* * * Console Games Thread * * * -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Thread : BioShock 2: Big Sisters Confirmate Started at 11-03-2009 01:55 by Mika Visit at https://www.consolegames.ro/forum/showthread.php?t=5996 -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 1] Author : Mika Date : 11-03-2009 01:55 Title : BioShock 2: Big Sisters Confirmate Coperta revistei Game Informer pe luna Aprilie 2009 a fost dezvaluita si se pare ca va fi o editie speciala dedicata shooter-ului subacvatic BioShock 2. Coperta ne confirma doua lucruri: prezenta personajelor "Big Sister" in joc precum si intoarcerea actiunii in Rapture. Zvonuri circulau pe net cum ca Big Sisters - variante mai suple de Big Daddy - vor fi introduse in joc, iar astazi acestea au fost confirmate. Site-ul lansat special pentru promovarea jocului, There's Something in the Sea (http://www.somethinginthesea.com), a primit informatii si documente noi regulat in ultima saptamana. Multe materiale de pe site indica rapirea multor fete de un "monstru slab cu un singur ochi rosu". Exact Big Sister-ul care apare pe coperta Game Informer. De asemenea, se asteapta mai multe informatii in urma Game Developers Conference despre joc. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 2] Author : candya76 Date : 11-03-2009 02:01 super tare jocul -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 3] Author : GeOKeR Date : 11-03-2009 02:25 Uff... pai si ce au facut acu prin acea confirmare? Au stricat tot misterul produs de site :( Ar fi trebuit sa ne mai tina pe jar putin... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 4] Author : trickz Date : 11-03-2009 02:35 Big sister awaits your return to Rapture... Doamne doamne... asta inseamna ca se va desfasura actiunea tot in Rapture.. Super super super :X Oare BS va fi level boss sau se va plimba tot asa prin Rapture.. vor fi mai multe? Oare vom avea zone noi de explorat? Arme noi? Oare personajul principal va fi cel ce a scris cu rosu pe toat documentele de pe site? Oare BS este za chick that helps the little sisters din primul joc? Judecand ca se intampla in/dupa '67 si actiunea e tot in Rapture, oare splicerii au refacut orasul? Oare in decaderea lui s'a ridicat la un nou standard de putere? Cat de mult astept acest joc... vreau sa aflu raspunsul la intrebarile mele cat mai repede :X Dupa ce am vazut poza asta ma simt ca un copilas car a primit bomboane :X -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 5] Author : RonanN1 Date : 11-03-2009 02:39 Arată excepțional! Īmi și imaginez ce serie de atacuri are! :circles: ...din cāte văd (de pe copertă) este light deci...se miscă cu ușurintă. Atacuri rapide combinate īn serii de cāte trei - mid - mid - high - (ca și spider splicer). Sfera (dacă pot să-i spun așa) din spate oferă protecție sporită fetiței iar accesul se face prin partea de sus cu ușurință. Ah, era să uit...fundițe...pentru diversitate :p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 6] Author : GeOKeR Date : 11-03-2009 02:41 Banuiesc ca va fi mult mai agila, din datele care erau pe documente :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 7] Author : RonanN1 Date : 11-03-2009 02:50 ...da, păi uită-te cu atenție. Unde stau ele? ;;) Pe gātul unei statui... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 8] Author : MonkY Date : 11-03-2009 07:13 ...da, păi uită-te cu atenție. Unde stau ele? ;;) Pe gātul unei statui... Oooops... un Big Brother mai agil dar cu aproximativ aceeasi forta... fara camere de salvare... that would be... hard :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 9] Author : erik95 Date : 11-03-2009 08:30 Ce bine ca actiunea va avea loc tot in Rapture. Bioshock 2 e clar unul dintre cele mai asteptate jocuri -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 10] Author : MonkY Date : 11-03-2009 08:52 Ce bine ca actiunea va avea loc tot in Rapture. Bioshock 2 e clar unul dintre cele mai asteptate jocuri Poate nu strica sa fie o alta locatie... dar, sa speram ca de fapt se schimba multe prin Rapture si nu vom mai recunoaste locul :) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 11] Author : istrategie Date : 11-03-2009 09:31 Mi-am dat seama ca o sa fie Big Sisters de cand am vazut teaser-ul.:p -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 12] Author : zaice Date : 11-03-2009 09:59 Sincer ,la inceput am fost reticient sa-l joc sau nu Bioshock 1.Dar am fost placut impresionat de feeling,de story.Prin urmare astepte cu nerabdare Bioshock 2.Sa speram ca va veni cu un story la fel de original ca primul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 13] Author : weriwulf Date : 11-03-2009 20:59 woow:D arata excelent! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 14] Author : mentorica Date : 12-03-2009 13:16 M-am reapucat de primul pe ps 3 :D -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 15] Author : sekhemet Date : 12-03-2009 16:24 pai acum sunt big sisters si cu un big daddy asa suplu e mai degraba little daddy cu big sisters -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 16] Author : Mika Date : 13-03-2009 18:38 New Info people. Enjoy! GI News - 2K Forums (http://forums.2kgames.com/forums/showthread.php?t=30111) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 17] Author : RonanN1 Date : 13-03-2009 19:05 ...aoleo :| Two-player co-op is added. N-am citit mai departe. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 18] Author : MonkY Date : 13-03-2009 19:07 "Two-player co-op is added !" Eu voi fi Big Daddy si Dj Mo va fi Big Sister :evil: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 19] Author : Mika Date : 13-03-2009 19:11 Read 'till the end. No more Big Daddies -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 20] Author : MonkY Date : 13-03-2009 19:16 Read 'till the end. No more Big Daddies Ok, atunci eu voi fi Big Momma si Mo va fi Big Sis. Mkay ? Now go out and play with the shotgun :wife: -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 21] Author : Max Date : 13-03-2009 19:41 News: BioShock 2: Co-op, Soviets? - ComputerAndVideoGames.com (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=210643) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 22] Author : trickz Date : 13-03-2009 20:33 Sper sa fie zvonuri. S'ar indeparta mai mult de la Bioshock1 decat Pamela Anderson de senzualitate... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 23] Author : Mika Date : 13-03-2009 20:36 2K au intervenit si au zis ca totul e bullsh*t. #:-S. Later Edit: "The Bioshock 2 news that is running around the web is quite...interesting. While we can¹t confirm or deny anything that is being said, let us give you a quick piece of advice: don't believe everything you read from some dude on the Internet. If people had actually read the Bioshock 2 cover story from this month's issue...well, you will see how it matches up with the real deal when it arrives this weekend, as the rumors floating around are so amazingly wrong on a very "big" point. Watch for the magazine in stores and in mailboxes this weekend, so you will have your information soon enough."Spuse un reprezentant Game Informer. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 24] Author : RonanN1 Date : 14-03-2009 00:49 ...... -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 25] Author : Mika Date : 14-03-2009 01:19 Linistitor :D. User idiot ala care s-a trezit sa bage zvonuri de genul. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 26] Author : Khan Date : 14-03-2009 01:49 abia astept collectors edition. Sigur va contine Big Sister in pachet la fel cum a fost Big Brother Daddy pentru Bioshock 1. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 27] Author : Vami Date : 14-03-2009 02:07 Abia il astept primul a fost criminal. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 28] Author : trickz Date : 14-03-2009 18:42 Fresh scans. (http://allgamesbeta.net/2009/03/13/bioshock-2/) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 29] Author : RonanN1 Date : 15-03-2009 21:29 trickz, pune pozele cu bigdaddy! =D> Doamne cāt de tare poate să fie! woooooo! -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 30] Author : trickz Date : 15-03-2009 21:31 Big Daddy plushie :D (not mine... eu doar le'am gasit pe net) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 31] Author : Mika Date : 15-03-2009 22:23 Mama ce plin e site-ul acum. Ma apuc sa studiez totul in de-aproape. -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- [Post 32] Author : trickz Date : 16-03-2009 23:23 Scans. (http://www.psu.com/forums/showthread.php?t=196570) -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=- Downloaded from Console Games (https://www.consolegames.ro/forum) at 28-03-2024 12:56.