochi peste verbe :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : CrysMM Date : 03-06-2010 23:40 Problema principala nu este engleza. Cauta sa filmezi monitorul dintr-un unghi si distanta ce pot aduce in prim plan imaginea. Nu se vede mai nimic acolo. Succes. Si inca ceva, nu-ti fie rusine cu limba materna, esti roman, daca vrei sa faci ceva, fa pentru noi. Lasa-o incolo de engleza. Stii ce a patit Hagi din cauza ei !?! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : tray Date : 03-06-2010 23:43 daca tii neaparat , poti face in Romana , iar dupa adaugi annotations ca subtitrare in engleza -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : nops66 Date : 03-06-2010 23:46 Mai taceti voi ma aia cu multe posturi... Engleza lui nu e praf deloc... ar trebui doar sa invete mai bine verbele, sa le foloseasca la timpul potrivit. Cat despre accent nu-i vad rostul. Daca esti din Romania, de ce sa ai accent de american. Atata timp cat vorbesti corect, nu vad care ar fi problema. Eu unul vorbesc engleza foarte bine si traind aproape 2 ani si jumatate in america am acel accent frumos care imi place foarte mult, insa care nu m-a ajutat absolut deloc.... Lasa-ti criticile deoparte si sa fim seriosi, nu orice roman stie sa vorbeasca cat de cat corect engleza (la ce natie de handicapati suntem :|). Succes in continuare si arunca un cohi peste verbe :P Ai cam uitat romana in aia 2 ani jumate in america. Natie de handicapati?? Romania a dat o gramada de genii, si pionieri in diverse domenii au fost la origine romani. Mai bine intoarce'te in america, unde imbecilitatea e la cote maxime... P.S. Chiar nu impresionezi pe nimeni ca ai stat in america...nu esti nici primul nici ultimul roman care a stat acolo. Btw, de ce te'ai intors in natia asta de handicapati? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Daniel Date : 03-06-2010 23:56 In nici un caz nu ma refeream la trecut sau la marile genii ale Romaniei.... Ma refeream la prezent, probabil ca m-am exprimat gresit. Care sunt valorile ''Romanicei'' in acest moment ? Bendeac si multi alti figuranti de la televizor ? :) In nici un caz nu am vrut sa ma laud ca am fost in America. Dimpotriva am si zis, intr-un fel, ca acea experienta nu ma ajutat absolut cu nimic, dimpotriva. P.S: Poti sa sti... Mare prost am fost ca m-am intors in natia asta de handicapati ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : Mika Date : 03-06-2010 23:59 In nici un caz nu am vrut sa ma laud ca am fost in America. Dimpotriva am si zis, intr-un fel, ca acea experienta nu ma ajutat absolut cu nimic, dimpotriva. So... ai stat acolo. Nu a fost ok. P.S: Poti sa sti... Mare prost am fost ca m-am intors in natia asta de handicapati ;) Te-ai intors. Nu e Ok. Nu vezi o mica ... problema, to say the least, aici? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : mentorica Date : 04-06-2010 00:02 Nu va certati ce Dzeu chill. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Madk91 Date : 04-06-2010 00:15 Momentai guys! Si eu ma gandeam sa imi deschid un channel cu handhelds :) insa nu am camera buna... Esti demn de lauda mentorica! Engleza ta e asa de inocenta :3... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : Daniel Date : 04-06-2010 00:19 So... ai stat acolo. Nu a fost ok. Te-ai intors. Nu e Ok. Nu vezi o mica ... problema, to say the least, aici? Intradevar, nici acolo viata nu e asa de roz precum vedem la Tv. Insa acolo totusi daca ai o minte cat de cat buna o poti duce foarte bine fara prea multe batai de cap. Eu unul am trait foarte bine in America, insa au fost niste lucruri care m-au dezamagit. :wall::| M-am intors doar pentru ca aveam toata familia mea aici si nu am putut sta departe de ei :) At least, i can't see the problem...Am facut o greseala pe care o so regret de acum incolo :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : mentorica Date : 04-06-2010 00:21 YouTube - Age of conan and my i7 Part 1. (http://www.youtube.com/watch?v=F9TKQZQbSFg) YouTube- Age of conan and my i7 Part 2. (http://www.youtube.com/watch?v=fn8Mxbl5bPg) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : RonanN1 Date : 04-06-2010 10:44 Ai cam uitat romana in aia 2 ani jumate in america. Natie de handicapati?? Romania a dat o gramada de genii, si pionieri in diverse domenii au fost la origine romani. Mai bine intoarce'te in america, unde imbecilitatea e la cote maxime... P.S. Chiar nu impresionezi pe nimeni ca ai stat in america...nu esti nici primul nici ultimul roman care a stat acolo. Btw, de ce te'ai intors in natia asta de handicapati? http://www.youtube.com/watch?v=iWgsEi7Q1-0 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : GreyhounD Date : 04-06-2010 10:50 Filmuletele tale sunt cel putin la inaltimea pozelor de pe blog, keep up the good work. Nu te lasa influentat de "invidiosi". -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : ShpioOn Date : 04-06-2010 10:51 Stai ca nu ma prind..Daca aduci critici unui lucru care trebuie mult imbunatatit inseamna ca esti hater? Engleza lui e praf, nu trebuie sa se supere. Un review in asemenea hal nu ajuta nici strainii care ii intra pe canal, nici romanii, nici eschimosii. Incearca unul in romana sa vezi cum iese. Insa daca tu esti multumit de cum e acum bafta in continuare. Engleza lui e foarte buna, doar ca nu pronunta cu accentul care trebuie. Good job mentorica. Imi plac review-urile! ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Rasko Date : 04-06-2010 10:55 Daca Grey e mai diplomat ca o prajitura diplomat, eu sunt cam din topor asa si presupun ca daca acest canal a fost postat pe gloriosul nostru forum se doresc si pareri: in afara de penibilu' ala de a stat prin "amerika" si ne face pe toti handicapati, filmuletele acestea s-ar putea, repet s-ar putea sa fie cel mai patetic lucru vizionat de mine vreodata. Da, depaseste OTV-ul!! