* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Mercenaries 2 Started at 11-08-2008 18:57 by Mika Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=536 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Mika Date : 11-08-2008 18:57 Title : Mercenaries 2 In curand (5 septembrie pentru poporul din Europa) va aparea urmatorul joc produs de Panemic si publicat de EA Games. Personal, sunt foarte incantat de acest joc, prin simplul fapt ca ORICE (si cand zic ORICE, ma refer chiar la ORICE) poate fi distrus. :naughty: Pentru cei care nu stiau, jocul o sa aiba functia co-op, si eu ma intrebam cine de aici o sa cumpere jocul cand va iesi pe piata? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Khan Date : 11-08-2008 19:20 eu o sa-l iau free avand in vedere publisherul, dar l-as fi cumparat oricum. nu de alta dar m-au dat pe spate exploziile pe care le-au produs aia in live demo-urile de la E3. cand vine vorba de ORICE care sa poata fi distrus eu sunt oarecum sceptic. cand ti se face o asemenea promisiune chiar incerci sa distrugi totul si ajungi sa fii un pic dezamagit :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : Mika Date : 11-08-2008 19:30 m-am uitat la aproape toate (daca nu chiar toate :D) filmuletele de pe GameTrailers ale acestui joc. daca arunca in aer cladiri intregi fara nicio problema, nu stiu ce nu ar putea sa arunce in aer :D. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : Khan Date : 22-08-2008 00:58 co-op gameplay :D nu merge sa pun filmul aici asa ca accesati link-ul. A Look at Mercenaries 2: World in Flames "Zero Rules" Co-Op Play (http://feeds.gawker.com/~r/kotaku/full/~3/371181079/a-look-at-mercenaries-2-world-in-flames-zero-rules-co+op-play) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : Mika Date : 22-08-2008 01:43 i want it =P~. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : TheWarlord Date : 19-09-2008 00:32 The GameCast Video Review Mercenaries 2 3/5 Viddler.com - Mercenaries 2 Video Review - The Game Cast - Uploaded by TheGameCast@@AMEPARAM@@http://www.viddler.com/player/52756afd/@@AMEPARAM@@52756afd/ (http://www.viddler.com/explore/TheGameCast/videos/24) Stiu ca este pentru versiunea de PC, dar este un joc multiplat, so nu are rost review pentru fiecare versiune(iar footage-ul de pe PC il pot inregistra la rezolutii mai mari, so better quality). Enjoy. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : Mircea Badea Date : 19-09-2008 11:07 Jocul nu e cine stie ce, dar merge asa de plictiseala, mai ales pt cei care au doar PC in asteptarea lui GTA4. Eu cu GTA4 terminat, si intrand acum in Mercs2, mi se pare subtire tare. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : Khan Date : 19-09-2008 23:16 Nu stiu cum compari tu un joc portat si spui ca n-are rost comparatia. Maine/poimaine o sa vii cu review la FIFA 09 de PC si sa spui ca e la fel ca pe 360. Datorita incompatibilitatii hardware cu siguranta unele defecte gen texturi, control sunt sesizabil mai bune pe consola. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : TheWarlord Date : 20-09-2008 01:53 Avand in vedere ca am putut sa il joc doar in 720p(aceiasi rezolutie ca pe console), si ca l-am jucat in mare parte cu gamepad-ul de 360, jocul s-a jucat exact ca pe consola. Aceiasi grafica, aceleasi misiuni, acelasi joc. Da, am zis ca sunt probleme cu versiunea de PC, dar nici versiunile de console nu sunt mult mai reusite. Bug-urile sunt pe toate platformele(trage un ochi pe forumurile oficiale si vei vedea ca majoritatea problemelor sunt pe toate cele trei platformele). Atata timp cat un joc apare pe toate cele 3 platformele prefer sa il joc pe PC datorita usurintei de inregistrare de footage(ai prefera sa joc un joc pe fiecare platforma si sa fac 3 review-uri?). Si nu compara FIFA cu orice alt joc multiplat. Stim cu totii ca EA au zis ca jocu e diferit pt ca nu sunt multe sisteme high-end si multi nu l-ar putea juca.. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : Mika Date : 22-09-2008 02:12 pacat de ce a iesit. avea potential. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : hydrarulz Date : 22-09-2008 12:21 am jucat demo-ul dupa marea valva pe care am tot vazut-o pe net. jocul e mediocru din puctul meu de vedere. poti sa distrugi multe chestii si exploziile sunt ceva. dar gameplay-ul lasa de dorit. povestea era iarasi marfa -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : Wargasm Date : 23-09-2008 13:45 Am bagat si eu demo-ul. Dupa exact 6 secunde, am apasat guide-ul si am iesit in dashboard. O alta latura de joc pe anul asta. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : Mircea Badea Date : 23-09-2008 14:51 Jocul nu este asa prost pe cat pare la prima impresie. Intr-adevar imediat se observa aerul de joc de categoria B (ca sa nu zic F), insa flowul gameplayul e destul de captivant. Faci misiuni, traversezi diverse zone, gasesti fuel, chemi elicopterul sa vina sa ti le remorcheze, ramai fara vehicol, chemi un air drop care sa-ti parasuteze motocicleta ta preferata, ajungi la destinatia, chemi un tactical nuke, admiri privelistea, etc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : Khan Date : 23-09-2008 23:57 depinde si de pretentii/asteptari fata de joc. si nu ma refer aici la Mercenaries neaparat ci la ce te astepti sa te joci dupa ce citesti enspemii de articole despre joc dinainte sa apara. sau poate impactul psihologic al notelor primite afecteaza modul in care te uiti la joc. spun asta pentru ca de multe ori n-am fost de acord cu sistemul de notare si cred ca multi consolisti de pe aria de PS3 nu ar spune ca Heavenly Sword e un joc de nota 6, dar nici mare valva inaintea lui nu s-a facut. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : nameless_fear Date : 16-12-2008 16:56 eu acum am inceput sa joc mercenaries si ignorand cateva buguri jocul mi se pare chiar excelent. in co-op e traznet ... fun game -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Pastilutza Date : 16-12-2008 17:08 In coop pe live poate....ca pe Aceasi consola nu merge:(.La mine are cam multe Bug-uri....gen dispare soseaua...sau dispar obiectivele. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : nameless_fear Date : 16-12-2008 17:10 pai da numai online merge co-op. inca nu am terminat jocul dar nu am intalnit buguri atat de seriose inca. pacat ca e asa, dar tot fun de jucat e -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : Pastilutza Date : 16-01-2009 01:07 Toata seara m-am chinuit sa imi dau seama cum ii fac pe cei din P.L.A.V sa fie aliatii mei.Imi puteti da o idee si mie cam ce trebuie sa fac? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : RonanN1 Date : 16-01-2009 01:30 ...ai încrecat să-i cumperi? (să le cumperi prietenia...sau cum naiba să zic) Nu mai știu exact unde este opțiunea aia...că ți-aș spune. Eventual azi mai târziu...(14+) că-l reiau și eu pentru 1k. Dar știu că se poate...doar așa se face ce Dumnezeu...pac, pac, scoți banii și ești de partea lor. ***later edit*** Uice ce zice un prieten de pe live: to increase your relationship with them without bribing them, kill UP soldiers.... ***later edit 2*** Cât despre achievements (faza ce mi-ai zis-o pe mess)...uai! Jocul ăsta e foarte instabil la capitolul achievements. Păi se poate face 1k doar mergând pe stradă...e foarte aiurea. S-au făcut sute de topic-uri pe toate forumurile mari și nimic...caca maca. Stai, te străduiești să faci 1B$ și nimic...și primești mesaj de la unu cum că el are totul după ce a intrat în joc (există...nu vorbesc prostii). Păi eu...n-am avut jocul original (acuma-l am) și n-am jucat cu el pe LIVE (se poate verifica la GT) și mă duc...fac o misiune și în loc de achievement-ul misiunii primesc... Partners in Crime You experienced co-op. ...păi ce-i asta?) evident fără time stamp. Pentru chestia asta se poate lua ban pe live (pe GT, etc++) în două nanosecunde. (n-ai time stamp laonline achievements? ban!). ...asta-i treaba. Așa că mare grijă la acest joc...și înarmați-vă cu răbdare... Aici câteva dovezi despre ce-am spus mai sus... http://www.gamespot.com/xbox360/action/mercenaries2worldinflames/show_msgs.php?topic_id=m-1-45301759&pid=932882 http://forums.xbox.com/22537095/ShowPost.aspx http://forums.xbox.com/24954725/ShowPost.aspx http://forums.xbox.com/24645278/ShowPost.aspx More Achievements Glitching - Xbox360Achievements.org (http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=117149) I have millions of $$$, but no "Earn 1 Million Achievment" - Xbox360Achievements.org (http://www.xbox360achievements.org/forum/showthread.php?t=95003) ...etc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : nameless_fear Date : 16-01-2009 11:07 pe ps3 am intalnit buguri doar de genu ca merge o motocicleta fara om, sau mai dispare cate o masina ... altceva absolut nimic, pare a fi chiar ok, si la trofee e in regula. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : zaice Date : 16-01-2009 11:46 Jocul l-am termina in varianta PC,mi s-a parut distractiv si usor de jucat.Multe gadgeturi cat si vehicles, ideea de misiuni prin nush ce tari,ideea de a cumpara friendshipul celor suparati pe tine (la varianta din PC te duceai la PMC ,la vila unde aveai tu headquartersul,si era tipa de la calculator unde puteai sa cumperi prietenia tarilor,pe nush cate milioane)toate aeste lucruri fac jocul interesant,usor de jucat si mai ales iti cresc apetitul de blow up things :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : Zaktan Date : 17-01-2009 16:39 Il termina cineva cu mine??? :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : RonanN1 Date : 17-02-2009 17:06 A avut cineva probleme de conexiune în modul CO-OP? Nu-mi găsește nimic... Am încercat cu Pastiluța să jucăm....zice că avem regiuni diferite - PAL amandoi lol Caut Quick match - nimic Caut Custom match - nimic ...a testat Pastiluța, lui îi găsește. Wtf? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : Pastilutza Date : 17-02-2009 17:08 Si daca nu o rezolva Ronan,se baga cineva la un co-op sa termin cele 3 achievements care le mai am pe live? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : RonanN1 Date : 17-02-2009 18:02 ...nu-i destul că jocul are niste glitch-uri/bug-uri de-ți vine să te sinucizi cu controller-ul, acum mai e si problema asta. Chestii slabe de doi lei...:wall: ...am rezolvat parțial - dar tot aiurea e. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Zaktan Date : 17-02-2009 23:05 RonaN1,ai rezolvat problema cu Live? Nici mie nu imi merge sa ma conectez cu un prieten,zice ceva legat de regiuni,dar amandoi avem consola pal :| -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : RonanN1 Date : 18-02-2009 10:13 RonaN1,ai rezolvat problema cu Live? Nici mie nu imi merge sa ma conectez cu un prieten,zice ceva legat de regiuni,dar amandoi avem consola pal :| Cu Pastiluța nu-mi merge, dar acum găsește servere în lobby. Dă un reply aici și încercăm. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : Zaktan Date : 19-02-2009 14:00 Cu Pastiluța nu-mi merge, dar acum găsește servere în lobby. Dă un reply aici și încercăm. Deocamdata nu am Live,poate diseara daca imi ajunge codul :> -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : RonanN1 Date : 19-02-2009 14:50 Oki, când intrii dă un add temporar la RonanN1 să vedem dacă merge. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : RonanN1 Date : 20-02-2009 14:49 ...ai rezolvat cu GOLD-ul? Testăm să vedem dacă merge? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Zaktan Date : 20-02-2009 18:43 ...ai rezolvat cu GOLD-ul? Testăm să vedem dacă merge? Da am rezolvat,iti dau Add in cateva momente :D LE: Ti-am dat,intra pe Live :D P.S Ai Headset sper,nu? -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : anaalexandru Date : 29-12-2009 01:42 Si eu am jocul:D (eXe Axel) care vrea sa jucam?:D @X Zaktan XI (http://www.consolegames.ro/forum/members/x-zaktan-xi/) mai vrei sa il terminicu cineva?:( nu se joaca nime cu mine>:) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 33] Author : Nash Date : 26-03-2011 21:22 Possible Mercenaries 3 Incoming!?! | Pixel Apocalypse (http://pixelapocalypse.com/2011/03/23/possible-mercenaries-3-incoming/) Apparently EA has some new ultra secret 3rd person shooter game that they are working on which is going to be utilizing Dice’s Frostbite 2 engine. Hmmmmmmm, I wonder what it could be? Well it’s using Frostbite 2, which means lots of destructible environments. I’m also pretty certain it’s not a new IP, as EA doesn’t like those too much anymore, and would probably prefer some name recognition. The studio has already confirmed it has been working on the game since 2009 after the original developer Pandemic went belly up. EA posted this job listing earlier as well… “EA Los Angeles is looking for an experienced multiplayer Level Designer to work on an unannounced third person shooter game with strong multiplayer focus.” It’s either Mercenaries 3, or Star Wars: Battlefront 3 which Pandemic was also working on at the time of their closing. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 20:36.