* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : Problema mare consola wii modata Started at 15-12-2011 23:22 by nemox Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=54293 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : nemox Date : 15-12-2011 23:22 Title : Problema mare consola wii modata Am o mare problema, daca cineva poate sa-mi dea un sfat ....raman dator: am o consola modata WII 4.3E. Totul mergea perfect pana cand una dintre telecomenzi a inceput sa dea rateuri, mai exact: se conecta greu la consola, isi pierdea conexiunea cu consola, cand reuseam sa o conectez se misca haotic pe ecran la selectia de incepere a jocului (cand trebuie sa apesi acel "A" intre 4 sageti)....totusi in joc mergea perfect. Bun, deci asta este prima problema...telecomanda este stricata?...am schimbat bateriile. Mai pot sa-i fac ceva gen resetare.... nu are mai mult de 4-5 ore de joc. A doua problema, cea majora, abia acuma vine: ca un bleg am zis sa dau un format, din meniul setari. Totul a decurs normal numai ca dupa restartare nu mai am canalul prin care intram pe USB. Intrebare: se mai poate face ceva, adica sa instalez acel canal? Trebuie sa remodez consola? Pls. help....nu de alta dar vine vacanta si am o fetita mititica de gradi care ar vrea sa se joace. Multumesc anticipat pt. raspunsuri. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : Sosetila Date : 16-12-2011 00:43 Salut, pai prima chestia nu stiu ce sa faci, incearca sa apesi pe butonul rosu de langa baterii/pe cel de langa locul de card din consola. La a doua chestie, intra in Homebrew si gasesti acolo USB Loader. Noroc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : nemox Date : 18-12-2011 17:53 Multumesc pt sfat, dar am incercat ce spui tu... Am rezolvat problema prin remodarea consolei la Tibi, pret minim lucrare super. DECI, nu formatati consola....se pierde modarea. Dupa remodare functioneaza si telecomanda perfect...norocul meu ca intentionam sa arunc telecomnda la gunoi, intre timp am mai cumparat o bucata...tot de la Tibi. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 29-03-2024 14:26.