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : DevilBringer Date : 04-06-2010 11:12 Daca Grey e mai diplomat ca o prajitura diplomat, eu sunt cam din topor asa si presupun ca daca acest canal a fost postat pe gloriosul nostru forum se doresc si pareri: in afara de penibilu' ala de a stat prin "amerika" si ne face pe toti handicapati, filmuletele acestea s-ar putea, repet s-ar putea sa fie cel mai patetic lucru vizionat de mine vreodata. Da, depaseste OTV-ul!! Imi place ca spui direct lucrurilor pe nume dar uiti ca si parerea altor oameni conteaza. :wall: "Ala" nu e penibil, este doar realist. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Mihail Date : 04-06-2010 11:15 Si ce vroiai, sa te intrebe daca are voie sa scrie asta inainte sa posteze? Stai tu linistit, nu e singurul care crede asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Zombozo Date : 04-06-2010 17:16 Nu inteleg de ce vrei sa iti filmezi monitorul ala frumos (am si eu unul :x) si nu folosesti fraps pentru o calitate mai buna ,doar ai un monstru de calculator >:) Deasemenea ai putea incerca sa vorbesti in romana ,ma repet,youtube-ul e plin de filmulete in engleza . Iti urez mult succes si vreau sa vad mai multe filmulete facute de tine ;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : SYZYGY Date : 04-06-2010 17:42 No offence da am crapat de ras cand am auzit I WANT A BIG SOLID ...state drive.E ceva gen semnatura la cineva de pe forum :big black long ears up on a bunny head sau ceva de genu :)) Intrebare : nu e mai usor sa filmezi cu xfire sau fraps si sa pui vocea peste ( in romana ) ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : mentorica Date : 04-06-2010 17:53 Fraps xfire filmeaza la 30 fps eu incercam sa vad acolo cate fps scoate in jocuri ..Daca filmezi cu fraps xfire nu vezi mai mult de 30 fps. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : SYZYGY Date : 04-06-2010 17:57 Pai tu faci review la joc sau la placa ta video? Cu fraps se verifica si cate fps-uri ai in jocuri....ca poti scoate limitarea aia de 30 fps si il faci benchmark. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : mentorica Date : 04-06-2010 18:00 Cand filmezi cu fraps din joc nu arata mai mult de 30 fps:)Am facut un mini review cum merge pc ala cu Conan .Conan rupe pc-urile in doua. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : razvanrazy Date : 04-06-2010 18:40 man, sper sa nu o iei prea personal, da...exceptand faptul ca nu ai nici o treaba cu limba engleza (chiar daca de nush cati ani vb cu lumea in engleza in MMO-uri, asta nu inseamna ca stii sa si pronunti acele cuvinte), dar eu, pur si simplu nu inteleg ce treaba au aceste 3 filmulete, in care iti lauzi tu extra-super-mega calculatorul, pe un forum pentru console. Rasko a fost chiar prietenos cand ti-a zis ce ti-a zis. asta mai lipsea acum. ca toata lumea sa-si faca un canal de youtube si sa se apuce sa-si puna toate filmuletele patetice de prezentare a vietii lor, la fel de patetica si sa le publice in cate un topic separat pe acest forum. referitor la pozele tale de pe blog, daca tu oferi fotografii profesioniste la nunti, botezuri, samd si ai si clienti, yo ma las de fotografie, chiar si doar ca hobby. "Prietene", poze la campanii prezidentiale, nunti si botezuri poate face orice copil de 12 ani, cu un aparat foto de unica folosinta. Despre fotografie de presa, nu cred pana nu-mi arati. Cat despre "limba romana", nu cred ca este cazul sa intram in discutii (desi nu stiu cum ai pierdut cuvantul "nush")... Poti sa fi pe site-u asta de 10 ani, cat timp vorbesti la subiect. Dar sa deschizi un asa topic, mi se pare destul de patetic... Eu nu am nimic personal cu tine, nici nu am mai interactionat pana acum, dar din ce vazusem pe forum, te credeam om serios. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 34] Author : mentorica Date : 04-06-2010 18:53 man, sper sa nu o iei prea personal, da...exceptand faptul ca nu ai nici o treaba cu limba engleza (chiar daca de nush cati ani vb cu lumea in engleza in MMO-uri, asta nu inseamna ca stii sa si pronunti acele cuvinte), dar eu, pur si simplu nu inteleg ce treaba au aceste 3 filmulete, in care iti lauzi tu extra-super-mega calculatorul, pe un forum pentru console. Rasko a fost chiar prietenos cand ti-a zis ce ti-a zis. asta mai lipsea acum. ca toata lumea sa-si faca un canal de youtube si sa se apuce sa-si puna toate filmuletele patetice de prezentare a vietii lor, la fel de patetica si sa le publice in cate un topic separat pe acest forum. referitor la pozele tale de pe blog, daca tu oferi fotografii profesioniste la nunti, botezuri, samd si ai si clienti, yo ma las de fotografie, chiar si doar ca hobby. Prietene lucrez ca fotograf de 12 ani in presa .Am doua campani electorale in spate (una din ele prezidentiala) eu zic sa te lasi ti-am vazut site praf si pulbere toti credeti ca faceti poze daca va pun un aparat pe film in mana va prindeti urechile in el.Viata ta e patetica a mea e frumoasa.O sa pun si filme legate de console asa ca lasa-ne ca deja ne plictisesti.Si apropo mai invata limba romana si pe urma scrie pe un forum.YO Cat despre forum de console asta stiu si eu sunt aici din ziua 1 .Plus am cam 10 console si 200 de jocuri originale pentru ele..... Cat despre presa am lucrat la ziar National am fost scolit de Stefan Ionita (Fane jeg ) Daca ai auzit este nr 1 in tara la imagine imi este si tata pe deasupra... Eu zic sa stam on topic ca deja sunteti penibili.Daca tu faci poze cu o savoniera eu fac cu un aparat profesional un Nikon d700 dar tu visezi la asa ceva defapt salivezi ....Dar la cum gadesti ma lasa rece (Aparat de unica folosinta e posibil sa folosesti tu cand pozezi masti de gaze). -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 35] Author : razvanrazy Date : 04-06-2010 19:13 "Prietene", faptu ca nu-mi permit sa dau 2-3000 euro pe un aparat profesionist, nu inseamna ca nu stiu sa fac "poze". Cu "savoniera" care o am, dau clasa multor "profesionisti". Felicitari pentru tatic si pentru aparatul pe care-l folosesti. Poate ai bunavointa sa-mi arati si mie niste fotografii. Si mai usor cu jignirile, ca nu ne cunoastem si nu-ti permit. Dar hai sa continuam pe PM, daca doresti sa-mi arati niste fotografii, ca nu vreau vre-un ban pentru aceasta discutie off-topic. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 36] Author : mentorica Date : 04-06-2010 19:17 Colectia mea de jocuri de ps 3 part 1 http://www.youtube.com/watch?v=sORY79V0lyQ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 37] Author : SYZYGY Date : 04-06-2010 20:05 Din youtubel o dati in poze...bizar.Anyway n care iti lauzi tu extra-super-mega calculatorul, pe un forum pentru console.iti dai seama ca el a facut topicu pe aria offtopic ....arie unde s-au postat chestii si mai bizare decat asta,omu parca va forteaza sa va uitati la video asa urat faceti unii. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 38] Author : mentorica Date : 04-06-2010 20:12 Din youtube o dati in poze...bizar.Anyway iti dai seama ca el a facut topicu pe aria offtopic ....arie unde s-au postat chestii si mai bizare decat asta,omu parca va forteaza sa va uitati la video asa urat faceti unii. Asa e romanu man daca nu da cu muci in fasole si nu se da el mare si tare nu se simte bine...Din pacate suntem o natie de cretini toti zic asta si o meritam cu desavrasire uneori imi este rusine de natia mea .Daca unu incerca sa faca ceva alti il ia la p...a ,romanu mai intai injura , critica si pe urma da un sfat .....Dar sa stam on topic aici e partea a 2-a a coletiei mele de jocuri de ps 3 sper sa va placa . http://www.youtube.com/watch?v=lo9a0Gnu1wY -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 39] Author : DevilBringer Date : 04-06-2010 20:18 El macar uploadeaza video-uri cu propria lui voce. A mai facut cineva de aici asta ? sunt convins ca nu. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 40] Author : GS0Ls Date : 04-06-2010 20:20 Cronical of Ridlic, Isceip from Buciar Bei... Raclet and Clank, mai sunt niste chestii de genul asta, insa astea sunt mortale. Iar tot ce spui despre jocuri este: e bun, e prost, e misto, e naspa. Atat. Ai un tic gen Fernando de la Caransebes (Se stie), tu spui: toata lumea stie... Si te rog eu, ai criticat mai sus, limba romana a unui user care scrie mult mai corect decat tine. Te rog sa nu mai faci remarci de genul asta, daca nici tu nu stapanesti limba romana. Poti sa faci ceva mult mai constructiv cu camera aia. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 41] Author : Daniel Date : 04-06-2010 20:28 Bai frate, dute-n puii mei de aici daca nu-ti place de omu asta si lasa-ne in pana mea in pace. Deja m-am saturat de voi. Cine draq va oblica sa va uitati la video-urile lui daca nu va place de el. :wall: Deja deveniti penibili.... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 42] Author : GS0Ls Date : 04-06-2010 20:29 Esti cumva un prieten de-al lui ? Daca face asemenea clipuri inseamna ca accepta si critica. Daca il laudam si il ridicam in slavi mai spuneai asta ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 43] Author : DevilBringer Date : 04-06-2010 20:32 Cronical of Ridlic, Isceip from Buciar Bei... Raclet and Clank, mai sunt niste chestii de genul asta, insa astea sunt mortale. Iar tot ce spui despre jocuri este: e bun, e prost, e misto, e naspa. Atat. Ai un tic gen Fernando de la Caransebes (Se stie), tu spui: toata lumea stie... Atata timp cat stie in scris limba engleza cred ca e suficient. si te rog eu, ai criticat mai sus, limba romana a unui user care scrie mult mai corect decat tine. Te rog sa nu mai faci remarci de genul asta, daca nici tu nu stapanesti limba romana. Poti sa faci ceva mult mai constructiv cu camera aia. Aici e consolegames nu EDU! probabil ai gresit link-ul, ma scuzi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 44] Author : mentorica Date : 04-06-2010 20:36 Cronical of Ridlic, Isceip from Buciar Bei... Raclet and Clank, mai sunt niste chestii de genul asta, insa astea sunt mortale. Iar tot ce spui despre jocuri este: e bun, e prost, e misto, e naspa. Atat. Ai un tic gen Fernando de la Caransebes (Se stie), tu spui: toata lumea stie... Si te rog eu, ai criticat mai sus, limba romana a unui user care scrie mult mai corect decat tine. Te rog sa nu mai faci remarci de genul asta, daca nici tu nu stapanesti limba romana. Poti sa faci ceva mult mai constructiv cu camera aia. Cum am zis romanu e cea mai jegoasa natie daca nu da cu muci in fasole si nu isi umfla muschi nu se simte bine tu esti exemplu clar eu zic sa stam on topic ca o dam in balari ....Se pare ca forumu a fost invadat de toti inteligenti ...Bine ca esti tu destept ma bucur ..Cronical of Ridlic, Isceip from Buciar Bei... Raclet and Clank sa mori tu ca am pronuntat asa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 45] Author : GS0Ls Date : 04-06-2010 20:38 Gata, boss. Esti cel mai tare, sper ca s-au invatat si altii minte sa nu te mai critice ca "romanu e jegos". Vezi ca e o regula destul de simplu de respectat, zic eu: 2. Nu sunt permise discuţiile gen irc, reply-urile monosilabice. Va rugam sa respectati limba romana ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 46] Author : Daniel Date : 04-06-2010 20:40 Esti cumva un prieten de-al lui ? Daca face asemenea clipuri inseamna ca accepta si critica. Daca il laudam si il ridicam in slavi mai spuneai asta ? Bai frate, esti enervant rau de tot nu te supara. Chiar te mananca pe tine egou-ul tau de consolist (cum spunea Monky) atat de tare incat nu poti tacea naibii din gura. Ok am inteles ca nu-l suportati pe omul asta, acum lasati-l in pace. Pun pariu ca nu esti in stare sa spui 2 cuvinte in fata camerei si ca te balbai pana uiti de tine... P.S: Nu-i nici un prieten de-al meu, dar nu suport oamenii.... Ma abtin :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 47] Author : mentorica Date : 04-06-2010 20:41 Gata, boss. Esti cel mai tare, sper ca s-au invatat si altii minte sa nu te mai critice ca "romanu e jegos". Nu e vb de critica ma dar nu suntem la RO EDU ......Nu suntem la scoala unde ne lua profesoara de par daca greseam pana la urma suntem pe un site intr-o comunitate ca intr-o familie ..Daca eu si rasko ne-am luat la p..a eu nu ii port pica dar vad ca el imi poarta nu ai ma de ce esti baiat mare nu trebuie sa fi ranchinos ..In loc se ne bucuram de jocuri ne luam la misto unu pe altu sincer devine penibil .... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 48] Author : GuCOZA Date : 04-06-2010 20:41 Ohooo dar urat mai sar oamenii unu la altul pe forumul asta....oricum, felicitari mentorica pentru initiativa ta dar as avea cateca sugestii : - incearca si in romana pentru ca nu sunt multe canale de genul tau pe youtube in limba noastra - vezi daca poti sa faci niste filmulete gen tutoriale sau reviewuri la console/periferice/jocuri - de asemenea ai putea incerca sa faci niste reviewuri in romana la jocurile care ti-au placut cel mai mult. Felicitari oricum pentru ce ai facut pana acum and keep 'em coming. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 49] Author : mentorica Date : 04-06-2010 20:42 Ohooo dar urat mai sar oamenii unu la altul pe forumul asta....oricum, felicitari mentorica pentru initiativa ta dar as avea cateca sugestii : - incearca si in romana pentru ca nu sunt multe canale de genul tau pe youtube in limba noastra - vezi daca poti sa faci niste filmulete gen tutoriale sau reviewuri la console/periferice/jocuri - de asemenea ai putea incerca sa faci niste reviewuri in romana la jocurile care ti-au placut cel mai mult. Felicitari oricum pentru ce ai facut pana acum and keep 'em coming. Am pus 2 clipuri in ro sper sa iti placa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 50] Author : GS0Ls Date : 04-06-2010 20:43 Nu am zis ca nu-i respect munca. Bravo lui ca se filmeaza, poate sa faca ce vrea. Eu i-am adus critica la adresa filmuletelor ce le-a postat pe YouTube. Din moment ce le-a postat, cred ca automat va accepta si critica. Asta e critica mea, pe care vad ca nu a acceptat-o. Dupa cum spune si el, "romanu e jegos" si sunt convins ca nu ar fi facut asa daca l-as fi laudat. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 51] Author : Daniel Date : 04-06-2010 20:47 Normal ca nu facea asa daca il laudai... Ideea e ca au fost multi care l-au criticat deja si nu mai vad rostul altor critici de la tine sau de la oricine altcineva. Cred ca mentorica a intelesc ideea si va incerca sa se perfectioneze. Acum lasa-ti omul sa-si faca treaba. Cat mai multe video-uri mentorica. Sunt si oameni mai putin pretentiosi aici care iti respecata munca. Bravo ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 52] Author : angellicus Date : 04-06-2010 21:20 Mentorica e mult mai bine in romana. Pare mult mai natural si mai ok. Felicitari pentru colectie oricum. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 53] Author : mentorica Date : 04-06-2010 21:22 Mentorica e mult mai bine in romana. Pare mult mai natural si mai ok. Felicitari pentru colectie oricum. Multumesc o sa pun si cu colectia de xbox 360,psp cand o sa am timp . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 54] Author : Tudoran Date : 04-06-2010 22:17 sunt de acord cu ce a spus angellicus : vorbesti cu mult mai multa usurinta in romana decat in engleza , vocea ta suna chiar bine inregistrata (unlike mine :-< ) . Daca mai vrei sa faci video-uri in engleza iti dau un mic sfat : descrie calculatoru/jocul/accesoriu sau ce o fii mult mai relaxat . Fara suparare da tu zici ca citeai de pe un prompter . Nu trebuie sa repeti acelasi lucru de 3-4 ori sau sa faci pauze prea mari pentru ca o sa pari nesigur de ceea ce zici . La video-ul in romana se vede clar ca esti mult mai sigur pe ceea ce zici. Ai o colectie foarte frumoasa btw ;) . -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 55] Author : mentorica Date : 04-06-2010 22:28 sunt de acord cu ce a spus angellicus : vorbesti cu mult mai multa usurinta in romana decat in engleza , vocea ta suna chiar bine inregistrata (unlike mine :-< ) . Daca mai vrei sa faci video-uri in engleza iti dau un mic sfat : descrie calculatoru/jocul/accesoriu sau ce o fii mult mai relaxat . Fara suparare da tu zici ca citeai de pe un prompter . Nu trebuie sa repeti acelasi lucru de 3-4 ori sau sa faci pauze prea mari pentru ca o sa pari nesigur de ceea ce zici . La video-ul in romana se vede clar ca esti mult mai sigur pe ceea ce zici. Ai o colectie foarte frumoasa btw ;) . Adevarat ma pierd in engleza uneori iti dai seama cum e noi gandim in romana intai pe urma traducem in engleza pe urma vorbim de aia fac pauza .Plus este prima oara cand m-am filmat nu am facut asa ceva pana acum .Tin minte cand am fost filmat la o expozitie foto a tatalui meu m-am super emotionat nu mai stiam sa vb romaneste de emoti iti zic sincer vb numai in balbe ..Plus cand te filmezi vb singur e super ciudat ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 56] Author : nops66 Date : 04-06-2010 22:30 Gata, boss. Esti cel mai tare, sper ca s-au invatat si altii minte sa nu te mai critice ca "romanu e jegos". Vezi ca e o regula destul de simplu de respectat, zic eu: 2. Nu sunt permise discuţiile gen irc, reply-urile monosilabice. Va rugam sa respectati limba romana ! Ideea e de baza la ce spui tu e de fapt altceva: poti sa critici, dar fa'o intr'un mod constructiv, cu bun simt si fara jigniri...daca te iei de dictia si pronuntia lui fara sa dai si sfaturi inseamna ca faci misto de el, nu ca il critici... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 57] Author : Mihail Date : 04-06-2010 22:50 Fotografiile de pe blog le-ai facut cu Nikon D700? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 58] Author : muski Date : 04-06-2010 22:50 Mentorica intotdeauna vor exista oameni cu pareri diferite, eu unul zic sa nu pui la suflet toate rautatile, nu te mai ataca degeaba parerea mea! Cel mai important e sa iti placa tie ceea ce faci !!! B-) Tine-o tot asa voi urmari cu atentie acest thread! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 59] Author : mentorica Date : 04-06-2010 22:53 Fotografiile de pe blog le-ai facut cu Nikon D700? Sunt facute cu un Nikon d200 cele de pe blog micsorate pentru blog erau Nef original. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 60] Author : paunstefan Date : 04-06-2010 22:55 Dragute video-urile! Cum mai spunea cineva de aici,, sa incerci sa faci review-uri/prezentari la jocuri sau console, ca nu prea aveam asa ceva in limba romana.;) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 61] Author : Zombozo Date : 04-06-2010 23:05 Citind posturile din topic imi dau seama ca in Romania n-ai cu cine domne,niste tarani . Una este sa critici pe cineva in dorinta de al ajuta si alta e sa il critici din "invidie" . La urmatoarele video-uri sper sa mai adaugi putin "umor" si ironie fata de anumite jocuri ,cum facea unacomn daca ai auzit de el (e roman si facea emisiuni de gaming ) . Apropo ,poti inregistra video-uri de pe xbox360/ps3 ? Adica ai echipamentul necesar ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 62] Author : mentorica Date : 04-06-2010 23:07 Echipament nu am dar se face rost nici o problema. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 63] Author : DevilBringer Date : 04-06-2010 23:21 ,cum facea unacomn Cel de pe Arena tv ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 64] Author : Tudoran Date : 04-06-2010 23:25 Cel de pe Arena tv ? chiar . mai exista arenatv ? de fiecare data cand incerc sa intru pe site ma trimite pe alta pagina ? what gives ? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 65] Author : GS0Ls Date : 04-06-2010 23:26 Da, unacomn ala. ArenaTV nu mai exista, l-au facut site de stiri, doar redactate. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 66] Author : Szergiu Date : 04-06-2010 23:28 frumoase clipurile si mai ales colectia bravo...felicitari eu zic sa faci clipurile in romana...pt ca in engleza sunt foarte multe ps incearca se eviti expresia"se stie":))is rest...super ok -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 67] Author : SYZYGY Date : 05-06-2010 02:36 Se accepta critici...dar una e sa faci o critica si alta e sa il iei la misto :) ...eu tot insist cu xfire sau fraps la pc...pentru ca se vede jocu mai calumea.La conan de exemplu cand faceai focus pe monitor nu se vedea de la lumina si daca nu era aia era prea departe :D daca vrei sa faci video cu o anumita piesa de pc ..pur si simplu faci un benchmark si spui ca x-ulescu joc ruleaza cu x-ulescu fpsuri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 68] Author : mentorica Date : 06-06-2010 00:32 http://www.youtube.com/watch?v=u0MJHIsxnwI -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 69] Author : tray Date : 06-06-2010 00:47 Curiozitate : De ce clipesti asa des? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 70] Author : mentorica Date : 06-06-2010 00:49 Curiozitate : De ce clipesti asa des? Pentru ca imi batea lumina in ochii si am probleme cu ochii.:) ---------- Post added 06-06-2010 at 02:51 AM ---------- http://www.youtube.com/watch?v=ao3ZexzmPIQ&feature=channel -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 71] Author : consol3 Date : 06-06-2010 09:05 1:14 :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 72] Author : mentorica Date : 06-06-2010 10:00 1:14 :)) Nu stiam ce sa zic stupid sau tampit si a iesit o combinatie la 1:17 :P -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 73] Author : naz Date : 06-06-2010 10:09 Cāteva sfaturi de la mine...cānd pui un nume la un video de Youtube, pune unul sugestiv, nu toate plăcile şi prostioarele pe care le ai īn pc pentru că nu o să scrie nimeni aşa ceva la search să găsească video-ul tău (la fel şi la tags) Īn emisiunile īn care īţi exprimi părerea despre ceva, īncearcă să vi cu ceva inovativ să suprinzi pentru că altfel plictiseşti..īncearca eventual să te gāndeşti īnainte ce trebuie să zici, ca spontan e mai greu...toţi se blochează Baftă īn continuare:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 74] Author : mentorica Date : 06-06-2010 10:11 Cāteva sfaturi de la mine...cānd pui un nume la un video de Youtube, pune unul sugestiv, nu toate plăcile şi prostioarele pe care le ai īn pc pentru că nu o să scrie nimeni aşa ceva la search să găsească video-ul tău (la fel şi la tags) Īn emisiunile īn care īţi exprimi părerea despre ceva, īncearcă să vi cu ceva inovativ să suprinzi pentru că altfel plictiseşti..īncearca eventual să te gāndeşti īnainte ce trebuie să zici, ca spontan e mai greu...toţi se blochează Baftă īn continuare:) Multumesc de sfat .Asa este cand esti spotan mai dai o balba mai ales in fata camerei:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 75] Author : naz Date : 06-06-2010 10:12 Multumesc de sfat .Asa este cand esti spotan mai dai o balba mai ales in fata camerei:) Cel puţin tu nu ajungi la Cārcotaşi ...dacă vrei te ajut eu cu colecţia de jocuri...dacă nu ai spaţiu:D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 76] Author : rodarkone Date : 06-06-2010 10:28 Nu sunt cele mai bune clipuri din lume, dar felicitari pentru inceput - nu vreau sa fiu critic de acum pentru ca nu are rost insa ca idee mici sfaturi: 1. incearca sa nu mai folosesti engleza - totusi suntem romani 2. incearca sa iti faci (inainte sa filmezi) un sumar al lucrurilor despre care vrei sa vorbesti, pentru a evita posibile reveniri asupra subiectelor 3. incearca sa documentezi clipul 4. inainte sa il postezi - editeaza'l - taie partile unde apar balbe - eventual (conform sumarului pe care l-ai facut creeaza niste capitole, filmeaza pe parti) - 2-3 fraze bine spuse fac cat 1000 propozitii spuse la intamplare "pe moment" Limba romana este o limba ciudata, daca folosesti prea multe englezisme (pe care uneori esti obligat sa le folosesti cand discuti despre jocuri si console) s-ar putea sa sune ciudat, insa e necesar. Desi s-a mai spus - incearca sa eviti ticurile verbale, repetitiile etc - (folosind un sumar/niste fraze prestabilite - ATENTIE nu ma intelege gresit, nu e necesar sa citesti ceva de pe o hartie - doar sa te organizezi un pic inainte de a porni la drum) In rest - excelent - tracul va disparea in timp, de asemeni coerenta si dictia cu siguranta se vor imbunatatii. Eu ma gandesc demult sa creez niste clipuri de genul acesta - discutii intre prieteni pe diferite teme, mai mult sau mai putin populare - insa e dificil sa strangi la un loc lume. Ce imi place grozav - sunetul este aproape bun (comparativ cu alte videoclipuri). Bafta si asteptam mai multe videoclipuri. Pana una alta -> subscribed, added as friend, rated and commented. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 77] Author : h0stile Date : 06-06-2010 10:32 wow....ce topic. nu ma bag in discutiile voastre insa am citeva sfaturi, sper constructive: - lasa engleza in favoarea limbii romane. nu numai ca pronunti unele cuvinte incorect, insa nici nu pui 's' la finalul verbelor atunci cand vorbesti despre he/she/it. un ex din primul video ar fi 'how this computer perform'. in plus spui ca nu poti sa gandesti in engleza. pacat, ar trebui sa incerci asta. eu dupa un liceu in care am avut 12 ore de engleza pe saptamana acum pot sa gandesc in engleza atunci cand vreau sa vorbesc. daca nu poti sa faci asta, atunci iti va fi ffff greu sa fii spontan. concluzia e ca ar fi mai bine sa te axezi pe limba romana. - practice makes perfect. e normal sa o dai in bara la inceput. continua si vei reusi. - incearca sa pui titluri mai sugestive decat o insiruire de date tehnice. incearca sa iti faci un mic rezumat a ceea ce vrei sa spui in video (ideile principale) si apoi du-te cu el in fata unei oglinzi si dezvolta-l asa cum ai face in fata camerei. in felul asta poti sa te vezi si sa iti dai seama daca iti place ce vezi sau nu. dupa ce ai obtinut ceva interesant in fata oglinzii, te duci si te inregistrezi. ideea e sa incerci sa ai mai mult control asupra ta in fata camerei. nu te speria, vine cu timpul. PS ce nu inteleg e altceva. spui ca ai 12 ani de foto in spate insa in filmulete apari ca o persoana de 16 ani. no offence (sau offense daca tot iti place US English), dar eu asta vad. poate nu vad eu bine. anyway, care e adevarul? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 78] Author : mentorica Date : 06-06-2010 10:39 wow....ce topic. nu ma bag in discutiile voastre insa am citeva sfaturi, sper constructive: - lasa engleza in favoarea limbii romane. nu numai ca pronunti unele cuvinte incorect, insa nici nu pui 's' la finalul verbelor atunci cand vorbesti despre he/she/it. un ex din primul video ar fi 'how this computer perform'. in plus spui ca nu poti sa gandesti in engleza. pacat, ar trebui sa incerci asta. eu dupa un liceu in care am avut 12 ore de engleza pe saptamana acum pot sa gandesc in engleza atunci cand vreau sa vorbesc. daca nu poti sa faci asta, atunci iti va fi ffff greu sa fii spontan. concluzia e ca ar fi mai bine sa te axezi pe limba romana. - practice makes perfect. e normal sa o dai in bara la inceput. continua si vei reusi. - incearca sa pui titluri mai sugestive decat o insiruire de date tehnice. incearca sa iti faci un mic rezumat a ceea ce vrei sa spui in video (ideile principale) si apoi du-te cu el in fata unei oglinzi si dezvolta-l asa cum ai face in fata camerei. in felul asta poti sa te vezi si sa iti dai seama daca iti place ce vezi sau nu. dupa ce ai obtinut ceva interesant in fata oglinzii, te duci si te inregistrezi. ideea e sa incerci sa ai mai mult control asupra ta in fata camerei. nu te speria, vine cu timpul. PS ce nu inteleg e altceva. spui ca ai 12 ani de foto in spate insa in filmulete apari ca o persoana de 16 ani. no offence (sau offense daca tot iti place US English), dar eu asta vad. poate nu vad eu bine. anyway, care e adevarul? Am 28 de ani . Stiu ca nu arat matur dar asta este purul adevar . Toti sunt uimiti cand le spun ce varsta am . Este o chestie genetica bunica mea arata la 75 de ani ca o persoana de 60 ..(ps:Vezi bine:P) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 79] Author : h0stile Date : 06-06-2010 10:53 ok, thanks ptr lamurie. sorry daca a fost mai personal asa, dar chiar eram intr-o mica dilema. anyway, ai PM. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 80] Author : rodarkone Date : 06-06-2010 10:55 Ca sa nu se ia lumea de tine in continuare dupa "." pui spatiu nu inainte de punct :D Am 28 ani. Stiu ca ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 81] Author : GS0Ls Date : 06-06-2010 11:50 Vezi ca ai uitat messenger-ul deschis in clipul cu Age of Conan. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 82] Author : mentorica Date : 06-06-2010 14:04 PSP go . http://www.youtube.com/watch?v=bv5wuccZobw -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 83] Author : Zombozo Date : 06-06-2010 15:55 Ai o voce foarte buna ,inteleg fiecare cuvant pe care il spui si chiar imi place sa te ascult . PS: Foarte amuzanta faza cu "sa pauzati jocul":)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 84] Author : mentorica Date : 06-06-2010 16:00 Ai o voce foarte buna ,inteleg fiecare cuvant pe care il spui si chiar imi place sa te ascult . PS: Foarte amuzanta faza cu "sa pauzati jocul":)) Da mi-am dat seama pe urma dupa ce am upload video. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 85] Author : SYZYGY Date : 06-06-2010 16:07 Sony nu ne accepta ca tara? Ne accepta ca sat? :)) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 86] Author : mentorica Date : 06-06-2010 16:09 Sony nu ne accepta ca tara? Ne accepta ca sat? :)) Nici macar....suntem mai rau decat Congo ....si asta din cauza celor care ne conduc ...Am pus si eu mai demult o intrebare la Blizzard de ce nu exista Romania in lista lor , de ce nu beneficiez si eu de serviciile lor full ca toata lumea .. Sti ce mi-a raspuns .. Intreaba guvernul din tara ta care vrea banii pentru ca anuminte servicii sa existe ... Se bate legea noastra cap in cap cu Eula lor. Asa e si la Sony . Asta e Romania sat... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 87] Author : Mask Date : 06-06-2010 16:49 Acum da..parca e mult mai bine :) La cat mai multe mentorica! ^.^ -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 88] Author : paunstefan Date : 06-06-2010 17:35 Da e placut sa ascult chestii despre console in romana. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 89] Author : CrysMM Date : 07-06-2010 01:42 Echipament nu am dar se face rost nici o problema. Echipament nu am, dar se poate face rost, nici o problema. PS: Renunta, devii penibil. Vorbesti numai prostii. Am crezut ca ai probleme cu limba engleza. M-am inselat. Ai mari probleme cu limba romana, scrisa si vorbita. Oricum, m-am amuzat teribil. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 90] Author : mentorica Date : 07-06-2010 11:19 Echipament nu am, dar se poate face rost, nici o problema. PS: Renunta, devii penibil. Vorbesti numai prostii. Am crezut ca ai probleme cu limba engleza. M-am inselat. Ai mari probleme cu limba romana, scrisa si vorbita. Oricum, m-am amuzat teribil. Te-a bagat cineva in seama?Daca nu pun virgula asta nu inseamna bai ratatule ca nu stiu ca scriu ....Pur si simplu nu le pun ...Daca nu iti place nu te pune nimeni sa te uiti sau sa imi citesti posturile...Cat despre vorbit ...Sa te vad pe tine in fata camerei ..Asa ca mars la culcare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 91] Author : FormableTube Date : 07-06-2010 11:23 Echipament nu am, dar se poate face rost, nici o problema. PS: Renunta, devii penibil. Vorbesti numai prostii. Am crezut ca ai probleme cu limba engleza. M-am inselat. Ai mari probleme cu limba romana, scrisa si vorbita. Oricum, m-am amuzat teribil. Esti rau:(.Lasa-l in pace,daca nu-ti place nu te uita. Te-a bagat cineva in seama?Daca nu pun virgula asta nu inseamna bai ratatule ca nu stiu ca scriu ....Pur si simplu nu le pun ...Daca nu iti place nu te pune nimeni sa te uiti sau sa imi citesti posturile...Cat despre vorbit ...Sa te vad pe tine in fata camerei ..Asa ca mars la culcare. Poate te trezesti cu warn -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 92] Author : Dj Mo Date : 07-06-2010 11:23 Nici acum nu s-a incetat cu aceasta discutie? Daca nu va place acest thread, ocoliti-l. Nici mie nu prea imi plac acele filmulete, dar asta nu inseamna ca ii spun omului ca ma "cracanez" de ras cand ma uit la ele. M-am uitat, am vazut, am plecat. Va simtiti asa bine cand aruncati cu rosii? Mai bine i-ati da sfaturi, ca omul sa faca niste progrese. @mentorica: Ignora rautatile si nu raspunde la ele in aceeasi maniera sau sub forma postului de mai sus. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 93] Author : naz Date : 07-06-2010 11:25 Ai īnceput să faci progrese, bravos, aștept ceva și despre Xbox :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 94] Author : Cristy Date : 07-06-2010 12:28 Mentorica esti cel mai tare , am sa-ti dau add pe psn si la friends pe forum daca nu te am deja , tineo tot asa , la cat mai multe clipuri P.S: App super colectia de jocuri , Bafta :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 95] Author : mentorica Date : 07-06-2010 16:38 Mentorica esti cel mai tare , am sa-ti dau add pe psn si la friends pe forum daca nu te am deja , tineo tot asa , la cat mai multe clipuri P.S: App super colectia de jocuri , Bafta :D Multumesc, Ps:Nu sunt cel mai tare doamne fereste ...Macar incerc sa fac ceva ...Oricum daca aveti sfaturi constructive nu ezitati sa le dati . Multumesc Naz pentru sfaturi . Cat despre astea de la ROEDU care nu stiu decat sa critice si sa arunce cu rosi si alte legume in loc sa le haleasca ..Vreau sa vad un clip cu voi nu mai stati ascunsi ca sobolani de biblioteca dupa monitor.Toti credeti ca sunteti perfecti ..De aia nu face nimeni nimic pentru comunitatea din RO pentru ca nu meritati .... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 96] Author : free999enigma Date : 07-06-2010 17:01 Ba voi cand scrieti dc mereu :)):)) ?Fara sa radeti nu puteti sa scrieti?? ---------- Post added 07-06-2010 at 04:04 PM ---------- Cui nu-i place fata la perete .Bravo Cristi tot asa. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 97] Author : SYZYGY Date : 07-06-2010 17:06 Ba voi cand scrieti dc mereu :)):)) ?Fara sa radeti nu puteti sa scrieti?? ---------- Post added 07-06-2010 at 04:04 PM ---------- Cui nu-i place fata la perete .Bravo Cristi tot asa. Ma zbat sa descifrez ce ai vrut sa zici...dar efectiv nu pot.Habla engles senior? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 98] Author : Walkman Date : 07-06-2010 17:12 Nici acum nu s-a incetat cu aceasta discutie? Daca nu va place acest thread, ocoliti-l. Nici mie nu prea imi plac acele filmulete, dar asta nu inseamna ca ii spun omului ca ma "cracanez" de ras cand ma uit la ele. M-am uitat, am vazut, am plecat. Va simtiti asa bine cand aruncati cu rosii? Mai bine i-ati da sfaturi, ca omul sa faca niste progrese. @mentorica: Ignora rautatile si nu raspunde la ele in aceeasi maniera sau sub forma postului de mai sus. Ai intr-un fel dreptate dar iti convine ca te-a facut inevitabil pe tine si pe alti fanboys "copii cretini"? Daca el isi permite sa aiba toate consolele asta nu inseamna ca pe noi care ne axam doar pe o singura consola trebuie sa ne faca cretini, idioti si cum a mai zis in video.:) Multa bafta in continuare! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 99] Author : Tudoran Date : 07-06-2010 17:16 Ma zbat sa descifrez ce ai vrut sa zici...dar efectiv nu pot.Habla engles senior? de 1 minut incerc sa imi dau seama ce a vrut sa zica :-?? . Oh well ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 100] Author : mentorica Date : 07-06-2010 17:23 Ai intr-un fel dreptate dar iti convine ca te-a facut inevitabil pe tine si pe alti fanboy "copii cretini"? Daca el isi permite sa aiba toate consolele asta nu inseamna ca pe noi care ne axam doar pe o singura consola trebuie sa ne faca cretini, idioti si cum a mai zis in video.:) Multa bafta in continuare! Daca te axezi pe o consola dar nu esti fanboy de ce te simti ofensat?Si eu la un moment dat aveam o singura consola ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 101] Author : pooaul Date : 07-06-2010 17:28 SFAT from Edu.ro : Afla cand trebuie pus 1 'i' si cand trebuie pusi 2 de 'i' In general la plural se pun doi. http://www.youtube.com/watch?v=v3rhQc666Sg&feature=related -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 102] Author : Walkman Date : 07-06-2010 17:29 Eu stiu ca sunt fanboy de-aia ma simt ofensat. Dar nu mi se pare corect sa ne cataloghezi tu asa si sa te dai atat de superior. Who gives a sh*t ca tu ai toate consolele si n jocuri ptr fiecare, daca nici macar nu le joci? Sau si daca le joci, fiecare joaca ce, cand, si unde vrea. Daca tu nu ai pe ce altceva da banii asta e, mai cumpara un PS3 sa ai 3 si vezi poate asta te face mai fericit. :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 103] Author : mentorica Date : 07-06-2010 17:29 SFAT from Edu.ro : Afla cand trebuie pus 1 'i' si cand trebuie pusi 2 de 'i' In general la plural se pun doi. YouTube - The more you know (http://www.youtube.com/watch?v=v3rhQc666Sg&feature=related) Multumesc de sfat sa sti ca eu nu aveam idee cum se scrie... ---------- Post added 07-06-2010 at 05:33 PM ---------- Eu stiu ca sunt fanboy de-aia ma simt ofensat. Dar nu mi se pare corect sa ne cataloghezi tu asa si sa te dai atat de superior. Who gives a sh*t ca tu ai toate consolele si n jocuri ptr fiecare, daca nici macar nu le joci? Sau si daca le joci, fiecare joaca ce, cand, si unde vrea. Daca tu nu ai pe ce altceva da banii asta e, mai cumpara un PS3 sa ai 3 si vezi poate asta te face mai fericit. :) Nu este vorba de superioritate aici ...De jucat le joc ca doar de aia le cumpar ...Daca te simti ofensat nu am ce sa iti fac sincer... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 104] Author : Dj Mo Date : 07-06-2010 17:33 Walkman: Nu imi convin multe pe forum, dar asta inseamna o comunitate. Ne dam in cap, ne iubim pe urma, ne luam la tranta pe aici, "omoram" americani impreuna, in jocuri. Sa nu crezi ca iau apararea cuiva. Doar ca de cateva pagini, daca nu chiar de la prima, este aceeasi discutie interminabila. Oameni care i-au sarit la "jugulara", el care jigneste in stanga si in dreapta si uite asa nu se mai incheie discutia asta niciodata. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 105] Author : Ovidiu Date : 07-06-2010 17:39 Mie imi place ca inca face fatza :) Altul se lasa de postat clipuri pana acum ... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 106] Author : pooaul Date : 07-06-2010 17:40 1.Pentru ca imi batea lumina in ochii si am probleme cu ochii 2.Am doua campani electorale in spate (una din ele prezidentiala) 3.daca nu da cu muci in fasole si nu isi umfla muschi nu se simte bine 4.Se pare ca forumu a fost invadat de toti inteligenti 5.Intreaba guvernul din tara ta care vrea banii pentru ca anuminte servicii sa existe .. 6.arunce cu rosi si alte legume Strike 1, strike 2, strike 3, strike 4, strike 5, strike 6.....You're out x2 Hmm...stai asa ca ai zis tu o vorba inteleapta acum vreo 4 posturi: "Si apropo mai invata limba romana si pe urma scrie pe un forum" True, true. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 107] Author : mentorica Date : 07-06-2010 17:43 Strike 1, strike 2, strike 3, strike 4, strike 5, strike 6.....You're out x2 Hmm...stai asa ca ai zis tu o vorba inteleapta acum vreo 4 posturi: "Si apropo mai invata limba romana si pe urma scrie pe un forum" True, true. Trebuia sa te faci profesor .....Ba frate nu iti place nu te mai uita la posturile mele ...Nu iti place nu te uita la filmulete...Te ataci aiurea... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 108] Author : tray Date : 07-06-2010 17:43 Suntem o comunitate, dar fara suparare, nu primim in ea analfabeti -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 109] Author : Dj Mo Date : 07-06-2010 17:44 Suntem o comunitate, dar fara suparare, nu primim in ea analfabeti http://www.youtube.com/watch?v=nlZAn44C3S8 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 110] Author : SYZYGY Date : 07-06-2010 17:46 Aaand you are? The Gatekeeper? se mai trezesc si "modelatori" wannabe's -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 111] Author : mentorica Date : 07-06-2010 17:48 Suntem o comunitate, dar fara suparare, nu primim in ea analfabeti Prietene daca ma grabesc cand scriu asta ma face analfabet...Eu zic sa iti vezi de treaba ta... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 112] Author : MonkY Date : 07-06-2010 19:16 OK guys... am si eu o limita. Am incercat sa fiu fair, si sa-l las pe mentorica sa se manifeste pe forum referitor la propriul sau canal de youtube... i-am lasat si pe ceilalti sa-si spuna parerea sau sa-i atraga atentia, dar s-a mers cam prea departe (in special cu injuriile, atacurile, cuvintele urate). Prin urmare, punem stop aici, iar fanii lui mentorica stiu unde sa-l gaseasca pe youtube. Enjoy ! P.S. Si nu uitati: :romana:... pt. ca de engleza nu mai spun nimic ! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 18:10.